Păreri Power Rangers

(2017)

Power Rangers

TheJesus pe 24 Martie 2017 13:59
Astepti jumatate de ora pana "imbraca" si ei costumele alea. Iar atunci cand intr-un final o fac, toata actiunea e penibila. As fi vrut sa spun ca este doar pentru copii, dar nici ei nu cred ca vor fi prea incantati.
Stefan_Adrian_Iliescu pe 25 octombrie 2017 14:26
Penibil? Mai bine tu ești penibil. Filmul e super tare! Ești și mai penibil că îți pui un nickname cu Jesus :)))))))))
TheJesus pe 26 octombrie 2017 01:22
Zici tu ;)
preda_diana pe 02 Mai 2017 16:51
Cometariul meu nu are legatura cu filmul, pentru ca inca nu l-am vazut. Are legatura insa cu comentariile multora dintre dvs, nemultumiti de film. Este evident ca ceea ce mie imi place, nu e obligatoriu sa placa si altuia, insa nu uitati dragilor ca mergeti la film sa va deconectati, nu la sedinte de lucru, lectii de istorie, astronomie, geografie, geologie sau ce mai vreti voi, pentru a fi asa impatimiti de lipsa de realitate din film. Un film este fictiune, exceptie fiind filmele istorice, de aceea, luati-le ca atare si bucurati-va de film, de compania prietenilor, de faptul ca sunteti tineri, sanatosi si frumosi. Nu cred ca filmul este asa de execrabil, mai ales ca are efecte speciale si joaca actori destul de bunicei. Cineva acolo a pierdut energie si timp - ce-i drept pe bani buni, pentru a ne bucura pe noi, in orice colt de lume ne-am afla si cred ca merita cât de cât intelegerea… citeşte
OldBoy28 pe 25 iunie 2017 03:53
Daca nu ai vazut filmul este mai bine sa te abtii de la comentarii. Adica nu ma intelege gresit, ador filmele de genul, dar acest film este o mizerie epica. Abia asteptam sa se termine. Actorii cred ca sunt luati de prin baruri si cafenele, ca altfel nu imi explic cum de joaca atat de prost. Actorii pusi fac ca filmul sa fie o mizerie.
mihnea_aspru95 pe 5 decembrie 2017 01:55
Hmm... interesant a fost (efectele speciale, cu toate c-au fost aşa şi-aşa, au părut ceva mai bune decât la WarCraft). Mi-a plăcut mult muzica (coloană sonoră a fost bunuţă, dar melodiile introduse sunt de calitate). Muzica a făcut cam totul, în acest film bunicel. Nu-i atât de rău, cum am crezut că va fi (în principal, din cauza "Roşiilor Putrezite":))). Per total, m-a mulţumit mai mult decât Warcraft.
Phantom_sub pe 08 Aprilie 2017 09:37
Văzut miercuri
L-am văzut miercuri în avanpremieră. Mie mi-au plăcut eroii, dar mai mult dezvoltarea personajelor, interacţiunea dintre ei. Ce nu mi-a plăcut a fost personajul negativ şi ai ei monştri. Mi-a părut foarte kitch şi exagerat. În rest, fain.
Omuletuul pe 30 Aprilie 2017 00:40
Super!
Nu ma asteptam la o poveste atat de simplista care te face sa traiesti atat de multe!
Merita intr-adevar de dragul timpurilor bune.

tuiila pe 02 Aprilie 2017 10:45
Aveam eu o presimtire ca nu merita sa il vad la cinema.Mi-am dat seama din trailer.
Stefan_Adrian_Iliescu pe 25 octombrie 2017 14:26
Filmul e super.Merită
tuiila pe 26 octombrie 2017 07:01
Atunci o sa il vizionez acum pe Digi Film. Sa vad si eu ce e de capul lui si daca merita sa intre in colectia mea.
makomomo pe 22 Octombrie 2017 19:57
Cu potential
Este un film ok, are multe scapari si efectele sunt asa si asa realizate dar nu este un film prost totusi.Prima jumatate de ora este excelenta insa restul filmului devine previzibil si realizezi repede ce se intampla.S-a lungit cam mult situatia cu "morfomizarea" dar mesajul transmis spectatorului este clar.Nu luati acest film in serios, este o distractie de moment pt tineri, film inspirat din desene animate, este ok si atat.
Stefan_Adrian_Iliescu pe 25 octombrie 2017 14:27
Sunt de acord cu tine!
Mihai2508 pe 30 August 2017 21:01
Ma asteptam sa fie mai bun
Un film relativ OK. S-a bazat foarte mult pe renumele desenelor, si pe nostalgia oamenilor. Dar acest lucru poate fi si bun si rau, mai ales daca o dai in bara. Povestea este interesanta, dar nu s-au folosit de ea asa cum ar fi putut. Efectele speciale sunt bunicele la inceput, dar scad spre final, unde au fortat destul de mult. Un film cu un potential mare, dar care din pacate nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor.
serban_ionescu pe 14 Aprilie 2017 10:09
Sa fie oare film, sau basm modern pentru speriat copiii din ziua de astazi excesiv de nebunatici, asa cum aceia din urma cu multe decenii, se incerca sa fie cumintiti prin personaje ca si BAU-BAU, BABA CLOANTA, etc... ???
Stefan_Adrian_Iliescu pe 25 August 2017 13:24
Un film foarte bun, deși nu se compară cu mighty morphin power rangers dar eu zic că se merită văzut și filmul și seriile anterioare. P.S. În caz că nu știați, Power Rangers încă se mai fac dar se dau pe Nickelodeon în America care merită și ele văzute
mihai_chindris pe 24 Iunie 2017 23:43
powerpuff
Un film foarte fain. Mi-a placut mult & il recomand...
Sorin87 pe 21 Iunie 2017 23:27
Nu credeam ca o sa vad un film cu Power Rangers dar uite ca s-a indeplinit, cand eram mic ma uitam la desene si la serial dar ma bucur ca au facut si film si sper sa scoata si continuare
claudiu-daniel-lugoj pe 03 Ianuarie 2018 15:24
Un film neasteptat de bun dupa parerea mea.Chiar daca e un film pentru copii este un film foarte reusit.Merita vazut.
6Patronul9 pe 24 Octombrie 2018 15:54
Meh
Sunt unele scene idioate rau in filmul asta,insa per total e destul de ok cat sa justifice o vizionare.Este intrucatva simpatic si te lasa cu un feeling placut.Problema e ca nu iese cu nimic in evidenta si uiti de el destul de repede.Nu-l recomand decat fanilor infocati ai acestor personaje.Sunt curios daca un eventual sequel ar putea aduce ceva nou si mai interesant.
OldBoy28 pe 25 Iunie 2017 03:59
Foarte slabut !!!
Cand zic Power Rangers ma gandesc la ceva WOW, ceea ce ma asteptam sa vad si de la filmul acesta. M-am ales in schimb cu 2 ore de plictiseala totala. Filmul a fost o mizerie colosala, si poate nu din cauza povestii, cat din cauza actorilor de mana a treia. Niste copii care probabil sunt la primul lor film, sau cel putin asa au jucat. Foarte neinspirata decizia regizorului in alegerea actorilor. Pana la urma actorii iti fac filmul sa fie WOW, si nu am vazut nimic WOW la acesti actori. Imi pare bine ca nu am mers sa il vad la cinema.
xerses pe 22 Aprilie 2017 18:44
Un spectacol de efecte vizuale bune si actori care au facut ce au putut mai bine pentru a fi convingatori.
cezarteodosiu pe 29 Iulie 2020 00:33
Netflix
Acest film este disponibil și pe Netflix, dar din păcate nu-l pot înregistra.
andystarx pe 03 Decembrie 2017 17:03
Incepuse intersant dar s-a pierdut pe parcurs,un film pe care il asteptam demult ,dupa ce am vazut in copilarie acest serial minunat,filmul este insa un esec total,la toate capitolele,cu greu am rezistat pana la final !
spartacus pe 31 Iulie 2017 13:12
A fost de la inceput un serial pentru cretini , ar fi fost o minune ca filmul sa iasa mai bun.Slab rau, nu vrei sa il revezi, păcat.......
Stefan_Adrian_Iliescu pe 25 octombrie 2017 14:23
cretin îi mă-ta că te-a făcut pe tine. Cum îndrăznești să îi insulți pe Power Rangers?
spartacus pe 20 noiembrie 2018 19:25
Auzi, mah, mai ai frati asa idioti ca tine??... Intreb pentru un prieten... :)))))))))