Păreri Last Vegas

(2013)

Burlaci întârziați

IMHERE pe 05 Noiembrie 2013 08:41
Nu am mai ras demult asa la un film . Robert, Michael , Kevin si Morgan fac o echipa incredibila !
bizonul pe 14 ianuarie 2015 07:28
Corect, dar vad ca se gasesc si cativa ce "gusta" mai degraba idiotenia "Tanti Florica" lui Florin Calinescu, decat acest film reusit, ptr. ca nu-i explicabil sa nu fii deacord cu ce ai spus tu.
Pantaleon pe 16 ianuarie 2015 14:02
Sper ca nu te-ai scapat pe tine de atata ras. Nu de alta, dar la ce poante tari si originale am vazut in filmul asta si la cat de haiosi au fost batraneii e posibil sa faci si vreun infarct, daca esti slab de inima. Zau asa. Est cumva gustator de Florin Calinescu, La Bloc, Las Fierbinti ???? Intreb si eu.
Jackyms pe 18 Decembrie 2013 23:21
Esti stresat? Mergi sa vezi Last Vegas.
Filmul este realizat foarte bine care imbina foarte bine generatiile. Nu-l vedeam pe Morgan Freeman sa joace intr-o comedie si sa iasa si bine dar se pare ca m-am inselat. Cei patru fac o echipa perfecta si comedia este foarte reusita.
Filmul concureaza la filmul anului, pe departe. Mergeti sa-l vedeti !!!

PS: Am ras foarte bine :)). Acum vin de la cinema.

tyby007 pe 1 ianuarie 2014 22:30
Uita-te la The Bucket List, doar inca una din comediile foarte bune al lui Morgan Freeman
Pantaleon pe 16 ianuarie 2015 14:03
The Bucket List e parfum fata de acesta porcarioara. Categoric.
s.carollina pe 23 Decembrie 2013 18:19
E un film ok, presarat cu poante bune. Numai bun de mers cu gasca, intr-o seara oarecare. Nu e atat de stralucit cum ma asteptam, nu se compara cu alte comedii in acelasi gen, ca si Hangover, dar merge.
OoOpSy pe 15 ianuarie 2014 21:37
total de acord cu tine!
AdriAdrianna98 pe 21 aprilie 2020 12:11
cu gașca m-am uitat și ne-am plictisit toți de cât de amuzant a fost...
Theodor2011 pe 15 Decembrie 2012 18:57
Abia astept acest film. Este prima data cand doi dintre actorii mei preferati apar impreuna in vreun film. Distributie cu 3 nume grele incluzandu-l si pe Michael Douglas, filmul va fi cel putin bun
AdriAdrianna98 pe 21 aprilie 2020 12:12
cast-ul da, e wow, filmu, o prostie. neașteptat de prost pentru ce distribuție mare are.
andyy pe 16 Ianuarie 2014 23:36
Un film amuzant, relaxant in care sunt strecurate si cateva sfaturi de viata, despre lucrurile cu adevarat importante pe care trebuie sa le apreciem tot timpul si sa ne bucuram de ele atunci cand le avem.
narcisson pe 15 decembrie 2014 02:02
+1. Asta mi-a ramas si mie in minte. :)
sabinalin pe 19 Ianuarie 2014 14:20
Ce bine se tine Michael Douglas, ce bine arata dupa problemele de sanatate pe care le-a avut, nu-i vorba ca are si pe cine mosteni, "batranul" Kirk concureaza in longevitate cu al nostru Beligan! Ce prolific e marele Bob, numai in 2013 a aparut in vreo opt filme! Ce frumos imbatraneste inteleptul Morgan Freeman, cel mai bun Mandela posibil pe ecran! Ce bine face fata Kevin Kline, chiar daca el nu-i de calibrul celorlalti trei! "Last Vegas" era din start film de actori dar parca se simtea nevoia unei povesti care sa fie condimentata cat de cat. Din pacate n-a fost cazul asa ca filmul ramane unul recomandabil exclusiv pentru fanii neconditionati ai celor patru...
eugen.vioara pe 26 Decembrie 2013 02:29
de vazut
un film relaxant si interactiv cu multe faze comice si niste actori exceptionali !!
wildinthecountry pe 20 Decembrie 2013 18:19
x
Un film foarte placut,cu mult suflet.
Exista chimie intre toti cei 4 actori deosebit de bine alesi.
De Niro si Douglas au parte de cele mai interesante roluri.
Filmul are si elemente comice iar in ultima parte mizeaza putin si pe dramatic.
Desi este vazut ca un fel de Hangover cu sexagenari si nu aduce nimic nou pe masa,filmul chiar te binedispune si in perioada asta in care se apropie sarbatorile e mai mult decat binevenit.

bitter_moon pe 21 decembrie 2013 12:02
Din trailer pare un film placut vederii, reconfortant. Daca nu te duci cu asteptarea de a vedea o capodopera, cred ca te poti bucura din plin de subiect si de distributie, mai ales. Abia astept sa il vad si eu !
wildinthecountry pe 21 decembrie 2013 12:05
da clar.nu e un film pretentios insa e foarte placut ochiului si foarte cald.Cel putin eu asa l-am simtit.Iar distributia este fantastica.Nu iti poti dori mai mult de craciun decat un film lejer si plin de caldura fara sofisticarii si artsy-fartsy....
confesyla pe 19 Ianuarie 2014 00:06
O fi fost comedie,eu nu am vazut chimie intre ei de loc.Nu li s-au potrivit rolurile nicicum.Robert De Niro a jucat singur in filmul asta,restul au facut figuratie.
Pantaleon pe 16 ianuarie 2015 14:05
Nic macar De Niro n-a jucat cat de cat. Cred ca le-a fost gandul la bani tuturor, dar nu asta e motivul esecului. Pur si simplu e un film prost, o tentativa de comedie. N-o mai trageti cu De Niro in sus si in jos....omul nu mai poate. Care a fost ultimul rol bun in care l-ati vazut ? Sa mai intreb si de ceilalti ?
mtraianc pe 26 Ianuarie 2014 00:35
mediocru
degeaba actori mari , daca filmul este mediocru ,,2 sau 3 secvente comice ,restul plictisitor
Pantaleon pe 16 ianuarie 2015 14:22
Bravo ! Corect.
AdriAdrianna98 pe 21 aprilie 2020 12:13
așa e
mishulescu pe 31 Ianuarie 2014 02:09
Slabut
In ciuda acestor legende ale cinematografiei, filmul ma plictiseste foarte mult , cel putin pana in minutul 70, unde am decis sa fac o pauza deoarece mi-a expirat rabdarea. Chimie intre personaje exista tot atat cam cat umor are acest film. Adica, putin spre deloc. Si va asigur ca sunt un om cu simtul umorului.Yesss, s-a terminat filmul ,slava Domnului. Asadar concluzii finale : Nu stiu cine a scris scenariul dar imi imaginez ca trebuie sa fi fost o umflata virgina aflata la menopauza , sub efectul trichinelozei. Apoi, nu stiu cu ce i-a putut santaja pe actorii astia celebri sa joace in asa- zisa comedie dar i-a reusit. Slab, foarte slab. Si tipa aia cu care vrea sa se casatoreasca Douglas la final, Dumnezeule, parca era deshumata. Dezamagitor !
Pantaleon pe 16 ianuarie 2015 14:21
Bravo ! Bravo ! Bravo ! De treo ori bravo ! Uite ca mai avem si oameni critici si rationali pe aici, in multimea de damblagii care dau note maxime unei asemenea porcarii. Sa traiesti !
AdriAdrianna98 pe 21 aprilie 2020 12:14
așa e. toată lumea îl ridică în slavi doar pentru casting, dacă erau actori necunoscuți dădeau toți 1.
premamotion pe 24 Ianuarie 2014 23:14
Un film foarte slab
Un film slab, chiar foarte slab... imi pare rau pentru distributia lui, dar... degeaba... nu are nimic interesant, si nici comedie nu o pot numi...
romeo_anisoreac pe 22 Ianuarie 2014 20:26
La ce distrubitie are filmul, m-as fi asteptat sa fie mai bun. Cu toate astea nu poti zice ca a fost un film rau. M-a distrat si m-a lasat cu o stare placuta la final.
GabrielaSirbu pe 23 Decembrie 2013 15:12
Genul de film pe care trebuie sa-l vezi pentru ca sa te distrezi.
nouvellevague pe 29 Iulie 2013 13:35
Mare mahmureala cu Morgan Freeman, Robert De Niro si Michael Douglas . Cu siguranta o sa fie un film bun !!
mihaelatb pe 28 Ianuarie 2014 20:27
Primul lucru pe care l-am facut dupa ce am vazut filmul, a fost sa vad daca si a doua poanta care mi-a placut din film, era prezentata in trailer. Prima, cea cu iesitul pe fereastra a lui Archie (Morgan Freeman), era. Cu alte cuvinte, am vrut sa vad daca cele doua momente mai …comice ale filmului erau prezentate, ca sa stiu sa-i sfatuiesc si pe ceilalti, ca este suficient sa vezi trailerul, si este ca si cum ai fi vazut tot filmul.
A doua faza deosebita, a fost cea cu 50 cent, dar pe aceea, regizorul a lasat-o, ca surpriza.
In rest…ma dezamageste din ce in ce mai mult DeNiro.
Mary Steenburgen am apreciat-o cel mai mult in Nobel Son alaturi Alan Rickman si Bryan Greenberg, dar aici, pe post de indragostita … era cam penibila. Singurul care s-a apropiat de adevarata lui valoare a fost Morgan Freeman.
Un film previzibil, cu multe clisee , un fel de cimitirul… citeşte

xerses pe 14 Ianuarie 2014 19:30
Nu am gasit prea multe secvente despre care sa pot spune ca m-au amuzat.
carmencitaa pe 26 Decembrie 2013 23:11
superrrrrr!!!! Mi-a placut la nebunie... o comedie foarte reusita.
Pantaleon pe 16 ianuarie 2015 14:08
Da-o dracu, de ce nu i-ai dat si tu 15 ? Ca zece 10eprea putin. Zau asa.
Hanga_Daniela pe 26 Decembrie 2013 22:22
O comedie legendara fara niciun fel de indoiala...o comedie la care am ras cat am putut , de fapt la care toata sala a ras... Actorii sunt extrem de simpatici si joaca foarte bine , iar actiunea este foarte complexa , astfel reusind sa imbine sentimentele .
Kanessa pe 25 Decembrie 2013 09:32
Un film foarte bun.Nu pentru subiect, scenariu sau regie, dar pentru atmosfera si jocul actorilor.Te simti foarte bine vizionand acest film.Nu exista termen de comparatie intre marea mahmureala si burlaci intarziati.Este ca si cum ai compara doua variante din acelasi fel de mancare - doar ca una are condimente, sare iar cealalta absolut nimic.De felicitat sunt toti cei patru asi ai cinematografiei - poate nu au avut roluri greu de jucat, dar s-au achitat magistral de roluri si au starnit valuri de rasete. Este prima comedie dupa foarte mult timp care mi-a intrat la suflet.Ultima comedie care reusise acelasi lucru a fost Hitch.
mateas_alex pe 16 Ianuarie 2014 23:14
Chiar merita vazut!
Este comedia anului 2013! Nu am obiceiul de a lasa comentarii, sincer m-a impresionat povestea din film :) E ceva ce nu vezi in fiecare zi ori la fiecare film. M-am saturat sa vad impuscaturi si batai, acest film e ceva mai cultivat.
ornitoring pe 15 Ianuarie 2014 00:30
prea dracii!
nu stiu ce cuvinte sa folosec ptr acesti marii actorii, inca o data ne dovedesc ca sunt titanii al oricarui gen de film, capodopera, este cel mai bun film de comedie pe 2013.
Pantaleon pe 16 ianuarie 2015 14:12
Pana iti gasesti tu cuvintele alea mari, care sa defineasca exact ce a reprezentat pentru tine aceasta porcarie ieftina, ar trbui sa mai cauti si ce inseamna CAPODOPERA, asta ca sa nu te mai grabesti cu note maxime, de care filme cu adevarat valoroase ale cinematografiei se lipesc cu greu, daramite jeguri infecte cu pretentii de comedie, precum cel de fata. Daca te-ai nascut ieri, e de inteles, cu fanii Saga Amurg nici nu se poate discuta, dar daca ai peste 25 de ani, ar trebui sa fii ceva mai intelept. Si sa vezi mai multe filme cu adevarat bune, ca sa nu te mai arunci ci cu note maxime (echivalent capodopera, nu ?) atunci cand vezi asa ceva.
ornitoring pe 16 ianuarie 2015 15:09
imi spui da saga amurg , se vede ca esti prost, de unde sti tu ca mi-a placut mie filmu ala? , nostradamus, care esti sti tu ! auzi tu porcarie ieftina. uite-te tu la placinta americana, cocalarule, probabil ala tia placut mai mult
tonymaestrul pe 30 Decembrie 2013 16:43
Era si timpul sa mai apara o comedie la care sa razi cu lacrimi. Foarte buna povestea si foarte bune glumele. Faza cu 50cent a fost bestiala..... Are si putina ddrama in el dar pana la urma totul se termina cu bine. Mergeti la film se merita pe deplin !
Pantaleon pe 16 ianuarie 2015 14:18
Deci, frate, prea tare, frate, deci era si timpul sa ne pișăm pe noi de atata ras. Faza cu 50 Cent deja a intrat in arhiva cinematografiei, e de pus in rama, nici ăia de pe Titanic n-au fost in stare de asa ceva, se pișă din mers pe Marlon Brando in Nasul , ce sa mai vorbim ? Si ce dramatism !!!!!!!!!!!! Ti se rupe sufletul, nu alta. M-a dus cu gandul la bietul Tom Hanks, cum a crapat el ca prostul in Saving Private Ryan incercand sa apere podul ala, in loc s-o stearga frumusel acasa. Nu stiu, merita si o nominalizare la cea mai buna drama , la Globuri. Si la cea mai buna comedie, desigur. La dracu, merita Oscarul pentru cel mai bun film, ce mai discutam ?!
AdriAdrianna98 pe 21 aprilie 2020 12:15
=))))))))) mooor @Pantaleon
Denisse2000 pe 03 Decembrie 2013 14:08
Excelent trailer! Pare o comedie foarte reusita. Abia astept sa il vad!
rAUL70 pe 22 Decembrie 2013 20:12
Una dintre cele mai bune comedii din ultima vreme ~!
IzabelaLuiza pe 27 Decembrie 2013 14:08
Imi plac foarte mult comediile insa acest film nu m-a impresionat in mod deosebit. Nici atmosfera din sala de cinema nu a fost la fel de "incinsa" ca la alte comedii.....din punctajul filmului si din comentarii m-am asteptat la mai mult.
SANDA45 pe 14 Ianuarie 2013 17:10
O comedie excelenta,cu actori de prima mana, merita vazuta in momente de plictiseala.
Robert.Chetan pe 28 Decembrie 2017 21:09
Nici nu ma asteptam la prea multe dupa ce am vazut trailerul filmului si se pare ca am cam avut dreptate.Niciunul din acesti mari actori nu straluceste in acest film,prestatiile lor mi s-au parut cam la acelasi nivel as zice undeva la..cred..nici jumatate din potentialul lor.Cu 1-2 momente bune dar per ansamblu un film slab.
andystarx pe 18 Martie 2017 01:25
Un film mediocru e cam mult spus,un film extrem de slab ,pacat de distributia senzationala,dar nu are nimic special,de comedie nici nu poate fi vorba,cateva scene amuzante,in rest slab !
Calyx pe 31 Mai 2015 15:08
Un film ce merge văzut DOAR atunci când nu ai dispoziția necesară să vezi ceva mai bun.
De duzină,scenariu slab,destul de previzibil,presărat cu câteva glume mediocre și un subiect din care putea ieși ceva mai bun.
Punctul forte al acestui film îl reprezintă cei trei mari grei din rolurile principale,care,din păcate,nu se ridică la nivelul așteptărilor.
Oricum,să nu aveți prea mari așteptări.

Pantaleon pe 16 Ianuarie 2015 13:58
Reteta esecului
Iata, dragi cititori, o reteta a esecului, una din multele retete hollywoodiene cu care marile studiouri ne bombardeaza si ne vaccineaza anual, chiar lunar, daca nu zilnic. Asadar:
- Se iau patru actori buni, care odinioara reprezentau ceva in cinematografia mondiala si care au facut roluri memorabile (mai putin Kevin Kline, sa fim sinceri), ajunsi acum la o varsta la care doar culoarea verzisorilor îi mai face sa se adune din sezlongurile unde isi odihnesc batranele turloaie, asadar, se pun laolalta acesti patru actori in perfuzii si in bastoane (dupa caz), li se scrie un scenariu simplut si usor, demn de filmele de mana a treia, si se da un regizoras mediocru ( in afara de Instinct nu cred ca a facut film macar bunicel), se scrie mare pe afisul filmului numele celor patru, astfel incat prostimea sa dea navala (ai vazut tu film prost cu De Niro ?) cand de fapt intrebarea corecta… citeşte

nicoux pe 19 Februarie 2014 21:50
..... un fel de Hangover cu sexagenari ....cum spune wildinthecountry mai sus dar in afara de De Niro, parca nu prea si-au intrat in rol.
ooo333 pe 27 Ianuarie 2014 11:18
Last Vegas
Cam slab filmul . Este un film bunicel de vazut daca te plictisesti , actiunea filmului lasa de dorit , chiar nu mi s-a parut o comedie ci mai degraba o incercare de a face un film de succes bazandu-se pe actori. Cei patru asi ai cinematografiei au jucat de nota 10.
tacheiokof pe 18 Ianuarie 2014 20:56
film de duminica dupa-amiaza la care dupa ce ai luat masa de pranz si eventual esti plictisit te poti uita. cred ca era mult mai bun daca nu era genul comedie-romantism ci doar comedie.
Mihai2508 pe 15 Ianuarie 2015 21:53
Actori legendari
Un film care merita vazut, oricat de stresat ai fi, sigur vizionarea lui iti va aduce un zambet pe buze, merita vazut, actorii principali joaca foarte bine, toti sunt printre preferatii mei. Ca si film este foarte bine gandit, iar faze comice are din abundenta, nu este ca unele comedii, in care toate fazele sunt adunate in trailer.
johnybz pe 18 Ianuarie 2014 00:12
Merge de plictiseala
Se putea mai bine . Un film care merita timpul , insa asta numai datorita actorilor de legenda . Doua lucruri insa .... foarte morbid sa ceri pe cineva in casatorie la o inmormantare. 'Da fuck ?? Iar a doua chestie ar fi ca la un moment dat Morgan Freeman vorbeste la telefon pe la inceputul filmului si e surprins cam din profil , observandu-se ca are pantalonii foarte umflati in fata. Cred ca avea o erectie sau ceva in timpul filmarii ... Asta a fost off topic. Nu o sa va para rau daca il vedeti , dar nici bine .
jacknicholson pe 12 Ianuarie 2014 15:44
Mda! O realizare care nu te da pe spate,nici macar de ras.Prezenta Actorilor de top nu garanteaza reusita unei productii.Acestia sunt actori specifici genurilor drama,actiune,suspans,nicidecum comediilor....parerea mea!
artur_kharata pe 22 Decembrie 2013 12:06
Un film bun pentru un final de an
Unul dintre cele mai bune comedii din ultimul an, cu ajutorul actorilor consacrati a devenit un favorit in lista proprie de filme.
Florina1976 pe 21 Decembrie 2013 21:21
4 mari actori impreuna!!!!!!!!!!!
Este o comedie care reuneste 4 mari actori si vi-l recomand daca vreti sa radeti, sa va simtiti bine, sa meditati asupra trecerii timpului...
Salbaticul pe 07 Ianuarie 2024 17:50
Mi-a plăcut pentru că a fost o prietenie adevărată, să zic, o lecție de viață, însă mare lucru nu a fost, glume proaste în special când a cerut boșorogul sex oral de la acea tânără. Eu îi dau un 5.
mircea.gindu pe 31 Decembrie 2023 12:13
de adormit copiii..
..genul de comedie pentru popor (american, mai ales..), presărat cu vulgarități gratuite..
Umor de Hollywood, pentru care limita bunului simț nu există..
O bilă cenușie (spre neagră..) pentru acești mari actori care-au acceptat niște roluri jenant de slabe..

TitoJacksana pe 11 Iulie 2022 05:40
Slabut, in afara de cast-ul actorilor de mare valoare, filmul nu prea a fost mare lucru, 5/10
Vegetarian pe 11 Septembrie 2020 09:23
la 70 de ani Robert De Niro cu Michael Douglas la 69 ani in Las Vegas
-aix- pe 18 Aprilie 2014 10:59
merita
Pacat ca in ziua de azi ajungi sa gasesti prietenia adevarata doar in filme.
biancazob pe 11 Aprilie 2014 12:15
Un film de comedie extraordinar.Am ras foarte mult la acest film.
Il recomand!

CINEFILUL DE SERVICIU pe 09 Martie 2014 21:58
Last Vegas (2013) | CINEFILUL DE SERVICIU
[...] IMDb  Rotten Tomatoes  Metacritic  Cinemagia  CinemaRX 2014-01-14 +Andrei Mutuligă window.___gcfg = {lang: 'en-US'}; (function(w, d, s) { [...] citeşte
Razvan600 pe 02 Februarie 2014 19:28
"Last Vegas" nu aduce nimic extraordinar, dar ofera o experienta placuta, in special datorita starurilor din distributie.
cosmin_kedii pe 23 Ianuarie 2014 10:14
Robert De Niro , Kevin Kline , Morgan Freeman și Michael Douglas fac o echipă mare , pt ,tipii ăștia tot respectul
CINEFILUL DE SERVICIU pe 14 Ianuarie 2014 17:13
Last Vegas (2013)
Last Vegas este genul de comedie atât de onestă cu spectatorul încât îi oferă cele mai interesante momente încă din trailer. Poate că nu este cu nimic mai slabă decât majoritatea celor americane apărute în ultimii 2-3-5-10 ani, dar parcă este mai mare neplăcerea atunci când vezi asemenea actori că se zbat să mai salveze … Continue reading → citeşte
Last Vegas – Tot monstrii sacri au ultimul cuvant in materie de comedii | Koolhunt.ro - Vezi Bucurestiul cu alti ochi
[...] siguranta Last Vegas este o comedie must-see. Daca nu pentru numele de pe afis, macar pentru garantia unor faze haioase [...] citeşte