Păreri Ghostbusters

(2016)

Vânătorii de fantome

SuperBogdan pe 30 Iulie 2016 03:02
Oribil
NU va duceti sa vedeti acest film! Filmul este o insulta, atat pentru spectator, cat si pentru talentul anumitor persoane care au fost implicate in realizare. Actorii joaca bine, efectele sunt bune, dar povestea si mesajul sunt inexistente. Veti adormi in sala. Nu are absolut nici o legatura cu faptul ca sunt actrite si nu actori in rolurile principale. Daca filmele originale intelegeau perfect ca nu sunt despre fantome, ci despre lupta vizionarilor cu prejudecatile, chiar daca mesajul era expus intr-un mod jovial, acest film e cu nimic, despre nimic. Firul actiunii este la fel de captivant pe cat erau de captivante discutiile de afaceri din serialul Tanar si Nelinistit. Mi se pare absurd, chiar, sa dai atatia bani ca sa creezi un film cu titlul "Ghostbusters" si este asa de urat sa irosesti atat potential actoricesc si, de asemenea, sa dai prilejul multor persoane sa gaseasca un pretext… citeşte
Diana40 pe 11 noiembrie 2019 12:53
este bune daca tu te duci la film sa adormi....eu una nu am adormit chiar a ras si nu numai eu ci....TOATA SALA
bizonul pe 10 ianuarie 2021 07:41
Este un film idiot , ai dreptate.
giovanny72 pe 05 August 2016 15:36
Nu merita...
S-a dorit a fi o urmare de succes a celorlalte serii dar a iesit un dezastru....
mister_sir pe 02 August 2016 17:23
Prostie pe bani
Barbatii "e prosti" si femeile "e destepte". Cam la asta se rezuma filmul. Thor cred ca avea leziuni pe creier.
Iar finalul in care il omoara pe "bad guy" este dezgustator de penibil. Atat poate Hollywood-ul sa ofere. O insulta la adresa filmelor originale, o vaca de muls bani. Pacat de actori.

Diana40 pe 11 noiembrie 2019 12:55
mister_sir eu nu am vazut pe Thor in film.....cred ca te-ai dus la alt film tu si aici comentezi aiurea
mister_sir pe 7 august 2020 19:14
Trebuie sa fi putin in urma sa nu stii ca atunci cand vorbesc de Thor ma refer la actorul (Chris Hemsworth) care a devenit faimos datorita rolului jucat in filmele Marvel in care apare Thor.
marius93 pe 10 Februarie 2010 18:23
Primele doua mi-au placut foarte mult. Insa nu stiu: va fi o continuare sau un remake ? Cert este ca actorii sunt in mare parte aceiasi. Cred ca va fi interesant. De vazut !
giovanny72 pe 11 iulie 2016 15:50
Nu inteleg de ce dai calificativ si recomanzi un film care nu a aparut la cinema???L-ai vazut? Spune-ne si noua unde..
Diana40 pe 11 noiembrie 2019 12:54
scarbavnicul_madular daca este cum spui tu de ce te mai duci sa il vezi????
bigbyl pe 30 Decembrie 2011 15:34
sunt un mare fan al filmului.
am jucat si jocul si astept cu nerabdare sa apara filmul cu nr 3.
sa fim seriosi, cui nu-i plac vanatorii de fantome ???

flower26free pe 20 August 2016 19:42
slabut
nota 7 pentru ca l-am privit ca pe o parodie si pentru ca m-a relaxat( adica la final am mers la nani )
dido pe 1 octombrie 2016 22:20
Bun comentariu!:))
flower26free pe 2 octombrie 2016 21:51
merci. am spus adevarul :)) e mai ok sa il privesti ca pe o parodie :))
Bogdan.Alexandru pe 12 Octombrie 2016 19:19
Sincer sa fiu, nu prea vad care este scopul vizionarii acestul film. Plictisitor inca de la inceput. Nu are pic de suspans, ceea ce eu zic ca ar trebui sa existe, pentru un film cu fantome asa cum se vrea acesta.
rushy pe 08 Martie 2016 16:15
The Worst Movie Remake Of All Time
Well, I’ve only seen the trailer for “ Ghostbusters (2016)”, but I know, without question, that this movie is going to suck.
I love Melissa McCarthy, but this remake is awful.

Mihai2508 pe 28 Octombrie 2016 14:54
Nu se merita
Ma asteptam la mult mai mult din partea acestui film, dar dupa ce l-am vazut, nu pot spune decat faptul ca am ramas dezamagit. Desi are efecte speciale bune, si actori pe masura, filmul nici macar nu se apropie ca si calitate de primele filme cu acelasi nume. S-a dorit un remake de senzatie, dar a iesit foarte prost. Povestea filmului, actiunea, replicile sunt foarte slabe. Ca sa nu mai spun de Chris Hemsworth, mai bine nu accepta rolul. Merge vizionat daca chiar nu mai ai ce vedea, dar in orice alt moment sau mai ales la cinema, nu il recomand.
scarbavnicul_madular pe 18 Iulie 2016 15:30
un review pe bune al acestei mizerii de film https://www.youtube.com/watch?v=mCP937VRfI4
legiune pe 03 Iunie 2011 20:23
il asteptam cu interes
ce review cand nu a aparut filmul, asta e ipocrizie
IMHERE pe 3 decembrie 2011 12:18
e plin situl de cercopiteci care dau note inainte sa apara filmul
Banana02 pe 11 aprilie 2015 05:21
Nota de la comment e optional nu inseamna ca neaparat a dat nota la film. doar ca mi se pare cam tampita ideea sa dai comment si sa pui nota cand filmul nu a aparut ca te face penibil. Daca ar face niste update-uri cei de la site dar nu au grija asta e demult problema asta cu notele. Iaca asa un film de nota 7 pe bune poate sa aiba nota aici 9 si pe imdb 5 sau invers ca nu numai in romania sunt tarani :))
dmsteaua pe 02 Octombrie 2019 06:28
Filmul ar fi bun dacă n-ar fi prost. Melissa McCarthy nu mi s-a părut niciodată amuzantă,replicile din film sunt atât de penibile încât devin enervante,Andy Garcia e și el pe acolo,probabil rătăcit cumva prin platou. Singurul lucru amuzant este că acest film este o parodie a unei comedii,dar pe mine m-a lăsat prost-dispus.
OviStof pe 25 Aprilie 2017 20:05
Hmmm
Nu m-a atras deloc filmul, mult sub versiunile anilor '80. Interesant aparentul tribut pentru actorii primelor versiuni (Bill Murray, Siguourney Weaver și Dan Aykroyd, ultimul fiind, de altfel, producător), cu toate că nu au aceleași roluri.
Filmul se încheie, mult după generic, lăsând loc de interpretare pentru o eventuală continare.

sannyuu pe 23 Octombrie 2016 12:47
1984, 1989 vs 2016
Ghostbusters 1984 = 10 stele, Ghostbusters 1989(partea II) =9 stele
Ghostbusters 2016(presupun că asta e partea III) = 4 stele

forever_young_ pe 11 Ianuarie 2021 15:49
antiplictiseala ! :)
un film de vazut pe post de somnifer .... :)))))))
niggeremall pe 17 Ianuarie 2020 11:47
prea umflat, prea rasuflat. femeile si comediile in general nu se pupa neam. multi au spus-o, eu din auzite si vazute m-am convins singur.
Giulianodirt666 pe 11 Noiembrie 2019 00:08
Penibil ! Zmeura de aur ! Nu se ridică nici la degetul mic al versiunilor cu Bill Murray et Co.
andystarx pe 31 Decembrie 2016 14:06
Nu am vazut inca originalele ,dar acest film este o mare porcarie si nu inteleg cum s au investit 160 de milioane intr o asa mare prostie ! TIpic americanilor,remake urile ,marea lor majoritate,sunt foarte proaste ! Nu il recomand,bine ca nu am mers la cinema !
SYNDJ pe 04 Octombrie 2016 02:43
Barbatii astia... niste prosti
Mi-a placut. Nu a fost chiar wow, dar fata de multe francize innoite din ultimul timp e foarte bun. Efecte si soundtrack bune.
Ce nu mi-a placut? Toti barbatii din film erau niste prostalai si ele niste mari inteligente.
In rest, Melissa McCarthy e fara indoiala o mare figura de comedie. :)

user-5d8eb2a1ae3b3 pe 25 Ianuarie 2022 14:44
Oare ce s-ar fi întâmplat dacă, în filmele originare, cei patru și-ar fi tratat secretara la fel de sexist precum în această mizerie feminizdă?
user-5b2ebcc56801c pe 18 Ianuarie 2020 20:22
Un film de Oscar! Bill Murray este salvatorul lumii după ce niște extratereștri din altă dimensiune atacă planetă cu scuipat plin de substanțe infecțioase. Bill Murray joacă rolul unui doctor care reușește să găsească un antibiotic eficient cu care injectează extratereștrii. Finalul este fenomenal, se pare că extratereștrii erau bolnavi și când se văd însănătoșiți îl numesc pe Doctorul Murray împăratul lor.
claudiu-daniel-lugoj pe 04 Martie 2018 01:05
Slab film din pacate,ma asteptam la ceva mai bun de la acest film.Sincer nu mi-a placut acest film poate pe la sfarsit putin cu efectele speciale in rest nimic.Povestea in sine foarte slaba.
chiba_florin pe 19 August 2020 00:41
Hmmm ...
Un remake care te prinde. Îndrăznesc să cred că e un subiect nemuritor ...
Lorenzo2012 pe 09 Octombrie 2016 20:04
Pierdere de timp
Filmul acesta merita pe deplin zmeura de aur. Waste of time ...
Ianluc pe 13 Ianuarie 2018 18:29
Nu este o capodoperă , dar mi-a plăcut . Sunt fan Kristen Wiig . Trebuia să-l văd. !
Sorin87 pe 20 Octombrie 2016 21:50
Tare filmul, are atat faze comice cat si faze horror, este bine de vazut in 3D
alin1234 pe 03 Octombrie 2016 19:20
wtf?!?!
La 3 ani poate il ''gustam''...poate...Nici ca parodie nu il pot intelege...:|
Semaka pe 04 August 2016 15:58
Sincer, filmul asta nu e chiar asa de rau pe cat il face internetul sa para. Review pe:

SYNDJ pe 4 octombrie 2016 02:46
Lasa-ti review-ul aici, nu-ti mai face reclama la site, sau ma rog, la blog.
gheorghita_balan pe 01 August 2016 03:38
Comedie si relaxare!
In primul rand cel din 1984 respectiv si cu cel din 1989,cu toata tehnologia de pe atunci ...nu se vor compara absolut deloc cu acesta fiind mult mai legate,in gandirea principiului desfasurarii actiunii personajelor..insa daca luam in calcul tehnologia americana de filme din zilele noastre net superioara vremurilor trecute.Unde gandirea dezvoltarii pe ansamblu intre personaje ar trebui mai detaliata(nu numai efecte speciale ca umplutura).In rest merge in plan doar comic ,si de relaxare!
SYNDJ pe 4 octombrie 2016 02:47
Cam greu cu limba romana, nu? Daca erai mai concis poate iti dadeam un like...
savudragos pe 30 Iulie 2016 23:49
Entertainment si umor pt cei tineri de orice varsta
Un film care iti da buna dispoziție, perfect pt copii dar amuzant si pt adulti. Nu va lua vreun Oscar dar este foarte frumos muncit si very funny. Nu mi-a părut rău ca am dat banii pe bilet.
SYNDJ pe 4 octombrie 2016 02:53
"tineri de orice varsta" nu exista. Ori sunt tineri, ori sunt de orice varsta?