Păreri Chloe

Morphy pe 04 Mai 2010 15:36
Dupa primele 15-20 de minute s-ar putea sa aveti impresia ca stiti toata povestea: sotul infidel - Liam Neeson, sotia geloasa - Julianne Moore, amanta - Amanda Seyfried. Totul este simplu... sau nu. Uitati-va la film si nu veti regreta.
White.Lily pe 10 Mai 2010 19:23
Stupid
Am vazut filmul aseara si de-abia asteptam sa intru pe cinemagia sa-mi exprim oful legat de filmul acesta pur si simplu stupid. Insa cand am vazut cate comentarii de bine are am ramas ....surprinsa e putin spus....

Pana la filmul asta aveam ceva mai mult respect pt Juliane Moore. De ce o fi acceptat sa joace intr-un asemenea film nu pot sa-mi dau seama.
Mi s-a parut un film mediocru si de prost gust. As zice ca toata aceea actiune nu a fost decat un pretext pt niste scene de sex.
Hai sa fim seriosi, ce femeie care afla ca este inselata de catre sot, se simte excitata in momentul in care o alta femeie ii relateaza modul in care s-a culcat cu sotul ei dupa care se duce sa faca dus si se masturbeaza????
Toate acele scene ale lui Chloe care se vrea a fi o dama de companie (care culmea, se indragosteste de o femeie si ii mai face acesteia si crize de gelozie?!)… citeşte

veronica210 pe 16 iunie 2010 19:49
ai dreptate
CineVox pe 24 februarie 2022 22:52
Pro... Contra... pro... contra... Iarasi unul pro... Iarasi una contra... Lumea este impartita, aparent pe probleme de scenariu, joc actoricesc, verosimilitate sau altele... De fapt, sunt iubitorii de pacat ("acel ceva" care sa-i "sensibilizeze", ca pe 'jude', acel ceva "admirat puternic" de 'anyone') in opozitie cu cei care simt o repulsie mai mica sau mai mare pentru imoralitatea asta dezlantuita fara... sa-i zicem eufemistic "retineri". In ce ma priveste, imi cer scuze ca ma retrag, ma duc sa vomit.
wird_ana1995 pe 26 Aprilie 2010 18:38
Un film foarte bun . Amanda Seyfried si'a interpretat rolul foarte bine . Nota 10 din partea mea
ciuci pe 15 Ianuarie 2010 15:14
ciuci
sucar rau filmul
beton armat
un film cu liam neeson nu poate fi decat de la bun in sus
oh yeah

cl24 pe 03 Iunie 2010 18:17
Daca urmaresti filmul, descoperi ca aparentele inseala.
deiah pe 11 Februarie 2010 02:08
imi pare rau sa va dezamagesc... cautati "Nathalie" cu Depardieu, Fanny Ardant si Emmanuelle Beart... Chloe e copy/paste dupa filmul respectiv...
enjoy.life pe 16 Mai 2010 01:06
If the one you love was lying to you, how far would you go to find out the truth?
Un film bun, dupa cum spune si nota 7. Povestea usor captivanta, doar ca de la jumatatea filmului deja devine previzibila. Cu o distributie asa mare, ma asteptam sa vad un film pe masura. Daca vreti sa vedeti un film cu si despre sex si adulter, asta e unul.
daiana00 pe 12 Februarie 2010 17:42
Chloe
Nu e cumva facut dupa cartea "Chloe"? Nu de alta,dar am vazut-o intr-o librarie,si mi-a zburat instantaneu gandul la filmul asta..(pe care,apropo,inca nu l-am vazut)
Deeablingbling pe 1 martie 2010 16:23
Da.e facut dupa carte
roxza pe 8 decembrie 2010 19:02
de cine e scrisa cartea? si chiar asa se numeste ''Chloe'' ?
Alex007 pe 16 Ianuarie 2010 14:18
foarte frumos...e super....merita vazut.......nu trebuie ratat
shooter pe 26 Aprilie 2010 10:51
un film destul de bun co o distributie pe masura.trebuie vazut ( doar joaca liam nesson)
Edbah pe 17 Mai 2010 10:59
Un film bun, cu un subiect sensibil. Aparent, exagereaza oarecum in perversitate, dar in zilele noastre, de multe ori realitatea intrece orice scenariu.
zulutza pe 23 Aprilie 2010 14:36
fara cuvinte!
un film care te rupe de realitate si care te duce in lumea de care ai uitat...incepi sa te simti ratacit/a in ce simti si iti doresti...recomandare...vede-l intr-un loc linistit (sala de cinema mica sau acasa)!
Andreeaea pe 28 Septembrie 2010 15:40
inca o dovada ca o familie perfecta se bazeaza pe aparente :) Oricum perfectiunea unei familii este un defect :)
Filmul este superb. Actorii joaca excelent!

OanaG9 pe 10 Ianuarie 2013 18:44
Plictisitor.
plictisitor, nu prea ai ce savura la el, e sec....foarte sec
robbiex2 pe 06 Mai 2010 14:49
Plictisitor pe alocuri.Amanda Seyfried este o bijuterie in film, jucandu-si rolul grozav !Intradevar, o lectie de viata...un must see pentru cei casatoriti si nu numai.
Emy13 pe 25 Ianuarie 2010 23:45
Emy13
soper,abia astept sa-l vad,pare tare interesant,mai ales ca-s cu actorii care sunt pe gustul meu
Chloe – tratament periculos pentru gelozie in familie | Raluk.ro - Review-uri de filme, cafenele, ceainarii si restaurante din Bucuresti
[...] dintr-o relatie reusita si aveti probleme de comunicare in cuplu / familie, va recomand calduros Chloe. Si putem trage din nou aceeasi concluzie clasica dar sanatoasa, rufele se spala in familie. Dar [...] citeşte
Ammelie pe 12 Iulie 2010 12:13
Chloe
Un 'erotic thriller', nici foarte erotic, nici foarte thriller. Usor previzibil si usor sub-exploatat subiectul; un fel de 'fatal attraction' wannabe. Totusi, am apreciat-o pe Julianne Moore, si chiar pe Amanda Seyfried. Si poate cel mai mult, am apreciat orasul Toronto! 6/10 pt film.
alessya03 pe 23 Iunie 2010 17:24
un film bun ce merita vazut ...un film sensibil plin de subantelesuri si erotism feminin...un film ce numai acele persoane care reusesc sa inlature anumite tabuuri ar putea sa il inteleaga..
k-rissa pe 10 August 2012 17:39
unul din filmele mele preferate, bine realizat, poveste interesanta si o distributie de exceptie!
nikkolle pe 27 Noiembrie 2011 23:29
Foarte bunn!
Ce m-a intrigat la filmul asta a fost faptul ca blondina noastra si-a jucat excelent rolul ...lasand impresia ca este o fetita nevinovata si care vrea doar sa ajute ! Ete p..a perversa de ea !
Lucarelli pe 06 August 2011 19:51
Daca-ti pui la indoiala iubirea aproapelui...
Un film bun, cu un subiect sensibil, indoiala aparuta in cupluri dupa rutina casniciei ca cel de aproape te mai iubeste, sau nu. Dar pentru a verifica acest lucru, nu e bine sa intinzi pre mult coarda...risti, iar acest risc este prezentat in film. E bine sa-l urmaresti in cuplu!
Bârfitoarea.ro pe 16 Martie 2010 10:54
“Chloe” a avut premiera la New York | Bârfitoarea.ro
[...] Cinemagia [...] citeşte
mitologicul pe 03 Mai 2010 12:03
Am vrut duminica seara sa vad un thriller si am ales acest film: Chloe. Cu: Julianne Moore, Liam Neeson, Amanda Seyfried. Nimic special de remarcat in legatura cu valoarea lui. Cu nimic peste media genului acesta.Liam Neeson incearca sa imbatraneasca cat mai urat, vopsindu-si parul e sinistru; Julianne Moore e cat de cat credibila, chiar daca scenariul nu o prea ajuta; Amanda Seyfried e frumoasa dar inca necoapta (va juca in Scufita Rosie...) si nu mai e nici Meryl Streep sa o ajute ca in Mamma Mia. In rest, suspansul lipseste sau nu l-am "gasit" eu!

claudiu-daniel-lugoj pe 20 iunie 2010 17:22
mie mia placut mult acest film,iar despre amanda sayfield cu siguranta este foarte talentata si vom mai auzi de ea.
Horatiucrisan pe 30 Aprilie 2023 22:27
Un film care începe destul de interesant dar ajunge o promovare a relatiilor LGBT.
CineVox pe 31 Decembrie 2021 02:06
In lumea lui satan, gunoiul este poleit cu aur
Nu te uimeste deloc cat succes poate avea un astfel de film la cei multi.
Nu te uimeste deloc cat de pretentioasa este distributia.
Nu te uimeste deloc calitatea imaginilor, costumelor, sunetului, regiei si stilului.
Nu te uimeste deloc risipa de resurse materiale si umane pentru a face filme in epoca dezastrului spiritual.
Nu te uimeste nici ca este o lectie de imoralitate si pacat. Imbracata in frumusete, stralucire, seductie...

Te uimeste doar cat de vrajiti sunt oamenii, cum traiesc hipnotizati si in admiratia lucrurilor care, culmea, distrug vietile tuturor. O lume in care nimic nu rezista, divortul este la ordinea zilei, imoralitatea suverana, toata lumea se culca cu toata lumea, zici ca e viermuiala de musuroi, sinuciderile prezente la varste tot mai mici, inselatoria - lege de stat, minciuna - moneda de schimb, plandemia - al III-lea razboi -… citeşte

El_KaPpa pe 03 Iunie 2020 21:33
4,5/10
Singurul moment interesant din tot filmul este scena picanta dintre Julianne Moore si Amanda Seyfried. In rest, praf si pulbere. Nu stiu unde a fost suspansul, nu stiu unde au fost actorii aia pe care ii stiam noi din alte filme, ma refer in special la Neeson si Moore, nu stiu de ce personajele au fost asa sterse, nu stiu de ce dialogul a fost atat de stupid in unele momente, nu stiu ce a vrut sa fie sau sa transmita, dar stiu ca pentru mine este un film foarte slab care intre la categoria "pierdere de timp".
user-5e6b99b9b460d pe 10 Aprilie 2020 21:59
Păcat de actorii seniori.

Muzica aleasă când cele două au făcut sex, spune totul despre intențiile creării acestui film.

Morala acestui film este că oricând ți se poate crea o atracție sexuală față de o persoană de același sex, ceea ce este total fals. Ca să nu zic abominabil.

Dragos.87 pe 18 Aprilie 2017 23:09
Un film destul de reusit cu o poveste captivanta care te tine intr-o tensiune continua.In primele 20 minute totul pare clar si ai senzatia ca vei banui ce se va intampla dar lucrurile iau o intorsatura total neasteptata.Filmul asta privit dintr-o perspectiva,este un bun semnal de alarma pentru cuplurile lipsite de incredere.
andystarx pe 30 Ianuarie 2017 21:24
Nu este cel mai rau film vazut,dar nici nu este de revazut sau un film foarte bun !Oricum am vazut altele si mai rele pe acest subiect,parca putin previzibil mi s-a parut !
Ghemot pe 07 Februarie 2014 21:11
Este cea mai mare mizerie de film pe care am vazut-o vreodata.
Efectiv un jeg de imaginatie pus intr-un film.
Pacat ca niste actori mari, au acceptat sa lucreze la asa o prostie groteasca!!!

lili22 pe 14 Ianuarie 2014 12:16
nu a fost un film bun
Nu cred ca are o femeie astfel de reactii, astea au iesit din mintea unui scenarist.
emy_sinaia pe 29 Septembrie 2013 12:39
Interesant
Un amestec de sentimente cotradictorii cu actori buni.
xerses pe 31 Iulie 2013 10:07
Sunt ceva rasturnari de situatii care dau "savoarea" necesara pentru a urmari cu atentie ce ar mai putea urma.
MariaVilla pe 17 Iulie 2013 01:00
Ciudat !
Un film TOTAL neobisnuit.!
Amanda Seyfried m-a surprins cu talentul ei de actrita din aceasta ecranizare. Ciudata poveste elogiata de acest film este prinsa in mare parte de putine persoane ... unele considerand chiar, ca este o pierdere de timp si bani.
Eu una nu pot spune ca am inteles foarte mult povestea care ,aparent pare usoara sau o prostie dar, nu o consider nici o pierdere de timp .

lorenne pe 24 Februarie 2013 11:47
Cheia fimului se gaseste la final . Trebuie sa l urmaresti pana la sfarsit ca sa i intelegi sensul .
mtraianc pe 24 Februarie 2013 02:38
5 din10
a vrut sa fie ceva in genul ,,atractie fatala ,, dar per ansamblu este destul de slabut ,,
Bayard pe 22 Decembrie 2012 01:13
Actorii joaca foarte bine, dar povestea nu are absolut nimic original in ea... (poate doar faptul ca mama este cea sedusa de data asta??)
cireasa.de.iarna pe 09 August 2010 18:42
e un film destul de bun....merita vazut....e foarte interesant....:*:*:*:*
artgrl pe 01 Iulie 2010 02:53
mi-a placut filmul, e un film reusit si nici nu ma asteptam la altceva de la un film cu Julianne Moore. are un subiect chiar banal la prima vedere, nevasta geloasa , nesigura si inselata de sotul ei cu o prostituata .. tre sa recunosc ca Amanda Seyfried, isi joaca foarte bine rolul, iar modul in care ii descrie ,foarte grafic , aventura pe care o are cu sotul ei m-a surprins. sexul vinde cemai...
Mihai2508 pe 23 Ianuarie 2016 01:46
Casatoria
Un film destul de bun care abordeaza un subiect delicat din viata anumitor cupluri, infidelitatea combinata cu gelozia, un film incalcit, dar cu un subiect previzibil, din pacate prea din timp. Per total este un film bun, cu actori cunoscuti care isi respecta statutul. Merita vazut
Ciurila_Emanuel pe 11 Septembrie 2015 15:50
Foarte bun !
Este un film dramatic, cu o poveste a unei fete care s-a indragostit de o femeie, si traia o viata imorala pe care nu o mai susporta, punandu-si capat zilelor in final . Sotul personajului principal Catherine, era suspectat ca-si insela sotia, dar s-a dovedit a fi doar o poveste, filmul fiind o drama misterioasa . Ii dau nota 9 filmului .
NmpN pe 20 Martie 2014 03:29
Un film bun , in care jocul actoricesc a facut diferenta. Subiectul a fost interesant insa cu cat se apropia de final cu atat povestea devenea mai previzibila . Mi-a placut rolul ''linistit'' pe care la avut Liam Nesson , fiind obisnuit cu el inconjurat de actiune. Recomand!
Miiku pe 24 Noiembrie 2013 20:24
Nhu stiu ce cred ceilalti, dar mie unul mi-a placut. Amanda Seyfried mi s-a parut uimitoare. :))
radu3455 pe 22 Octombrie 2011 13:32
un film obligatoriu de vazut foarte interesant nota 9
margott pe 16 Aprilie 2011 21:38
Sa recunoastem, filmul asta n-ar fi fost nimic fara Julianne Moore. Oricat m-as gandi, nu-mi vine in minte nicio actrita mai potrivita decat ea pentru un astfel de rol, pentru ca dramele sunt specialitatea ei. In ceea ce priveste filmul, mi-a placut, in ciuda povestii cam excentrice. Liam Neeson mi se pare obosit in film si putin absent din rol. O nota buna pentru Amanda Seyfried, are potential.
purplelyna pe 30 Martie 2011 13:24
filmul chloe un film cu dus si intors ,intrigant si pasional...mi-a placut si il recomand celor care il pot intelege...
Daylak pe 06 Septembrie 2010 19:08
m-am uitat la film numai pt Amanda Seyfried.. si ce sa vad? k ea se arunca pe geam?! :)) oricum, cand isi baga agrafa aia in par.. aia facea tot filmul :)) doamne, numa sa apara o Chloe din asta in viata mea si in treburile mele.. k nu o s trebuiasca sa se arunce ea p geam, o zbor eu. si chiar nu o sa ii cedez cum a facut-o Catherine.. :)) oricum, merita vazut filmul.. trebuie sa stiti la ce sa va asteptati, femeilor! :))
claudiu-daniel-lugoj pe 10 septembrie 2010 17:00
zici tu asa,dar poate una din asta te duce la extaz :))
Daylak pe 10 septembrie 2010 17:04
nu zic nu :))..
eylaynya pe 20 Mai 2010 21:51
e foarte tare:X Continutul review-ului trebuie sa aiba minim 50 caractere
claudiu-daniel-lugoj pe 26 Aprilie 2010 15:08
Este un film foarte bun,o drama a tipica cu situati foarte ciudate.Este un film despre neincredere,gelozie,minciuna si sex.Merita vazut un asemenea film chiear daca pare mai ciudat.