Păreri Chat gim

(2005)

Șapte săbii

cezarika21 pe 04 Octombrie 2015 07:20
O chinezărie incoerentă
Film wuxia, care combină istoria cu artele marțiale, ”Chat gim” confirmă declinul accentuat al cinematografiei din Hong Kong din ultimele decenii, oferind publicului o poveste ridicolă și incoerentă despre încercarea unor țărani de a se opune armatelor imperiale cu ajutorul unor săbii magice.

Durata exagerată a filmului (peste două ore și jumătate), incoerența acțiunii, interpretările slabe, excesul de cascadorii și de efecte vizuale și lipsa vreunei idei regizorale plictisesc publicul încă de la început, plăcând poate doar copiilor din ciclul primar interesați să vadă cum se bat personajele între ele fără nici un rost. ”Chat gim” este o altă imbecilitate chineză, de neurmărit.

Spikos pe 29 Martie 2013 21:51
O gimnastica aproape perpetua cu tot felul de instrumente de lupta , intrerupta pe alocuri de dialoguri retorice , false , ca tot filmul pana la urma , dau un lucru dinamic , placut , uluitor , pentru neastamparatii ciclului primar ; nota 5 .
user24 pe 13 Aprilie 2011 07:36
film asiatic
oops ooops ooopsie ooopsie oooooospiieee caractere
bizonul pe 3 octombrie 2011 08:07
Bun, dar ora de difuzae nu este prea buna .Ora optima de incepere este 20;20,30.Schimbati cu Vinatorii de sclavi.
cosmin742000 pe 24 Noiembrie 2017 09:06
O mizerie de film de actiune numai cu bataie........................
alex_il_fenomeno pe 17 Februarie 2014 18:43
Un film de actiune fantastic, combinand intr-o maniera atat de armonioasa artele martiale cu fantezia, rezultatul fiind productia aceasta atat de interesanta, ce te intriga si te captiveaza chiar si fara sa fii fan declarat al acestui gen de filme. Mi-a placut sa il vad pe cunoscutul Donnie Yen alaturi de alti actori asiatici foarte talentati luptand pentru crezul lor, pentru drepturile care ar fi trebuie sa le fie acordate din nastere, pana la castigarea lor trebuind sa treaca prin niste probe de foc, in adevaratul sens al cuvantului.
Dar_kvampire pe 04 Octombrie 2011 08:08
Un film nemaipomenit de bun genial o actiune buna si bine pusa la punct merita vazut 10
gianiepg94 pe 10 februarie 2013 14:40
cum il vad si eu ?
Dar_kvampire pe 10 februarie 2013 18:20
Scuze ca am scris ravasit sper sa intelegi daca il citesti mersi.
cosmin_kedii pe 14 Mai 2013 16:23
Seven Swords este un film de o calitate uimitoare, la toate nivelurile (scenariu, muzica, actori, etc ..)
bizonul pe 03 Octombrie 2011 08:09
Cptiune
Schimbati ora de difuzare, cel mai potrivit ar fi la ora 20,30. Faceti o rocada cu Vinatorii de sclavi.

Film - Chat gim

Chat gim