Păreri When in Rome

tinutsa pe 28 Iunie 2010 02:26
da da da! e super draguts filmul :D mi'a placut :D de la mine are un 10 mare :D
Matza pe 06 Iunie 2010 14:28
Genial :X
un amestec ideal de dragoste comedie si mult amuzament...cu 2 actori de exceprie...merita vazut :X
marllenn pe 05 Iunie 2010 17:44
Un film care mie mi-a placut, comedie romantica, despre descoperirea dragostei, sinceritate si magie
claudiu-daniel-lugoj pe 05 Iunie 2010 17:35
Este o comedie romantica foarte reusita,povestea este putin cam ne realista dar este un film foarte bun care merita vazut.O comedie plina de romantism si magie,este daca vreti o foarte buna poveste de dragoste care nu trebuie sa o ratati.
Radu1711 pe 04 Iunie 2010 16:52
radu1711
o comedie romantica foarte reusita, mi-a placut filmul foarte mult dar o sa ma uit cu prietena ca sa fie mai frumos ;-)
iCantFindAlinA pe 01 Iunie 2010 03:46
mi-a placut la nebunie :)) nu e cel mai tare film dar razi la el oricum
luizallexa pe 14 Iulie 2010 17:49
actrita imi place super mult, filmul e unul cu un subiect mai aparte...putina superstitie sa zicem.merita vazut.
ema89 pe 10 Iulie 2010 19:38
E frumos si chiar daca un pic clasic, merita vazut. Cui i-ar placea sa urmareasca povesti cu final trist.? realitatea e si asa urata. Macar in filme sa "traim" altceva..
ofelik_cat pe 22 Iunie 2010 19:38
italy
nu am vazut filmul ,dar din commenturile pe care le-am vazut parerile sunt impartite....cel mai bine este sa vizionez eu filmul si apoi imi voi spune mai pe larg parerea....pana atunci ,obligatoriu de vazut !
skumpika89 pe 19 Iunie 2010 22:50
merita.. mi-a plakut acest film ca nu e ca toate celelalte comedii romantice ...ideea cu monedele..nu cred k am mai intalnit-o in alt film ..
Sergiu.Lobont pe 12 Iunie 2010 02:14
Te destinde un astfel de film insa daca vreti sa vedeti vreo capodopera ...mai cautati
anda_nicole_16 pe 11 Iunie 2010 21:12
Bunicel...
Are cateva faze haioase...dar atat....Ma asteptam sa fie o comedie traznet...daca joaca si DeVito...dar merge..
bainca pe 09 Februarie 2021 11:41
nota 9 de vazut si revazut
Superb , romantic , minunat , exact pe gustul meu , un subiect foarte frumos si unic despre o femeie care vrea sa isi gaseasca dragostea dar are parte de mai mult decat si-ar fii dorit , frumos dupa parerea mea .Un film romantic foarte bun vazut si revazut demult , actorii au jucat de asemenea foarte bine , nu m-am plictisit nici o secunda , situatii de asemenea usor amuzante dar romantismul este plusul . Asta nu este un film pentru prostii care nu intelege un film romantic simplu si relaxant , pana la urma filmele sunt facute pentru relaxare , eu de asta ma uit nu ca la o teza de doctorat cum comenteaza unii : scenariul pana la cel mai mic detaliu , ca este cliseic sau alte lucruri de genul , si cand ma gandesc ca prima data chiar ma influenta-u comentariile negative , chiar ma bucur ca acum nu mai au nici un efect asupra mea , poate sa nu placa la nimeni ca mie tot imi place si ma… citeşte
Sorin87 pe 03 Decembrie 2011 15:30
When in Rome
O comedie usoara, relaxanta si romantica. O distributie plina de actori buni ce isi interpreteaza foarte frumos rolurile.merita vazut
cristinapascaliu pe 26 Iunie 2011 15:27
asa film rar
asa film slab chiar demult n-am mai vazut.a ....ba da un film cu jennifer lopez.
:))

RoxyD pe 30 Aprilie 2011 16:26
. ... dragut filmul ... .
DarryMedrea pe 10 Martie 2011 13:40
:))))
ce comedie fainaaa fratee:)))
merita vazuta 100% si actorii pricipali sunt super faini:X

legolas05 pe 23 Ianuarie 2011 20:03
mia placut......am ras la unele faze....nota 8........
Sunriseee pe 20 Ianuarie 2011 00:22
O comedie romantica foarte frumoasa! Merita vazuta!
Octaz pe 15 Octombrie 2010 23:26
nice... ce pot sa spun , o comedie romantica foarte draguta :) Totusi cam mare diferenta de inaltime dintre cei 2 :P
Mihai2508 pe 26 Septembrie 2010 10:02
O comedie romantica chiar frumoasa cu multe faze amuzante.
andyy pe 09 Septembrie 2010 19:59
O poveste haioasa, placuta, relaxanta, presarata si cu putin romantism.O comedie romantica reusita, zic eu.
someone_who_dares pe 28 August 2010 13:50
Bun filmul, amuzant... Bineinteles aceeasi poveste arhicunoscuta, finalul a fost ok .. :D
emmaoti1 pe 04 August 2010 13:56
E foarte frumos si amuzant filmul,o sa va placa,un nume mai bun ar fi "Fantana dragostei" .
VIP pe 24 Iulie 2010 22:43
8-> Josh Duhamel the best!!! un film care mi`a placut enormmmmmm 8->! il recomand oricui! >:D
anca203 pe 15 Iulie 2010 00:44
dragut filmul... povestea este tipica genului de comedie romantica
White.Lily pe 20 Iunie 2010 22:01
Haios
Fara a se vrea a fi un film clasic gen "Pretty woman" , When in Rome mi se pare o comedie frumusica, relaxanta si antrenanta.
Are actiune, are umor, personaje ilare, replici spumoase ("I don’t know whether to look at my own reflection or at you. That’s how beautiful you are" - nu stiu daca sa ma uit la reflectia mea sau la tine. Atat de frumoasa esti. Mi-a placut la nebunie) si in plus, alegerea personajelor principale mi se pare foarte inspirata.
Am observat ca parerile sunt inpartite. Unii aprecieaza mai mult Date Night, altii The bounty hunter....mi se pare si normal. Insa, personal comedia asta mi se pare ca face o diferenta.

NimeniAltu2k9 pe 29 Mai 2010 01:18
Fata de alte comedii romantice ,"When in Rome" a mai ridicat putin stafeta,ideea este foarte buna ,actorii si-au facut treaba,iar momentele comice nu au dus lipsa,e alegerea perfecta pentru un film de weekend.
hamsterx pe 19 Mai 2010 10:05
:D
azi o sa ma duc sa-l vad,din ce am vazut in triller imi place asadar se anunta promitzator.revin cu pareri "la cald"
ioanaa_ioana pe 15 Iulie 2023 14:01
Daca esti usor infantil si te multumesti cu putin, ia un loc si vizioneaza.
Nota 4.

ophelia_krecht pe 11 Ianuarie 2016 09:51
foarte plăcut şi amuzant :-) :-) !!! Alegerea actorilor pentru fiecare rol e foarte reuşită
Mariannaa pe 14 August 2014 17:52
Nimic exceptional
Nu prea stiu ce sa spun. Mie nu prea mi-a placut,dar poate iubitorilor de gen le este pe plac. Distributia a fost destul de ok, si nu in ultimul rand ROMA.
Iulidesprefilme pe 02 Februarie 2014 18:46
Şi romantic, şi de dragoste, şi comic, şi cu actori buni ( unii din vechi generaţii: Angelica Houston, Danny De Vito, Don Johnson; alţii din noi generaţii: Kristen Bell, Josh Duhamel...) Ce mai vrea spectatorul capricios? Ah, că nu-i original, ah, că nu satisface apetitul de râs, de comic...oricum, filmul spune o povestioară cu caracter legendar, cu momente amuzante, care te relaxează...în plus ne plimbă pe la Roma, pe la celebra fântână a îndrăgostiţilor unde, cândva, au filmat o altă poveste Marcello Mastroianni şi Anita Ekberg în filmul lui Federico Fellini, La dolce vita...
CriticFin100La100 pe 20 Ianuarie 2013 01:25
Un film bun, merge cand nu ai ce face, insa pe langa alte comedii romantice lasa un pic de dorit.
Tyson_Kyd pe 04 Septembrie 2012 14:34
O comedie grozava, actorii foarte buni, faze prea tari, iar povestea destul de originala . Josh si Kristen au jucat super si chiar s-ar potrivi impreuna, cuplul format de ei in film este chiar imprevizibil si amuzant . Pe scurt, aceasta pelicula merita vizionata . Mai iesim din rutina zilnica a sexului, alcolului si alte aberatii din comediile din ziua de azi . Mjoritatea filmelor facute pe aceste teme sunt foarte bune, dar unele devin foarte plictisitoare, imprevizibile si neagreabile .
Ultimul_Mohican pe 09 Martie 2012 01:19
Foarte amuzant.
Am ras foarte mult pe durata acestui film, actrita e frumoasa, vesela si nostima. Merita vazut daca vrei sa te mai destinzi un pic.
andreeeeeeea pe 03 Februarie 2012 13:48
Ma asteptam la mai mult. Imi place foaaarte mult de Kristen Bell, dar filmul asta nu a ajutat-o deloc.
Madiy pe 08 Ianuarie 2012 09:17
Foarte frumos film. L-am vizionat de minim 10 ori si l-as revedea cu aceeasi placere de fiecare data.
mary21o pe 22 Decembrie 2011 15:31
e un film bun de vazut o data,Kristen e foarte simpatica,povestea e cat de cat mai originala si mai bun simt fata de alte "comedii" romantice,iar actorii fac o treaba buna:)
TivleaMarius pe 12 Decembrie 2011 23:15
Mi s a parut un film ok cu cateva faze comice merita vizionat macar o data cu familia
MNarcis pe 12 Noiembrie 2011 22:28
Bunicel, are cateva faze haioase ca sa iti puna zambetul pe buze, (nu sa razi cu pofta)........il recomand doar in caz de plictiseala!
the_best_guy pe 31 Octombrie 2011 14:27
Inca un film ca sa mai treaca timpul. O comedie "romantica" frumusica. Isi merita nota !
I_love_life_in_SEPIA pe 04 Septembrie 2011 12:16
e trist ca inghitim astfel de porcarele si mie chiar mi s-a parut o pierdere grava de timp ca m-am uitat la acest film... ca sa il consideram o comedie trebuie cu siguranta sa nu fi vazut Whatever works, sau acest film sa ne fi parut plictisitor...
NmpN pe 02 Septembrie 2011 13:36
Un film destul de dragut. Sincer ma asteptam la ceva mai bun . Are si cateva momente comice ....
crisa_itgirl pe 19 August 2011 22:06
L-am văzut la tv, mi-a plăcut mult. Foarte original. Nota 8.
kakapiciu pe 31 Iulie 2011 14:34
Comedia si povestea fac din acest film unul foarte bun.
AimeeLov pe 23 Iulie 2011 16:02
Mi-a placut..Faza cu intunericul a fost grozava::))O comedie bunicica:X
claudelina pe 15 Iulie 2011 14:27
foarte tare
Are niste faze de-a dreptul mortale =)))..e la favorite la mine.
Atata timp cat un film ma face sa zambesc,sa rad ,ma binedispune ..de ce nu?

devigabi pe 21 Iunie 2011 11:57
piese latino
au dansat la un momend dat ceva latino nu stie nimeni piesele?
xerses pe 07 Iunie 2011 08:52
O comedie romantica fermecatoare pe care te simt bine urmarind-o.