Păreri Trespass

(2011)

Ostatici

radu3455 pe 21 Octombrie 2011 18:54
un film super din toate punctele de vedere cu actori senzationali merita nota 10
mrpitt pe 22 Octombrie 2011 19:58
un film mai bun decat ma asteptam... un Nicolas Cage si o Nicole Kidman de nota 10.
cezarika21 pe 04 Mai 2014 15:54
Ameninţare mortală
Personal mă declar un fan al lui Joel Schumacher, unul dintre cei mai talentaţi regizori de thriller-uri. Cu excepţia lui "Flawless" nu am văzut niciun film de-al lui pe care să-l cataloghez ca fiind slab. Acţiunea alertă, suspansul, răsturnările de situaţii şi multă încrâncenare a personajelor sunt elementele care-i definesc stilul artistic.

Deşi utilizează un subiect des întâlnit în filme (atacul armat săvârşit de o bandă de criminali asupra unei locuinţe şi sechestrarea locuitorilor), "Trespass" foloseşte din plin elementele caracteristice thriller-urilor regizate de Joel Schumacher. Filmul nu e slab şi cu atât mai puţin plicticos; acţiunea e alertă, suspansul nu lipseşte, iar violenţa e la ea acasă.

Deşi scenariul nu aduce noutăţi, prezenţa în rolurile principale a lui Nicolae Cage şi a Nicolei Kidman e de natură să… citeşte

MikeNight pe 21 Octombrie 2011 22:05
Un film care nu te plictiseste ... desi scenaristul a copiat ca la " Bac ".
DragonMaster pe 21 Octombrie 2011 00:18
Bunicel
Dupa ce am vizionat acest film pot sa spun ca Nicolas Cage si-a mai revenit din esecul care la avut cu ultimele filme si a jucat un rol destul de important si pe masura lui iar Nicole Kidman a jucat si ea destul de bine si cred ca scenariul ar fi trebuit sa fie mai bun si actori care au interpretat rolul hotilor la fel.Ofer nota 6 filmului si sper ca Nicolas Cage sa isi ia roluri tot mai bune pe viitor.
Gabbella pe 21 Octombrie 2011 09:53
Super
Un film bun, dar se putea mai bine. Decorul nu este schimbat de la inceputul filmului pana la sfarsit. Actorii sunt buni,Nicolas Cage si Nicole Kidman isi joaca rolurile incredibil de bine, dar mergea ca actiunea sa fie filmata in mai multe locatii, nu doar in acea casa....din acest motiv filmul a parut la un moment dat static.
Ofer nota 8 deoarece este un film foarte bun.

Manusa pe 23 Octombrie 2011 19:28
Un triller captivant cu o actiune tensionanta si care m-a tinut cu sufletul la gura. Este un film reusit in care au jucat actori foarte buni si cunoscuti.
xerses pe 21 Octombrie 2011 15:27
Un film in care m-am bucurat sa-l revad pe Cage jucand impecabil.
emi4bt pe 12 Martie 2012 08:28
copie
Hostage (2005) cu Bruce Willis si Trespass (2011) cu n cage- aceeasi marie dar cu alta palarie. SLAB - MULTA VORBAIALA - CHIAR LALAIALA
TE ROGI LA UNMOMENT DAT SA L INPUSTE O DATA PE N CAGE. SAI UCIDA PE TOTI SI SA TERMINE CU FILMUL
DACA VRETI SA PIERDETI TIMPUL VEDETIL DE DRAGUL Nicole Kidman CARE SARACA LA CATE CAPETE DE PERETI A LUAT TREBUIA SA FIE IN COMA DEMULT

SYNDJ pe 9 august 2013 22:51
Bine argumentat. Să ştii ca şi eu m-am uitat mai mult pentru Nicole şi pentru Cage. Dacă nu erau ei, nu cred că trageam filmul in the first place...
jude pe 22 Octombrie 2011 19:53
in ultimul timp am vizionat filme cu Nicolas Cage care m-au dezamagit enorm, dar azi am vazut din intamplare acest film si am ramas placut impresionata atat de actiunea filmului cat si de prestatia actorilor. Trespass este un film bun, il recomand celor care vor sa vada mai mult decat actiune.
robbiex2 pe 21 Octombrie 2011 01:24
Mult suspans cu multe minciuni
Lasand la o parte ultimele esecuri cu super actiune ale lui Nicholas Cage, trebuie sa recunosc ca filmul asta este un chiar foarte bun si lipsit de efecte.Un clasic....un film simplu, cu putine personaje si cu un scenariu foarte natural.Foarte asemanator cu filmul lui Bruce Willis din 2005, Hostage.Ramane unul dintre putinele filme din 2011 la care nu am pus pauza si am stat "gura casca" mai tot filmul.
tibijuve pe 29 Decembrie 2010 18:38
Filmul se anunta cel putin interesant pentru ca ne propune o combinatie pe care nu am mai vazut-o pana acum, Nicole Kidman si Nicholas Cage in rolurile principale. 2 mari actori de la Hollywood care au castigat Oscarul, Globul de Aur si multe alte premii. Sa speram ca scenariul si regia vor fi pe masura potentialului celor 2 actori si ca filmul nu va fi doar un blockbuster.
Sorin87 pe 04 Martie 2012 23:02
Trespass
Un film bun cu un scenariu interesant , ritm foarte bun ce i se datoreaza in mare parte coloanei sonore si o ditributie excelenta care in opinia mea e punctul forte al acestui film mai ales ca Nicolas Cage nu a mai dezamagit asa cum a facut-o in ultima vreme. Merita vazut.
cosminlipsa pe 28 Octombrie 2011 00:31
Un film bunicel, actori de top, Kidman joaca excelent , Cage si-a mai spalat din pacate cu filmul asta.
k-rissa pe 23 Octombrie 2011 14:20
actori foarte buni, nu avea cum sa fie altfel decat bun:)
ciobotaru pe 09 Noiembrie 2011 23:59
noul film al lui Joel Schumacher te tine cu nervii intinsi la maxim, si la fel ca si in Phone Booth , toata actiunea din film se petrece intr-un singur loc.
Vorador pe 15 Aprilie 2012 21:59
"We're not the only hostages here.''
Noul thriller a lui Joel Schumacher nu se compara cu Phone Booth,suspansul este la cote minime iar infractorii sunt penibili si tipa mai rau decat ostaticii.
Ammelie pe 17 Noiembrie 2011 14:06
Trespass (2011)
Un film cu Nicholas Cage... si cam am spus tot. :) Eu il consider chiar actor bun pe Cage, dar in ultima vreme face doar filme din categoria 'so bad it's good'. Acesta insa, nici macar acolo nu se incadreaza. Un film care parca are drept unic scop sa ne arate cat de multe intorsaturi de situatie pot incapea intr-o ora si jumatate. Ceea ce il face sa alunece pe panta ridicolului. Daca ar fi fost putin mai temperat in acest domeniu si s-ar fi acordat mai multa atentie personajelor, ar fi putut iesi chiar un film bun. Asa, doar 5.5/10
Trespass – un jaf neobisnuit de incurcat si lipsit de sens
CoolRank: 5.5/10

Regie: Joel Schumacher
An: 2011

Actori: Nicolas Cage, Nicole Kidman, Cam Gigandet
Genul: thriller

Niciodata n-am fost un fan al lui Joel Schumacher. Niciunul din filmele sale nu a fost stralucit. Practic, am uitat ca si traieste acest om pana acum cateva zile cand am citit o stire care m-a socat. Conform lui, Val Kilmer a fost cel mai bun Batman dintre toti actorii care l-au jucat. In locul lui nu as fi facut o asemenea declaratie, dar sa ... citeşte

mihaelatb pe 24 Noiembrie 2011 01:00
violenta de dragul violentei, singe,brutalitate si pana la urma te intrebi de fapt ce au vrut sa spuna? Unul din cele mai proaste filme ale lui Nicolas Cage, Sper ca actorul sa se opreasca din coborarea artistica pe care a pornit. Despre Nicole Kidman nu pot spune ca ma dau in vant dupa ea, dar anul asta am vazut-o in doua filme care nu-i fac cu nimic filmografia mai buna : asta si Just Go with It . Eu una nu-l recomand nici macar amatorilor de filme de actiune,.caci asta e adevarul, Trespass nu are nici actiune nici suspans
cebuc_constantin pe 23 Iunie 2019 23:18
O parnaie de film! Doar vorba, vorba și iar vorba, ma asteptam la mult mai mult!
JohnnyB pe 23 Iulie 2018 11:44
Nuuuu!
Un film foarte, foarte, foarte...foarte slab. Nici actorii principali nu salveaza mai nimic.
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 10:40
Filmul este subapreciat insa eu nu inteleg de ce pentru ca are o intriga buna.Are o poveste care am mai intalnit-o si in alte filme iar ca thriller imi place ca te tine conectat.Pe mine nu m-a dezamagit acest film.
AndreBlack pe 11 Octombrie 2015 19:49
Super tare filmul . Te tine in suspans pe toata durata filmului . Clar merita vazut !
Ghemot pe 28 Februarie 2015 22:00
Este un film mult mai dur decât mă așteptam. Prea multă violență și sânge.
Cosmy16 pe 09 August 2014 23:47
BUN
FOARTE BUN FILM OFER NOTA 9 E BINE REALIZAT TE TINE IN SUSPANS VA RECOMAND.
tonymaestrul pe 06 Mai 2014 16:59
Un film extrem de bun palpitant cu mult suspans si actiune.... i-as fi dat 10 daca sfarsitul era un pic mai altfel ....
GeorgianaDolsee pe 14 Iulie 2013 22:40
dupa parerea mea,nu mai mult de 7
E un film bun. Actorii au jucat foarte bine,de 10,dar filmul,ca si scenariu nu mi se pare ca merita mai mult de 7.Faptul ca intreaga actiune si cea mai mare parte din film s-a desfasurat in casa a fost interesant. In mare parte pot sa spun ca filmul m-a tinut in suspans,dar in unele scene ma enerva,mi s-a parut putin fortat (din cate s-a vazut,infractorii nu detineau controlul situatiei).Probabil ca Joel a incercat ceva original in acest film,dar se putea mai bine.Recomand,este un tip mai diferit de actiune si depinde de interpretarea fiecaruia.
Vegetarian pe 14 Iulie 2013 21:27
Categoria : ACŢIUNE
Este un film potrivit si pt lista cu filme : Categoria : ACŢIUNE

Nicolas Cage la 47 de ani si Nicole Kidman la 44 de ani sunt proprietarii unei vile situate într-un cartier select din Los Angeles !? , sunt luati ostateci , amenintati cu moartea sa zica combinatia seifului din casa , asa cum scrie in sinopsis ..

Vegetarian pe 1 ianuarie 2017 19:00
Cine ajunge sa se vaite , inseamna ca sa zgarcit undeva .
margott pe 08 Noiembrie 2012 18:32
Un thriller destul de liniar, fara rasturnari spectaculoase de situatie si cu un final destul de previzibil. Dar asta nu inseamna ca-i un film slab, mai ales ca are ca atuu prezenta lui Nicole Kidman si a lui Nicolas Cage.
claudiu-daniel-lugoj pe 30 Noiembrie 2011 19:00
Este un film bun,despre o familie foarte bogata care se confrunta cu o banda de hoti care incearca sa le fure banii.De aici se ivesc si problemele mai vechi din aceasta familei adica monotonia cuplului,neglijarea nevestei lui care a avut doar o tentativa de al insela dar sa oprit la timp si un sot care nu facea alceva decit sa aduca bani pentru familia lui neglijindu-si sotia si fica doar pentru a aduna cit mai multi bani.Se pare ca si bogatii au problemele lor,asta incearca acest film sa ne arate,un film bun despre bani si cit de greu este sa ai grija de ei.
Tiger_K1dutzzu pe 01 Mai 2014 15:19
Super
Mi-a placut foarte mult.Nota 10.RECOMAND !!!Nicolas Cage a jucat minunat,este un actor de exceptie.
nikkolle pe 28 Iulie 2013 16:30
Parca ma asteptam la ceva ....mai bun , cam slab scenariu ....si ideea mda :)! Ramane sa decideti daca il vizionati sau nu ;)~!
adicutza pe 14 Februarie 2013 00:10
un film de kkt...nu merita pierdut timpul cu el...pacat de distributie
pisicuta1 pe 24 Noiembrie 2012 23:18
da nu ma asteptam sa fie f bun ,dar merita sa il vede ti.
actorii joaca f bine!

Ccucu pe 03 Aprilie 2012 12:36
Suspans, actiune, poveste rasuflata. Avem noroc ca actorii sunt buni si isi intra bine in rol.
Qube86 pe 24 Decembrie 2011 02:06
Altul la gramada...
''Trespass'', este un film care a reusit sa ma tina atent la el majoritatea timpului, dar care nu m-a impresionat cu nimic...
Mi s-a parut foarte previzibil...
Am vazut si mai slabe, dar in mod clar pot spune ca am vazut si mult mai bune...
Are multe defecte si cel mai mare dintre ele mi s-a parut chiar povestea care este foarte neinspirat redata si interpretata...
Aveam asteptari mai mari de la Joel Schumacher care a reusit sa faca treaba mai buna la alte filme la care a lucrat (si amintesc aici de ''Twelve'' din 2010 care mi s-a parut foarte bun) insa aici nu reuseste mare lucru...
De la Nicolas Cage sau Nicole Kidman nu mai trebuie sa spun la ce ma asteptam pentru ca sunt sigur ca sunt aceleasi asteptari pe care le-au avut majoritatea celor ce au vazut filmul...
E genul de film pe care il vezi si il uiti foarte repede...mai ales daca vizionezi mai… citeşte

mtraianc pe 16 Noiembrie 2011 10:02
mai bine sarac :)
filmul merita vazut , mai ales de cei bogati :))
Utube pe 07 Ianuarie 2012 15:54
Este un film cu multă violență, despre o familie bogată care deține o reședință frumoasă și care este jefuită, în propria casă, de o bandă de hoți care au acționat la pont, având informații că în casă se află o mare sumă de bani precum și foarte multe diamante. De fapt jaful este organizat pentru că unul din hoți are de plătit unui mafiot o datorie iar pontul despre mica avere l-a primit tocmai de la fratele lui, care întâmplător, a lucrat în casa respectivă instalând sofisticatul sistem de pază și alarmă cu care este dotată reședința.

Acțiunea filmului se desfășoară, în mare parte, în casa jefuită, cu multe dialoguri între personaje scoțând la iveală diferite aspecte din viața fiecărui protagonist, dar în special din cea a soților jefuiți, și în urma faptului că soțul jefuit este un foarte bun negociator, ocupația… citeşte

mesersmith pe 7 martie 2012 20:34
Foarte detaliat comentariul tau. Nu cred ca cineva care-l citeste mai are de ce sa se uite la film. Sincer, daca stiam de comentariul tau, il citeam si scuteam doua ore. Soacra-mea mai proceda asa: povestea tot filmul. Felicitari pt comentariu.
Octaz pe 02 Februarie 2012 20:33
Nu e boring? Huh? M'am uitat in 3 transe la el pentru a reusi sa il termin... si de fiecare de la inceput, ca na... sa nu fi uitat vre'un detaliu intre timp. Stiam ce urma sa urmaresc, adica un alt mega film cu Nicolas Cage, inca unul la si asa vasta lui colectie, un film nu rau, dar nici bun. Undeva la mijloc. Ma deranjeaza faptul ca Nicolas se baga chiar in atatea filme fara nicio valoare as spune, stiu ca nu sta prea bine la partea financiara, dar nu o dai in bara cu cariera, o cariera care si asa este poate in top 5 cele mai bune din istoria filmului, eu as baga mana in foc si pentru top 3. Totusi, sa revenim la film, totul a fost previibil, scenariu cam prea evident, ceva mai multe sacrificii ar fi fost mai expresive zic eu... Distributia, Nicolas Cage si Nicole Kidman... un cuplu foarte interesant, dar nu aici :D
emy_sinaia pe 19 Noiembrie 2011 21:55
merita vazut
un film cu actori buni , un film copie dupa hostage 2005, cu rasturnari de situatii, intrigi de familie si final asteptat
mesersmith pe 07 Martie 2012 20:31
Asa cum spuneau si colegii mai sus, cu filmul asta Cage si-a mai revenit un pic, desi nu este nici pe departe un film de nivelul lui.
Sper sincer sa-si revina si sa renunte la genul de filme pe care l-a abordat in ultimii ani.
L-am notat cu 6 stele.