Păreri The Town

Orașul

SQueeZer pe 26 Ianuarie 2014 22:27
Un film foarte bun. L-am văzut când eram mai mic și mi-a plăcut foarte mult. Nota mea : 8 .
narcisson pe 01 Mai 2013 19:00
Da, este un film foarte bun, al doilea in regia lui Ben Affleck, care ne prezinta lupta hotilor cu FBI-ul din interiorul grupului acestora si nu numai. Se afiseaza in pelicula diverse tipologii de oameni, cum ar fi Krista, mama dependenta de alcool si droguri, Jem, cel care vrea totul sau nimic de la viata, sau Doug, care isi doreste o noua schimbare, sa scape de trecutul tumultuos. Ben Affleck reuseste cu usurinta sa ne expuna nu doar un jaf al unor banci oarecare, ci si cum unele dintre personajele enumerate mai sus convietuiesc/ conlucreaza cu protagonistul in aceasta situatie. Filmul este captivant, nu simti cum trec cele 125 de minute datorita actiunii sporite, combinata cu drama intensa. Ca prestatii, nu pot sa nu remarc pe Ben, ca actor dar si ca regizor si pe Jeremy Renner, care de asemenea a intrat perfect in pielea personajului. Per total, un film foarte bun, plin de actiune,… citeşte
pryncess pe 03 Februarie 2013 23:31
superb filmul, mi-a placut ff mult..iar replica de la final este remarcabila: "it will be just like one of my sunny days."
GeorgeGeo2011 pe 17 Decembrie 2012 17:24
Un film foarte bun care are de toate pentru a te tine 125 minute lipit de scaun
Srdjan pe 22 Octombrie 2012 21:46
Am mai vazut povestea din Town de enspe mii de ori, dar Town a fost format din cateva caractere al naibii de bune. Ben Affleck a fost baiatul rau, dar personajul lui nu te lasa sa-l urasti.
emi4bt pe 15 Octombrie 2012 08:35
de vazut
bun din toate punctele de vedere, merita efortul de a fi vizionat
NmpN pe 03 Septembrie 2012 23:11
Un film superb , cei drept genul asta de filme este preferat mie . O actiune destul de buna ce impreuna cu coloana sonora dau filmului o imagine deosebita . Finalul a fost un pic cam slabut dupa parerea mea insa cu toate asta filmul este unul foarte reusit . Recomand. Ar putea urma si o continuare , zic eu...
Tyson_Kyd pe 15 August 2012 02:08
Un film super, mia placut foarte mult de Jeremy, care a jucat impecabil .
diciluma pe 21 Mai 2012 07:31
un film bunicel . Ca poveste nu e rau dar se pare ca actiunea din film nu reuseste sa ia mai mult de 6 stele . De la mine .
viro1983 pe 02 Mai 2012 18:02
Trebuie vazut
Trebuie vazut.
Este chiar mai bun decat devil inside 2012.
Nota 10!

catasmile17 pe 18 Aprilie 2012 00:37
Un film foarte bun. M-a impresionat mult povestea. Actorii si-au facut treaba excelent.
radu3455 pe 13 Aprilie 2012 10:35
un film remarcabil,mi-a placut foarte mult iar actorii s-au descurcat de minune nota 10
cosmin_kedii pe 17 Martie 2012 09:19
Mi-a plăcut filmul. Acţiune foarte bună, accent teribil de cartier, camera de lucru remarcabila Oraşul este în mod clar una dintre cele mai bune filme ale anului 2010
pisicuta1 pe 06 Martie 2012 20:56
f bun merita vazut!....................................................
DeanXS pe 22 Ianuarie 2012 22:08
The Town - Oraşul (2010)
The Town - Oraşul (2010) a reuşit să mă ţină atent atât pe povestea personajelor cât şi pe acţiunea prezentă în film.
unleasheD pe 28 Decembrie 2011 20:16
Ben Affleck a jucat fenomenal , actiune din plin ,nu te plictiseste deloc . Acest film merita vazut !
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 23:02
Bun filmul are o poveste interesanta si niste dialoguri foarte reusite, chiar merita vazut macar o data!
Mihai2508 pe 30 Octombrie 2011 01:15
Este un film cu un scenariu destul de captivant, dar care este destul de previzibil, de la inceput pana la sfarsit. In schimb, adevarul este ca nu te plictisesti vizionandu-l, iar jocul actorilor este foarte bun, insa filmul nu iese cu nimic special in evidenta. Oricum, per ansamblu, merita vizionat !
veveak pe 29 Septembrie 2011 02:19
Exceptional
Un film extraordinar, sfasietor, perfect....te tine cu sufletul la gura, ai emotii si tot tacamul.
Bravo Ben Affleck, bravo tuturor, un film adevarat!

Octaz pe 16 Septembrie 2011 22:21
Cred ca e primul film regizat de Ben Affleck pe care il vad, si nu pot sa ma declar decat multumit. Un film de actiune cu un subiect mai rar intalnit, poate de aceea este mai special decat restul filmelor de actiune care au mereu acelasi scenariu: gasca de jefuitori,fura,sunt urmariti si in final ii omoara pe cei rai si scapa... asa ceva nu vei gasi in "The Town" si ma bucur de acest lucru. Mi'a placut mult subiectul si mai ales povestea de dragoste dintre cei 2 care se leaga pe parcurs. Ben Affleck arata ca stie, desi e la inceput, meseria de regizor
DiCaprio21 pe 19 August 2011 10:40
da
ben affleck a jucat foarte bine si de aceea filmul a iesit frumos cu multa actiune si foarte captivant
Alexandru93 pe 16 Iulie 2011 21:34
Un film bun,dar ii trebuia un pic mai multa actiune,zic eu.
Crist11 pe 06 Iulie 2011 23:37
Foarte frumos filmul, ma tinut cu sufletul la gura pana in ultimul moment.
andu7zu pe 30 Iunie 2011 20:59
Mie mi-a placut cum a iesit totusi umpic cam previzibil.....in rest......e bine....
andytimofte94 pe 25 Iunie 2011 23:50
Un film cum rar mai vezi in secolul 21
Un film excelent, nu este o capodopera, dar cu siguranta ceva ce rar mai vezi, avand in vedere toate mediocritatile care se fac in ziua de azi, filmul asta e chiar bun , Ben Affleck ne arata ca stie atat sa regizeze un film cat si sa si joace in el, un lucru pe care rar il mia vezi la actorii generatiei de azi. Un story-line bun, un final asa cum ne-am fii dorit, cu hotul mai sentimenatl si cuminte sa scape, lasandu-i pe federali cu ochii-n soare, si cu speranta ca cei doi , hotul si femeia lui se vor intalni candva.
Sorin87 pe 15 Iunie 2011 13:57
The Town
foarte buna filmul de actiune si suspans, nu credeam ca o sa vad asa multa actiune in acest film din moment ce am vazut trailerul mi-a placut merita vazut
chilli1610 pe 08 Iunie 2011 10:15
super film; nu ai timp sa te plictisesti la el ; este de nota 10
xerses pe 01 Iunie 2011 17:02
Un film care nu trebuie ratat.Insa poate provoca "dureri de cap".
Casy20 pe 12 Mai 2011 14:11
Este un film foarte foarte foarte tare ....Pt ca este naspa:)))
mtraianc pe 07 Mai 2011 10:31
o data merge
o data merge ,, ..............................................................
Edbah pe 11 Februarie 2011 08:15
Nota 6
Un film ok, dar, din pacate, doar atat. Chiar daca a fost lucrat cu ceva grija la detalii si nu da senzatia de incropeala si ieftineala, productiei ii lipseste sarea si piperul. Si vorbim aici de interpretarea actorilor, lipsita de substanta si perspectiva. Exceptia o constituie Jeremy Renner, nascut pt roluri de bad-boy.
Cateva cuvinte si despre Ben Affleck - slab si neconvingator, ca in majoritatea filmelor lui. Nu intra deloc in pielea personajului, nu convinge pe nimeni in rolul de spargator de banci.
Singura lui interpretare cat de ca ok in ultima vreme, cea din The Company Man.
Desi gusturile nu se discuta, pentru cei care vad in "The Town" un film extraordinar sa faca o mica analogie cu "Heat", film cu subiect identic.

rain992 pe 08 Februarie 2011 12:17
hmmm
L-am vazut acum vreo o luna si ceva si nu mi s-a parut un film foarte, foarte bun. Cred ca are o nota prea mare, avand in vedere ca filmul nu aduce nimic nou. Chiar m-a plictisit pe ici pe colo si uneori chiar aveam impresia ca este previzibil finalul.
Recunosc ca a inceput in forta -pe gustul meu-, dar dupa primele 20 de minute, parerea mi s-a schimbat. Jeremy Lee Renner mi-a placut cat de cat, desi a fost mullt mai bun in The Hurt Locker

goldenleaves pe 31 Ianuarie 2011 12:22
mi-a placut cum a jucat ben affleck un film bunut desi eu nu ma omor dupa filmele de actiune are totusi cliseele clasice cu ,,fratii" raufacatori cu a lua viata de la capat dar merita vazut pentru cum joaca cativa dintre actori printre care si interpretul florarului
paradox_utopic pe 29 Ianuarie 2011 20:59
banal
sunt cateva faze penibile.:.. ea il abordeaza pe el la spalatorie,tocmai pe el... o functionara de banca se combina cu un buldozerist...mafiotul care vindea flori....la ultimul jaf nu si-au acoperit fetele.... un film cu tenta sociala,,,ce se alege de un pusti cu o mama drogata si un tata care ajunge la puscarie si rateaza sansa de a se salva prin sport,respectiv hochei ...un film de vazut intr-o duminica plictisitoare...
CostinN pe 23 Ianuarie 2011 11:02
Orasul
Un film foarte bun in comparatie cu majoritatea rebuturilor aparute in 2010. Actorii au jucat bine, scenariul a fost ok, finalul nicidecum previzibil (previzibil era ca personajul principal sa ramana cu fata sau din contra, sa fie prins de politie in cele din urma). Pana la urma este fictiune, evitati sa-l comparati cu realitatea, pentru ca niciunul dintre noi nu ar avea cum sa stie cum ar fi fost in realitate, mai ales despre un caz similar din State. Din moment ce matematic este posibil orice scenariu, in loc sa-l criticam (majoritatea dintre noi fiind necunoscatori in domeniul filmului; exista o enorma diferenta intre un cinefil si o persoana care studiaza cinematografia), am putea sa ne bucuram de el si sa invatam din exemplele si contraexemplele aratate. Merita vazut in orice zi la orice ora.
Un cinefil.

DANY2009 pe 19 Ianuarie 2011 22:46
Orasul
Un film destul de static,un amalgam intre actiune si poveste de dragoste nici una nici alta nefiind foarte bine conturate.Poate singurul lucru bun este ca transmite un mesaj :mai devreme sau mai tarziu greselile se platesc.In rest jocul actorilor nu impresioneaza, ma asteptam la cu totul altceva de la acest film.
iulianM pe 18 Ianuarie 2011 21:38
one of the best movies
foarte interesant filmu chiar unul dintre cele mai bune ,un subiect bun actori buni ,un film bun , mam uitat de doua ori , merita vazut , il recomand ,merge si o bere si niste popcorn sau ce va place , dak aveti si un lcd mare e super :D
bogdi_07_yo pe 16 Ianuarie 2011 01:18
Titlu banal, aparent un subiect banal, dar filmul este super. Recomand.
cindymin pe 15 Ianuarie 2011 15:05
eu voi merge azi sa il vad! sper ca nu o sa fie o pierdere de tmp.!!@
John9 pe 14 Ianuarie 2011 03:19
un thriller impresionant care totusi dupa parerea mea aduce destul de mult cu HEAT (Al Pacino.. Robert de Niro).
victor_neo75 pe 11 Ianuarie 2011 17:51
Ben Affleck regizeaza, co-scrie scenariul si joaca in The Town !!!
Al doilea film regizat de Ben Affleck dupa drama "Gone Baby Gone" (2007) este un film despre un grup de jefuitori de banci din Boston condusi de Doug (Ben Affleck). Acesta se indragosteste de una din ostaticele sale, Claire (Rebecca Hall), dar sunt in permanenta urmariti de agentul FBI, Adam Frawly (Jon Hamm). Tensiunea din timpul jafurilor e bine descrisa, iar relatiile de prietenie (intre Ben Affleck si Jeremy Renner) si de romantism (intre Ben Affleck si Rebecca Hall) sunt bine conturate.

Ce lipseste filmului este originalitatea ("Heat" (1995) cu Al Pacino si Robert De Niro este etalonul genului de film cu jafuri armate), dar per ansamblu "The Town" este unul din cele mai bune filme din 2010 care iti mentine captata atentia pana la final !

diana7 pe 04 Ianuarie 2011 23:45
The Town
filmul chiar merita vazut dar nu mi sa parut cel mai bun film al lui Ben Affleck
Razvan_13 pe 04 Ianuarie 2011 20:26
e bun filmu .... Ben Affleck joaca bine si face din acest film unul interesant
Andrey9211 pe 02 Ianuarie 2011 05:39
Dupa parerea mea unul dintre cele mai bune filme ale anului 2010,prestatia actoriilor e foarte buna(Ben Affleck, Jeremy Renner,Blake Lively,Rebecca Hall) si scenariul e foarte bun.Nota mea:8.5
ArjenRobben pe 02 Ianuarie 2011 03:01
Interesant filmul,are un scenariu formidabil,in care Ben Affleck pe langa faptul ca este un bun actor demonstreaza ca are capacitatea de a devenii un regizor de succes.Filmul se aseamana ca idee cu Takers,insa diferenta dintre cele 2 filme o face regia.
mc_chaos pe 01 Ianuarie 2011 10:58
Film bun de vazut
Eu unul nu prea ma omor dupa cum joaca Ben Affleck dar aici parca a interpretat un pic mai bine. Un film bun as zice, nu exceptional sa te faca sa-l mai vizionezi o data, dar o actiune mai realista si mai bine pusa in scena decat in alte productii de gen cu actori nu neaparat mari, insa asta mai adauga o tusa de realism. Oirucm Ben promite clar ca regizor.
Rel.Eror pe 31 Decembrie 2010 20:35
THE TOWN
Un film bun ce merita vazut daca nu ai ce face. Ben Affleck isi arata inca o data valuarea .
mwBoy pe 04 Decembrie 2010 22:49
Un film totusi bun in comparatie cu alte filme de tema jafuri armate. Takers a fost mai slab in comparatie cu acesta. si da, noi romanii avem de suferit dupa urma aparitilor acestora la cinema cu asa mari intarzieree.
GodofCarnage pe 20 Iulie 2010 00:36
Abia astept sa vad filmul cand va aparea in Romania, insa sper sa fie cu audienta generala (sau interzis minorilor sub 15 ani cel mult).
Jenny_pisica pe 30 Octombrie 2010 18:56
mu a fost o pierdere detimp . chiar daca asa credeam ! aa aaaaaaaa lasa ............
Go 1 2 3 4