Păreri The Sound of Music

(1965)

Sunetul muzicii

Omegas pe 15 Septembrie 2009 13:12
merita vazut filmmul.intradevar este frumos.mie mia placut foarte mult cand l-am vazut
Iamsaved pe 21 August 2010 19:16
Super dragut acest film,te inveseleste instantaneu.
ancabutnariu57 pe 11 mai 2013 02:47
DRAGUT ??? CERE-TI SCUZE ! AI FOLOSIT UN INVECTIV! DRAGUT E JUSTIN TIMBERLAKE , RHIANA SI RESTUL ! MAI DESCHIDE SI TU O CARTE !
monica.alexandra pe 22 August 2021 13:25
un film muzical deosebit; l-am revazut de mai multe ori; impresionant
forever_young_ pe 11 Aprilie 2020 19:42
ARTA !
un film nemuritor care-l poti vedea de n ori fara sa te plictisesti !
ileana_stanescu pe 25 Noiembrie 2017 18:24
Pro cinema - incredibil !
Reluarile incredibil de dese ,chiar si a unui film exceptional ,NU sunt justificate !!!!! Dealtfel este un obicei mizerabil a acestui post ! Pacat de valoarea unor filme !!!
AdriAdrianna98 pe 25 Ianuarie 2014 19:00
Obligatoriu de vazut
Foarte frumos filmul, merita sa-l vedeti deci nu ratati ocazia. :P
balta67verde pe 30 Noiembrie 2016 09:32
Un film clasic care merita vazut de orice familie. Un film muzical excelent ... pacat ca au amestecat politica ...
ionut_bodo_bogdan pe 04 Aprilie 2014 10:30
Istorie,muzica,familie,religie si iubire
La inceputul celui de al 2-lea razboi mondial cand conducator al Germaniei era Hittler si acesta anexeaza Austria ,familia von Trapp fiind o familie patriota nu este de acord cu acest lucru.
Muzica in acest film este foarte importanta deoarece ai uneste pe membri familiei si pe guvernanta lor .care era indragostita de capitanul von Trapp dar din cauza ca Maria era calugarita si putin influentata de baroana Elsa Maria pleaca la manastire dar se intoarce si va deveni sotia capitanului von Trapp.
Dar ei vor fi descoperiti de catre soldatii germani fiind nevoiti sa se ascunda in biserica unnde Maria fusese calugarita da dar sunt descoperiti si se vor duce undeva in muntii Alpi si vor fi o famiie iubitoare si unita

vasile_denis pe 03 Aprilie 2014 23:41
Istorie,muzica,familie,religie si iubire
Totul se petrece in al doilea razboi mondial,Germania anexand Austria,iar aceasta opune rezistenta fortei germane.
In aceasta perioada muzica este privita ca un tratament de autriecii ce sufereau datorita razboiului.Pentru fam. von Trap muzica avea un rol terapeutic,dar mai mult in aceasta familie se facea militarie cu cei sapte membrii ai familiei.Mama copiilor decedase,iar capitanul isi cauta o bona pentru cei sapte copii si urma sa se casatoreasca cu baroana Elsa.Manastirea din Salzburg o trimite pe fraulerin Maria sa aiba grija de cei sapte pungasi care ii pun bete in roate cum au facut si cu celelalte bone.Maria,era o calugarita dedicata lui Dumnezeu,iubea muzica dar mai ales sa cante.In familia von Trapp urma sa fie casatoria din baroana si capitan.Dupa casatorie,baroana Elsa observa ca intre cpt.von Trap si fraulerin Maria era o relatie din ce in ce mai aproapiata,aceasta se… citeşte

DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 21:39
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
georgy_pav pe 07 Mai 2010 10:10
foarte interesant inveti foarte multe lucruri din acest film merita vazut
ancabutnariu57 pe 11 mai 2013 02:49
PREA PUTIN DACA DOAR INVETI ! SIMTE , IDENTIFICA-TE CU PERSONAJELE, INALTA-TE LA ELE !
Go 1 2