Păreri The Snake Pit

(1948)

Groapa cu serpi

cosmin742000 pe 23 Iunie 2012 09:41
Aceasta drama este cel mai bun film artistic despre nebunie si tratamentul ei din cate am vazut eu. Olivia de Havilland joaca pur si simplu exceptional.Un film impresionant si emotionant.
serban_ionescu pe 9 noiembrie 2017 14:04
Sunt convins ca nu "ai bagat INCA de seama" ca este "totusi" un film AMERICAN si nicidecum unul bolsevic, rusesc !
eduard_stratan pe 1 februarie 2022 10:19
corinamandescu pe 11 Ianuarie 2022 08:06
interpretare de exceptie a Oliviei de Havilland, pacat ca nu a luat un Oscar pentru acest rol.
Smrs pe 13 August 2022 08:44
Un film ok
Nu e un film memorabil, dar într-adevăr, actrița principală face un rol excelent. Afară de prestația ei în rol de nebună, nu prea e altceva de remarcat..poate nici nu s-a vrut altceva, însă dă impresia că mai putea fi umplut cu niște accente și din viața reală,se putea crea un context..altfel, zici că e un documentar și nici ăla unul specializat, ci unul amator.
cosmin_kedii pe 11 Aprilie 2013 18:46
Acest lucru este foarte bun, de așteptare este curat și Olivia de Havilland este absoluta remarcabila