Păreri The Passion of Darkly Noon

(1995)

Patimile lui Darkly Noon

into_the_labyrinth pe 29 Ianuarie 2010 01:49
Recunosc ca, dupa inceput, mi-am zis ca filmul trebuie sa fie cam slab. Era sa si comut postul. Mare greseala as fi facut! Pelicula reuseste sa surprinda printr-o intriga densa si intensa ce are loc intre doar cateva personaje. De asemenea, anumite treceri de la un cadru la altul mi se par destul de originale, le-am intalnit mai rar. Inca mai meditez asupra sfarsitului - cred ca Callie a avut o revelatie in ultimul moment, dar a fost prea tarziu pt a evita tragedia - insa nu si pt a primi ulterior un cadou. Nu este insa un film pentru gustul publicului larg - cel putin, nu cred.
user-5e6b99b9b460d pe 31 Iulie 2020 14:32
Porcărie monumentala. Nu faceți prostia pe care am făcut-o eu, uitându-mă la acest "film".
Manusa pe 20 Iulie 2011 10:54
Un Brendan Fraser in rolul unui obsedat :), nu s-a descurcat rau in acest film. Actorii au fost foarte buni dar filmul nu mi-a placut deloc.
marta.b pe 19 Iulie 2010 00:59
Mi-a placut si m-a impresionat, cu toate ca nu prea ma dau in vînt după thrillere. Însă acțiunea filmului a fost susținută perfect de actorii aleși cît se poate de inspirat. Atît Brandon, cît și Asley au fost credibili și convingători prin prestația lor. Ceea ce mi-a atras atenția, a fost coloana sonoră, muzica accentuînd momentele dramatice ale filmului.