Păreri The Lord of the Rings: The Two Towers

(2002)

Stăpânul inelelor: Cele două turnuri

karinne pe 12 August 2003 17:50
mah raresh,da' de ce sa vb. civilizat!
Na,o spunm fara ocolisuri: e un film de nota minus 100.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.
e tampit,are efecte speciale idioate,si cum e normal la cinamatograful din alba,vin ABSOLUT cele mai proaste filme!
Shio ce-i ku asta k... sa nu arunce nush ce forum cu pietre in nush cine...e o ditamai bazakonie!
God!

Alex pe 07 August 2003 23:38
Super filmul!
Am ramas nauc dupa ce s-a terminat. Muzica sublima (am ascultat si soundtrack-ul, iar unele melodii imi ridica parul din cap), interpretare buna, regia la fel, efecte speciale bine realizate (mai ales Gollum, care uneori pare aproape real), ce mai, o capodopera.
Are insa o singura hiba. Este partea a doua, si astfel da un sentiment de ceva fara inceput si fara sfarsit. In rest... (pauza de gandire de un minut) ...nu am ce sa-i reprosez.

tileaga rares pe 07 August 2003 18:09
Fratilor, onorabili concetateni, pentru cele ce voi scrie nu vreau sa ajung impuscat al Targoviste, cu vina: "genocid in ideea de ucidere a patosului colegilor sai de Forum".
Din mesajele voastre am vazut ivindu-se spade, ciomege si scuturi turtite, indivizi lezati si piedestaluri pentru victoriosi - ei, hai, mai bemolati-va glasurile si energia cand scrieti, ca improasca!
De aceea, pentru cei care nu inteleg ce-am zis, voi pune intrebarea: "Cum se pot romanii lecui de patos?" Raspuns:" ".
Nu o sa comentez filmul, ci vreau sa imi arog pentru o clipita munca de moderator (sa pardonati domnule e m a n u e l!). Pentru 2014: argumenteaza-ti mai clar obiectiile, ca vorbesti totusi cu miez. Leapada furia cuvintelor, ca risti sa fii omorata cu pietre in Forum.
Pentru ceilalti: daca intr-adevar sperati ca aici veti gasi un site interactiv,… citeşte

TuDy_^ pe 23 Iulie 2003 02:19
Acest film a intrat deja in istoria celor mai bine filme din toate timpuri atat din punct de vedere al incasarilor, a fanilor cat si a numeroaselor Oscaruri primite...partea a treia dupa parerea mea va lua Oscarul ptr el mai bun film detronand Matrixu` si T3...

Tolkien RRrrruuuuulllllllllllZzzzzzzzzzz

d.p. pe 09 Iunie 2003 16:39
Este un film super si nu am luat pastile ca sa am parerea asta.Mie imi place fffffff...oarte mult,extraordinar de mult,dar pur si simplu unii nu au gusturi.Nu sunt inzestrati de la natura,dar nu ai ce sa le faci.Daca unora nu le place,nu stiu de ce mai scriu.Isi pierd timpul degeaba.
Daca nu le place Stapanul Inelelor,poate ca le placa mai mult Harry Potter.Depinde,Harry potter a fost doar un exemplu.
oricum,Stapanul Inelelor este cel mai super film,iar cartea este deasemenea cea mai frumoasa dintre toate. Cu adevarat o capodopera!!!!!
Abea astept sa apara The Return Of The King

catalin pe 05 Iunie 2003 21:40
Filmul a intrat deja in istoria cinematografiei (chiar si doar pentru prestatia actoriceasca a lui Gollum , primul actor digital pe care il simti cu adevarat pe ecran).
Cine nu este destul de literat in ale lui Tolkien poate sa se abtina de la alte comentarii... nici o opera nu este analizata doar dupa una din expresiile ei (carti, filme, muzica, noi limbi - cum e cazul limbilor Pamintului de Mijloc) ci in tot intregul ei ... SI FILMUL II FACE CINSTE OPEREI !
5 STELE

jessy pe 04 Iunie 2003 18:22
Nu mi s-a parut cine stie ce dar a fost destul de fain si plictisitor!nu inteleg de ce toti zic ca a fost super cool bazat si cine stie ce alte prostii. a fost un film ca oricare altul. ce va placut la el:piticii aia oribili sau mosul ala de bilbo??trebuie sa recunosc ca singuru lucru mai fain a fost legolas, nu pocitaniile alea!!!!!a fost un peisaj fain dar aceste imagini le vezi si in alte filme.nota filmului e 6!!nu ma criticati ca am zis adevarul gol-golut.cand ati laudat filmul ati luat cumva pastile????
Paraschiva Stefania Monic pe 12 Mai 2003 17:52
Nu am reusit sa vizionez filmul.As dori sa-l vad.
Oribilul Mosh pe 13 Aprilie 2003 17:29
Probabil unul dintre cele mai bune filme all-time !
Marius pe 10 Aprilie 2003 23:05
"Cele doua turnuri" e unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut pana acum. E impresionant, Peter Jackson cu siguranta se pricepe sa aduca pe ecrane povestea lui Tolkien (desi atmosfera difera fata de cea din carti, in opinia mea), efectele speciale sunt tari de tot si fac unele momente memorabile (batalia de la vagauna lui Helm), locatiile in care s-a filmat sun extraordinare (iar din punctul asta de vedere Noua Zeelanda pare un fel de pamant al fagaduintei pentru toti cei care se simt mai aproape de natura decat de jungla de asfalt).
Astazi dimineata am vazut filmul din nou, iar acum, seara, scriind aici imi dau seama ca cel mai important in filmul asta e mesajul. Totul este bine facut, oferit simturilor "pe tava" si tot ce au nevoie sa faca cei care il vizioneaza e sa isi puna mintea la contributie (in lucruri mari sau in lucruri mici, fiecare dupa cum e pus in fata… citeşte

rody16 pe 09 Aprilie 2003 19:39
"Cele 2 Turnuri" e mult mai bun decat "Fratia inelului", mult mai concentrat si mai puternic dupa parerea mea. Este mai apropiat de spiritul cartii, iar coloana sonora (ca si in primul, de altfel) e absolut geniala. Dar pt. a intelege cu adevarat profunzumea ideii lui Tolkien ar trebui citita si cartea.
mihaela pe 25 Martie 2003 13:47
Super. Cel mai adevarat film pe care l-am vazut pana acum.
spiri_bau pe 21 Martie 2003 12:30
va dati seama ca a 3-a parte o sa fie si mai interesanta
Matrix pe 21 Martie 2003 11:55
Pentru user 2014:
Am citit Tacerea mieilor inainte de a vedea filmul, am fost fun Star Wars (pana la o anumita varsta), sunt fun Matrix, putem discuta trei zile despre Lista lui Schindler sau Cetateanul Kane.
Opinia personala despre Trilogia Inelului este ca reprezinta o realizare de exceptie a cinematografiei, in acest moment si la acest nivel al tehnologiei in domeniul efectelor speciale. Daca citesti cartea o sa-ti dai seama ca este aproape imposibil de realizat. Poate crezi ca este usor sa transpui peste 1500 de pagini in 9 ore de pelicula sau sa realizezi lumea fantastica imaginata de Tolkien.
Am vazut de curand pe Discovery un reportaj de 2 ore dedicat Trilogiei lui Tolkien : este declarata cartea mileniului (votata de sutele de milioane de cititori - fara exagerare, dar si de o comisie de critici literari intrunita sa aleaga cele mai bune 100 de carti din… citeşte

VAL DRAGAN pe 11 Martie 2003 15:52
e super filmul,cine il critica nu are dreptate...oricum mie mi-a placut,mi-au placut si cartile,si coloana sonora.peace,man...
ana pe 09 Martie 2003 19:47
super filmul.L-as vedea de o suta de ori, daca ar fi posibil, dar bineinteles nu in aceasi zi. Felicitari intregii echipe care l-a realizat.
Mihai Tataru pe 07 Martie 2003 12:25
Eu am fost la premiera oficiala a filmului din Noua Zeelanda si filmul a fost o capodopera... trebuie vazut la cinema , nu altundeva ;)
Dan Iancu pe 07 Martie 2003 11:16
Din pacate cel de-al doilea episod este, ca realizare cinematografica, mult inferior primului. Lipsa de inventivitate, imaginea submediocra, repetitia fara rost a unor procedee fac din "Cele doua turnuri" o penibila goana dupa bani. Initial am considerat parerea lui Alex Leo Serban ciudata, dar vazind filmul consider ca a fost indulgent. daca la primul am fost surprins de faptul ca au trecut trei ore, la cel de-al doilea asteptam sa se termine odata. Departe, mult prea departe de spiritul carii.
Luke_Dorian pe 07 Martie 2003 08:43
Personal cred ca trilogia Stapanul Inelelor este fenomenul cel mai important din cinematografia ultimului deceniu.Am vazut ambele filme lansate pana acum si desi eram sceptic in privinta reusitei ecranizarii unei asemenea lucrari tebuie sa recunosc ca Peter Jackson si-a facut treaba bine.
Nu comentez parerile celor care au dat cu ambele filme de pamant si spun doar ca avand in total incasari de peste 1,5 miliarde ,19 nominalizari la Oscar si miliarde de fani in toata lumea filmele si-au atins scopul.
Sunt nerabdator sa pot vedea si ultima parte care se anunta si cea mai interesanta.

2014 pe 06 Martie 2003 14:00
Imi mentin parerea, in ciuda tuturor celor care si-au spus-o doar ca sa ma contrazica pe mine. Nu VREAU sa fiu altfel, pur si simplu se intampla sa am alta opinie in cazul de fata. Cu toate acestea trebuie sa fac cateva precizari pt cei grabiti sa ma judece de parca m-ar cunoaste:
1. EU VORBESC DESPRE FILME!!! Nu despre carti, pe care, nefiind in deplina cunostinta de cauza nu vreau sa le apreciez. Opiiniile mele au fost generate exclusiv de vizionarea filmelor (nu o singura data... in sperata ca intr-un final voi prinde si eu poanta).
2. In consecinta ideii 1, Tolkien-ul de care m-am luat eu este cel pe care il vad eu in film. Nu neg ca omu' are o imaginatie de invidiat, dar filmele probail ca nu o pun in valoare, dat fiind faptul ca universul prezentat in ele nu prea are sens, morala, forma bine definita. La fel e si cu evenimentele despre care am spus ca nu au… citeşte

Victor Buzura pe 01 Februarie 2003 00:00
Sa incem cu inceputul! E mai bun dacat primul si asta se vede clar! De mai multe ori, camera insista pe personaje, se apropie mai mult de ele. PErsonajele se dezvolta, in special Aragorn, Arwen si hobbitii aia doi, rataciti printre copaci. Efecte speciale, decoruri, caostum exceptionale.

Dar... Multe personaje sunt lasate pe dinafara si raman nesemnificative (Gollum,pe de alta parte, e fascinant, dar parca ar fi un fel de John Nash - schizofrenic). De multe ori, se cade in ridicol: imaginea turnului lui Saruman in plina pustietate, reactia copacului-sef la vederea a cativa copaci morti, discutiile dintre Gimli si Legolas pe meterezele fortaretei (astia doi chiar tineau scorul acolo) etc. Iar batalia ce mare vine prea tarziu, se termina cam repede si nu aduce nimic nou in afara de interesantele arme si mecanisme (recunosc, scarile alea aruncate pe franghii mi-au placut,… citeşte

Grig pe 24 Ianuarie 2003 00:00
Gaandalf omule desi nu stiu daca are rost sa incerc sa demonstrez ca nu sunt chiar asa 'varza' o sa iti dau dreptate la faza cu inspirarea jocurilor din cartea asta. Totodata tre' sa recunosc ca sfarsitul partii 2 e intr-adevar f. reusit..dar vorbind strict despre realizarea filmului tre sa imi dai dreptate ca are destule puncte slabe si putea sa profite mult mai mult de pe urma cartii si efectelor realizabile...
Blue-Rain pe 18 Ianuarie 2003 00:00
hey ppl,ce sa va spun si eu, intr-adevar fiecare poate sta linistit la locul lui cu parerea lui.LOTR nu este pt fiecare, sunt oameni care-l inteleg si oameni care nu pot face asta.nu poate fi comparat cu alte filme.parerea mea? la calitatea cartilor lui Tolkien nu se putea scoate mai mult decat s-a realizat in ecranizarea lor! poate putin, simbolic, cate ceva (ca sunt treburi care poate au scartzait).dar acestea au fost contrabalansate de niste realizari incredibile.cartile insa sunt dementiale!a doua parte din film mi se pare oricum pe masura primeia, daca nu chiar mai tare!am auzit de o incercare de ecranizare Silmarillion!mi se pare incredibil!daca s-ar putea face asa ceva la un nivel serios ar fi cea mai dementiala treaba posibila!ce stiti voi?si fan-clubul ma intereseaza.anuntati-ma si pe mine la indy_spirit@yahoo.com pls.keep ur dreams ppl!
Gaandalf The Grey pe 17 Ianuarie 2003 00:00
Mesajul asta este pentru GIGI "durul" a.k.a "omul varza". Shtiu cine eshti shi degeaba itzi dai cu parerea. Shtiu k ai ramas la parerea ca cea mai tare faza din "Fellowship of The Ring" este aia cu sageata. La culcare cu tine Gigi... n-ai treaba cu realitatea. Ciutan prost ...
gaandalf The Grey pe 17 Ianuarie 2003 00:00
Inca odata GRIG ma uimeshti cu "cuvintele" tale inutile. Un om mai prost k tine sincer n-am mai vazut shi nici n-am crezut k exista pe lumea asta; dar se pare k m-am inshelat amarnic. am sa te las sa te cufunzi in prostia ta. Tu nu ai cum sa apreciezi filmul pentru k daca ai fi avut rabdarea vreodata sa citeshti cartzi despre personajele aflate in filmul asta poate k ai aprecia dar... Filmul asta este intruchiparea unei cartzi pe care o citeshti shi in urma careia itzi cnstruieshti tu filmul in minte, incercand sa adaugi cat mai multe "efecte vizuale mintale". Dar tu vorbeshti cu altzi 10 incompetentzi shi te convingi. GRIG shtii macar cine a fost J.R.R Tolkein ? N-ash zice ca potzi da un raspuns la intrebarea asta :) Te rog sa nu-tzi mai dai cu parerea k incarci site-ul cu bazaconii de ale tale. Du-te pe Net shi intereseaza-te k poate iese SpyKids3 sau 4 :)
Gaandalf The Grey pe 14 Ianuarie 2003 00:00
Bey GRIG ALOOOO! - trezirea la realitate k doare! ... Omule lasa-te de filme dintr-astea! ... Nu te mai grabi tu sa critici un film kre nici macar nu l-ai vazut pana la capat. Din modul (patetic) in kre te-ai exprimat in randurile alea scrise pe cinemagia.ro mi-am dat seama k nu ai nici o treaba cu realitatea si nu meriti sa vezi filmul asta. Nu esti demn de asemenea "creatie". Toata trilogia "Lord Of The Rings" nici macar nu poate fi criticat k este prea perfect pentru niste "PROFANI" ca tine. Mai bine du-te si vizioneaza "Spy Kids2" k pe ala sigur o sa-l intelegi :)) ExIt!
rassdaqh pe 13 Ianuarie 2003 00:00
Am facut astazi rost de pe net de o varianta care se vede tare bine(nu m-am putut uita la porcaria aia filmata in cinema) si filmul e ok, efectele speciale sunt super, scenele de bataie sunt cele mai tari din ce am vazut pana acum, povestea de dragoste este oarecum schimbata decat ce am citit in carte, muzica foarte faina ca si in primul, iar gollumul ala e realizat foarte bine.....singurul lucru care m-a enervat e scena cand 10 calareti ataca 8000 de orci si scapa cu viata....deci merita vazut....a si copacii aia umblatori, entii mi-au placut tare mult :))
numai bine

Gaandalf The Grey pe 13 Ianuarie 2003 00:00
Deshi am filmul akasa pe cd-uri, shi am vazut "Fellowship" de 80 de ori (asta imi da un calificativ de obsedat) am hotarat sa ashtept filmul la Cinema cu Dolby Surround System, pt k am auzit k muzica este incredibila. Ce-i drept mai am de ashteptat,dar shtiu k merita. Totzi cei kre atzi vazut filmul: "Beware the temptation and watch out for the power of the ring:) ... The ring wraiths are on to you" ExiT!
gimli pe 12 Ianuarie 2003 00:00
tocmai am vazut si eu filmul,luat de pe dc++ si va pot spune ca e foarte reusit.merita toate cele 5 stelutze
Gaandalf The Grey pe 11 Ianuarie 2003 00:00
Bey nu se poate! Eu n-am vazut filmul shi din descrierile tale Newton ma faci sa ma impushc. Unde atzi vazut THE TWO TOWERS ? Pe calculator ca la cinema nu a ajuns inca. Vedetzi ce facetzi cu Fan Clubul ala da ? Ma OOOOOOOOftik ca n-am reushit sa vad shi eu filmul. Eu sunt in sesiune shi n-o sa mai reushesc sa ma concentrez akuma! The battle for the Middle-Earth begins ...
Newton pe 11 Ianuarie 2003 00:00
Astazi am vazut prima data filmul shi este SUPERB. Trebuie sa-l vedeti shi voi, cei care inca nu ati avut norocul meu. Astept sa apara shi la cinema. Care mai vreti sa facem ascet fan club romanesc dati un mail la newton13@personal.ro. Va ashtept. Enjoy the Ring.
TuDy_^ pe 10 Ianuarie 2003 00:00
Este a doua oara cand vad filmul si m-i se pare ca-l vad pentru` prima data.Ori de cate ori m-as uita la acest film parca ar fii pentru` prima data deoareze are un feeling extraordinar.Este cel mai GRANDIOS film din toate timpurile si merita sa-l vedetzi de cat mai multe ori.Va mai sugerez inca un lucru`:VOTATI-L DE CAT MAI MULTE ORI POSIBIL!!!
vladutz pe 10 Ianuarie 2003 00:00
Excelent filmul, dar parca nu atat de bun ca primul... Scenele de lupta sunt fantastice, insa exista cateva chestii cam trase de par...
Georgescu Marius pe 09 Ianuarie 2003 00:00
Tolkien rules!!!
Daca ne luam dupa trailer, dupa calitatea primului film, dupa valoare cartilor, dupa distributie, dupa... aaa... ar mai fi ceva de spus?
E clar! E de 5(cinci) stele(*****)!

Aragorn son of Arathorn pe 09 Ianuarie 2003 00:00
Ce se mai aude de Fan Clucu' ala Lord of The Rings, ca de film nu se aude nimika ?... abea la sfarshitul lu' februaie. Rushine, noi ultimii de fiecare data. Am filmul pe calculator da' nu vreau sa-l vad pt ca sunt sigur k daca nu-l vad la cinema o sa pierd toata splendoarea acestui film.
Daca se aude ceva de Fan Club contactatzi-ma la :

cbroadus213@yahoo.com

CamelRider pe 07 Ianuarie 2003 00:00
daca s-ar fi straduit cineva putintel, ar fi venit si la noi mai repede The Two Towers mai repede.
ca de obicei suntem ultimii in toate!
astept cu MAREEE nerabdare sa vina la cinema.
pe CD pirat poate oricine s-al vada si acum, insa unde mai e Fun-ul????

Gaandalf The Grey pe 07 Ianuarie 2003 00:00
Punctaju maxim este evident la mine. In fiekre zii intru de 3-4 ori k sa votez filmul asta! In legatura cu fan clubul bey baietzi shi fete va rog contactatzi-ma shi pe mine k sa intru shi io'. Filmul ajunge mult prea tarziu da' "All good things come to those who wait". Am vazut la RTL2 1h + 1/2 din realizarea filmului "The Two Towers" shi m-am imbolnavit. Peter Jakson RUUULLLLZZZZZ!
Hey! Fan Club LOTR contactatzi-ma va rog : "cbroadus213@hotmail.com"

TuDy_^ pe 07 Ianuarie 2003 00:00
Ideea cu fan-clubul este excelenta(tudy_4cluj@yahoo.com) VOTATI CEL MAI TARE FIL AL ANULUI 2002:The Lord Of The Rings:The Two Towers!!!
Demona Devil pe 07 Ianuarie 2003 00:00
Cartzile au fost super...filmul super,deshi au fost foarte multe elemente scoase din carte.In "Fellowship of the Ring",unul din personaje care era destul de important(Tom Bombadil),din film a fost scos,iar in "The Two Towers"(cartea) Arwen nu apare deloc,Elrond la fel...in film apar...eh nu-i nimic...treaca de la noi fanii...shi Peter Jackson a cam schimbar caracterul lui Faramir. :P Dar e okey...Sa fim fericitzi ca exista cineva care se gandeshte la noi...iubitorii de Fantasy! "LORD OF THE RINGS RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!"

Din partea mea nota cea mai mare (aici 5 stele)... :) Pacat ca asha tarziu e la noi premiera(februarie)...dar...cadou bun de ziua mea! :P hehehe...sa speram ca voi fii in tzara! Votatzi....veneratzi...cititzi...vizionatzi...va bucuratzi...In curand..."Regele se intoatce"... :P

Sharkie pe 06 Ianuarie 2003 00:00
Nu am vazut inca filmul dar daca e cel putin la fel ca primul e bine.In legatura cu fanclubul acela as vrea sa stiu si eu de el.
TuDy_^ pe 06 Ianuarie 2003 00:00
Cel mai bun film pe care l-am vazut in viatza mea si asta o spun fara sa exagerez.Sunt ferm convins ca va lua mai multe oscaruri ca prima parte deoarece este un film mult mai bun din toate punctele de vedere!!!NU-L RATATI SI VOTATI-L !!!
Newton pe 04 Ianuarie 2003 00:00
Este cel mai frumos film pe care l-am putut urmari pana acum. Sunt un mare fan al lui Tolkien si abia astept sa vad shi partile urmatoare ale TRILOGIEI (se poate scrie cu majuscule pentru ce e cel mai bun). Atentie ptr amatori: NU este un film pentru toata lumea. LOTR trebuie simtit shi trait shi nu urmarit ca oricare alt film. Ideea cu acest fan-club romanesc este foarte buna. Daca vreti sa facem ceva contactati-ma la newton13@personal.ro
Pagu Cristian pe 03 Ianuarie 2003 00:00
Deci asta deja este al 2 -lea mesaj : chiar nu putetzi sa vorbiti cu cineva de la Regia filmelor in Romania sa aduca filmul LORD OF THE RINGS - THE TWO TOWERS mai repede. Nici nu va datzi seama ce pierdetzi. LA noi in Romania tot este de-andoaselea. Filmul a fost lansat pe 18 decembrie,m faceti CEVA pentru numele lui Dumnezeu!
Stefan pe 03 Ianuarie 2003 00:00
Domnilor din industria cinematografica romaneasca, exista vreun departament de marketing in cadrul institutiilor dv.? Cand credeti ca veti castiga aducand acest film? In februarie? Bleah.
Pagu Cristian pe 27 Decembrie 2002 00:00
Oameni buni eu am vazut Fellowship of the Ring de 74 de ori pana acum iar in seara asta il voi vedea pt a 75 a oara. Filmul este ceva ce n-am mai pomenit vreodata. Gandul ca voi vedea "The Two Towers" abea pe 28 Februarie ma inebuneste. Asa k directia filmelor in Romania va rog aduceti filmul mai repede k sa pot veni zilnic timp de 3-4 saptamani k sa-l vad sa ma pot satura. Iar in legatura cu "varza" aia de oameni care au criticat filmul, nu pot sa le zic decat sa-si gaseasca alta ocupatie.
Daca vrea careva sa analizam filmul din temelie il ascult. VREM MAI REPEDE "THE TWO TOWERS". Salutare la toti fanii Lord Of The Rings si la toti fanii TOLKEIN.
Numai Bine!

alexedi pe 27 Decembrie 2002 00:00
tocmai am vazut oameni care au acceeasi parere cu mine: traiasca ciocan din bucurecti! :)
Gandalf pe 06 Octombrie 2002 00:00
Filmul este super desi are destul de multe lipsuri fata de carte (povestea e foarte scurtata dar e de inteles) iar cartea, cititi editia originala in engleza. Nu se compara cu traducerea in romana iar feeling-ul este nemaipomenit (engleza veche a lui Tolkien merge perfect cu storyline-ul)
Mircea Gheorghiu pe 21 Mai 2002 00:00
Eu nu zic ca Fellowship of the Ring nu a fost un film bun... cel putin pentru domeniul din care face parte. Dar este destul de limitat, scenariul e cam fortat si cateva alte lipsuri... Oricum, ca fantasy, prefer ceva gen "Neverending Story"... Iar ca film serios, cu mesaj, distributie si regie adevarata, un film ca Being John Malkovich este mai recomandat...
T-Y pe 15 Octombrie 2003 09:15
voi fi impartial: si LoTR si Harry Potter sunt filme facute pentru aceeasi categorie de virsta (3-5 ani) si sunt la fel de penibile...
legolas05 pe 31 ianuarie 2011 02:00
penibil esti tu
ALINUTZA pe 28 Septembrie 2003 17:25
E cel mai bine realizat film. Mi-a placut la nebunie
Go 1 2 3 ... 6 7 8