Păreri The Lord of the Rings: The Two Towers

(2002)

Stăpânul inelelor: Cele două turnuri

Gaandalf The Grey pe 05 Martie 2002 00:00
"Fratia Inelului", "Cele doua turnuri", + "Intoarcerea Regelui" ... haidetzi sa punem astea trei filme pe podiumul Cinemagia...
Mai sunt doar 8 zile pana la lansare!!!!!! Enjoy The Ring Of Power!

matescu pe 18 Mai 2011 17:14

merita sa il vezi
nota 100000000000000000000000000000000000

eduard1305 pe 23 Ianuarie 2011 19:25
LOTR
Frate orice film ai vedea nu il poate intrece pe asta.Filmul asta a revolutionat efectele speciale.Eu si acum imi doresc sa fiu Sauron sau Legolas si sa am un arc din ala misto sau un super buzdugan!Deci mie personal mi-ar placea!!;))
Dar_kvampire pe 23 Ianuarie 2011 11:43
Un film ca si Fratia inelului foarte bun si mai multa actiune decat in primul nota 10
chiba_florin pe 09 Ianuarie 2011 20:18
WoW
ce-a de-a doua parte a trilogiei Lord of the Rings continua in aceeasi nota de mister, fantastic shi de actiune, care nu lipseste desavarsit
SUPER SUPER SUPER

negru gabriel pe 15 Noiembrie 2008 16:50
cel mai bun film regizat vreo data
gaga pe 02 August 2008 18:33
din nou un film frumos..super.
M@ryus pe 19 Iunie 2008 11:59
SIMPLY THE BEST!
Mihai pe 11 Septembrie 2002 00:00
Este un film super-cool, un mare hit si sigur este cel mai bun film SF. De-abia astapt continuarea, mai ales ca am citit toate cartile.
Gabi Buciumas pe 05 Septembrie 2002 00:00
Filmul e foarte bine realizat, povestea e fascinanta, distributia buna,
ce mai, e un film care merita vazut.Abia astept continuarea.

kretzu pe 05 Septembrie 2002 00:00
evident ca nici un film nu se poate ridica la nivelul unui roman deosebit, mai ales daca autorul se numeste tolkien; totusi, macar pentru imaginea atat de incantatoare voi urmari toate partile...

p.s. frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira (david hume)

Cara pe 17 August 2002 00:00
Primul film a fost extraordinar, numai ca nu prea coincide cu cartea. in carte scrie cu mult mai multe decat arata in film.Sper ca urmatorul film sa ajunga cel putzin la acelashi nivel cu primul. shi mai sper ca Legolas (sau mai bine zis Orlando Bloom)va aparea shi in partea a 3-a.
DarkStorm pe 10 August 2002 00:00
Filmul mi se pare extraordinar din toate punctele de vedere incepand de la scenariu si terminand cu efectele speciale. Bravo lor si astept cu nerabdare celelalte doua parti. "Fellowship of the Ring" si "The Matrix" mi s-au parut singurele filme mai deosebite din ultimii ani.
mara pe 09 August 2002 00:00
E un film frumos, e drept cam greu sa faci un film dupa cartea lui Tolkien, mai exact dupa lumea pe care o creeaza, dar pe alocuri dupa ce am vazut filmu, chiar nu mi-am mai putut imagina alte fetze pentru personaje. E frumos si au muncit mult cu el sa ajunga sa multumeasca imaginatia atitora care au citit cartea. Intr-adevar partea cu orcii cataratori din Moria e mai dificil de inteles, doar ca s-ar putea ca aia sa fi fost goblins, adica spiridusi...oricum e in ceata.
In orice caz, un film frumos dupa o carte care te lasa mut.

Demona pe 07 August 2002 00:00
WWWWOOOWWWW!!!
Lord of the Rings este cel mai tare film ever.Din cauza lui mi-am facut shi tatuaj cu inscriptzia de pe Inel pe brat.Uhmmm...pacat ca la punctajul care trebuie acordat filmului sunt numai 5 stele.Well...daca 5 stele e maximul sincer eu i-as da...10!Mai multe...Cat despre cinemagia.ro...MULTUMIRI ANTICIPATE pentru informatii si pozele din film.KEEP THE LOTR PRIDE ALIVE!!!

Z-man pe 24 Iulie 2002 00:00
Este un film antrenant si foarte bine realizat si te face sa traiesti ceea ce povestile din copilarie nu ti-au oferit. Binenteles, acum depinde si de imaginatia fiecaruia, de ceea ce ar vrea fiecare sa vada pe marele ecran. Oricum nu poate fi comparat cu nici unul dintre filmele de aventuri si fanatsy existente si asta il face sa fie unic si spectaculos.
ALEAXZ pe 07 Iunie 2002 00:00
EEEE CEL MAI TARE FILM FACUT VREODATA SINCER!! ELIJAH ESTE UN DUUUUULCE!!PRIMA PARTE MI-A PLACUT F MULLLT! SUNT O FANA INRAITA A FILMULUI STIU TOT DESPRE ELLL! AM CARTILE DVD -UL SOUNDTRACK-UL TOOOOOOOOOOT! EE CEL MAI BUN!
ciprian pe 04 Mai 2002 00:00
Este un film extraordinar, pentru cei care nu l-au vazut le recomand sa-l vada.
cristina pe 15 Aprilie 2002 00:00
sincer...mi-a placut.
depinde si de ce gen de filme iti plac...asa ca...fiecare cuparerea lui

ciobotaru pe 13 Noiembrie 2009 01:54
CAPODOPERA INCEPE SA SCARTAIE
facand un prim film magnific , Peter Jackson revine cu un THE LORD OF THE RING care lasade dorit , impactul vizual al primului , a fost pentru mine fara cusur , dar la al doilea , impactul se lasa asteptat mai spre sfarsit
a fost prea bun primul film ca sa nu te astepti la ceva incredibil in al doilea , lupta de la final arata bine

legolas05 pe 26 februarie 2011 15:01
poate tu incepi sa scartai....aceasta parte este la fel de buna ca prima si ca a treia
crilove8 pe 7 aprilie 2012 14:13
Asa e legolas05
vyydo pe 20 Octombrie 2013 11:36
La fel ca prima parte un film care te face sa nu-l uiti si care te tine in suspas pana la final.
Infinity pe 09 Octombrie 2013 14:12
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002)
Aventura epica continua cu aceasta parte in care dam peste noi personaje si creaturi fantastice. O continuare in care scenele spectaculoase de actiune se combina perfect cu povestea emotionanta vazuta din perspectiva fiecarui personaj. Filmul impresioneaza la toate aspectele. 10.
vladimir84 pe 21 August 2013 22:59
Parte a uneia dintre cele mai bune trilogii din toate timpurile, continua aventurile din primul film si ne uimeste placut in continuare cu toate aspectele sale.
Alaric1999 pe 31 Martie 2013 20:52
Extraordinar ca cel dinaintea lui!!!Are multe puncte de vedere din care e foarte bun!!
la fel 10

SarpeleCocosat pe 03 Martie 2013 08:08
Mi-a placut mai mult decat prima parte. Are mai multa actiune si e mai spectaculos vizual.
roxaroxi pe 11 Ianuarie 2013 22:44
Nu te poti abtine sa nu-l urmaresti de fiecare data cand este difuzat sau cand ai ocazia sa-l vezi.Desi cunosc,poate,toata actiunea pe de rost detaliile ca si coloana sonora,decorul etc. sunt cele care te impresioneaza.E greu te crezut ca poate sa-i displaca cuiva,este o triologie fara varsta.
DanielAnghel pe 10 Ianuarie 2013 02:31
Triologia The Lord of the Rings a dus efectele speciale la un nou nivel, în 2001 când a apărut primul film din triologie a uimit prin efectele sale spectaculoase, imagine şi un scenariu excepţional. Am citit cărţile, şi pot să spun că filmul a reuşit să fie la fel de bun, cea ce mai rar, sau chiar niciodată, nu se întâmplă.
P.J. pe 21 Octombrie 2012 08:18
the Two Towers(2002)
Are toate calitatile primei parti.Efectele speciale fabuloase,actingul superb,decorurile fascinante,si sunetul "magic".Este un film pe care pentru nimic in lume nu trebuie ratat.10/10.De vazut si de revazut.
deadlord pe 21 August 2012 20:26
Un pic mai slab decat primul, dar tot spectaculos. Regia este exceptionala, coloana sonora este tor la fel de buna. Scenariul are cateva greseli.
margott pe 12 Mai 2011 20:12
La fel de impresionanta si a doua parte a trilogiei, un film la care se vede ca s-a muncit mult, iar rezultatul este pe masura.
hellenhellenna pe 19 Octombrie 2010 12:53
bun
pur si simplu mi-a placut, cred ca l-as revedea si la 50 de ani!
alexcretu75 pe 29 Iunie 2010 15:00
Cele doua turnuri
Un film care se aseamana umpic cu Harry Potter.Totusi impresionant
lory pe 17 Noiembrie 2008 17:49
Mai sumbru decat primul, mai putin optimist decat ultimul, e un film aflat la mijloc, continua o sarcina dificila, pe care o indeplineste cu succes. Merita vazut!
Cristi Weed pe 20 Mai 2008 09:28
Dupa cum am scris si la primul film care apartine acestei serii .... Nu trebuie sa ne lasam influentati de faptul ca se gasesc in el orci si alte creaturi de genul ! Toate acestea reprezinta altceva in viata de zi cu zi !

Spre exemplu inelul = banul , Orcii = cei care doresc puterea mai mult decat orice altceva si sunt in stare sa omoare pt a o detine , etc !

Actorii sunt extraordinari , la fel ca si soundtrackul dar si ca peisajele prezente !

pandev pe 24 Februarie 2008 17:48
intradevar trilogia asta e cea mai tare ele mai tari fime scoase vreodata si nu cred k o sa aiva rival :Ddesi sunt cativa ani de cand sau lansat
iggy pop pe 23 Februarie 2008 21:39
trilogia LORD OF THE RINGS este filmul care imi va face placere sa'l vad si pt a mia oara, sunt cele mai bune filme transpuse pe film, cuvintele sunt de peisos aici pt ca vizionarea acestui mamut a lui Peter Jackson te pune intro stare in care te face sa simtzi o varietate de sentimente. nu pot exprima in vorbe ce vad pt k trilogia trebuie sa o SIMTI TATA, e o experientza minunata si unik de divertisment
Dragu Sorin pe 23 Februarie 2008 15:09
Filmele Lord of the rings sunt cele mai bune in domeniul lor.Stie cineva ce sunt insemnarile de pe inel?am vrut sa invat limba elfilor dar cand am vazut cat e de complicata si cate limbi au contribuit la formarea ei...am lasat-o balta.As vrea sa vorbesc cu cineva care stie ceva mai multe despre LOTR.id-ul meu:Dragula_maaa...Mai stie cineva filme de genu LOTR?
aln pe 05 Februarie 2008 14:57
vreau poze cu orci are cineva? sunt fanul orcilor :)
Piff pe 24 Ianuarie 2008 12:00
este un filt super tare lam vazut cred ca de vreo 8 ori si ma uit in continuare imi place la nebunie il recomand tuturor celor care nu l'au vazut inca
glavan felicia pe 20 Ianuarie 2008 10:59
deci e super filmu; e klumea mi-a placut foarte mult mai ales de orlando bloom
ruxandra georgescu pe 20 Ianuarie 2008 10:31
parerea mea despre the lord of the rings este una chiar foarte buna...... sa fiu sincera e cel mai tare film pe care l-am vazut pana acun ......desigur cand apar si uni actori celebrii e chiar imposibil sa nu aiba audienta.........( bv orlando,viggo,john, etc)
Danny pe 16 Ianuarie 2008 08:19
ador filmul asta ... cine s-a gandit sa-l faca a fost un geniu ... in prezent e preferatul meu ... daca ar fi avut mai multe parti ar fi fost si mai bine
dana pe 12 Ianuarie 2008 20:00
este un film soooooooooooooper tare
olteanu daria teodora pe 05 Ianuarie 2008 17:26
e super tare.mai ales actorii!!!!!!!!
cristihno pe 09 August 2007 10:31
Cel mai tare film al tuturor timpurilor fara indoiala, sa nu deceaba a castigat atatea premii si a avut asa un succes la box-office. Am auzit ca in 2008 va aparea si Hobbitul regizat tot de PJ. De-abia astept.
mu_zz_i pe 02 Februarie 2007 01:30
Superb. Nu degeaba are oscar. Are un sunet pe masura efectelor speciale. E de departe cel mai bun film fantastic vazut de mine.
A3n pe 19 Ianuarie 2007 15:11
E cel mai tare film din toate punctele de vedere!
cristina pe 03 Decembrie 2006 14:55
il recomand tuturor celor care nu l-au vazut,este un film foarte frumos.l-am vazut de 2 ori si mai vreau sa-l mai vad,e foarte tare.
cristina pe 03 Decembrie 2006 14:52
imi place foarte mult filmul.nu m-as satura sa ma uit la el niciodata.
Go 1 2 3 ... 6 7 8