Păreri The Lord of the Rings: The Two Towers

(2002)

Stăpânul inelelor: Cele două turnuri

Davy.Jones pe 02 Iulie 2009 13:23
the best (part2)
cum spunea cineva mai sus...cadre extraordinare, povestea buna, mi se pare cea mai buna parte din cele 3, batalia din final facand toti banii. super
niko5000 pe 04 Iunie 2009 20:40
Filmul este unul dintre cele mai bune pe care le-am vazut. Muzica este extraordinara iar peisajul te lasa cu gura cascata. L-am vazut de vreo 5 ori si o sa-l mai vad merita vazut.
niko pe 02 Martie 2009 09:44
un film extraordinar dar secretul este sa te uiti de mai multe ori caci sincer e putin cam greu de inteles...m-am uitat de vreo trei ori si cred ca o sa il mai vad de mai multe ori..dar in fine fiekre cu parerea lui. eu cred k este unul dintre cele mai bune filme pe kre l-am vazut pana akm.
ionut pe 01 Martie 2009 13:50
este cel mai bun film pe care l-am vazut si vreau sa-l mai dea odata dar fara intrerupere adika fara publicitate...
Codrescu Alina pe 28 Februarie 2009 20:30
sunt fanul nr1 acestui film shi l-am vazut de 15 ori shi l-as mai vedea sunteti tari!!!!!!!!!!!! inventati va rog shi partea a4-a din filmul asta please!!!!!!!!!! va salut pe toti
ionut stelarul pe 21 Februarie 2009 11:32
trilogia,este realizata impecabil.onoare este cuvantul care reprezinta cele 3 filme.impreuna formeaza cele mai excelente filme realizate vreodata.regia,super.costume tari de tot.batalii care iti tin rasuflarea,nota 10,
ioana popescu pe 16 Februarie 2009 15:57
ili iubesc pe legolas
Stefan Bogdan pe 30 Decembrie 2008 17:23
dupa cum am mai spus e cea mai frumoasa trilogie a tuturor timpurilor cel mai mult imi place muzica evenstar atunci cand ii arata pe arwen si aragorn iar in partea a treia cand arwen a avut o viziune in legatura cu viitorul ei
ADRIAN pe 19 Decembrie 2008 17:43
CEL MAI TARE FILM DI CATE AM VAZUT
NoName pe 09 Octombrie 2008 16:25
SUPER TARE FILMU!!!
The Spy pe 28 Iunie 2002 00:00
Oamenii se impart in patru mari categorii: cei care au vazut Lord of the rings, cei care nu l-au vazut,cei care urmeaza s-o faca si cei care se pot duce sa vad alt film.Ca pe asta sigur n-o sa-l inteleaga.

Asta e un film facut special pentru fanii Tolkien,nu are nici o legatura cu Spider Man sau Clona ucigasa sau alte ciudatenii. Asa ca nu va asteptati ca toata lumea sa fie de acord cu parerea voastra buna sau rea despre acest film. Mie personal nu mi-au placut orcii care sa catarau pe stalpi in minele din Moria (cred ca asa se scrie)adica n-am vazut in viata mea in nici un Rpg orci care se catara pe pereti...

In rest e super film...apropo vreau si eu sa fac rost de dvd. Daca stie cineva de unde sa-l iau asi fii foarte recunoscator. thx

ciocan pe 13 Mai 2002 00:00
Cum poti sa comentezi un film care inca nu s-a lansat pe piata ? (lansarea oficiala este in decembrie 2002) ... poate va referiti la primul episod - Fellowship Of The Ring . Oricum calificativul meu este maxim pentru primul ...
andreiclawhammer pe 05 Martie 2002 00:00
Iara...nu se poate mha sa nu dai de ratati din astia... imbecili care se lauda ca ratatii cu expresii de genul "l-am vazut de pe net" sau "de abia astept sa fac rost de CD" ba voi nu dati un ban pe filme,asa ca de ce eu,da exact eu sau altii, care au acceasi parere cu mine trebuie sa va respectam parerile voastre imbecile nu va mai prind pe aici pungasi nenorociti!!!MARS
nightmare28 pe 02 Mai 2010 19:40
mai frumos ca primu dar un pic mai plictisitor da tot de nota 10 e:X:X
crome pe 13 August 2023 17:55
Foarte buna și aceasta continuare însă înclin sa cred ca seria Hobbitul este mult mai buna.
Caktus pe 12 Iulie 2020 16:49
Personal consider ca e chiar mai bun decat prima parte.

Scenariu: 9/10
Interpretare: 9/10
Coloana sonora: 10/10
Dialog: 9/10
Final: 10/10

9/10

user-5eda0f529a449 pe 05 Iunie 2020 12:30
A doua parte a celei mai bune trilogii din istorie.........
blackmore pe 26 Ianuarie 2020 01:36
O mizerie de film .Nici nu ma asteptam la altceva................
MarianFlorea100 pe 06 August 2019 10:15
A doua parte din cea mai buna trilogie din istorie.Este la fel de buna ca prima si ultima.......
crisalisa pe 10 Ianuarie 2019 17:16
..............................................................................

cel mail reusit dintre toate.

edy_stefan5 pe 26 Decembrie 2018 23:17
Scena de inceput a filmului ofera o mostra nemaipomenita, desi scurta, de actiune, cinematografie si efecte speciale, fiind egalata (si intrecuta) de ultima ora din film. Evenimentele din a tria ora a filmului reprezinta fara indoiala piesa de rezistenta a filmului, in timp ce primele doua incadreaza dezvoltarea povestii intr-un crescendo de anticipatie. Nota cea mai inalta o reprezinta batalia de la Helm's Deep ce cuprinde cea de-a treia ora a filmului. Mai mult decat orice, primele doua ore pur si simplu tachineaza spectatorii. Este pacat ca exista o astfel de prapastie intre primul minut si ultima ora, insa pot spune fara rezerve ca indiferent de ce parere aveti despre primele doua ore, ultima parte va face orice neplacere uitata.
Dupa cum se putea presupune, "Cele doua turnuri" incepe acolo unde "Fratia Inelului" s-a sfarsit. Marea partea a filmului urmareste patru grupuri… citeşte

bloodthirst pe 17 Decembrie 2018 22:31
Never... Ever
Coloana sonora, scenariul, actorii. Cata imaginatie trebuie sa ai pentru asemenea realizare, cata ''nu stiu cum sa-i spun'' ... Inegalabil in veci de veci... ceea ce va ramane istorie in lumea filmului! Jos palaria majestatea ta, o capodopera inestimabila, ceva ce nu poate fi depasit. Arta a filmului lasata mostenire urmasilor nostri! Plecaciune in fata ta!
6Patronul9 pe 27 Octombrie 2018 14:47
Un film mai mult decat excelent si per total o trilogie de neegalat.Niste filme pe care orice om ar trebui sa le vada si sa le revada pe cat mai mult posibil.
carmen_angelus_romila pe 04 August 2018 12:41
Filmul cu numarul doi, "The Two Towers" continua povestea fabuloasa al acestei mult premiate si iubite serii cinematografice.
user-59cfc5e0991ba pe 14 Ianuarie 2018 20:03
Epic The Lord of the Rings
Minim 50 caractere la comm :))))

Sorin87 pe 10 Februarie 2017 21:10
Unul dintre filmele mele preferate, mi-a placut si imi place foarte mult si in momentul de fata
gamblerrambler pe 23 Iulie 2016 17:15
Doua turnuri???
Cam plictisitor, dar mi-a placut asediul, jocul actoricesc si....Gollum
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 19:56
The Lord of the Rings: The Two Towers
XShadowX pe 25 Ianuarie 2015 18:35
CAPODOPERA CINEMATOGRAFICA
Am tot spus si in celelalte review-uri la cele doua parti din trilogie ! Peter Jackson e genial si actorii buni de tot , povestea,decorul,lumea aceea tot,absolut tot insa va recomand cartile sa le cititi pentru ca atunci cu adevarat stiti cine e stapanul inelelor !
tafalogugabriel pe 15 Decembrie 2014 19:24
Absolut fantastic.Cea de-a 2-a parte din trilogia Stapanul Inelelor este un film grozav,un film foarte,foarte bine realizat,care are toate calitatile primei parti,Fratia Inelului,marite cu 10 ori mai mult.Si nu glumesc,acea batalie de la finalul filmului,batalia de la Vagauna lui Helm,e absolut uimitoare.Una dintre cele mai bine realizate batalii care au fost vreodata puse pe ecran.Indiferent de cata lume nu o sa fie de acord cu mine,eu zic ca filmul asta merita 10.
Mariannaa pe 17 Octombrie 2014 20:32
Super Soundtrack
Cu totii iubim filmul asta cu toate partile, ne vrajeste pur si simplu. Nu cred ca mai exista vreun fim mitologic ecranizat atat de bine precum The Lord of the Rings.
XxRedBullxX pe 19 Iunie 2014 14:21
The Lord of the Rings: The Two Towers
O continuare chiar mai buna ca prima parte, foarte rar întâlnești astfel de trilogy. Peisajele din film sunt superbe, precum filmul in sine de-asemene. De-abia aștept sa vad următoarea parte.
nick-azh pe 10 Februarie 2014 21:10
Stapanul inelelor: Cele doua turnuri
Este un film de nota 10+,cred ca aceasta trilogie va ramane in istoria cinematografiei.Este genul de film care te fascineaza din toate punctele de vedere,nu cred ca are puncte slabe,scenariul,regia,actorii,muzica...toate sunt perfecte.Cred ca Viggo Mortensen(Aragorn) a facut un rol foarte,foarte bun,ele este personajul meu preferat. Aceasta trilogie neaparat trebuie sa fie in colectia noastra de filme!!!
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 15:46
Un film superb, plin de aventura ce merita vizionat !!!
SANDA45 pe 14 Ianuarie 2013 21:08
Eu una sunt una dintre putinele persoane care nu sunt fane,asa ca are 6 de la mine,pt ca nu mi`a placut.
Nedelcu Razvan pe 07 Iunie 2005 21:27
Imi plaaaaaaace la nebunie mai ales intoarcerea regelui si cele doua turnuri dar la intoarcerea regelui e tare cand sauron se distruge shi cand Frodo a distrus inelul si cu tradatorul aluia de smeagol sau gollum l-a impiedicat dar tot inelul s-a distrus si dupa aceea sam s-a insurt si a facut 2 copii iar frodos -a dus in ceruri s-au altundeva iar Aragorn a fost incoronat ca egele Gondorului iar regina lui era erwin aia.
Serban Laura pe 22 Decembrie 2004 16:07
Este la fel de bun, ca celelalte 2 parti ale filmului si anume: Fratia Inelului si Intoarcerea Regelui. Super tare filmul, actorii sunt fantastici.
Denis pe 03 August 2004 14:37
Stapanul inelelor este mai degraba Stapanul Oscarurilor.Acesta este filmul doi.Un roman interesant.Filmul merita vazut de catre toate varstele
blaga diana pe 17 Aprilie 2004 00:03
un film minunat cu actori exceptionali nu am nici unn comentariu negativ jos palaria cred ca s-a vazut si la oscaruri site-ul super jos palaria
Geo@tm pe 20 Ianuarie 2004 04:31
Nu credeam ca o sa-mi placa o poveste fantastica atat de mult. Pentru cei nemultumiti tin sa le spun ca sunt inculti. Cea mai buna ecranizare aparuta vreodata.
Cristina Baer pe 13 Ianuarie 2004 13:36
Filmul este extraordinar si sper ca, cartea sa fie la fel.
TableSportsGuy pe 30 Decembrie 2003 23:33
Salutare.
Tot "rasfoind" prin acest ci cetind mai toate mesajele despre aceasta reproducere a cartii lui Tolkien am ajuns sa-mi amintesc de vremea liceului, si mai ales de ora de romana in special atunci cand aveam de facut cate un rezumat la vre-o carte.Imi amintesc intotdeauna de fetzele unora din colegii sau chiar si al colegelor (asta doar cateodata..stim ca fetele sunt mai silitoare :)) cand erau intrebati daca au citit cartea, si acestia isi plecau ochii rushinatzi si raspundeau intr-o doara "...nu am citit"..urmand scuza de rigoare.Asta ma aduce sa-mi dau seama ca aceste persoane care isi expun pareri fara nici o acoperire sa-si aduca aminte de ora de romana din liceu si sa-si plece rusinati capetele in continuare.Bine sau mai exista specimene care nici macar nu au dat pe la ora de romana...acestea ies cu totul din discutie.
In final.. nu toate filmele se judeca dupa… citeşte

ramona alejandra pe 26 Decembrie 2003 14:57
Mi-a placut la nebunieee filmul sincer cred ca e pt toate varstele si urmeaza sa mai vad partea a treia.Toti trebuie sa se uite este cel mai The Best.Sa-lmai bagati inca o data a fost minunat
Nutentere pe 22 Octombrie 2003 19:26
Fanii Harry Putter nu au ce cauta aici.Este un site dedicat special pt ei. Pt cei ca si Karinna, va sfatuiesc sa va luati vacanta fiindca sigur aveti nevoie de ea. Sfarsitul lacrimogen cu HP prabusindu-se, facandu-se ca moare este pt. cretiiiiiiiiiii...!Copii sub 4 ani nu au ce cauta pe site-uri, asa ca va rog "give me a break". Va puteti lua gandul de la HP in curand, cica el MOARE, s-au n-am auzit eu bine.
Stapanul Inelelor merita tot respectul!( pt ca nu e scris in pauza de masa de la servici).

Arwen pe 14 Octombrie 2003 18:47
Bei!Voi unde va credeti aici?In Harry Potter si cutiutza muzicala?De ce veniti cu idei de-alea tampite de-ale vostre si stricati buna dispozitie a oamenilor cu carte la cap?Voi inca nu v-atzi dat seama ca Stapanul Inelelor este cel mai super super super super...suppppppper film?Nu?Pai atunci luati si voi cartea,o cititi,vedeti filmu'din nou... si pe urma veniti si comentati!!!Si inca ceva!Harry Potter e GARBAGE!Adica E UN GUNOI pentru tantalai si pentru Tatza Lena de la tzara.Hai,acum protestai,sa va aud!
Gaandalf pe 14 Septembrie 2003 01:19
Filmu are calificativu' pe care il merita adica 5 stele shi luatzi shi un cantecel marpha din film ...
Gollum : "The rock and pool,
is nice and cool,
so nice for feet!
I only wish,
to catch a fish,
sooo juicy sweet!" Enjoy the Ring of Power!

aleck pe 12 Septembrie 2003 14:16
Bai fratilor! Zau asa! Filmul asta merita vazut de n ori! Pentru cei care sunte de alta parere, deh, gusturile cica nu s-ar discuta, dar totusi, sa nu-ti placa un film ca asta?! Asta, zic eu, denota o lipsa totala de imaginatie, fantezie... Pentru cei care l-au vazut si le-a si placut, asteptati sa vedeti partea a treia, va fi super. Cei care n-au citit cartea vor fi putin (mai mult) surprinsi de derularea evenimentelor in ROTK. Abia astept premiera!
tileaga rares pe 14 August 2003 16:53
"Stim ce este plebicistul, merci de explicatie!"
karinne pe 14 August 2003 16:42
si... apropo...
eram la vara-mea in cluj pt o sapt.
defapt,sunt din alba iulia!
si nu din apulum,ci din centru!!!

tileaga rares pe 12 August 2003 23:03
Karinne draga, esti din Apulum? Ei bravos! In loc sa faci reclama buna cinematografului vostru ("lacas al celor mai fragede, proaspete, senzationale si veritabile filme!"), tu imi vii cu adevaruri... Te salut din Sebes!
Go 1 2 3 ... 5 6 7 8