Păreri The Descendants

(2011)

Descendenții

Anna23 pe 05 Februarie 2012 00:15
Un film foarte bun, cui nu i-a placut clar nu are simtul umorului si nici inteligenta;). O drama cu umor negru a carei esenta nu poate fi inteleasa de oricine ;)
nicolas84 pe 6 februarie 2012 00:34
+10
gary2769 pe 28 februarie 2014 18:17
Eu nu stiu ce sa zic despre Clooney asta dar nu stiu daca a fost un film in care sa imi placa modul in care joaca asa ca actor principal cum se zice
marc_mihai pe 26 Ianuarie 2012 10:35
Am oscilat intre 7 si 8.Nu stiu daca intr-adevar e un film foarte bun.Mi-a placut.Dar e un pic mai slabut decat ma asteptam.Mai ales ca am auzit laude si in stanga si in dreapta.Sincer nu are sanse sa ia Oscar pentru cel mai bun film.
cosmin742000 pe 20 Ianuarie 2012 18:10
Un film pe alocuri prea banal , pe alocuri , inutil complicat , per ansamblu cam plictisitor. E o gluma proasta ca a luat globul de aur in fata lui The Help.Jocul actorilor neconvingator ( poate nu din bina lor , nu stiu cum ar putea fi cineva convingator intr-un astefel de film) .doar Judy Greer face un rol f bun in cele 3 minute cat apare in film.
zgubi pe 23 Ianuarie 2012 01:10
Ceea ce m-a surprins placut la acest film n-a fost subiectul care a stat la baza lui,ci interpretarea absolut impecabila a actorilor.Matt (G.C.) este "parintele de rezerva" a unor fete pe care nu le cunoaste si nici nu a avut interesul de a stii mai multe despre ele cat timp sotia sa se ocupa de educatia si cresterea lor.In momentul in care sotia "clacheaza" si dispare din peisaj,el trebuie sa se integreze in noul ambient familial si sa se descurce cum va considera mai bine cu cele doua fiice.In noua postura,personajul Matt da dovada de o mare putere psihica si de stapanire de sine.El,care nu s-a implicat in activitatile familiei sale,va fi obligat sa se transforme brusc in masculul alfa si sa-si rezolve problemele emotionale si cele financiare cu tact si fara istericale.
JohnnyAddams pe 22 februarie 2012 21:13
next on my list. Din lista celor nominalizate la oscar, anul acesta.
vali-titan pe 06 Februarie 2012 21:34
asa cevaaaa, mai rar!
genial film, extraordinar...lui Matt ii moare nevasta si el cauta pe amantu' ei tot filmul iar la sfarsit renunta sa mai vada un teren..genial film..Nota 1(unu)!
sabinalin pe 15 februarie 2012 13:54
Uite-te la Jackie Chan, sa vezi acolo action!
vali-titan pe 22 aprilie 2012 00:17
Ok, sa incerci sa nici nu mai comentezi ceva de acum incolo ca te umpli de penibil. Desi probabil este o "calitate" a ta de a fi penibil. Am scris un comentariu in care mi-am exprimat la obiect ceea ce cred despre un "film" vazut parere sustinuta de toti cei care ii cunosc si care au vazut acest "film". E posibil sa iti placa filmul...pentru G. Clooney...posibil ca esti popo...scz gay!
Dana04 pe 21 Ianuarie 2012 20:12
Eu inca nu imi dau seama cum de acest film a luat 2 premii la globurile de aur mie nu mi a placut deloc foarte slab
nicolas84 pe 6 februarie 2012 00:25
Cand comentezi ceva trebuie sa fi antena la ce vrei sa exprimi si la ceea ce scrii. PE BUNE.
wildinthecountry pe 23 Ianuarie 2012 13:53
x
Un film ok. Mie mi-a placut.
Am vazut multe pareri pe acest site legate de faptul ca filmul ar fi unul slabut.
Desigur ca nu este o capodopera dar ramane totusi un film bun.
Interpretarea lui George Clooney este insa una de exceptie.
Nu orice actor poate sa redea o gama atat de larga a emotiei si expresivitatii ,dar Clooney reuseste in acest film si putem constata cum personajul lui Clooney trece prin anumite stari pe parcursul filmului( de la confuz, vulnerabil la furios si pana la calm , stapan pe situatie )...
Nu sunt eu in masura sa spun daca merita sau nu George Clooney sa castige Oscarul pt acest film dar sigur isi merita nominalizarea la Golden Globes..
Coloana sonora a filmului este una specifica muzicii hawaiiene cu melodii lente si usor deprimante.
Daca va concentrati putin pe secventa de final se poate auzi vocea lui Morgan… citeşte

premamotion pe 24 Ianuarie 2012 20:09
Un film fara esenta...
Un film foarte slab, nu are nimic special, nicio esenta, nici macar ideea nu mi s-a parut cine stie ce... Din trailer mi se parea ca o sa fie o productie foarte buna, si tot am sperat pana la capatul filmului ca o sa capete o nuanta... insa a ramas fad pana la sfarsit.
nicolas84 pe 6 februarie 2012 00:28
Daca vrei esenta,cumpara-ti una de rom insa pana una alta nu te mai uita la "dastea" ca s-ar putea sa te doara capul.
dannics pe 21 Ianuarie 2012 11:44
Slab
Un film slabutz, ma mir ca o avut 5 nominalizari la Globul de aur.
isabela_isa pe 19 iulie 2012 15:16
Auzi Nostradamus,cum ai vazut tu filmul pe 21 ianuarie daca a avut premiera in luna februarie
dannics pe 22 iulie 2012 19:36
Auzi Pitzi, cand comentezi la cineva macar sa fi in cunostinta de cauza, filmul s-a lansat in septembrie 2011 ,in USA, il gasesti gratis pe net....
kanibalo pe 22 Ianuarie 2012 21:13
Film obositor si in nota anului 2011 ,ma asteptam dupa ce a primit globul de aur am crezut ca o fi ceva de el,am facut efortul sa ma si uit si e clar a fost o greseala.Film banal,nimic surprinzator plus ca ,coloana sonora m-a scos din sarite,oribila.Poate sunt de acord si cu astea care au dat premiile anul asta,chiar nu aveau ce sa aleaga,un an foarte slab.George Clooney cred ca a merit premiul pentru cel mai bun actor ,chiar nu prea a avut impotriva cui sa se bata Leonardo DiCaprio – J. Edgar,Michael Fassbender – Shame,Ryan Gosling – The Ides Of March,Brad Pitt – Moneyball cred ca am spus destule inca nu am vazut J.Edgar poate ma razgandesc intre timp dar nu prea cred.
nicolas84 pe 6 februarie 2012 00:23
Of course cum se poate sa nu te fi scos din sarite coloana sonora a unui film ce are loc in Hawai si cuprinde numai cantece hawaiene. nici nuse putea sa nu aiba efectul asta asupra unei minti in stare de repaos. Ca nu ti-a placut e una dar nu ai cum sa insiri tot felul de insusiri inchipuite ale filmului cand este doar parerea ta personala. It just wasn't your cup of tea...get on with it!
cipi_s pe 23 februarie 2012 18:20
Credeam ca numai eu am fost enervat de coloana sonora de la aceasta pacaleala de film. Un mare bluf acest film, doua ore pierdute in asteptarea unui final care a fost ... in nota filmului. Indiferent cum si-au jucat actorii rolurile, actiunea filmului nu a existat.
Veritas pe 06 Februarie 2012 10:15
Asteptari prea mari...
...de la un film, in realitate, slab de tot. Subiect avea, scenaristul parca s-a oprit la primul capitol si nu a mai stiut sa continue....
G2015131 pe 3 martie 2012 18:07
Multam Veritas, de acord cu tine.
Xsky pe 20 Ianuarie 2012 00:03
Slabut
Foarte slabut .Asteptari mari doar atat..Mi se pare o porcarie , o combinatie intre drama si o comedie stearsa..
xerses pe 27 Mai 2011 15:40
Ce tarziu are premiera in Romania?!!!Sper sa-l vad.Ma bucur ca l-am vazut azi si abia astept sa vad daca va mai primi si un Oscar.
daniela_l31 pe 17 ianuarie 2012 01:03
Si eu!:D
Ammelie pe 30 Ianuarie 2012 14:36
The Descendants (2011)
Un film destul de bine primit si parca prea apreciat de critici. Eu am vazut esenta in film, am inteles ca e vrut sa transmita, dar nu, nu m-a convins. Personaje cu potential, dar parca tot film a mers cu fana de mana trasa. Am apreciat totusi povestea originala si atmosfera creata. 6.5/10
mtraianc pe 08 Februarie 2012 00:44
plictisitor
actori joaca f bine dar filmul per ansablu este plictisitor , chiar penibil in unele secvente ,, pierdere de timp ,,
dido pe 31 Ianuarie 2012 14:33
Un film bine facut..
cu o nota de inedit fiind plasat in Hawai,peisajele fiind absolut superbe iar soundtrack-ul fermecator a insotit foarte bine naratiunea dramatica a filmului,caci asta e o drama...tusele umoristice nefacand nimic altceva decat sa adanceasca simtamintele privitorului...de la mila la sila...cel putin pe mine imaginile cu sotia ,,rastignita" pe patul de spital m-au impresionat destul de mult!Totul este la superlativ,muzica,peisajele,jocul actorilor dar asa cum ii sade bine unui film candidat la Oscar la un moment dat plictiseste la maxim....
Theodor2011 pe 10 Decembrie 2012 19:50
Filmul putin plictisitor dar totusi bun, frumoase cadrele de pe plajele acelea exotice, filmul a fost cam de familie cu momente de drama emotionale, Clooney s-a descurcat binisor, probabil si-a meritat nominalizarea la premiile Oscar din acest an pt prestatia lui din film
trancegirl pe 06 Februarie 2012 16:58
tipic american
Recunosc, am mers la acest film din curiozitate, pentru ca e atat de bine cotat, insa nu pot spune ca m-a impresionat. Da, Clooney, joaca bine, este o poveste de viata, simpla si nu inteleg de ce e atat de laudat.
FlorinMovieFreak pe 05 Februarie 2012 16:58
Este un film pe cat de tulburator .. pe atat de dragalas si amuzant (uneori)
Ce mi s-a parut aiurea .. ca l-au ridicat astia din America in slavi .. gen "cel mai bun rol din cariera sa" .. yeah right .. asa au spus si la Michael Clayton .. ma rog .. The Descendants .. e o idee mai in fata .. o treapta mai sus .. e altceva din partea lui George Clooney .. mi-a placut filmul .. dar nu-i de Oscar ..

nicolas84 pe 6 februarie 2012 00:34
uf ,in sfarsit o opinie echilibrata
FlorinMovieFreak pe 6 februarie 2012 14:07
mersi frumos ..
Clau_lex92 pe 05 Februarie 2012 21:48
Acest film este o drama foarte buna si de remarcat jocul actoricesc a lui George Clooney.
daddyxtc pe 05 Februarie 2012 17:05
insipid
Nu inteleg pt ce a fost nominalizat acest film insipid. Bag de seama ca imaginatia Holywood-ului a apus. Nici macar prestatia actorilor nu m-a convins.
Consider "The help" un film care merita sa candideze la Oscar cu adevarat, chiar dc nu ma dau in vant dupa genu' asta de filme si anume "martirizarea negrilor", spre deosebire de acest extrem de slab film "The Descendants".

nicolas84 pe 6 februarie 2012 00:33
the help or not the help? okay,I get it...dar cum pana mea sa spui ca filmul asta a fost insipid?...okay nu a fost pe gustul tau,pot sa inteleg dar putina obiectivitate nu ar strica.
mihaelatb pe 05 Februarie 2012 01:42
un film pe care mi-a fost foarte greu sa-l termin de vazut. Actiunea trena pana la obostor.A avut o zvacnire de final, cand vine sotia inselata la ...rivala, aflata acum in stadiul de leguma. Personaje care nu am inteles ce cautau in cursivitatea filmului, prietenul cel ce se tine dupa cei trei ca o umbra.Nu pot pricepe ce importanta a avut in desfasurarea actiunii?! Iar daca "jocul deosebit" al lui Clooney se rezuma la scena de adio, cand ii curg lacrimi din ochi...poate sunt rea, poate nu inteleg acting-ul deosebit de bun al actorului, dar...pe mine nu m-a impresionat deloc.Nu cred ca este un film de Oscar!
daddyxtc pe 5 februarie 2012 19:12
100% de acord in cele spuse. foarte bine punctat.
daddyxtc pe 7 februarie 2012 22:19
perfect de acord si cu tine, insa am pretentia ca un film nominalizat la Oscar si cu sanse chiar mari sa-l si castige dupa prognoze, sa vina si sa capteze interesul chiar si acelor amatori de film care nu sunt atrasi de genu'respectiv; Un film de Oscar ar trebui sa exceleze cam la toate capitolele: regie, scenariu, prestatie artistica, imagine, originalitate si chiar coloana sonora. Vezi cateva castigatoare din trecut si incearca sa faci o comparatie: Avatar - 2010', 'Titanic', 'The King's Speech - 2010, Gladiator, The Departed 2006, A Beautiful Mind (2001)....adevarate capodopere cinematografice. Asadar consider complet deplasata nominalizarea acestui film si ar fi chiar o mare idiotenie sa si castige Oscarul.
G2015131 pe 03 Februarie 2012 16:58
Usor si previzibil
George Clooney s-a obisnuit sa "faca aur" din orice scenariu, insa uite unul care nu-l pune in evidenta. Povestea e banala, desigur nu vreau sa fiu rautacios, filmul e unul de vazut, insa nu e unul care sa-ti ramana in minte atunci cand inchizi pe jumatate ochii si te simti multumit ca exista cinematografie. Putea mai bine, scenariul, regia, actorii, toti puteau mai mult, dar probabil lumea s-a plictisit de mai mult, deaceea au vrut sa fie mai usor de data asta, este mai usor. Muzica uneori suparatoare, aceeasi incantatie din versuri, in hawaiana, spre sf filmului pare ca se repeta, desi poate ca nu este asa.
nicolas84 pe 6 februarie 2012 00:44
si altii or spune la fel despre incantaiile noastre. sa mor de nu ma calca pe nervi atitudinea asta de "letiupetoatecemaintereseazadealteculturii"....uffffffff
G2015131 pe 3 martie 2012 18:10
nicolas, poate ca ai dreptate, am fost putin rautacios in ceea ce priveste cultura hawaiana, retrag, eram doar foarte suparat pt ca nu am primit ceea ce speram de la acest film.
DragonMaster pe 21 Ianuarie 2012 15:08
Este un film foarte bun chiar daca majoritatea membrlor au alta parere despre film eu sustin ca acest film a meritat toate premiile primite iar George Clooney a meritat din plin Globul de Aur.Merita vazut de persoanele care stiu ce este un film bun si apreciaza acest lucru iar nota oferita filmului este 8.
lulutzu_marian pe 20 Ianuarie 2012 00:02
foarte frumos !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Xsky pe 20 ianuarie 2012 00:04
Ce o fii fost asa frumos...
consky pe 21 ianuarie 2012 12:40
Cand vei invata sa scrii corect, poate o sa-ti dai seama, ceea ce inseamna ca nu e obligatoriu sa se intample.
Stephen2D pe 27 Ianuarie 2016 13:26

“Keep the smile on your lips
Brush the tear from your eye
One more aloha then it's time for goodbye
To you, sweetheart, aloha
Aloha from the bottom of my heart”

psihologu pe 28 Februarie 2012 11:22
terapie de familie hawaiana
Desi vine pe un teren deja batatorit, iar Alexander Payne e intr-o anumita masura inadecvat povestindu-ne despre personaje atat de blande, pelicula castiga prin distributia extraordinara si locatia abil folosita.

In 2007 Little Miss Sunshine era surpriza Oscarurilor cu doua premii castigate (unul pentru scenariu, celalalt pentru interpretare) si devenea un deschizator de drum pentru alte dramedii avand in centru familii disfunctionale. De la Juno in 2007 si pana la The Kids Are All Right in 2010, Hollywood-ul a devenit receptiv, inclusiv la nivel de premii, cu povestile bine scrise, foarte bine jucate, jumatate lacrimogene-jumatate chicotite, despre parinti si copii, cupluri si relatii.

In aceeasi categorie poate fi inclusa si ecranizarea romanului The Descendants semnat de Kaui Hart Hemmings. Matt King, personajul central, o spune raspicat intr-unul… citeşte

goldenleaves pe 24 Februarie 2012 12:50
Esenta filmului este ,,goodbye my love, my friend, my pain, my joy". Cand iti doresti prea tarziu sa salvezi ceva ce nu mai poate fi salvat (casnicia) si atunci trebuie sa te impaci cu tot si sa apreciezi ce a fost bun si sa protejezi ceea ce ti-a ramas (fetele)
Desi nu credeam foarte tare in talentul lui Clooney in interpretarea acestui rol cred ca s-a descurcat foarte bine

sabinalin pe 15 Februarie 2012 17:09
Celula de baza a societatii
"O familie e ca un arhipelag: componentele sale apartin intregului dar, de fapt, toate sunt solitare si plutesc in deriva". E tot mai greu pentru o familie functionala in zilele capitalismului hraparet. Goana dupa bani e atotstapanitoare, lacomia umana e stimulata prin cele mai perverse mijloace, se promoveaza lipsa de empatie, lipsa de responsabilitate, lipsa de sensibilitate, am vazut ca niste asa-zisi psihologici sunt gata sa introduca timiditatea pe lista bolilor mentale... Hollywood-ul abordeaza subiectul nu de azi, de ieri si o face uneori la cel mai inalt nivel. Sa ne amintim doar de "Ordinary people", capodopera premiata cu Oscar a lui Robert Redford sau de "Tearms of endearment", alta drama de Oscar cu un fabulos Jack Nicholson. Nici cinematografia europeana nu se lasa mai prejos, a se vedea "Hable con ella" de Almodovar. Filmul lui Alexander Payne nu da pe-afara de… citeşte
elmedico pe 14 Februarie 2012 13:43
Un film bun, dar nu merita Oscar-ul !
Sorin87 pe 08 Februarie 2012 21:13
The Descendants
Foarte bun filmul. George Clooney face un rol de zile mari. O drama profunda care capteaza atentia cinefilului de la inceput pana la final! 10/10
Bastardul1 pe 05 Februarie 2012 03:39
E un film bun.Poate ca am mai dat de la mine ,il poti vedea seara tarziu cand esti obosit,nu-i greu de vazut dar nici nu te tine treaz si daca adormi asta e oricum sti cum se termina
miky_music pe 26 Ianuarie 2012 04:03
De luat aminte !
Un film foarte bun ! Apreciez foarte mult mesajul profund pe care il transmite filmul ,dar si prestatia actorilor in special cea a lui George Clooney.
gahan12000 pe 22 Ianuarie 2012 22:39
Care ar fi vestea cea mai rea ? Ca sotia ta urmeaza sa nu se mai trezeasca niciodata din coma, ca inainte de accident urma sa divorteze pentru ca iubea alt barbat sau ca urmeaza sa ai grija de fiicele tale o adolescenta rebela si o pustoaica cu probleme de comportament. Surprinzator George Clooney se descurca cu decenta si cu mult tact. Dupa "Up in the air", a dovedit ca se descurca excelent in roluri de acest gen, de (aparent) necastigator.
latearazvan pe 02 Martie 2012 20:09
Cu naiba !
pfffffff .. .. cum naiba are filmul asta nota asta ... dumnezeule !!!!!!
ganj1968 pe 02 Februarie 2012 10:20
Comentarii
Lam vazut si mi-a placut.Nu este un film extraordinar si nu cred ca a meritat 100% sa fie nominalizat la Oscar.
Qube86 pe 23 Martie 2012 11:22
''The Descendants''- ilogic in exprimare...
''The Descendants'', este un film bun dar nu atat de bun pe cat se vorbeste...si...fie mi se pare mie, fie chiar asa este, dar se vorbeste mult prea mult despre acest film...Mi-a placut coloana sonora a filmului si modul in care s-a integrat ea printre peisajele Hawaii-ului (superbe si ele)...Din acest punct de vedere, atmosfera a fost redata foarte bine dar nu mi s-a parut de ajuns...''The Descendants'', a avut prea multe inconsistente pentru un film atat de laudat si de nominalizat la atatea feluri de premii...Au fost filme considerate de critici mult mai slabe dar care mi s-au parut mai bune din multe puncte de vedere...Cei care ati agreat acest film probabil ca o sa spuneti: ''Care sunt inconsistentele alea despre care vorbesti?''...Credeti-ma ca am observat multe lucruri care nu isi aveau locul in film...Prima pe care am observat-o este legata de criza personala a lui Matt (George… citeşte
White.Lily pe 07 Martie 2012 14:02
Mie mi-a placut The Descendants. Un film nici prea prea, nici foarte foarte.
Un film simplu realizat (inceputul lui mi-a adus aminte de "The boys are back", un film deosebit pe care il recomand din tot sufletul) care vorbeste despre lucruri profunde, despre momente de viata/situatii pe care nu le-ai dori nimanui .
Prestatia lui Clooney a fost una foarte buna, reusind sa redea niste stari sufletesti contradictorii nemaipomenit.Si la fel si restul actorilor.
Nick Krause a fost fara doar si poate mascota filmului, condimentand mai toate scenele.
Intr-adevar, scenariul (sau mai bine spus povestea romanului dupa care a fost conceput filmul) a fost un pic cam tras de par dar pe de alta parte, ma intreb eu... tu ce ai face daca ai afla ca sotia ta , aflata pe patul de moarte, ti-a fost infidela? Ai tipa la ea, aceasta fiind in coma, i-ai cauta iubitul, pe care aceasta… citeşte

Get0dac pe 01 Februarie 2014 13:25
Inteleg ideea principala a filmului...si bogatii plang saracii de ei deoarece fiind foarte ocupati cu producerea si intretinerea bogatiei, nu mai au timp de familiile ce din aceasta cauza...se destrama. Banuiesc ca ramai usor surprins in momentul in care viata te loveste la fel ca pe un sarac...chiar asa..? viata/moartea sa nu tina ele cont de statutul tau social..? nu e frumos...
Un film acceptabil, in care din pacate nu am reusit sa ma implic emotional din cauza muzicii hawaiiene care pe mine personal ma irita psihic.
P.S. Eu daca aveam copiii aia, ii bateam non stop.

Beastmaster pe 23 iulie 2014 16:16
ar eun subiect inaltator man, ceva gen "Ion: Blestemul pămîntului, blestemul iubirii" adicatelea pamintul trebuie iubit mai mult decit amanta...Nu m-am putut concentra deloc la capodopera asta deoarece de fiecare data cind incepe muzica mi-l imaginez pe balenul ala de 400 de kile care cinta cu voce de cistigatoare de Eurovision cu barba...
Beastmaster pe 23 iulie 2014 16:18
la faza cu copiii nu subscriu, daca incepi cu bataia de mici, ai sanse sa scoti ceva bun din ei :)
Raddu pe 01 Iulie 2012 14:54
Bun filmul , m-a impresionat in mod deosebit inteligenta personajelor si nu drama familiei :-? Totusi una dintre cele mai profunde drame vazute !
Chrisstyna pe 09 Iunie 2012 18:50
Dragut filmul, desi este trist (trebuie sa ai o anumita stare ca sa poti viziona o drama). Peisajele sunt superbe, un mic colt de rai...iar George Clooney a facut un rol bun, desi este burlacul suprem de la Hollywood. Nu prea mi-l imaginam in postura de sot devotat si tata stangaci a doi copii cu probleme. Concluzia: merita sa incercati DESCENDENTII daca aveti chef de un film linistit sau despre viata si caile ei ciudate.
CmrsCristina pe 22 Aprilie 2012 13:50
Mi s-a parut extrem de plictisitor, au fost cateva momente bune, dar atat.
.fleer pe 18 Aprilie 2012 17:16
Slabut filmu ...
O poveste ca asta putea inventa oricine ..
6 nota

Ghemot pe 12 Aprilie 2012 21:57
Filmul este bun, dar nu impresionează. Acțiunea este foarte lungită, ceea ce generează plictiseală (din păcate).
Cât despre premiul Oscar, eu am rețineri...

zeki pe 01 Martie 2012 23:17
Credeam ca macar are si putina comedie in el , dar absolut nimic , drama totala si foarte bine realizata . George Clooney a jucat excelent iar ceilalti actori s-au descurcat foarte bine , mi-au placut prestatiile micilor actori . Filmul a fost regizat dupa un roman hawaiian , peisajele din film sunt superbe , Insulele Hawaiiului sunt minunate .
catasmile17 pe 28 Februarie 2012 22:36
O drama cat de cat buna !!! Sincer credeam ca ii mai bun la cat de cotat era :)
emy_sinaia pe 21 Februarie 2012 23:47
original
o abordare aparte a acestei drame cu un clooney la locul lui si fara pretentii prea mari, un fapt din viata care se poate transpune oricui.
madia pe 16 Februarie 2012 09:03
Un film dragut si un George Clooney foarte bun, dar asta nu cred ca mai este o surpriza. Nominalizarea lui pentru cel mai bun actor este meritata. Mi-a placut rolul pe care l-a interpretat, acela de om obisnuit (iar nu de sex-simbol), caruia viata i se da peste cap atunci cand sotia sa are un teribil accident si incepe sa descopere, ca intr-un puzzle, tot felul de lucruri despre familia lui si, mai ales, trebuie sa invete sa ierte.
the_andreea pe 11 Februarie 2012 21:25
Mediu spre bun, dar mai degrabă doar mediocru. Mi s-a părut destul de neverosimil pe alocuri, cam lung si telenovelistic.
cipi_s pe 23 Februarie 2012 18:22
Credeam ca numai eu am fost enervat de coloana sonora de la acest film. Un mare bluf , doua ore pierdute in asteptarea unui final care a fost ... in nota filmului. Indiferent cum si-au jucat actorii rolurile, actiunea filmului nu a existat.