Păreri The Back-Up Plan

Plan de rezervă

dandi pe 17 Ianuarie 2010 20:26
BESTIAL din trailer
Jennifer Lopez e o figura in filmele de comedia,filmul cel mai fain cu ea de comedie este Monster in law(soacra mea e o scorpie) am ris cu lacrimi bine si Jane Fonda e superba in film :d.Abia astept sa il vad .
megastaritza pe 26 Ianuarie 2010 22:02
mda
si dau la pariu ca tipu de care se indragosteste este ce care a donat sperma :P:P:P
BillyTheKid2 pe 20 februarie 2010 16:07
mda pe ce punem pariu mega? hai pe o cutie de bere te bagi?
mady1985 pe 19 mai 2010 23:51
e super filmul.chiar se merita sal vezi .au cateva faze care sunt super si te fac sa razi.mie una mia placut la nebunie.e bestial:)
Bianca27 pe 13 Februarie 2010 18:00
abia astept sa-l vad.mortal filmul :D imi place cum joaca J LO :D
Bârfitoarea.ro pe 15 Aprilie 2010 19:48
Jennifer Lopez promoveaza “The Back-Up Plan” | Bârfitoarea.ro
[...] Cinemagia [...] citeşte
Vegas pe 20 Aprilie 2010 20:54
Dragut
Destul de dragut,are fazele lui.Personajul Stan e intr-adevar un monument al curajului si a puterii.
Bârfitoarea.ro pe 22 Aprilie 2010 17:09
Premiera mondiala “The Back-Up Plan” | Bârfitoarea.ro
[...] Cinemagia [...] citeşte
crivi22 pe 25 Aprilie 2010 15:07
merge...de vazut cu prietena, inainte de culcare...un film usor...
minadi pe 13 iulie 2010 02:59
daca vrei sa adormi cat mai repede, merge ;))
ella10 pe 26 Aprilie 2010 13:38
filmul este extraordinar de frumos si merita vazut mai ales anumite faze care sunt super tari
aripidezapada pe 26 Aprilie 2010 21:31
suuper frumos :)
In sfarsit un film care nu arata doar partile bune.. Care nu se opreste la primul sarut, lasandu-te sa-ti imaginezi ca va fi totul perfect ever after. Un film care te pune in fata cu realitatea, dar te face sa ti-o doresti la fel de mult, oricat de grea ar fi. pentru ca iti da incredere.
Chiar original, sincer, chiar ai avea impresia ca putea lua un iz telenovelistic, dar nu se apropie nici pe departe de ceva comercial.
Si chiar imi place cum joaca Jennifer, si e asa naturala incat ai crede ca si in viata reala e la fel de simpla si dulce. Poate chiar o fi, habar n-am.

Deci un film tare, dar banuiesc ca nu pt oricine. Eu m-am regasit super mult in personajul ei.. Mai putin chipul ala asa dragut si corpul perfect:)) dar in rest, la cateva lucruri prea personale ca sa le insir aici, m-a facut sa imi dau seama poate unde greseam..
Pacat ca e doar un film.. Eu… citeşte

cetcta pe 30 octombrie 2010 20:22
a fost plictisitor filmu....eu cred ca te-ai uitat la alt film..despre c vbesti u aici?
aripidezapada pe 4 noiembrie 2010 03:56
Cred ca nici nu mi-ai citi comentariul :) Si ce tare am anticipat.. ma uimesc si pe mine :) Dupa cum am spus.. nu e pentru oricine. Scrie in comentariu despre ce vorbesc :)
Thoughts about nothing… pe 28 Aprilie 2010 00:09
The Back-Up Plan
Life never goes according to plan. Love happens…
Nu mi se intampla des sa spun despre un film ca s-a ridicat la asteptari, asteptarile date de trailer. In cazul The Back-Up Plan asteptarile nu au fost prea ridicate, astfel ca filmul a fost pe masura. Acum as putea spune ca sunt o secunda subiectiva, imi place [...] citeşte

aura4maf pe 02 Mai 2010 22:48
Foarte dragutz
Mi-a placut, un film care ne arata ca mai exista speranta , Stan un personaj tare , curajos si romantic , Zoe o femeie independenta dar atat de fragila si suspicioasa.
Mai rar barbati care sa iubeasca o femeie atat de mult incat sa o accepte cu tot cu gemeni. Jennifer Lopez la fel de frumoasa si talentata.
Si muzica filmului f bine aleasa.
Merita vazut !

Diutzza13 pe 03 Mai 2010 11:08
super:X
am vazut filmu..foarte tare:X:X o comedie buna:X merita vazut
andyy pe 05 Mai 2010 01:05
O comedioara placuta, dar nu iese cu nimic din tiparele unui film de acest gen.Per ansamblu este un film relaxant (exceptand momentul nasterii unui copil, care numai relaxant nu e) la care nu te plictisesti daca alegi sa te uiti la el.
Elspeth pe 05 Mai 2010 21:40
Deci e GENIAL :))

Il recomand din tot sufletul. Cred ca este cel mai bun film in care joaca Jennifer Lopez.

roxxy pe 06 Mai 2010 19:59
are niste faze ff dragutze care te bine dispun.un film destul de simplu dar totusi ff frumos
nightmare28 pe 10 Mai 2010 20:13
o sa fie Suuuupppeeeerrr tare =)))) din trailer cred ca cea mai tare faza e cand se duc aia 2 la ginecolog =)))
robbiex2 pe 10 Mai 2010 22:20
Dragut filmul ! de vazut cu prietena/sotia.M-a surprins in mod placut prestatia actritei Jennifer Lopez, jucand excelent !
Bart_Simpson pe 12 mai 2010 19:31
J Lo e actrita? Credeam ca e tipa aia cu fundul mare si asigurat pe nu stiu cate milioane care da din gura si apare prin filme. E posibil sa ma fi inselat...
robbiex2 pe 16 mai 2010 21:37
Nu neapărat !Este un film ce merge văzut alături de prietenă/soţie.de ce ?pentru că nu plictiseşte şi înţelege filmul, este?Majoritatea fetelor sunt topite după tot felul de filme slabe dar cu actori cunoscuţi sau mai ştiu eu ce. pies: am zis majoritatea, nu toate :)
mady1985 pe 12 Mai 2010 23:34
abia astept sal vad.am vazut trailaru si e super.sper sal vad cat mai curand.
enjoy.life pe 13 Mai 2010 01:40
Fall in love.* Get married. Have a baby. *Not necessarily in that order.
O comedie usoara cu o poveste banala si foarte putine momente comice. De vazut doar in caz de plictiseala.
estera-scm pe 21 iunie 2011 15:41
esti nesimtit cred ca nici macar nu lai vazut
gabita1991 pe 1 aprilie 2014 02:39
Eu am vazut filmul, si am ras cu lacrimi, si m-am distrat de minune. Cu siguranta nu e genul de film care sa il vezi doar in caz de plictiseala. Fiecare are dreptul la o parere, dar totusi trebuie sa vezi filmul, apoi sa iti dai cu parerea.
Biencutzzza pe 14 Mai 2010 20:57
Un film placut,ce iti ofera o buna dispozitie.Unele ipostaze starnesc intr-adevar rasul.
sebybog pe 17 Mai 2010 22:41
parere
Slabut, dezamagitor, am adormit la jumatate.... Nu stiu, au ramas scenaristii in pana de idei bune pesemne...
deeasunshine pe 7 iunie 2010 00:53
total de acord!!!!
mariuszmeu pe 15 august 2010 10:06
si eu
Psychoprincess pe 22 Mai 2010 20:43
genial....e un film foarte bun.....ador inceputul animat.....si lopez e foarte draguta............
Ilila pe 9 iunie 2010 08:12
genial??
Psychoprincess pe 22 iunie 2010 10:55
mie mi-a placut ok....gusturile nu se discuta...plus ca are o idee unica....
irinook pe 23 Mai 2010 21:07
Mie mi-a placut filmul, sincer. Nu a fost deloc plictisitor si e interesant de vazut in cuplu pentru a observa ce aduce nou viata alaturi de un nou membru.
hamsterx pe 24 Mai 2010 11:52
imi place
eu am vzt traileru la cinema si mi s-a parut interesant filmul,cu faze amuzante eu zic ca merita vazut!
Ucshi pe 27 Mai 2010 22:11
;x
ce tare ;x abia astept sa-l vad! J Lo joaca foarte tare ..
The Back-up Plan – film insipid fara plan de rezerva
CoolRank: 5/10
- atmosfera & entertainment: 5/10
- regie: 7/10
- actori: 7/10
- scenariu: 5/10
- montaj: 7/10
Nota IMDb: 4.2/10
Sincera sa fiu, pentru mine o comedie cu Jennifer Lopez nu suna promitator din start. Trailerul The Back-up Plan ma pacalise insa ca ar putea fi vorba despre o comedie romantica cu potential. Ei bine, din pacate insa nu prea este comedie, de romantism nu reuseste sa se apropie, cat despre potential nici vorba de asa ceva. The Back-up Plan este, in opinia mea, un film nehotarat, care nu stie daca isi propune sa fie ... citeşte

deeasunshine pe 07 Iunie 2010 00:52
banaaaaaaaaaaaaal
pierdere de timp! si cat am asteptat sa-l vad.... cat de TRICKY poate fi un trailer!! intr-adevar, gusturile nu se discuta, dar sa spui despre acest film k e "suuper frumos"....
kanibalo pe 07 Iunie 2010 15:33
Film de duzina,inca unul alaturi de celelalte scoase anul asta ca Valentine's Day,When in rome si inca o gramada.
rchante2001 pe 07 Iunie 2010 20:36
Super haios
M-a distrat f tare acest film. A avut momente amuzante din plin, dar care au fost balansate si cu momente de drama. Il recomand cu toata caldura!
david18cri pe 09 Iunie 2010 10:44
Un film frumos,de dragoste ,ca doar asa e in dragoste te indragostesti de nu mai stii pe ce lume traiesti,deci vizionare placuta.
veronica210 pe 09 Iunie 2010 20:29
azi am avut chef de o comedie asa mai de duzina..:)) deci nu m-a dezamagit .. bineinteles ca traileru va minte oferind doar faze comice..:))
Morphy pe 10 Iunie 2010 20:35
Cred ca nota 4.2 de pe imdb reflecta mai bine realitatea fata de 7.2 cat are pe cinemagia. Eu am vazut primele 10-15 minute, m-am plictisit si am trecut la alt film. Prea multe comedioare romantice in ultima perioada care nu prea sunt comedioare in sensul in care nici nu plangi dar nici nu razi....
camilutzag pe 11 Iunie 2010 12:23
filmul a fost ok...o comedie romantica destul de reusita
purplelyna pe 12 Iunie 2010 12:15
mi-a placut
un film placut,amuzant si interesant...merita vazut,buna interpretarea lui jennifer lopez....9!
Morticia16 pe 18 iunie 2010 04:27
9? omg..
yzuko pe 13 Iunie 2010 09:37
imi place
in ultima vreme nu mai gasesti comedii bune eu zic ca merita vazut e destul de bunicel filmu
JohnnyAddams pe 14 Iunie 2010 16:03
J Lo ....
J Lo ar fi bine sa faca o mare schimbare in cariera de actrita daca vrea sa continue. Ma refer la faptul ca rolurile sale din comediile romantice devin din ce in ce mai plictisitor si fara farmec. Poate o schimbare de gen ar ajuta-o sa-si schimbe intr-un fel si acting-ul si sa-si schimbe si tipul de personaj.
MyaTunde pe 15 Iunie 2010 01:42
Simpatic film :) dar nimic exceptional. de relaxare merge :P
Amarfii_Mihail pe 15 Iunie 2010 17:24
Mi-a placut filmu a fost ceva nou printre comediile romatice care leam vazut si sunt multe momente funny,meita vazut ;)
xyzedro pe 16 Iunie 2010 17:18
daca le`ai vazut pe toate si nu mai ai ce vedea, atunci e bun. de plictiseala merge
victor_neo75 pe 17 Iunie 2010 00:22
Jennifer Lopez intr-o comedie romantica sub orice asteptari (a nu stiu cata pe anul asta) !!!
"The Back-Up Plan" (2010) e parca tras la indigo cu alte doua filme cam pe aceeasi tema, dar la fel de lipsite de haz sau situatii romantice: "Labor Pains" (2009) cu Lindsay Lohan si "Baby on Board" (2009) cu Heather Graham.

Cine zice ca filmul asta este o comedie ok sau e de vazut, asa cand nu ai ce face, ar trebui sa caute sa vada urgent "Nine Months" (1995), "Knocked Up" (2007), "Baby Mama" (2008) sau "Away We Go" (2009). In toate sunt momente amuzante si romantice deopotriva !

"Plan de rezerva" (2010) are multe situatii prea jenante (a nu se confunda cu amuzante) pt. Jennifer Lopez ca sa il pot recomanda fetelor sau femeilor !

scupik_andreea pe 17 Iunie 2010 11:46
Un film plictisitor.....nu are nimic deosebit....Cel mai comic personaj mi s-a parut catelul.Dialogurile dintre actori nu a avut nici sare nici piper....Pacat....chiar imi placea de JLO....
Turi pe 17 Iunie 2010 15:53
Daca nu ai ce face, daca vrei sa urmaresti un film in pauzele dintre alte lucruri mai placute: urmareste-l. Un film putin peste linia de plutire.
Geo_Ruxy pe 17 Iunie 2010 15:58
interesant... insa se putea si mai bine............
Screamo pe 19 Iunie 2010 21:31
Dragut si amuzant filmul. Mi-a placut, desi ideea nu este cea mai originala. :)
amalius2000 pe 20 Iunie 2010 18:18
Gigli 2
deci un film ca sa o mai vedem pe Jennifer si cam atat; jalnic deloc impresionat
roxza pe 21 Iunie 2010 00:08
destul de bun filmul......J.Lo a jucat bine....povestea este un pic cam plictisitoare.,dar in rest dragut nu au fost scene sa ''faci pe tine de ras''dar merge vazut macar o data
drojdiuta pe 21 Iunie 2010 21:06
filmul este dragut, pentru o seara de sambata cu prietenele.
razvan_cocktail pe 23 Iunie 2010 15:39
and Jenny..
mie mi-a placut filmu.. tre sa aveti rabdare sa-l vedeti pe tot si atunci veti fi mai satisfacuti :P
rogvaiv_bleu pe 23 Iunie 2010 18:51
Pentru .....
....ca o admir pe Jennifer Lopez pentru tot ceea ce reprezinta ca om de scena am vazut filmul,mi-a placut dar ar fi nedrept sa spun ca e un film de nota 10...e bun insa.
adelina1988 pe 24 Iunie 2010 14:35
Un film simpatic. Este totusi destul de simplu insa are unele momente bune.