Păreri Taken 3

(2014)

Taken 3: Teroare în L.A.

niko18 pe 20 Decembrie 2014 12:01
UN FILM FOARTE BUN CU UN ACTOR DEOSEBIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sweetmely33 pe 16 ianuarie 2015 03:28
CA BINE SPUI UN ACTOR F BUN
bogdamme pe 1 februarie 2015 13:24
Lasa-te de filme, tipule!
Alex.exe pe 30 Decembrie 2014 07:31
Deja o da in penibil
Era de ajuns primul film, personal nu mi-a placut deloc 2, daca taken 2 a fost de cacao, 3 o sa fie dulceata de "rahat" cred. Sper sa ma insel!
Theodor2011 pe 2 ianuarie 2015 11:05
Alex.exe, n-am vazut un comentariu atat de scurt si la obiect (perfect spus) de cand urmaresc si cunosc acest site (din 2003). Meriti 100 de like'uri si 0 dislike'uri la acest comentariu. BRAVO, BRAVO de 10 ori BRAVO.
iliketosmoke_atat pe 1 februarie 2015 13:11
din pacate ai dublu dislike si asa meriti
daniel_ppk pe 10 Ianuarie 2015 01:35
Cel mai slab film din toata seria , 3 faze de actiune tot filmul . Daca in primul a omorat 500 persoane , in al 2 lea 300 de persoane ...acum maxim 30 si aia pe genul rambo - aia trag cu automate si folosesc mii de gloante ...iar el cu un pistol trage 100 si omoara tot . Slab rau filmul , pacat de actor ...urmeaza si partea 4 :)))))))) nu recomand
bogdz pe 10 ianuarie 2015 22:54
Intr-adevar slab...
Dana04 pe 02 Octombrie 2014 14:36
Abia astept sa vad filmul. Primele doua filme au fost foarte faine sunt curioasa ce o sa faca cu acesta.
Dimz pe 25 Decembrie 2014 14:54
O ciorba reincalzita
Poate pe voi va va impresiona filmul, eu spun de pe acum ca va fi un mare fâs. Prima parte e varful si asa va ramane.
Sweetmely33 pe 16 ianuarie 2015 03:29
DAR DE CE SPUI LAI VAZAUT CA SA COMENTEZI ATIT
teo06_dragan pe 3 martie 2015 11:13
"va v-a"...e greu sa scrii corect,cred si eu.
notawake pe 29 Decembrie 2014 23:57
Ce e mult, strica. Sper sa nu am dreptate deoarece primul film chiar a fost bun.
FlorinMovieFreak pe 14 Ianuarie 2015 14:26
Slab .. previzibil .. pacat de Liam .. scenaristii si-au batut joc .. producatorii au facut partea asta .. doar asa ca sa fie .. pacat ..
d8mihai pe 06 Ianuarie 2015 15:26
Filme ieftine ( pentru cei care-si doresc putin de la un film )
Filme de duzina care nu transmit nimic special, cu un Liam Nesson ( un actor bun ) batandu-se cu aproape o suta de oameni fara sa fie ranit cum se cuvine, macar atat de se intampla... A 2-a parte a fost ridicla, mult mai ridicola ca prima parte, sa vedem ce va fi cu a 3-a parte.
VIBERS pe 8 ianuarie 2015 10:45
Corect.Dar daca asta vrea publicul, nu ai ce sa ii faci.
d8mihai pe 30 ianuarie 2015 16:16
Eu nu am vazut partea a 3-a, daca citesti atenta comentariul o sa observi ca am spus "Sa vedem ce va fi cu partea a 3-a". Avand in vedere ca deja este pe o panta descendenta la ce ne putem astepta de la partea a 3-a ? Se mai bate omul cu 4-5 adversari dar da-l dracului de om... nu bate o echipa intreaga de mafioti antrenati sa ucida....
bogdz pe 10 Ianuarie 2015 22:52
Slabut
Am fost sa vad si eu filmul la cinema.Din pacate,am ramas cam dezamagit.A fost cea mai slaba parte dintre cele trei.Intr-adevar,haotic,fara esenta,actiune putina,suspans spre zero,previzibil.Din pacate,Liam se incaiera mai mult cu politia decat cu "banditii" in acest film.Kim este foarte putin scoasa in evidenta fata de primele doua parti iar moartea lui Leni nu-si avea rostul,dupa parerea mea.Un film fad,fara consistenta care nu merita banii dati pe el.
Tigru pe 01 Octombrie 2014 16:32
Partile 1 si 2 a fost super si abia astept sa vad partea a 3-a :)
VIBERS pe 4 octombrie 2014 01:24
Prima parte a fost ok, partea a 2-a a fost penibila.Sa speram ca va fi mai bun ca partea a 2-a, pare ceva mai dramatic.
Tigru pe 5 octombrie 2014 16:09
Mda,oricum partea a 1-a a fost mai bun decat 2 recunosc :) deci acum 3 sper sa fie mai bun...din cate am vazut trailerul mi se pare foarte bun dar na sa vedem cum e filmul :)...
cezarika21 pe 04 Februarie 2017 00:18
Fără noutăți, dar vizionabil
Tot ce trebuie să știți despre cel de-al treilea film din seria Taken (ortografiat și Tak3n) este că fostul agent CIA Bryan Mills (interpretat de Liam Neeson) reușește din nou să supraviețuiască în urma confruntărilor cu o bandă de ticăloși, lovindu-i cu forță și fără pic de milă. Chiar, ce-or fi având toți cu bietul Mills de-i răpesc ba fiica, ba soția, și-l transformă în cel mai nefericit familist al Americii?

”Taken 3” nu aduce nimic nou în peisajul filmelor de acțiune, ba aș putea spune că dacă ai văzut primul Taken le-ai văzut și pe următoarele. Acțiunea e previzibilă, mai incoerentă și haotică decât în primul film al seriei, și doar apariția serioasă și profesionistă a lui Liam Neeson reușește să atragă interesul publicului spectator, ridicând filmul din rândul filmelor de acțiune turnate la kil pe meleaguri… citeşte

makketo pe 10 Ianuarie 2015 22:03
slab
trebuie sa recunosc ca imi place actorul si mi-a placut primul Taken, de aceea am fost si la acesta...personal cred ca este mai bun decat 2, cu toate astea e slabut rau, nu-mi plac fazele de actiune montate cu 1000 de cadre de maxim 2 secunde fiecare, efectiv nu poti urmari o faza de actiune...enervant la culme...(dai in epilepsie...serios). Lasa de inteles ca urmeaza si 4 :))) tot inainte... doua melodii superbe in schimb: http://youtu.be/z4ifSSg1HAo (la inceput) si http://youtu.be/5kqVgbhenEI (la sfarsit)
1PepsiDeCapsuni pe 06 Ianuarie 2015 05:11
bai nene, nu se mai termina astia cu porcariile astea (parerea mea ) . o sa urmeze probabil teroare in bucuresti ..
VIBERS pe 8 ianuarie 2015 23:18
:)))))))))
dragos__81 pe 11 Ianuarie 2015 18:40
Nu stiu de ce zic unii ca nu a fost bun.Nu ma asteptam sa fie asa bun!
paulino15 pe 08 Ianuarie 2015 20:39
Bunicel
Tocmai am vazut filmu la cinema in UK si a fost cam de nivelul primului din aceasta serie..:) Chiar sunt foarte mirat ca a iesit un film destul de bun, mult mai bun ca al 2lea..:)
tafalogugabriel pe 23 Ianuarie 2015 19:44
Taken 3 este intradevar,cel mai slab din serie.Eu unul speram sa nu fie,si chiar ma asteptam sa fie mai bun ca primele 2,din cauza faptului ca au introdus o alta idee....dar una peste alta,filmul este unul foarte slab.Liam Neeson are cateva momente bune,si e placut sa ii vedem pe Forest Whitaker,Maggie Grace,si Famke Janssen pe ecran,dar nici unul dintre ei nu reusesc sa ridice calitatea filmului.Pur si simplu a iesit prost.Nu spun ca nu merita urmarit de fanii seriei,insa cu siguranta va dezamagii.Poate ma insel,dar....asta e opinia mea.O sa ii dau un 5.50/10 ! Sper ca se vor oprii aici cu seria asta,si nu vor mai face inca 2,cum au planuit original.
mihaiboghiu pe 27 Ianuarie 2015 21:57
modest, tipic american, previzibil
Filmul este modest, plictisitor. Actiune putina si previzibila. Este departe de a fi numit un film interesant, chiar si 6 este o nota destul de mare pentru un asemenea film. Doar taken 1 pare a avea un scenariu mai deosebit insa nici acesta nu se poate compara cu un film de actiune de calitate. Actiunea este tipic americana in toate cele 3 parti: un individ cu IQ peste medie, foarte indemanatic, pe care dramele vietii nu il darama ci il scot din starea de "hibernare". Stie sa manuiasca toate sculele posibile de la aparatul de ras la telefon, drujba sau explozibil C4. Cunoaste bine arta camuflajului pentru ca a fost spion la viata lui si nu are multi prieteni, pentru ca a suparat multi smecheri si interlopi. Evident, cum el este aproape invincibil, necazurile vin doar din familie. Este un tip foarte pragmatic, tenace si cu mult tact si nu stie sa isi exprime sentimentele, un pericol… citeşte
lucyan2015 pe 05 Februarie 2015 10:31
Cel mai slab film din serie, o actiune haotica si inutila.
radu3455 pe 03 Februarie 2015 11:32
slabut fata de precedentele,cel mai slab m-am uitat doar pentru Liam Nesson,dar in rest nu se merita ar fi cazul sa nu mai continue cu inca un film nota 6
Ellena_Gabriella pe 21 Ianuarie 2015 21:00
Imi place actorul Liam Neeson, imi place actiunea..si scenariul nu-i rau..! In concluzie pentu amatorii de gen, merita vazut !!!
chetta pe 21 Ianuarie 2015 12:27
...
totusi,ma steptam la mai mult ...
merita vazut ...

mogodan_gavrila_alexandra pe 18 Ianuarie 2015 23:18
previzibil si foate slabut .... aveam asteptari mai mari!
xerses pe 18 Ianuarie 2015 12:11
Chiar daca ritmul filmului a fost alert, totusi povestea nu a reusit sa mai fie atat de incitanta ca in celelalte doua filme anterioare.
pisicuta1 pe 18 Ianuarie 2015 01:47
mult mai slab ca celelalte!
deja este previzibil!.....

Mirco289 pe 23 Ianuarie 2015 21:05
Un film ( dupa parerea mea ) foarte bun chiar daca oarecum ar fi parut intuitiv cred ca a surprins cel mai mult dintre toate 3 dupa modul in care s-a desfasurat actiunea. PS, (cinemagia.ro ) poza numarul 7 (cea cu Maggie Grace ) este din filmul faster nu din Taken 3 :)
tonymaestrul pe 19 Ianuarie 2015 16:37
Dupa parerea mea ultima parte din taken este cea mai buna deoarece a venit cu ceva nou ( neasteptat ) , cu multe rasturnari de situatie si mult mister .... Merita vazut !
dragomir_alina pe 19 Ianuarie 2015 03:42
FFF BUN
Obligatoriu de vazut, are di tati .... si dalia si dalilalte :))
aiuritul99 pe 17 Ianuarie 2015 18:45
necajit om
Necajit om. The most kidnapped family ever!
Oricum,filmul foarte bun.Recomand.

ornitoring pe 10 Ianuarie 2015 10:10
eu ma astept tot la un film bun,deoarece actorul imi place foarte mult, e produs de 20 th fox, si e un film cu buge, si povestea a fost mereu una buna, asteptam pe filelsit :D
iustina_murariu pe 08 Ianuarie 2015 19:18
cum pot sa cumpar bilet online la film sau sa-mi fac rezervare?
mtraianc pe 24 ianuarie 2015 04:10
nu mai cumpara ,, dute la alt film
Brian pe 30 Septembrie 2014 21:39
Primul Trailer
TAKEN 3 | Exclusive Trailer

rbk22 pe 11 Ianuarie 2015 22:42
Un film captivant, plin de suspans pe alocuri cu rasturnari de situatie.. Mie, personal mi s-a parut bun filmul, Liam Neeson este un actor genial, un actor care isi intra in rol foarte bine si care se vede ca traieste ca sa joace.. Ideea filmului capata o altfel de nuanta, din trailer credeam ca albanezii din prima parte revin si o omoara pe Leonorre, insa nuu..surprizaa!!! Nota mea este 8..Bv Liam Neeson..:D
mihai_bmx pe 10 Ianuarie 2015 23:09
Un film bun a avut secvente bune si a mai adaugat un moment nou cand a murit sotia sa in primele parti nu a murit nici un membru al familiei.
b_bianca_ana pe 10 Ianuarie 2015 10:42
Mie mi-a placut :D
Paul.CC pe 03 Octombrie 2014 21:20
Foarte tare abia astept filmul dupa primele 2 care au fost geniale sunt curios daca v-a reusi "3-ul" sa le intreaca.
VIBERS pe 5 ianuarie 2015 19:59
Doar primul a fost bun
Paul.CC pe 10 ianuarie 2015 21:28
Mie unul mi-a placut si al doilea. Bine inteles iti respect parerea;) si iti dau dreptate primul a iesit mai mult in evidenta dar nici partea a 2-a nu a dezamagit.
user-5cb47a94b7f70 pe 28 Aprilie 2024 23:03
Dacă citeam comentariile nu mă mai uitam@ Abureală de film... îți vine să derulezi înainte... trebuia să dau nota 3 spre 2, nicidecum 4
user-6352a3057c990 pe 12 Februarie 2023 21:49
FILM,SLAB,PLICTISITOR,MULTĂ HĂRMĂLAE,MULTE CLIȘEE! NOTA 5 CU INDULGENȚĂ.
juan_pablo_de_medellin pe 02 Mai 2022 23:56
Vând Audi sLine adus recent din Germania, ținut de o bătrânică in garaj,folosit doar la cumpărături și duminica la biserică
forever_young_ pe 01 Martie 2021 20:36
BUN !
film de actiune bun cu un Liam Neeson profesionist ca de obicei !
lorenne pe 08 Aprilie 2020 09:53
Subiectul e interesant, cativa actori buni, cateva momente bune.
As zice mai degraba ca e cel mai slab dintre cele 3.

Salbaticul pe 16 Septembrie 2019 22:30
50 caractere,50 caractere,50 caractere,50 caractere=8.
Xander11 pe 24 Octombrie 2016 18:24
inca o data, Liam Neeson reuseste sa descopere adevarul...filmul este mai slab decat celelalte doua, dar merita...nota 7
claudiu-daniel-lugoj pe 30 Decembrie 2015 21:39
Un film bun,nu ca celelalte parti dar a fost un film bun ce merita vazut.Oare acesta a fost sfirsitul acestei serii?S-ar parea ca da.Un film ce merita vazut mai ales daca arti vazut si celelalte parti.
Ciurila_Emanuel pe 02 Iulie 2015 14:08
Bunicel
Daca avea mai multa actiune, era bun, dar asa, mi se pare cam plictisitor !
Andrei843 pe 30 Mai 2015 01:20
Prima parte a fost excelentă, nimic de spus, chiar mi-a plăcut foarte mult. Dar de ce a trebuit să fie transformat filmul într-o trilogie nu am înțeles?! Nici a 2-a parte, nici a 3-a nu cred că au impresionat cu ceva. Păcat.
mesersmith pe 20 Aprilie 2015 18:29
Diferit de primele doua, filmul trateaza un subiect ultra uzitat in filme, insa modul in care joaca Liam, e altfel.
Mi-a placut, desi este un film de actiune si eu nu ma omor prea tare cu genul asta.

XShadowX pe 10 Martie 2015 14:53
....the end of the Taken trilogy ;)
Ultimul film din seria Taken , o serie de filme de actiune de mare succes cu un Liam Neeson foarte bun si Luc Besson , regizorul si scriitorul francez care a realizat primul film si a creat aceasta idee...
Aceasta ultima parte nu este la fel de buna ca si celelalte doua dar contine niste scene spectaculoase ( mai ales cea de la final cu masina Porsche si avionul ) , efecte speciale bune si un scenariu bine structurat ( asta datorita regizorului Olivier Megaton care a mai regizat filme de actiune foarte bune : Colombiana si Transporter 3) + o distributie din care face parte , pe langa actorii din primele doua filme , si Foresst Whitaker , o alegere foarte inspirata care da 'culoare' acestui film ;) .
Un final fericit acestei trilogii Taken ... pe care v-o recomand sa nu o ratati !

emy_sinaia pe 08 Martie 2015 23:38
Previzibil...
Ma asteptam la ceva mai mult, dat fiind filmele anterioare dar n-a fost sa fie, un film cu actiune previzibila, seria ar putea sa se opreasca aici.
t.black21 pe 27 Februarie 2015 15:27
Fereasca Dumnezeu si de partea a 4 a
Sunt sigur ca L.N. poate mai mult de atat (vezi Lista lui Schindler, Unknown, The Grey).....ar fi trebuit sa se opreasca la partea a 2a( ca si prima mediocra) . E un fenomen prin care trece si Keanu Reeves, eu l-am numit "seagal-ism" (John wick cu mult peste teroare in L.A.). De el e speriata toata lumea, toata lumea il impusca, el e cel mai bun la "bataie" si ii bate pe toti, are acces la toate informatiile posibile, ii rastoarna masina nu moare si de fapt el trage un glonte si mor toti (exagerez stiu). Cam asa se vede filmu asta, plictisitor, plin de replici de rahat, efecte speciale de mana a 1000 a(consider ca e o insulta la adresa efectelor pirotehnice). Si starea care mi-a provocat-o m-a facut sa ma gandesc la filmele proaste cu Steven Seagal difuzate de protv vinerea pe timp de vara la 20:30 cand afara sunt peste 30 de grade.
Si Cred ca regizoru a incercat sa surprinda… citeşte

mari56x pe 23 Februarie 2015 09:15
Merita vazut
Cu toate ca actiunea este putin cam previzibila, asa cum a fost si partea a 2 a, filmul e bun, Neeson joaca bine ca de obicei. Din trilogie preferatul meu ramane totusi prima parte... A fost ceva nou.

Film - Taken 3

Taken 3