Păreri Need for Speed

(2014)

Need for Speed: Începuturi

Luk__ pe 13 Iunie 2013 12:20
Despre film !!!
Nu stiu ce sa spun.. Dar cred ca va fii foarte tare filmu. Un film gen Fast & Furious dar aici sunt doar curse ilegale.. Vom trai si vom vedea :D
RexServ pe 7 februarie 2014 11:48
Si vrei sa spui ca in Fast and Furious nu au fost curse ilegale ?
HahaNu pe 11 martie 2014 20:01
In Fast & Furios I au fost si curse legale, din pacate in restul nu au mai aparut decat cele ilegale dar si mai rau e ca au aparut mai multe impuscaturi decat curse.
RaMy_SmIlE pe 27 August 2013 14:24
In sfarsit inca un film cu masini :)) abia astept sa l vad :X cred ca o sa fie bun
CosminHorrorMaster pe 14 septembrie 2013 21:09
dar fast an furios ce are?
RaMy_SmIlE pe 16 martie 2014 10:19
nu stiu ce sa zic .. trebuie sa-l vad ca sa-mi dau cu parerea .. nu-ti aprob nimic :))
Tyybi1 pe 26 Octombrie 2013 16:40
O sa fie cel mai bun film cu masini din 2014 !
dragosalexandru123 pe 15 Noiembrie 2013 17:16
Dupa cum arata trailerul nu va fi decat un nou film de duzina ce nu-si va acoperi investitia facuta... insa aparentele inseala de multe ori, asa ca asteptam s-apara in cinematografe
priceputu_emilian_valentin pe 26 Decembrie 2013 03:37
o investitie destul de mare pt un asemenea film , vb de masini f scumpe , veyron ss, shelby daca nu ma insel era si un ssc , insa fata actorului principal ....sucks...!! si va urma si la asta vreo 5 parti ca na e beggins...pana la urma il iert pe dominic cooper si am sal las sa vedem ce si cum calca pedala , numele ne aduce aminte de vin diesel ...sai dam o sansa...
danieldanicuciurean pe 19 Ianuarie 2014 11:30
RACE AGAIN
După cât am pierdut vremea jucându-mă nfs-uri acest film îmi va schimba părerea!
cu2peu pe 22 Ianuarie 2014 21:42
Aaron Paul
Pentru Aaron Paul o sa merg la cinema sa il vad,in rest stim cum vor decurge lucrurile................
SilvJr pe 29 Ianuarie 2014 14:18
Pare frumos
Dupa cate am vazut pare un fast and furious mai modern. Aici se folosesc masini de ultima generatie in fast and Furious masini mai clasice.Dar nu stiu daca va reusi Need for speed sa intreaca FAst and Furious. dar va fi un film pe cinste.
dragosclash pe 08 Februarie 2014 09:44
Dar de ce toata lumea compara filmul asta cu fast and furios. furios si iute e ceva gen gta: batai furturi de masini,explozii ,curse etc . dar need for speed este doar un film de curse
VasileLuca pe 18 Februarie 2014 14:04
eu cred ca va fi un esec deoarece seria jocurilor este destul de reusita si e foarte dificil sa faci un film despre un joc, in care practic tu esti personajul principal...
gheorghyta_morosan pe 18 Februarie 2014 16:10
Super tare!
Eu cel putin de abia astept sa apara fiindca mi se pare un film exelent cu masini de ultima generatie gen bugatti, ford, pagani!
bmi pe 22 Februarie 2014 23:45
Jesse Pinkman Jesse Pinkman Jesse Pinkman Jesse Pinkman
alecs23 pe 16 martie 2014 00:15
ff tare filmul...mi.a placut maxim...:* :) (y) (y) (y)
Rippa pe 07 Martie 2014 17:10
de abia astept sa apara...mai aleas ca joaca si actorul din Breaking bAnd...o sa fie tare
Djdarkness pe 10 Martie 2014 23:57
hai fratilor sincer parca nu ati jucat in viata voastra vreun joc din seria NFS..
Brian pe 13 Martie 2014 15:22
un film destul de bun multa actiune merita vazut
RazvanLupescu pe 14 Martie 2014 00:34
Merita!
Destul de bun, nu se ridica INCA la nivelul lui Fast And The Furious, dar promite si asta e un lucru bun. N-am inteles totusi de ce l-au facut 3D, se putea lasa lejer in format 2D, probabil banii...Mergeti sa-l vedeti, merita atentia celor 131 min...
kalamity pe 14 martie 2014 13:58
daca nici macar la nivelul lui fast and furious nu se ridica, adica un nivel foarte scazut, e clar ce fel de film e =)
candycane pe 13 iulie 2014 00:53
geo invata sa citesti.....ca nu prea dai rasp corect:))))
andreyb22 pe 14 Martie 2014 19:22
Bunicel !
Un film pentru fanii curselor de masini, multi cai putere turati la maxim. Merita o vizionare !
sabiutza pe 14 Martie 2014 22:46
extraordinar
Intrece fast and furious. Timp de 2 ore nu am putut sa fac altceva decat sa ma uit la film. Efectele 3d sunt chiar bune si dese, masini frumoase din plin, o poveste interesanta si actori frumosi. Recomand tuturor sa il vada la cinema. Merita toti banii!
lordus pe 15 Martie 2014 00:05
Un film peste mediu,oricum.Te tine in suspans,si mai sunt si cateva faze comice.
Infinity pe 15 Martie 2014 00:52
Need for Speed (2014)
Filmu' mi-a intrecut asteptarile in ceea ce priveste actiunea si momentele haioase bine intercalate. Cand nu e actiune, e comedie. Sau invers. Chiar daca mai sunt si clisee pe ici pe colo, masinile exotice fac ca acest aspect sa paleasca pur si simplu. 3D-ul nu prea a fost prezent. Se putea lasa si in format normal. Una peste alta, a meritat. Mi-a placut mult. M-au impresionat mult scenele de actiune si felul in care au fost filmate. Sa nu uitam si de faptu' ca efectele nu au fost facute pe calculator. Foarte bine realizate. 8.
Beastmaster pe 16 martie 2014 07:21
Intr-adevar, interesant faptul ca un film care se trage din jocuri de computer a fost facut fara computere cum ne obisnuisem in ultimii ani. Tot respectul meu pentru asta !
baban.andrei pe 15 Martie 2014 11:47
un film de nota 5 + 5 ! trebuie neapatet vazut de fanii curselor cu masini !
edward27 pe 15 Martie 2014 20:30
In sfarsit a aparut ...era si timpul sa apara un film ecranizat dupa cea mai frumoasa serie de jocuri cu masini . Azi am vazut filmul si mi-a placut extrem de mult ,si nu doar mie ,toata sala parea extrem de entuziasmata .
Cat desre film ,cine a jucat cel putin un joc Need for Speed sigur ii va placea mult .
Cursele ilegale sunt magnifice ,sunt filmate din mai multe unghiuri si ne dau o senzatie de actiune extrema ,iar sunetul de motor ,de cauciucuri...este magnific .
Povestea a fost foarte interesanta ,actorii au jucat e minune .
Recomand cu placere acest film . Nota 10 din partea mea.
P.S. : Sunt mare fan al jocurilor Need for Speed .

madalina_maddie pe 15 Martie 2014 21:24
F tare!
Un film care mi-a intercut asteptarile,Merita vazut fara doar si poate! Nu veti regreta!
Leatherface pe 16 Martie 2014 19:13
Mii de cai putere si de awesomee
Pot sa spun ca sunt 131 de minute pe care nu asteptam sa se duca. Filmul este bine regizat, cadre din inauntru masinilor si perspective desprinse din joc. Este regizat foarte bine, pana la cel mai mic detaliu, masinile care mai de care , cu toti iubim macar bugatiu sau agera. Imi aduce aminte de joc foarte bine, recomand sa vedeti filmu daca iubiti si jocurile din franciza.
Vladutzzzz pe 16 Martie 2014 20:36
Merita
Dupa cum ma asteptam, este un film bun. Din pacate l-am vizionat in versiunea cam, aici: http://mymoviezz.com/videos/need-for-speed-2014-online-subtitrat/

Zilele urmatoare merg sa-l vad si in cinema. Oricum, il recomand

sebastiany_leo pe 17 Martie 2014 16:33
Este un film care are foarte multa actiune si drama.Dar este foarte bine de vazut.
FlorinMovieFreak pe 20 Martie 2014 12:42
Am crescut cu seria jocurilor NFS .. si sunt surprins in mod placut .. n-a fost doar vrum vrum .. tzaca paca .. a avut si-o intriga destul de buna ..

Cheers!

johnybz pe 20 Martie 2014 14:10
Ma asteptam la mai mult
Vazut in cinema acum vreo 2 zile si pot sa zic ca sunt putin dezamagit. Probabil ca asa se intampla cand alergi la un film si ai asteptari mari, iar acolo gasesti ceva slabut. Filmul a fost facut aproape bine dar totusi nu avut ceva-ul ala care sa-l ridice la un nivel respectabil. NFS-ul in sine e o legenda mult mai mare decat ceea ce a aratat filmul asta. Mie personal mi s-a parut ca seamana a ceva din NFS doar ultima cursa. In rest, filmul incepe cu o cursa de muscle cars, pe care le urasc defel, o cursa cu 3 Koenigsegg, dupa alearga astia tot filmul intr-un Mustang, apoi cursa finala care a fost chiar placuta. Masini putine, vorbarie multa, gagici putine. Masinile de politie au fost putine si vechi de parca au fost adunate de pe la serifii aia de la tara, total opus fata de ceea ce ne-au aratat jocurile. E un film ok, dar nu e un film valoros. Voi da nota 7 doar de dragul numelui pe… citeşte
silviu_fera pe 20 Martie 2014 18:48
asta da film, abia astept sa-l vad http://cars.jocuri100.ro
lascae_tiberiu_nicolae pe 21 Martie 2014 12:00
Daca esti fan al masinilor un must see, dar daca vrei doar un film bun intr-o seara nu stiu daca vei fi incantat de un sunet al motoarelor, care dupa parerea mea la un moment dat e enrvant. In rest filmul e bun, cuprinde genuri accesibile tuturor oamenilor.
Calein69 pe 21 Martie 2014 22:04
Foarte tare filmul,vizionati-l cu incredere...E superb! :)
E foarte complex,cand nu e actiune e comedie,cand nu e comedie e drama si cand nu e drama e actiune :))

stefan_ichim pe 22 Martie 2014 08:55
pret
stiti macar cat e biletul la film??as vrea sa mer azi dar nu stiu ce pret are biletul si va intreb daca stiti!
mihai_bmx pe 22 Martie 2014 20:07
un film bun
au avut masini de putere, sunt multe secvente din jocu nfs si a avut o pveste interesanta
tonymaestrul pe 24 Martie 2014 17:45
Nu ma asteptam la un film asa bun dar totusi m-a uimit ... puteau sa il lase normal fara 3D ca nu prea a avut faze de 3D. Electrizant si cu multa adrenalina presarat cu un pic umor , filmul este unul reusit....Asteptam continuarea
xerses pe 24 Martie 2014 20:22
Dinamism, cascadorii spectaculoase, o intriga rezonabila...
ALiNThEDoN pe 25 Martie 2014 20:52
Pierdere de timp
Precum reflecta si nota, filmul este o mare pierdere de vreme, fiind, in optinia mea, unul mediocru, creat cu un unic scop: de a stoarce bani din buzunarele noastre. (politica bine cunoscuta la EA)

1.Actiunea este una liniara, extraordinar de previzibila. (Spoiler) Afara de momentul in care este distrus acel Ford Mustang de catre un camion, toate momentele sunt previzibile, stiind cel putin cu 10 minute inainte ce va urma sa se intample.

2.Dialogurile sunt in mare parte seci, cu multe clisee, lipsite de continut, acest lucru datorandu-se in mare parte scenaristului si nu actorilor. Nici prestatia actorilor nu mi s-a parut a fi una foarte buna, ci mai degraba una mediocra.

3.Momentele penibile sunt la tot pasul; iata cateva exemple (Spoilers):
a. Sa alimentezi din mers, la o viteza destul de mare, doar de dragul de ,,a da bine pe… citeşte

Chris9 pe 26 aprilie 2014 14:22
Corect !
gabriel_g_l_anu pe 10 mai 2015 03:15
aftermath. dar tie ce filme iti plac? actiune-porno? ce cauti la filmul asta? uita0e la fifty shades of grey. cica nota 2.. vai de pl ta.
patron_rares pe 25 Martie 2014 22:34
Masini,viteza,actiune si...cam atat :)
Pe Aaron Paul il prinde foarte bine acest rol,joaca destul de bine.Chiar daca actiunea filmului este una destul de previzibila,cred ca filmul are momentele lui bune,si ca un inceput de serie,nu trebuie trecut cu vederea,de aceea il recomand.Sper ca urmatoarele parti sa fie mai la nivelul asteptarilor.
Chris9 pe 26 Martie 2014 14:22
Sincer !
Prostie de film , filme pe acelasi calapod . Fast and furious este de 10 ori mai bun ca Need For Speed ! Parerea mea .
serban_alexandru pe 23 aprilie 2014 18:45
Filmu asta e bazat doar pe curse ! Fast and Furious nu este bazat doar pe asta ,ai vazut ce masini se folosesc in F&F ,fa diferenta.
Chris9 pe 18 iulie 2014 13:57
Dau alt exemplu Fast and Furious .. Exact aceeasi poveste , impuscaturi , curse ilegale ...
adi_grozavu pe 26 Martie 2014 16:42
cum il descid????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
radu3455 pe 27 martie 2014 10:15
il deschizi la cinema
emy_sinaia pe 28 august 2014 11:27
Buna replica radu.
santoss07 pe 26 Martie 2014 21:41
Obligatori de vazut !
Obligatori de vazut ! Si daca se poate viziona la cinema nu o sa v-a para rau, se merita 15-30 sau chiar 50 RON pe bilet (in functie de cinematograf) ! E un film foarte reusit si e pacat sa nu aibe incasari pe masura....pentru o eventuala continuare si mai reusita (pt nemultumiti) ! Cu siguranta am sa-l si revad . Se MERITA VIZIONAT si apoi CRITICAT !!! Parere personala. Nota 9
manolache_george pe 30 Martie 2014 18:38
Excelent
Peste Fast&Furios merita vazut.Sunt fan Fast&Furios dar imi pare rau ca sa deviat de la povestea initiala a filmului,F&F a devenit un film de actiune deci NFS e peste. Anyway!
unleasheD pe 02 Aprilie 2014 23:42
Tocmai ce am venit de la cinema si va spun intr-un mod cat mai direct: acest film nu abordeaza tema curselor de masini din aceeasi perspectiva ca si FF. Sunt doua filme diferite ce nu trebuie comparate! Filmul merita vizionat, aduce ceva nou in filmele cu masini desi pe alocuri ai impresia ca misterul nu este bine calibrat. Ii dau un 8 din 10 si recomand tuturor acest film pentru ca are ce ii trebuie :)
makketo pe 09 Aprilie 2014 00:14
acest film merita vazut din doua motive:
1. Super masini
2. Aaron Paul

lalautza pe 10 Aprilie 2014 13:07
Foarte tare filmul,mi-a placut MAXIM. Recomand de vazut !
Sp1rit pe 10 Aprilie 2014 15:29
Salut all

Sincer sa fiu a fost un film bun. Ma asteptam sa fie o tampenie deaia stiti voi masini, intreceri, poveste anosta, bla bla bla...dar pana la urma s-a dovedit a fi un film frumos, nu te plictisesti si frumos structurat. Momentele de actiune alterneaza cu cele de comedie/amuzament, o reteta ideala, sarea si piperul filmului. Despre persoanje ce sa zic...Tobey, pilotul talentat, dar care e apasat de trecut ( faza cu masina neterminata de tatal sau care a murit), are un atelier, o echipa, iar masinile sunt legatura dintre ei....oamenii fac ceea ce le place.
Dino..ehhh Dino e "marlanul" pilot de curse si el...dar arogant se crede cel mai bun...gresala lui Tobey ca va avea incredere in cine nu trebuie.
Julia...fata buna care e alaturi de Tobey si il ajuta. Stie despre masini cum stiu eu despre fotbal si credeti-ma ca stiu :D....o zapacita, dar da savoare… citeşte

roxana_dobrica pe 10 Aprilie 2014 19:10
L-am vazut si pot spune ca este f bun,multa actiune drama :D dragoste ..super!!
Dana04 pe 13 Aprilie 2014 00:45
Bestial filmul! M a impresionat la maxim, masini, actiune, actori fosrte buni, tot ce vrei! Merita vazut!!!!
spartacus pe 21 Aprilie 2014 14:15
Văd multe critic. Cei care fac asta ar trebui să sa gândeasca la puzderia de filme aruncate pe piaţă la foc automat si pe care le uiti in secunda doi de proaste ce sunt. Acest film este unul reusit de departe, filmat cum trebuie. Este, asa cum s+a anuntat, un film destinat in special pasionatilor de curse de masini, nu celor de impuscaturi etc., astfel ca respecta perfect linia anuntata. Personal, nu m-a dezamagit, desi aveam indoieli asupra lui la cate filme am tot vazut si care promitea in trailere o gramada. Ma bucur ca l+am vazut, e un film pe care o sa il revad. Sper sa urmeze o continuare.
serban_alexandru pe 23 Aprilie 2014 18:51
Asta e cel mai tare film de actiune cu masini pe care l-am vazut. Va recomand sa va uitati !!
Viguts pe 27 Aprilie 2014 02:30
Era nevoie de un asemenea film , mai ales dupa moartea lui Paul Walker!! Era nevoie de umpic de schimbare si cred ca si acest film va avea multe continuari concurand in viitor, in viitor cu Fast&Furios!! Un film care ne arata ca chiar si fara Paul Walker aceste tipuri de filme au viitor!!!