Păreri Monos

(2019)

Monos

spartacus pe 10 Iulie 2020 19:13
L-am vazut azi. Pentru mine este/a fost un film fara cap și fara coadă. Durează 1h42 min, o durată extrem de mare pentru un astfel de film care, pentru mine unul, s-a dovedit a fi pierdere de timp. Pare un fel de ”Ciresarii” de pe la noi, doar că acesta nu pare a avea sens din cauza scenariului. Singurul lucru remarcat de mine a fost interpretarea tinerilor actori. Se încadrează usor la ”filme de artă”. Dar asta e doar părerea mea, pentru altii poate că se va dovedi un film bun.
blackmore pe 25 Ianuarie 2020 00:28
Un film in care se vede ca si-a bagat dracul (S.U.A.) coada.puncte forte : filmarea , imaginea extraordinare , jocul actorilor bun , pacat ca nu au avut in ce juca, filmul nu are un sfarsit , fapt insa previzibil pt ca nu are nimic.Puncte slabe : am asteptat o ora sa se intample ceva si cand s-a intamplat in sfarsit ceva nimeni nu a inteles nimic , pt ca nu este nimic de inteles din acestfilm,, filmul nu este in niciun caz un thriller, sau nu unul cum fac popoarele de limba spaniola , lipseste orice fel de logica , de poveste nu mai zic, nu are suspance deloc , nimeni nu stie despre ce e vorba nicio secunda.Prin nimeni intelegand nimeni : regizor , scenaristi , actori, spectatori, totul este o brambureala , dar una neintentionata.
bainca pe 5 martie 2021 07:01
mata cand te-a fatat nu si-a bagat veciunul coda ca sigur taica-tu nu stia moldovean de 2 lei misogin si rasist care discrimineaza , sa se pise toata SUA pe tine ,Moldovean de 2 lei de la Focsnai , te-ai nascut in Romania si te crezi rege , mata te-a mintit cand te-a fatat
bainca pe 5 martie 2021 07:03
ia la greu negative sau minusuri , toata lumea te detesta si se caca pe parerea ta de 1 leu jumate care nici atat nu valoreaza
user-5c3bc058f3f8f pe 14 August 2021 21:47
De ce au colaborat 6 sau 7 țări, să facă prostia asta de film? Este un film super ieftin, super idiot, o catastrofa!
AlMirela pe 21 Martie 2021 02:04
Monos=maimute
Un film prost...si nimic mai mult. Il puteti urmari in cazul in care va plictisiti enorm in pandemie.
lavara_laiarna pe 03 Decembrie 2020 20:48
Joaca unor copii inocenți este doar plină de haz. .și frenezie.
AlMirela pe 21 martie 2021 02:05
,,Am ras cu lacrimi cand a murit vaca...a fost o scena plina de voiosie. ,, Cred ca erai la toaleta la secventa asta.
dorincool pe 08 Ianuarie 2020 21:25
Foarte bun filmul...merita vizionat!..Actiunea se petrece in America de Sud. Cu situatii imprevizibile si cu mult suspans cinematic
AlMirela pe 21 martie 2021 02:07
Daca era in Romania nu iti mai placea?
dorincool pe 21 martie 2021 14:51
Mie mi a placut )