Păreri Last Vegas

(2013)

Burlaci întârziați

forever_young_ pe 24 August 2020 20:34
BUN !
O comedie amuzanta cu o distributie aleasa inspirat care reuseste sa te binedispuna pe toata perioada filmului !
AdriAdrianna98 pe 21 Aprilie 2020 12:10
Filmu ăsta mai ia puncte datorită actorilor, dar cu actori mediocri ar fi fost film de 1 clar. O prostie de film privit din perspectiva unei comedii pentru că au fost maxim 2 faze amuzante. Glume expirate, dacă se pot numi glume. niște bătrâni care vor să trăiască o a 2-a tinerețe, drăguțel din punctu ăsta de vedere, dar cam atât. Nu știu ce a fost cu actorii ăștia de s-au înjosit să joace în așa ceva, probabil de dragu caterincii mai mult că altfel nu-mi explic...
Dragos.87 pe 04 Martie 2017 11:59
Foarte buna aceasta comedie care are si o distributie de mare clasa.Actori cu o maiestrie uriasa,care te bine dispun si iti ofera doza de relaxare de care ai nevoie.Niste replici bune tare comice si o poveste frumos construita.Recomand cu interes!
stefan1999 pe 27 Aprilie 2016 20:51
Cei drept este un film mediocru,cu o tema obisnuita,dar care atrage atentia cu o distributie aparte.
Leonidas_Temistocle pe 26 Decembrie 2015 13:51
"Burlaci întârziați", o comedie lejeră în regia lui Jon Turteltaub, este povestea a patru pensionari considerați a fi mult prea decrepiți de către familiile lor și care decid o ultimă escapadă, în primul rând pentru a demonstra lor însuși că bătrânețea nu este decât fizică, neavând legătură cu psihicul, și mai apoi pentru a reînchega o prietenie ce pare a se fi erodat.
Un film cu un mesaj puternic, ascuns însă de un scenariu mult prea pueril și de o regie lipsită de curaj: a fi bătrân nu înseamnă să ai grijă de nepoți și să aștepți pensia uitandu-te la televizor, ci a te bucura de viață într-un moment cum nu se poate mai frumos, atunci când mintea este deprinsă cu tot ceea este bine sau rău, plăcut sau neplăcut, anost sau palpitant. Ideile preconcepute despre vârsta a treia ar trebui uitate și reînnoite, deoarece existența nu… citeşte

Iulidesprefilme pe 26 Decembrie 2015 00:11
Nu stiu cat se relaxeaza spectatorul vizionand acest filmulet, dar cred ca marii actori care tin afisul lui s-au simtit bine, s-au distrat si au trezit nostalgii...in ce filme jucau ei odata ! Ei, dar unde sunt zapezile de altadata ?
vampirul15 pe 25 Decembrie 2015 22:20
E un film foarte fain!Cu o poveste foarte frumoasa
Stiffmeistergeani pe 09 Septembrie 2015 18:32
Legende.
Bucurați-vă de filmele astea !
Într-o zi îi vom plânge...

catalin_ionut_23 pe 15 Iunie 2015 19:42
Un film foarte bun care este de vazut .o comedie foarte relaxanta .Merita! IL RECOMAND!
XShadowX pe 19 Martie 2015 15:30
Again .... a great movie by Jon Turteltaub ;)
O comedie fainutza a celebrului regizor Turteltaub cu o distributie formata din actori foarte buni si un subiect inedit ;) , nu exceleaza insa nici nu e rau filmul , nota 7 din partea mea si recomand tuturor macar o data in viata....
Gabby321 pe 18 Ianuarie 2015 21:30
un film legendar
Titlul este foarte sugestiv , cu o distribuție de milioane filmul mi-a dat o stare de bine prin scenele cu mult umor și distracție. Mi-a plăcut și faptul că 50 Cent și cântărețul de la LMFAO au contribuit la acest film alături de niște actori de mare clasă. Însă conflictul dintre Kevin și Robert De Niro nu prea avea ce căuta în acest film bine regizat. Merită Văzut !!
narcisson pe 15 Decembrie 2014 02:14
Nu a fost exact cum ma asteptam, dar nici nu m-a dezamagit. Distributia este incredibila si prestatiile protagonistilor se ridica la inaltimea asteptarilor. Pe langa poantele foarte bune, din acest film mai poti ramane si cu anumite invataturi de viata, unele foarte importante de altfel, cum ar fi pretuirea celui drag cat e langa tine, sau o prietenie de durata cum in ziua de astazi nu prea se mai gaseste. Legat de asta. chimia dintre actori a fost foarte buna, chiar aveam impresia la un moment dat ca sunt prieteni de-o viata si in realitate. Per total, nu este un film care sa iti ramana mult timp intiparit in memorie, poate doar prin prisma distributiei, insa este un film inteligent, de la care primesti o evidenta stare de buna-dispozitie la final si care are o morala bine conturata. Nota mea este 7-Bun.
B3stMaNxX pe 27 August 2014 22:09
O comedie super belea care te lasa cu o stare placuta!Vizionati cu incredere filmul!
tony_mondyalu pe 24 Aprilie 2014 23:36
un film diferit care ne poate demonstra ca indiferent de varsta....in interiorul nostru tot tineri vom fii mereu si tot cu gandul la nebunii, un film cu actori de prima clasa...unul mai bun ca altul si cu un umor continuu
Tyybi1 pe 19 Martie 2014 15:33
A fost un film placut cu actori remarcabili. Trebuie urmarit !
emy_sinaia pe 12 Martie 2014 14:13
Prietenia
Un film relaxant si foarte usurel despre o prietenie de-o viata care nu se poate uita indiferent ce s-ar intampla chiar si pe la 70 de ani. Cat depre actori sunt simpatici si adorabili la anii lor .
Gaspi pe 11 Martie 2014 22:42
E o placere sa-i vezi pe acesti actori legendari, mai ales intr-o comedie. :)
Rippa pe 09 Martie 2014 12:56
Morgan Freeman si Robert de Niro 2 grei ai Hollywoodului ...ne impresioneaza si de data aceasta
AliceT pe 23 Februarie 2014 10:58
Mi-a placut foarte mult.
De Niro ca de obicei- intruchiparea morocanosului, dificilului. Il ajuta foarte mult fizionomia.
O impletire perfecta de drama, romantism si comedie

alyn.alyn pe 10 Februarie 2014 02:35
cu asa distributie, era chiar culmea sa nu fie un film superb:D
AdriAdrianna98 pe 21 aprilie 2020 12:19
uite că s-a putut să nu fie,
yanysboy pe 02 Februarie 2014 14:33
un film puternic care MERITA VAZUT !!!
are tot ce ii trebuie pt un film compact de notaa 10 ! mia placut mult .
ciprian34 pe 01 Februarie 2014 21:19
O comedie foarte buna mai ales ca la ea a participat si idolul meu(Morgan Freeman)la un moment dat era in centrul ringului de dans,si ceilalti mari actori avand prestatii impresionante.
DeadSea07 pe 31 Ianuarie 2014 15:58
Un film superb, foarte amuzant și emoționant. Chimia dintre Michael Douglas, Morgan Freeman, Robert De Niro, Kevin Kline este de necontestat. Distribuția este formată din superstaruri. Are multe situații amuzante și funcționează foarte bine. Sunt și unele momente dramatice și am fost surprins să văd cât de eficiente au fost. Robert De Niro și Michael Douglas sunt fabuloși, Morgan Freeman are o performanță foarte bună. Kevin Kline este foarte amuzant în rolul Sam. Un film bun care merită să-l vizionați.
craita1218 pe 29 Ianuarie 2014 00:54
Nu e chiar woow dar...
E un film linistit,nu iese cu nimic din linie...are poante bune si chiar este de vazut,per total este bun de urmarit si chiar interesant,adiaca Douglas,De Niro si Morgan Freeman in acelasi film...eu nu as rata!!!
Sorin87 pe 15 Ianuarie 2014 21:32
Last Vegas este un film de comedie reusit alaturi de celebri actori precum Morgan Freeman si Robert De Niro
doinam pe 12 Ianuarie 2014 01:40
Daca iti doresti o seara frumoasa, atunci vizionarea acestui film ar fi o varianta.
Un scenariu banal, dar ce actori ! Ce interpretari! Indiferent de varsta, viata trebuie traita cu toata dragostea si bucuria sufletului.
Merita sa vedeti un recital : Robert De Niro, Michael Douglas, Morgan Freeman si Kevin Kleine. Nu veti regreta!

andreas_konig pe 26 Ianuarie 2014 15:08
un film extraordinar
un film superb, cu 4 actori nemaipomeniti, o comedie super si o lectie de invatat. aviz pentru Columbeanu si alti batranei care viseaza la femei tinere si frumoase.... nota 10 ptr film. mary steenburgen a jucat extraordinar......caracterul ei din film a facut praf toate femeile acelea dezbracate...........
dido pe 18 Ianuarie 2014 09:14
Nostalgie...
A fost o adevarata placere sa-i revad pe cei 4,cu bucurie,cu nostalgie si cu putin regret pentru trecerea implacabila a timpului...Filmul debordeaza de umor de buna calitate,replici spumoase si spectacol vizual,nici nu mai trebuia nu stiu ce scenariu...Recomand!
cotzofica pe 17 Ianuarie 2014 17:25
Sunt convins că cei patru mari actori s-au distrat şi ei la filmări. Nu e un film pretenţios, dar e comedie bună, mult peste altele "cu ştaif". Recomand.
giovanny72 pe 17 Ianuarie 2014 13:42
De vazut neaparat..
Un film foarte bun,fara momente moarte,interesant de la inceput la sfarsit.!
Infinity pe 17 Ianuarie 2014 02:31
Last Vegas (2013)
Mmm... Ma asteptam la ceva gen "The Hangover". Bine, a fost si ceva gen "The Hangover", dar povestea aia de dragoste (chiar daca e frumoasa), nu prea isi avea locu' aici. In fine... E doar parerea mea. A fost placut. Distributia si momentele funny au fost punctele de atractie ale filmului. 7.
makketo pe 17 Ianuarie 2014 00:13
Frumos film pentru ca sunt niste actori mari implicati, mai apare si 50 Cent cateva secunde... destul de funny momentul :). Militeaza pentru prieteniile de o viata, frumos din nou. Cu toate astea, eu zic ca trebuie sa ai o varsta specifica pentru ca sa intelegi ceva din acest film sau ca sa aiba sens sa te uiti la el...
Get0dac pe 16 Ianuarie 2014 10:59
Filmul este o cura de buna dispozitie. Scenariul este intr-adevar ''usurel'' si previzibil pe alocuri, dar bucuria ce ti-o transmit in suflet acesti mari actori, sterge cu buretele orice mic defect al filmului. De mult nu m-am mai simtit atat de bine urmarind un film. Il recomand tuturor celor ce doresc sa se relaxeze dupa o zi stresanta.
Mi-a placut mult...Vizionare placuta.

andrei_nechifor pe 15 Ianuarie 2014 22:02
Excelenta demonstratie de talent prafuit de la 4(5, daca o includ si pe M. Steenburgen) monstri sacri ai filmului comercial. Un film lejer, usor de digerat si bun pentru o seara de week-end cu popcorn. Nu am ras cu lacrimi, dar cred ca in scurt timp o sa-l revad. Pentru ca pur si simplu merita sa-l vad pe Freeman dansand cu niste pitipoance declub si pe Douglas si De Niro tachinandu-se batraneste, in stilul "Grumpy old men".
Xsky pe 14 Ianuarie 2014 21:31
Un alt fel de Hangover
In afara de cei 3 actori cap de afis si momentele de comedie, filmul vine si cu 2 mesaje importane si anume:1.Traieste fiecare clipa a vietii ca si cum ar fii ultima deoarece nu ai decat o singura viata.
2.Al doilea mesaj este cel legat de importanta pe care o au prietenii din copilarie cu care ne-am petrecut o mare parte a vietii .

pisicuta1 pe 13 Ianuarie 2014 20:54
foarte bun ,bine jucat ,merita vazut ,
o comedie reusita

nick-azh pe 13 Ianuarie 2014 09:56
Last Vegas Burlaci întârziaţi
Un film incantator , o comedie superba cu actori geniali,Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman, Kevin Kline , care au jucat o viata pe platourile de filmare .Un film despre ce inseamna prietenia , loialitatea , iubirea adevarata , un film amuzant , distractiv , care in 105 de minute te binedispune.
yasanto pe 13 Ianuarie 2014 00:30
Unul dintre cele mai bune comedii actori exceptionali !!

bione pe 07 Ianuarie 2014 22:18
Mesajul filmului este unul dintre cele mai frumose mesaje transmise de filmele vazute.
daniela.handra pe 03 Ianuarie 2014 14:58
M-am distrat foarte bine ! Misto film. Actori minunati. :)
AndreBlack pe 24 Ianuarie 2014 23:04
Super bun filmul . O comedie foarte reusita , in unele momente o sa razi chiar in hohote . Distributia cred ca mai bine de atat nu se putea , au jucat incredibil de bine 'cei patru fantastici' . Merita vazut filmul , il recomand !
GALD pe 19 Ianuarie 2014 20:49
4 Monstri ... sacri
Este de ne pierdut. Am ras cum de mult n-am mai facut-o.
Este minunat sa ai prieteni de la 6 ani cu care sa petreci in Vegas la sapezeci si de ani si mai mult decat atat sa-ti platesti datoriile sentimentale pe care nu le banuiai.
Actorii - magistral!
Merita vazut!

alexandrache pe 18 Ianuarie 2014 22:37
Cei patru magnifici
Un film bun...probabil este cea mai interesanta comedie din 2013!!!!
dorina_sara pe 18 Ianuarie 2014 12:36
Super film!
M-a relaxat si m-a binedispus filmul acesta foarte mult. Actori foarte talentati si simpatici. Merita vazut cu siguranta!:)
Dana04 pe 18 Ianuarie 2014 10:32
Super tare filmul! Cu actorii astia nu ai cum sa dai gres! Merita vazut!
kakapiciu pe 14 Ianuarie 2014 17:14
Si uite asa arata un The Hangover cu veterani ai filmelor bune.
Go 1 2