Păreri Lacrimi de iubire

(2005)

Lacrimi de iubire

kupydonna pe 11 Octombrie 2005 22:54
Hmm...serialul e o copie tip a telenovelelor, dar pt iubitorii acestui gen de film cred k va fi un succes.Pana la urma niste oameni muncesc asa k nu are rost sa judecam aiurea.Parerea mea... :)
beatrice pe 10 Octombrie 2005 04:22
excelent dan si adela .....................
Gurytzza pe 07 Octombrie 2005 19:01
sunteti tary!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
iulia schinderman pe 07 Octombrie 2005 12:14
NU stiu de ce mereu este comparat cu Numai iubirea!E mult diferit si interesant!N-am o slabiciune aparte pt nimeni asta pt imi plac toti,deocamdata.Sper sa nu devina un serial plictisitor!
lazeu simona pe 04 Octombrie 2005 11:02
Imi place f mult serialul dar mi se pare ca Maia e cam timida si il respinge prea mult pe
Mihai.vreau sa-l pupe odata

dana pe 30 Septembrie 2005 09:17
foarte marfa serial mai marfa ca numai iubirea
betoon

ericka pe 28 Septembrie 2005 23:10
este foarte tare "Lacrimi de iubire",FOARTE TARE. imi place foare mult cum joaca Bebe Cotimanis,Adela,Dan,aproape toti......spun aproape toti pentru canu pot sa-mi dau seama unde ati gasit-o ps insecta aia de "Nicol"???
beatrice pe 26 Septembrie 2005 18:10
pe mine personal ma enerveaza faptul ca joaca florin piersic pe care nu-l suport insa aici nu mai vorbeste singur slava domnului are un rol. in rest imi doresc din suflet ca relatia ,din viata de zi cu zi,a adelei cu dan sa continue
porumb georgiana pe 26 Septembrie 2005 15:17
mie imi place foarte mult lacrimi de iubire si vreau sa veniti in buzau sa ne cunoastem foarte bine si astept un mesaj de la voi si toate adresele de e-mail la toti
alecu pe 26 Septembrie 2005 09:02
imi plac unii actori si am vazut citeva scene reusite. imi plac adela si dan, o sa aiba o poveste draguta ca de obicei. pe fetita aia Maia parca o chinuie cineva tot timpul, umbla ca hipnotizata sau drogata. e prea mare diferenta intre unele scene reusite si altele de umplutura!
DUSA ALEXANDRU pe 25 Septembrie 2005 12:12
Este o telenovela extraordinara !!!!!
catalina pe 24 Septembrie 2005 21:25
Nu m-am uitat la "numai iubirea", dar m-a cucerit cuplul adela si dan,sunt atat de frumosi si le sta atat de bine...si muzica din film,cea a adelei cu dan,te rascoleste si chiar te face sa versi cateva "lacrimi de iubire"!!!!
miki mik pe 24 Septembrie 2005 18:56
marfa filmul pana acum e chiar tare!!!!!!!!!!! sa vedem dak o tineti asa pana la sfarsit. maia e tare draguta,sonia in schimb arata bine la corp dar la fata e varza. nici adela nu arata asa bine dar importan este ca are talent
smiley pe 24 Septembrie 2005 12:37
nu cred ca va fi deloc bun in continuare in comparatie cu numai iubirea... m-am tot uitat la el si ma enerveaza ca in fiecare film trebuie sa precizez cuvantul chitara de n-spee mii de ori... stiu cum e si eu cant la chitara da nici chiar asa frate sa te lauzi pana si in film..hai sa zice-m ca odata de 2 ori mergea dar nici chiar asa...crek am auzit de 15 ori ceva de genul(tocmai ma pregateam sa cant la chitara, ma duc sa cant la chitara, unde iti e chitara, tocmai cantam la chitara, etc.) oricum va fi tipic romaneasca telenovela... cum li se intampla romanilor...prima oara le iese ce va super, dupa aceia promit, dreg,etc. ca va iesi super si iese ca dreq...
anonim pe 23 Septembrie 2005 11:01
Inteleg ca sunteti un site de cinema...la voi nu conteaza decat actorii si regia? Filmele nu au scenarii,scenografie,imagine,muzica? Respectati toti creatorii...
Victoria Stoian pe 23 Septembrie 2005 09:11
Cu regret constat ca prestatia actorilor in aceasta telenovela nu se ridica la nivelul celei din "Numai iubirea". Probabil ca succesul primei telenovele romanesti a stimulat dorinta pentru mai mult a echipei realizatoare, dar "graba strica treaba". Lipseste sarea si piperul date de "antipatica" Oana Zavoranu, apetisanta Tora Vasilescu si, imi scapa acum numele, actorul ce a interpretat rolul lui Tudor Lupescu. Era de preferat in locul lui Constantin Cotimanis.
Despre Dan Bordeianu si Adela popescu, numai de bine. Formeaza o "echipa" grozava atat in film cat si in viata lor personala.
Acestea sunt primele impresii, dar nu vad sa se imbunatateasca.

anonim pe 22 Septembrie 2005 20:37
ce este panarama asta de telenovela baaa stricati televizoarele
Nedelcu Laurentiu pe 22 Septembrie 2005 14:02
Nu cred k va fi la fel ca si "Numai iubirea"!Un picutz mai bun deoarece nu joaca Querrida si apare Florin Piersic.Hai ceao
Popa Denisa pe 21 Septembrie 2005 20:49
Filmul "Lacrimi de iubire" este a doua telenovela romaneasca.Sper sa fie la fel de interesanta ca "Numai iubirea".
raileanu alexandra pe 21 Septembrie 2005 20:27
sper sa fi ca numai iubirea.supper bun.sper ca adela popescu sa nu se certe cu dan bordeanu
Webgreen pe 21 Septembrie 2005 17:22
Site-ul a fost lansat astazi 21/09/2005. Il puteti accesa aici http://www.lacrimideiubire.ro
baby_96nda pe 21 Septembrie 2005 17:18
imi pare rau ca na-m vazut primele trei episoade dar promit ca o sa urmaresc
sant super telenovelele romanesti mai ales lacrimi de iubire nu e rea dar eu am numai10 ani si nu prea mi-a placut violurile din numai iubirea
va pup

Fundatureanu Adelina Anca pe 21 Septembrie 2005 16:53
Am vazut ce s-a intamplat pana acum in "Lacrimi de iubire". Mi-a placut foarte mult "Numai iubirea" si cred ca "Lacrimi de iubire" va fi mult mai buna! Succes!
oana pe 21 Septembrie 2005 15:51
filmul e bun urmaritil lasati alte filme ora de difuzare e super pa 4 all
andreea istriteanu pe 21 Septembrie 2005 13:10
imi place super mult serialul lacrimi de iubire, la fel de mult ca numai iubirea, insa un lucru nu este foarte bun si anume ora difuzarii, deoarece nu stiu daca voi reusii tentatiei de a ma uita la altceva....alt film...sau documentar la ora 20.
si trebuia o reluare dimineata, nu la 1 noaptea.
in rest prestatia actorilor pana acum este buna, astept cu nerabdare aparitia celorlalti...
continuati tot asa, ca se vede ca sunteti profesionisti

buzatu alexandru pe 21 Septembrie 2005 08:45
sunteti cei mai tari ..
adela tine-o tot asa ca esti beton .

Radu Andreea Maria pe 20 Septembrie 2005 18:49
Dragi cititori,
Ma numesc Andreea si as vrea sa va spun ca imi place foarte mult telenovela Lacrimi de iubire chiar la fel vde mult cu mmi-a placut si NUmai iubirea!As vrea sa va intreb daca va mai fi vreo telenovela romaneasca facuta de voi!?Daca nu cer pre mult puteti sa-mi raspundeti?Ma gasiti la adresa:'sweet_andreea_girl'sau'miss_deea95'
Cu drag,
Andreea Radu

pintilie edina pe 20 Septembrie 2005 12:25
Mi-a placut foarte mult primul episod. A fost foarte captivant. Nici nu mi-am dat seama cand a trecut timpul.Abia astept urmatoarele episoade.
Irina pe 20 Septembrie 2005 10:58
Doar dupa un singur episod nu imi pot permite sa spun daca telenovela e buna sau nu (ochi critici de telespectator). Oricum...promite, dat fiind faptul ca actorii joaca destul de natural. Vrand, nevrand, nu pot sa nu fac o comparatie cu "Numai iubirea", pe care am urmarit-o din curiozitate, fiind prima telenovela romaneasca. Sper ca "Lacrimi de iubire" sa imi starneasca interesul prin actiunea in sine si profesionalismul actorilor!Multa bafta tuturor!
Andreea pe 19 Septembrie 2005 22:39
va rog, spuneti-mi si mie care este site-ul oficial cu forumul de la Lacrimi de Iubire!!!!!!!!! Adresa mea de mail este cata_beauty@yahoo.com. Va rog ajutati-ma! Care este site-ul oficial al forumului de la Lacrimi de Iubire????????????????? Astept raspuns Plss.!!!
Andreea pe 19 Septembrie 2005 22:39
Dragos Puyshor pe 19 Septembrie 2005 22:17
Primul episod a fost tare!!! sunt sigur ca filmul va reprezenta un succes total ca si "Numai iubirea"! Super film!
Tanase Cristina pe 09 Septembrie 2005 22:11
Mi-a placut"Numai Iubirea",cred ca si "Lacrimi de iubire"va fi la fel de interesant!!!!!!!
alina pe 25 Iulie 2005 11:46
am ascultat melodia lacrimi de iubire cantata doar de lucian si nu mi-a placut asa tare, suna mult mai bine cantata in trio cu dan si adela.
Ionica V. pe 24 Iulie 2005 22:12
As vrea sa faceti un site pentru Lacrimi de iubire cum ati facut pentru Baieti buni, cu sectiuni despre personaje, actori etc.
Claudiu Balan pe 20 Iulie 2005 15:23
As dori sa dati mai multe informatii despre filmarea acestui serial si despre actorii care vor juca. Ma intereseaza mai ales despre Adela Popescu si eventual Ioana Ginghina.As vrea sa stiu mai multe despre rolurile lor.Cine va fi partenerul Adelei, tot dan Bordeianu ?
lygya pe 16 Iulie 2005 19:05
va rog cand incepe lacrimi de iubire? nu mai am rabdare ssa o vad ppe adela!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Delia pe 13 Iulie 2005 20:21
Personajul Adelei se numeste ALexandra si cel al lui Dan cred ca se numeste Andrei, dar nu sint foarte sigura.
Abia astept sa vad personajul Adelei, sint sigura ca o sa-mi placa, sper numai sa nu fie o protagonista tipica si plingacioasa. Adela e o fataq asa de vesela si cu multa energie, sper ca asa o sa o vedem si in Lacrimi de iubire!!!!!!!!!!!!!

Florinel pe 07 Iulie 2005 15:48
Cand o sa dati mai multe info despre acest nou serial - lumea vrea sa stie cine sunt personajele, cum ii cheama, nu fiti asa zgarciti ca nu inseamna ca dezvaluiti secrete.
Daniela Vitzu pe 07 Iulie 2005 08:35
Eu sint optimista si cred ca va avea succes noul serial, mai ales ca vor juca Dan si Adela, prefereatii mei. Si mai sper ca va avea mai mult ritm, muzica, veselie decit Numai iubirea. Abia astept s-o vad iar pe Adela!!!!!!!!
Munteanu Silviu pe 05 Iulie 2005 11:53
Cu totii am fost incantati de prestatia celor doi in >, iar pentru noul produs ce va aparea din toamna ne dorim o prestatie mult mai buna decat cea prin care s-au afirmat.

Mult succes > !!!

laura pe 04 Iulie 2005 22:16
augustin ji mihaela sunteti cei mai tari ji dei mai frumosi.nu tineti cont de gurile rele!!!!! va iubesc muuullltt!!
cristina maria pe 04 Iulie 2005 22:16
E super filmu si nu o mai criticati atat pe adla ca nici voi poate nu sunteti mai buni. Are aere pentru ca are cu ce sa se laude. Oricum pentru mine tot Augustin ramane cel mai tare actor din film. Este cel mai frumos actor.
bianca pe 04 Iulie 2005 22:16
telenovela e supeerrrrr tare!!!! mai ales: MIHAELA BARLUTIU!!!! super tare tipa!! ea da o pata de culoare serialului!!!! o pupik dulik!!!!!!
emilio larrosa pe 04 Iulie 2005 22:16
Salut. Nu trebuie sa-i descurajam pe pe cei care fac Lacrimi de iubire pentru inceput este foarte bine. In timp de un an si citevq luni Rominia sa faca tre telenovele este foarte bine si asaca dragi priteni nu va descurajati.
Si nu pierdeti Mujer de madera din 3 ianuarie de la 13:30 Acasa tv o productie minunata chiar daca este si actiune n-o ratati ecologia este in miinele noastre si tre so pastram.
Mujer de madera!!!! Romance, crime, drama, action, ecology. Super!!!!! Rog ca operatorul care va citi acest mesaj sal afiseze unde ii este locul pa multumesc mult!!

toma maria pe 04 Iulie 2005 22:16
Sunt o fata de 14 ani si jumate, pt.ca o sa inplinesc 15 ani pe 5 februarie. Parerea mea despre "Lacrimi de iubire"este o telenovela frumoasa si as vrea sa continuati tot asa. Bucuria mea ar fi sa ii vad pe actorii din telenovela cu adevarat. Va rog sa faceti posibilul sa veniti la Oradea cat mai repede.
Va multumesc.
Cu drag,
Maria

Denis_stelistu pe 04 Iulie 2005 22:16
Va fi ca si Numai Iubirea,o porcarie si jumatate.

Sorynho96 pe 03 Ianuarie 2013 23:51
Ce bine ca e difuzat iar ;;)
Un serial romanesc foarte bun, cu un subiect bine relatat si redat de catre toti actorii din rolurile principale, ramanand in memoria telespectatorilor un personaj de exceptie Varlam interpretat cu atata abilitate si talent de catre C. Cotimanis.

tonymaestrul pe 24 Ianuarie 2012 19:59
Foarte interesant si acest serial dar parca tot mai bun a fost numai iubirea
simleuan pe 21 Septembrie 2011 16:17
imi place ca acuma le redifuzeaza pe acasa de la 11 noaptea