Păreri Kick-Ass

Rupe-tot

bodoknut pe 08 Mai 2010 18:50
foarte foarte tare!!!!
E un film cu supereroi in care totul ia o turnura tare ciudata. Am vazut filmul si ce pot sa spun.... e foarte tare!!!
Nu am mai vazut de mult un film care sa inglobeze si comedie si drama, si actiune si sange etc...
Filmul e Kick - Ass!!!!

trancegirl pe 10 mai 2010 19:05
he he he...cam asa e :)...si mie mi-a placut
DieCotte pe 24 Aprilie 2010 19:43
Foarte tare
Nu stiu cum sa spun...dar acest film mi s-a parut fantastic
actiune din plin,violenta,umor
ceea ce mi-a placut la "poveste" a fost simplitatea lui kick-ass care a reusit totusi sa face lucruri complicate.Cred ca filmul asta chiar te poate motiva

Pitbull pe 21 Aprilie 2010 18:12
Altfel de anti-super-eroi
"Kick-Ass" - Cuceritor dar cam bulibăşit
Altfel de anti-super-eroi

Îmi plac trăsnăile, nonconformismele, chestiile iconoclaste şi, mai ales, incorectitudinea politică. Ca atare, "Kick-Ass" (un film care într-adevăr kicks ass - în tot ce are mai bun şi mai rău sintagma) mi-a plăcut, dacă nu numai, în orice caz pentru că am văzut o fetiţă drăgălaşă de numai unsprezece ani bătându-se ca Uma Thurman în "Kill Bill", retezând membre şi deşirând maţe, luând şi ea in the process, de la nişte nesimţiţi care i-ar putea fi taţi, oarece pumni care-i umplu mutra de sânge, şi vorbind în genere cam ca o progenitură a lui Gigi Becali cu Vadim, concepută în vreo pauză de masă a Parlamentului European. Mindy Macready alias Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) e cea mai cool fază, dar nu singura, din cel de-al treilea film al lui Matthew Vaughn,… citeşte

Tyson_Kyd pe 8 august 2012 00:42
Doamneee, fratele meu tu nu sti ce cuvinte sa mai folosesti si inventezi =))))))), cine masa a mai auzit de cuvantul "BULIBASIT" . Ba omule se vede cat esti de prost, macar dracu iati un dex langa tine cand sti ca mai scrii asemenea romane, ca sa nu mai radem asa de tine, ca pe de asupra ca scri nu mai tampenii, mai si scri gresit si niste cuvinte de rahat inventate de tine .
GeluR pe 25 noiembrie 2018 13:26
@Tyson_Kyd. Bai natangule, daca esti un biet agramat stai dracu' in banca ta, nu te mai da in stamba ca sa-ti expui "splendoare" de prostie in vazul lumii.
Mbi pe 09 Mai 2010 20:50
Kick-Ass
Absolut genial..
am ras cu lacrimi.
'I`m just fucking with you,daddy!' .

andrei1993 pe 11 mai 2010 21:29
Adevarat
Mbi pe 13 mai 2010 10:56
:d
marcusARCUS pe 11 Noiembrie 2009 13:31
Foarte tare trailerul.O sa fie haios cu siguranta.
victor_neo75 pe 22 aprilie 2010 11:38
Da ce haios, o fetita de 11 ani ucide cu sange rece (foarte educativ) oameni rai cu arme, care daca ii dau o palma o "anesteziaza" complet. Una este Uma Thurman in "Kill Bill", alta este o fetita de 11 ani care sa faca grozaviile astea. "Kick-Ass" seamana oarecum cu "Leon" din 1994 cu Jean Reno si Natalie Portman (12 ani); desi filmul ala a fost reusit fara sa fie amuzant.
Krakatau pe 20 mai 2010 18:25
Cum sa faci comparatie intre Leon si Kick Ass? SI pe mine m-a dus gandul la asta, datorita cuplului fetitza & tata/tutore, din cauza omniprezentei nevoi de razbunare si poate din cauza sangelui rece de care dau dovada Leon si Big Daddy. Altfel nu exista nici cel mai mic termen de comparatie intre filme. Unul e o comedie despre supereroi fara puteri supranaturale, celalalt reprezinta povestea tragica a unei fete. Chloe Moretz e foarte simpatica si nu joaca deloc rau, in schimb Natalie Portman a facut la 12-13 ani un rol mult mai bun decat au facut in toata cariera alte actrite celebre.
robbiex2 pe 28 Aprilie 2010 22:54
Foarte tare filmul !Sunt unele faze in care nici nu stii ce sa faci, sa razi sau sa ramai mut.Isi merita 8-ul de pe imdb, are un stil aparte.
VLADUTZER pe 16 Aprilie 2010 13:32
FOARTE BETON
De-abia astept filmul.Trailerul este interesant!Este foarte amuzant
Scumpikcrissy pe 16 mai 2010 02:49
nu este amuzant filmul absolut delok lam vazut
alex_vatafu pe 28 decembrie 2014 01:08
ai dreptate scumpikcrissy!
BiGGeek pe 09 Mai 2010 09:48
Cool
Un film care merita vazut, insa nu e recomandat oricarui tip de public.
cipolino pe 30 Martie 2010 23:55
am citit benzile desenate...si sunt geniale...sper si filmul sa fie pe masura
-Wizz- pe 12 mai 2010 17:07
hahaha chiar exista?:))
cipolino pe 18 august 2010 08:46
da....chiar exista:D....astept seria a 2-a:D
Teddy-T pe 14 Aprilie 2010 13:32
:D
dabea astept sal vad :)
pare prea tare si funny :D

Scumpikcrissy pe 16 mai 2010 02:51
nu este funny vizioneaza si tu inainte
Teddy-T pe 13 aprilie 2011 20:24
:D exact .
neky1984 pe 30 Aprilie 2010 12:54
o COMEDIE cu scene HORROR
super tare filmul... un film reusit merita vazut... din partea mea nota 10...
SofiaGrl pe 17 Mai 2010 01:00
superb filmul...merita vazut , am ras cu lacrimi :)
ginx pe 05 Iunie 2010 13:52
am citit benzile desenate si este o dieferenta intre acestea .Nu mi-au placut efecteel pentru sange din film in rest filmul ca si poveste si costume e super tare
Krakatau pe 6 iunie 2010 22:57
Chiar arata mai degraba a ketchup decat a sange...
E.Floares pe 21 Aprilie 2010 20:35
Ass-kicked
Filmul... e bun, e de vazut cu siguranta, e entertaining... insa problema lui e ca nu este consecvent. Are o secventa buna, apoi una proasta, si tot asa.
De departe cel mai bun moment al filmului, construit bine scenaristic, este cel in care pustoaica face intuneric in hangarul din care se transmitea live pe internet demascarea eroului, apoi filmul coboara incet-incet, ajungand in final in punctul in care repeta greselile pe care le satirizeaza in toata prima jumatate a filmului, asa cum spune si Pitbull mai sus.
Coloana sonora nu se armonizeaza aproape niciodata cu imaginile, de multe ori supraliciteaza actiunea din film si devine confuza... parca regizorul nu a stiut ce vrea, ori vrei sa faci bascalie de comic books, ori vrei sa faci The Dark Knight? Se pare ca el a vrut sa le faca pe amandoua, dar nu i-a mers combinatia si asta e un minus mare pentru film.
Cele mai… citeşte

White1 pe 14 mai 2011 20:04
Si totusi unde e partea cu lipsa de logica in faptul ca un tip care se arunca de pe o cladire moare in loc sa zboare?Nu e logic sa moara?:D
caluser pe 13 Mai 2010 09:44
Surprinzator!
Surprinzator fara indoiala; l-am privit aseara cu intentia sa-mi omor timpul si fara a astepta prea multe de la el insa s-a dovedit a fi o reteta superba de umor si actiune.
foggg pe 16 Aprilie 2010 18:48
Steaua sus rasare
incredibil in ce hal a ajunsNicolas Cage sa joce in filme de o asemenea factura film fara fundatie cu un scenariu de tot rasu il inteleg ca ,contu din banca e suptire dar sa decata in acest fel incat sa joace intrun film
cavallioty pe 19 aprilie 2010 11:37
incredibil ca nu stii ce comentezi,filmul e foarte apreciat mai peste tot
edytye.lymytata pe 28 martie 2013 21:49
e un film care e apreciat de catre copii daca ai vazut o duzina de filme la viata ta nu are cum sati placa porcaria asta
cinephile pe 20 Aprilie 2010 08:31
Suna fain filmul ! Abia astept sa-l vad la cinema ;)
LaviniaDaniela pe 16 Mai 2010 15:27
In acest moment Romania ar avea nevoie de o echipa de eroi , am duce si noi o viata mai linistita.
fzcsm pe 15 Mai 2010 01:33
O comedie tare cu o actiune foarte buna.Am urmarit-o cu sufletul la gura de la inceput la sfarsit si nu a fost degeaba.Nota 9 !
Titix88 pe 03 Mai 2010 20:10
Detalii
Filmul desi pare ca are un storyline destul de simplu este foarte complicat ca si idee! Conceptul este unul nou in "lumea supereroilor" , sunt aduse intamplarile aproximativ la normalitate (chiar daca fetita mi s-a parut un pic cam exagerata sincer sa fiu). Dar ceea ce mi s-a parut mind-blowing au fost scenele, efectele si modul de filmare (plus relatarea evenimentelor din trecut tip comic book). Revin cu mai multe detalii dupa ce il vad a 2-a a 3-a si a 4-a oara! Poate atunci o sa inteleg pe deplin acest master piece! Vizionare placuta!
PS Multa lume nu o sa-l inteleaga! si sunt sigur de asta!

bodoknut pe 8 mai 2010 18:52
Eu l-am indragit clar!!!
dynuc pe 02 Mai 2010 19:09
Un altfel de film ! O parodie subtila a filmelor cu supereroi impanata cu scene ale filmului de actiune autentic. Finalul e memorabil : RAMBO-TERMINATOR + MATRIX + muzica lui Enio Morricone si Elvis + fetita supererou de numai 11 ani
Piratu pe 29 Aprilie 2010 20:24
Awesome!!!
Combinatie fatala intre comedie si violenta,un film ce merita savurat la cinema.Am ramas placut impresionat de film si daca nu is fanul benzilor desenate.
NmpN pe 23 Ianuarie 2011 14:46
Am cam evitat sa ma uit la filmul asta insa pana la urma l-am vazut si chiar mi-a placut . Au fost foarte bine imbinate comedia cu actiunea , cu sf-ul....Per total un film reusit si foarte amuzant !
paul2000 pe 07 Ianuarie 2011 21:17
Un film foarte bun, cu o poveste realizata intr-un stil inteligent si cu niste efecte speciale foarte bune! Stilul original si plin de umor de abordare a povestii este foarte interesant, iar scenariul este bine scris! Filmul este plin de comedie, violenta si de momente imprevizibile! Merita vazut de toata lumea! Recomand!
rrs85 pe 08 August 2010 20:39
Atipic, in cel mai pozitiv mod posibil... dinamic, nu am constientizat timpul petrecut in fata monitorului... comic, are accente dragute care mi-au schitat cate un zambet cand si cand...
Alexandru95 pe 04 August 2010 22:40
Un film super frumos.Mi-a placut la inceput cand a incercat ala sa zboare dar a bagat masina la fier vechi:))Nota 8
Levente88 pe 28 Iulie 2010 19:00
Din punctul meu de vedere este incredibil acest film! M-a impresionat intr-un mod foarte placut, desi l-am cam ocolit la inceput tocmai din cauza titlului...
Chiar daca o sa sune ciudat, chiar mi-a placut de Hit-Girl, este o actrita incredibila....la anii pe care-i are, o sa devina foarte mare!
Una peste alta, filmul merita vazut!

armenache pe 21 Septembrie 2010 09:04
Spectaculos
Este un film interesant foarte bun pentru cei care ai tot timpul eroi in cap! Si cine nu vrea sa fie erou!
Lukandee pe 02 Septembrie 2010 18:04
Kick-Ass merita vazut pentru ca nu este un simplu film despre cat de cool sunt supereroii. Filmul prezinta pe langa altele si dezavantajele faptului de a fi supererou si totodata responsabilitatea pe care si-o asuma un astfel de om. E un film construit frumos, personajul principal este perfect in rolul average joe-ului cu calitati ascunse, soundtrack-ul si umorul filmului trebuie sa te faca sa iti placa. Este foarte bun, daca n-aveti nimic impotriva scenelor explicite de violenta - taiat capul, injunghiat, de-astea. chiar si adultilor, care citind unele reviewsuri ar zice ca nu e si pentru ei. Ei bine, este.
Octaz pe 04 August 2010 00:53
Fantastic. OK , o luam cu inceputul : titlul si posterul ... proaste alegeri, facute sa para o prostie filmul , dar in realitate acesta este o combinatie incredibila de actiune , parodie, eroism (de tip MARVEL) si nu in ultimul rand drama , ceea ce zic eu nu e mic lucru ,ci e cam mare . Cu multele defecte pe care le'a avut "Kick-Ass" a fost totusi un film care m'a tinut treaz(la o ora tarzie) si cu sufletul la gura mai tot timpul .Clar mi'a placut chiar daca a fost putin exagerat -fiecare film este exagerat la urma urmei ca doar e film- Inca o data prezenta in film a lui Nicolas Cage a fost ca de obicei placuta !
marius_em pe 29 Aprilie 2010 00:08
Bate-Cur, grozav de ridicol, ridicol de grozav
Kick-Ass. La prima vedere, o lolita ce taie in carne vie in stanga si dreapta. Sau cel putin asta a fost impresia cu care m-am dus la acest film, dupa ce-am vazut trailerele. Sigur, ma gandeam eu, arata beton cand e vorba de o fata adolescenta asiatica (pentru ca, stiti, asiaticele sunt atat de sexy), dar o fetita de doar 11 ani... si alba? Nu, nu, nu, fetiele albe sunt printese.
Din fericire, chiar daca Hit-Girl, personajul cel mai flamboaiant din film, e rupta practic dintr-un anime japonez, inclusiv cu tot cu imaginea cliseica de-acum cu uniforma de scolarita, si e ridicol sa vezi o pustoaica cu un body count ce l-ar face pe John McCain sa lase privirea in pamant, si in nici un caz sa nu mai strige "Yipikaye, mother fucker!", si e in genere un personaj exagerat, acest film se tine atat de bine incat chiar si sa intri in sala de cinema cu toate preconceptiile pe care ti le… citeşte

victor_neo75 pe 23 Aprilie 2010 11:12
Parodia la filmele cu super-eroi este prea serioasa !!!
Iata un film care a fost ridicat la rangul de capodopera de catre fanii infocati ai benzilor desenate cu acelasi nume!

Culmea este ca eroul filmului nu este chiar Kick-Ass, ci mai degraba micuta Hit Girl (Chloe Moretz) care impreuna cu taticul Big Daddy (Nicolas Cage) vor sa lupte impotriva traficantilor de droguri si a mafiotilor reprezentati aici de maleficul Frank D'Amico (Mark Strong).

"Kick-Ass" aduce cu o combinatie exploziva de "Hot Fuzz", "Zombieland" si "Leon" in care se doreste ironizarea tuturor super-eroilor cunoscuti gen Spider-Man, X-Men, Batman etc., dar povestea incepe greoi, e putin haioasa, iar pe la mijlocul filmului cand apare Hit Girl si incepe sa omoare cu sange rece in stanga si in dreapta traficantii de droguri pe muzica aia de copii, mi s-a intors total stomacul pe dos (cine rade la astfel de faze are un simt grozav de umor negru, chiar… citeşte

nml pe 30 august 2010 00:40
bune recomadare nu va uitati la asta uitativa la iron man si transformers ,avatar astea sunt bune nu?Daca tie nu ti s-a parut amuzant nu insemna ca nu e pt altcineva.Imi place faptul ca hitgirl este foarte naturala cand injura si cand omoara exact ca un om mare am citit si comic book si filmul urmeaza indeaproape firul epic al revistei este un film bun si pentru copii si pentru adulti nu exagereaza cu efecte speciale si chiar pare reala povestea.
robertsandu pe 14 august 2012 11:52
Eu sunt de acord cu @victor_neo75. Kick-Ass este doar un fel de show sângeros cu copii. Că e un show sângeros care ține aproape două ore mi se pare trist. Nu mi-a plăcut mai nimic din filmul ăsta.
Costy_Craiova_fan pe 26 Iulie 2010 13:55
neasteptat de bun
nu credeam ca o sa imi placa filmul dar m-a surprins placut !
bogdan2510 pe 14 August 2010 20:03
SUPER !
Recomand acest film si garantez ca o sa va placa . Eu unu` am ramas socat in ce hal putea sa ii bata fetita aia si sunt si cativa actori pe care cu siguranta o sa`i recunoasteti .
YUSTY pe 11 August 2010 00:34
un film de 10
cum am zis....un film de 10 ......c pot sa spun.....actiunea este fanstastica..la fel k si povestea...
deea9595 pe 24 Iulie 2010 20:13
prima jumatate a filmului nu mi s-a parut cine stie ce dar spre final a inceput adevarata actiune!!!
ooo333 pe 24 Iulie 2010 10:35
Excelent filmul . Mi-a placut sa vad o fetiţă drăgălaşă bătându-se ca Uma Thurman în Kill Bill , scene de final e super .
vale_fan pe 19 Iulie 2010 17:29
Foarte tare filmul..Azi l-am vazut din intamplare sa-mi omor timpul,chiar nu m-am asteptat sa fie atat de tare! Interpretarile au fost geniale,mai ales Chloe..Actrita asta promite multe.
giulestina23 pe 11 Mai 2010 13:55
Vad va sunteti foarte indignati de faptu` ca o fetita de 11 ani poate incasa si in acelasi timp poate "produce" atatea victime. Sincer, nu inteleg dc! Sunt atatea filme care au priza la public si in care copii si copilasi au roluri mult mai "tragico-comice" sa zic asa! In primu rand Kick-Ass este un film cu Super-eroi, CHIAR DACA sunt altfel de super-eroi... In schimb n-am vazut pe nimeni care sa fi zis "jos palaria" pentru coloana sonora, pentru faptu ca are momente in care chiar "te misca" sau pentru cum e pus in cadru filmul!!... Ce mai: noi romanii ne pricem la filme! CU TOTII .
silv_xd_tweety pe 09 Mai 2010 16:16
Prea tare
un film foarte smecher .. recomand la toti cinefiliii
turonian pe 27 Noiembrie 2010 22:08
Necomercial acest film şi destul de bizar. Nu ştii când e comedie neagră şi când e film de acţiune. Pe alocuri ai senzaţia că priveşti un film cu adolescenţi nătărăi, însă în clipa următoare, o fază dură îţi schimbă părerea. Pentru că este destul de violent, nu îl recomand oricui, şi, în nici un caz, amatorilor de filme comerciale "cu bataie".
Leu4Life pe 30 Aprilie 2010 11:35
filmul imbina cu succes faze de comedie inteligenta cu momente de actiune reusita.
bugs pe 17 Septembrie 2010 21:24
un film bun dar e recomandabil celor care au rabdare deoarece actiune incepe foarte greoi.in rest mi s-a parut ok.
Ammelie pe 09 August 2010 12:33
Kick-Ass
Nu e un film cu super-eroi. Nu e un film din care sa inveti o lucruri care sa iti schimbe viata. Nu are o lectie de morala de predat, nu o cautati aici. E pure entertainment! Adica exact ce ar trebui filmele sa fie. Sunt atat de obositoare comentarile de pe imdb, ale oamenilor care se plang de violenta si de limbajul unei pustoaice de 11 ani - people, it's just a movie!
Kick-Ass e un film bun; nu e comedie in sensul strict al cuvantului, dar e amuzant; nu e actiune, dar are destul de multe scene de lupta foarte faine coregrafiate. E undeva intre, o fictiune action-comedy. Poate cuvantul fictiune are trebui subliniat aici. Bine de tot.
Am apreciat filmul si pentru jocul actorilor - nu ravasitor, dar 'la fix', dar mai ales pentru originalitatea povestii. Chiar nu imi putea da seama ce se va intampla in scena urmatoare, ceea ce e un lucrur atat de rar, incat l-am savurat din… citeşte

wanted95 pe 10 Mai 2010 22:01
Demential !
Cel mai tare ! Jur.. :X:X:X Aaron e un hottie, si Chloe a fost bestiala. Merita vazut :D
alexuzu19 pe 04 Iulie 2010 21:54
Frumos
A fost un film frumos, dar exagerat in unele cazuri. Oricum, il recomand.
above_beyond pe 14 Iulie 2010 22:39
foarte tare filmul, unul chiar diferit plin cu momente de adrelanila si umor. chiar f bine !
sotha17 pe 20 Iunie 2010 16:27
wicked
3xfun, smart
superbad meets spider man :)
a nu se servi de pudici si suparati pe viata ;)

valigeo96 pe 25 Mai 2010 10:29
KICK-ASS!!!
Desi seamana putin cam prea mult cu ,,Super-Hero Movie'' din pt de vedere al storylineului,am asteptari destul de mari de la acest film...este o noua adaptare defapt transpunere in comedie a filmului ,,Spider-man'' in regia lui Sam Raimy,care sigur imi v-a smulge cel putin un zambet...sa vedem
Casperig pe 23 Mai 2010 20:33
Printre cele mai bune filme vazute in ultimul timp.
Go1 2 3 4