Păreri Jurassic World

:D
ma bucur sa vad ca apare jurassic park 4...asa aflu ca exista si al 3 lea:D
ofelik_cat pe 23 Iunie 2010 16:40
dinozauri
iar efecte vizuale ?sper macar povestea sa fie reusita !
Sorin87 pe 28 Septembrie 2015 17:23
Foarte bun filmul, mi-a placut grafica si peisajele dar si dinozaurii, din cate am vazut ar trebui sa fie si o continuare.nota 10
chetta pe 27 Iunie 2015 14:40
...
interesant ..ma asteptam sa fie f slab,dar ... este un film ok,sa-i spun asa...merita vazut ........
dragomir_alina pe 26 Iunie 2015 12:24
Un film bun, cu efecte speciale garla, Il recomand iubitorilor de sf/aventura .
AeroX pe 25 Iunie 2015 18:08
Ce rol de rahat i-au dat lui Katie McGrath, acea Zara. O actrita ca ea are mai mult potential. Ba chiar imi imaginez ce misto ar fi fost sa fi jucat ea rolul lui Claire.

In rest, filmul e un blockbuster reusit al verii, film de familie, dar mega plin de clisee, mai ales prin primul sfert din durata. In comparatie cu celelalte parti e doar entertaining...nu ramane memorabil.

GAMBITT pe 17 Iunie 2015 22:50
JURASSIC ALL
SUPER FILMUL ,SE ALATURA CU SUCCES FILMELOR PRECEDENTE,MERITA VAZUT SI CUMPARAT CAND VA APAREA PE BLU RAY SI CHRIS PRATT FACE UN ROL FOARTE BUN ,TOT RESPECTUL.
giovanny72 pe 15 Iunie 2015 16:26
De vazut !
Tehnologia 3D face ca aceasta serie sa fie cu mult peste celelalte, totul pare mult mai real, momentele de suspans sunt mai numeroase, totul este mai infricosator decat in seriile trecute...De vazut, merita !
andreea_caia pe 28 Mai 2015 17:56
Judecând după trailer,filmul este foarte interesant!Îl aștept cu nerăbdare și sper să fie la fel de bun ca celelalte 3 filme de succes (Jurassic Park 1,2,3).Sincer,nu mă așteptam să apară un nou dinozaur,chestia asta chiar mă bucură!Nu cred că cineva ar fi crezut asta.Abea aștept să văd filmul.Sunt foarte curioasă!Însă cel mai mult aș vrea să văd dinozaurul nou,să-l văd pe Indominus Rex.Cum am spus,judecând după trailer,îl recomand!Părerea mea e diferită de a voastră!
dorin.dorin pe 21 Aprilie 2015 15:32
Dupa parerea mea o sa fie bestial...daca celelalte parti au fost atat de tari...probabil acesta o sa fie cel mai tare film cu dinozauri de pana acum....abea astept sa-l vizionez.
udreaa pe 04 Aprilie 2015 23:59
mai repede cu filmul
o sa fie reusit, un film exceptional parerea mea!!!
happysunnyday pe 31 August 2012 22:37
nu cred ca o sa iasa cine stie ce. adica nu e spielberg.
ghile27 pe 23 Ianuarie 2012 22:56
Jurassic park
Steven Spielberg e regizoru si actorii sunt cei din partea 1 si 2 ,Sam neill,jeff goldblum si laura dearn,se anunta a fii un succesc:))
spanac2015 pe 12 Octombrie 2011 10:51
=)))
really ...au ramas astia de la hollywood fara idei , vad jurassic park 4 , scary movie 6(7) , robocop , etc . mai scoateti idei noi fratilor
dJaLoo. pe 27 Februarie 2011 19:31
nu inteleg dc anunta acum cand apare in 2012 o sa anunte si in 2046 cva oare?niste sparti
Jenny_pisica pe 15 Iulie 2010 13:02
Obligatoriu de văzut
vrea sal vad am vazut restu ! osa fie super.
de abia astept !!!!!!!!!!!!!!

misuy67 pe 29 Noiembrie 2009 19:07
uau
IL ASTEPT MAI CEVA DECAT AS ASTEPTAO PE PRIETENA PE BUNE
lolozilla pe 19 Septembrie 2015 13:58
E un blockbuster distractiv, colorat, poate prea colorat, din poster speram sa fie mai sumbru, mai serios. Multe culori vii, mult verde, un parc de vis, doi pusti, multe clisee, un film mai mult de familie in ciuda scenelor sangeroase.
Sper ca in continuarile care vor urma sa se mai schimbe locatia si tonul filmului, ca it's getting old.

Infinity pe 10 Septembrie 2015 20:18
Jurassic World (2015)
Filmul impresioneaza prin actiunea abundenta, efecte speciale si prin jocul actorilor. Chris Pratt e perfect pentru acest rol. Totusi, n-au lipsit cliseele, iar scenariul putea fi imbunatatit. Dar, in ciuda acestor minusuri, merita cu siguranta a fi vazut. 8.
Ciurila_Emanuel pe 25 August 2015 22:44
Foarte bun !!!!
Este un film, care merita vazut oricand , pentru ca are tot ce ii trebuie, mai exact actiune, suspans, si efect speciale impecabile !!!!
Ii dau nota 10 !!!!

vamp_cupcake pe 25 August 2015 16:34
Am vizionat recent acest film si am numai cuvinte de lauda la adresa lui .
SAndrei2000 pe 18 August 2015 13:15
E stiut ca ce aduce Steven Spileberg va ramane pentru totdeauna ceva memorabil,asa isi face aparitia si Jurassic World care la prima vedere pare un film care nu are treaba cu Dinozaurii dar se dovedeste ca maretia acestor animale disparute se concretizeaza cand pun stapanire pe insula...nu am nici o idee ce s-ar putea intampla in viitorul film,dar daca l-au ales pe carismaticul Chris Pratt merg la sigur!
stepbystep pe 16 Iulie 2015 20:20
Foarte reusit filmul . L-am vazut la cinema si pot sa spun ca m-a impresionat !
africanus pe 03 Iulie 2015 20:30
Destul de bun
Parerea mea e pozitiva, filmul a fost bun dar am si cateva nemultumiri; puteau sa mai lungeasca cateva minute filmul introducand mai multe imagini (cameo) cu dinosaurii de pe insula inclusiv cu cele 5 specii de pe lista site-ului ( Suchomimus, Microceratus, Metriacanthosaurus, Edmontosaurus si Baryonyx) pe care nu le-am vazut deloc si chiar nu ma asteptam la asta ca sa nu mai zic de partea in care personajele principale intra in zona restrictionata si nu apare nici macar una din speciile de dino din primul film din serie, mai ales ca aici s-a speculat destul de mult pe tot felul de forumuri de fanii infocati si asteptam sa vedem vre-un Dilophosaurus sau Brachiosaurus mai ales ca stim ca sunt prezenti pe insula in acesta zona din primul film din serie. Poate cine stie daca se va face vre-o continuare poate vom avea ocazia sa vedem si speciile enumerate...
omucuvaloare pe 20 Iunie 2015 10:30
sorin_usca pe 05 Iunie 2015 09:02
Box Office Worldwide
Eu sper si cred ca o sa bata avatarul la incasari.
ciobanu1977 pe 16 Aprilie 2011 11:16
cum fac sa-l vad
de ce nu merge la revedere ajutatima

valigeo96 pe 21 Decembrie 2009 14:51
MDA...
Nu stiu ce sa zic,e o idee foarte buna dar avand in vedere ca partea a 3-a m-a dezamagit total...
Go 1 2 3