Păreri Jurassic World

Jurassic World

olteanu_cosmin pe 15 Iunie 2015 00:46
Un film superb de nota 10 care trebuie văzut neaparat in 4DX
leo26 pe 27 septembrie 2015 22:10
Daca si asta-i film de nota 10))), sigur ai 15 ani.
olteanu_cosmin pe 15 Iunie 2015 00:45
Un film superb de nota 10 care trebuie văzut neaparat in 4DX
marius7x pe 13 Iunie 2015 22:20
Un 6/10, nu a depasit asteptarile si nu pot sa zic ca a fost mai bun decat Lost World sau JP3. Efectele au fost ok, actorii si ei, iar finalul destul de captivant. Parca a lipsit insa ceva. Cu toate cliseele lui San Andreas a fost mai complex, cu personaje mai bine conturate si mult mai multe efecte si scene memorabile. Conversia 3D a fost departe de spectaculoasa; mi-amintesc maxim 1-2 scene. Si fara pop-out effects intr-un film care ar fi putut profita de asa ceva.
Merita vazut la cinema caci n-apar filme cu dinozauri in fiecare an, dar nu e "must-see".

Mihai2508 pe 07 Iulie 2010 20:57
Un film pentru pasionati
Un film foarte bun, care continua onorabil o serie de succes. Povestea este simpla si urmareste tiparul celorlalte parti din serie, ceea ce nu mi-a placut este aceasta lipsa de originalitate a subiectului. In schimb a avut multe plusuri, din punctul meu de vedere.
Mi-a placut ideea de a interactiona cu raptorii, efectele, care au fost foarte bine realizate, si confruntarea subtila dintre Jurassic Park si Jurassic World, si cum primul castiga. Un film care merita vazut, mai ales de fanii acestei serii.

Dragos.87 pe 10 Aprilie 2017 00:41
Pe mine acest film nu m-a dezamagit ci dimpotriva,chiar m-a surprins placut.Un scenariu deloc pretentios iar efectele vizuale au fost exceptionale.Un film pe care l-am savurat cu mare pofta si pe care ti-l recomand cu mare incredere!
silviu_stefan pe 13 Iulie 2015 18:48
bun
cel mai bun din toata seria! vizionati-l ptr ca merita din plin!
leo26 pe 27 septembrie 2015 22:11
Esti praf
tudose_george pe 19 Iunie 2015 13:21
Este un film foarte frumos, cu grafică foarte bună, îmbinat cu sunete care te fac efectiv să te simți într-un astfel de parc.
alextarau pe 14 Iunie 2015 14:07
Parcul este deschis
Daca iubesti Jurassic Park, cu siguranta vei fi incantat de Jurassic World, pentru ca, din unele puncte de vedere, este ca un fel de remake. Reuseste sa stea in acelasi ton cu prima parte, si sa transmita aceleasi senzatii, in timpul in care iti va restabili credinta in sequelurile marilor francize. Poate ca faptul ca acest film a facut parte din lista cu fetishurile mele cinematografice pentru atat de mult timp mi-a influentat opinia fata de el, dar cu tot cu greselile sale, multumita regizorului Colin Trevorrow, Jurassic World intrece ideea de „monstri urmaresc oameni”, avand un fler pentru drama si un simt grozav al ritmului. Este un canditat serios pentru cel mai bun film de popcorn al verii, si chiar daca nu intrece faimosul Jurassic Park, este, cu siguranta, cea mai buna dintre continuarile acestei francize revolutionare.

Citeste continuarea pe:… citeşte

OviNicoras pe 06 Februarie 2011 21:21
Jurassic Park IV
Abia astept sa il vad, am vazut si celelalte parti si au fost fantastice ....100% va fi mai tare decat celelalte parti desi mai avem de asteptat pana in 2012, sunt sigur ca va merita asteptarea.
DieMeX pe 30 August 2010 01:47
Celelalte parti au fost superbe ca sa spun asa. La fel sper sa fie si asta
HB pe 07 August 2010 09:06
Jurasic Park
Daca nu-i facut filmul de Steven Spielberg si e facut de regizorul care o facut si Jurassic Park 3 si care o fost cam asa si asa ,adica nota mea este 7 pentru al treilea film dar cu inclinari spre nota 6 .primul e de nota 8 iar al doilea de nota 7.Sa speram sa fie asa cum ne asteptam si sa fie regizat de Steven Spielberg .
Sile007 pe 13 Februarie 2010 22:11
oau,super
cu tehnologia din ziua de azi cu siguranta va iesi un film superb ,plin de efecte vizuale .Sa speram k si povestea filmului sa fie la inaltime!
r3stike pe 11 Februarie 2010 11:36
super
abia astept sa apara; presupun ca o sa fie un film super :)
marius93 pe 07 Februarie 2010 15:22
Ar trebui sa regizeze Spielberg filmul pentru a spera la ceva bun...totusi, partea a treia a fost sub asteptari.
lordico pe 18 Ianuarie 2010 12:51
oameni fara minte..
filmul apare in 2012, dar vad ca deja 9 oameni l-au pus la vizionate, si inca 14 la favorite ! Oameni vizionari sau calatori in timp? Sa se dea cate unul sa ajunga la toata lumea ! Iar siteul vine cu cireasa de pe tort cand ma obliga sa dau o nota unui film din viitor ca sa postez aici un comentariu ! Nicceeeee, vorba lui Borat !
aiftincai pe 9 decembrie 2010 19:43
bine zis frate
lordico pe 14 ianuarie 2013 22:08
Cand o sa ai rabdare sa citesti articolul la care am dat stelele, ai sa vezi ca este vorba de un preview, iar bucuria mea se refera la faptul ca apare, nu la cum va fi... dar deh, nu esti singurul isterizat de comentariile de aici asa ca.... :)
Alberts79 pe 02 Ianuarie 2010 20:20
Jurasic
O serie de filme reusite si un subiect bun ! Asteptam sa vedem daca 2010 ne aduce filme mai bine facute !
baxpayne pe 25 Decembrie 2009 11:40
razboi in oras posibil
cam asta ar fii probabil,,,cativa dinozauri scapati in the city
mariuszmeu pe 17 Iulie 2015 03:35
bunicel
categoric , nu ca partea 3a, in sensul ca acesta este sub partea 3a .dar... merge .
popescu emanuel pe 09 Martie 2008 00:00
as vrea sa aflu si eu cand apare exact acest film ca il astept de ceva timp
meessty pe 16 Iunie 2015 22:35
Un film popcorn care merita vazut
Pot spune ca am stat cu nodul in gat pana la final desi scenariul e slabut.Dinozaurii sunt bine realizati,aproape reali (mi-a placut ca nu au reusit soldatii americani sa invinga ca de obicei si au fost mancati pe rand).Protagonistii sunt foarte sexi...De vazut doar in 3 D !
pada pe 14 Iulie 2009 12:58
pada
suuuuuuuuuper!!! a fost misto jurassic park 3 sper ca si partea a 4 a tra sa se ridice la nivelul primelor trei parti.
catalin_ionut_23 pe 12 Iunie 2015 18:16
Foarte bun,o capodopera de film!
Acum am venit de la cinema si ma bucur c a l-am vazut in prima zi de premiera.Filmul face toti banii,merita vazut chiar de mai multe ori ,animale foarte frumos realizate peisaje superbe,povestea buna Mi-a placut foarte mult si finalul ,a fost unu neasteptat ,a fost foarte tare cum l-a omorat pe dinozauru ala.Cu alte cuvinte filmul merita pentru ca are foarte multa actiune .Il recomand! nu il ratati,vedeti-l la cinema nu acasa pentru ca merita si nu se compara un film vazut in cinema cu unu luat de pe net ,nu are acelasi farmec,ie mult mai super acolo sa fie vazut.Il recomand@!
VIBERS pe 15 iunie 2015 23:19
Da cu adevarat o capodopera daca ai 10 ani.
VIBERS pe 19 aprilie 2016 23:56
Nu trebuie sa il iei in serios sau sa te superi daca nu este pe aceeasi lungime de unda cu tine.Pt el, filmul este o capodopera, probabil ca nu are mai mult de 20 de ani si este normal.Sunt curios daca l-ar vedea pe cel din 93 ce parere ar avea.Sau poate l-a si vazut, cine stie.
Manusa pe 23 Decembrie 2010 17:41
Mi-au placut foarte mult primele parti si sper ca acesta din urma sa fie peste celelalte 3. Mai avem de asteptat pana in 2012, abia astept sa il vad.
crome pe 22 Iulie 2023 22:08
Nu m - a prins lumea dinozaurilor nici măcar cei din anii '90 ,însă acest film este bine realizat având efecte speciale f . bune
user-5e62a779d5818 pe 16 Martie 2021 22:00
Un remake al originalului.. același T-rex.. aceiași copii fugăriți de balaur.. același ranger curajos.. același parc tematic..etc ..s-a profitat de noile tehnologii in materie de efecte speciale dar cam atât, într-un cuvânt..plictisitor..am adormit.. somn ușor...
niggeremall pe 12 Mai 2020 12:31
a inceput prost, chiar scarbos as zice, s-a redresat, actiune placuta pt un subiect care deja a cam fost intors pe toate partiile, in cazul meu a reusit sa ma capteze o perioada dar somnul mi9 s-a parut mai interesant totusi. adica sa-ntampla sa visez lucruri mai interesante decat un comercialism d`asta previzibil, facut pt $$$. doar o desfasurare a actiunii bine pusa la punct ar fi putut duce filmul asta in spate.
user-5eb5b4873b87d pe 08 Mai 2020 22:38
Mult prea evidențiat conceptul de cruzime față de animale
6Patronul9 pe 30 Octombrie 2018 15:00
Cand a aparut,filmul a reprezentat o revenire nostalgica in universul seriei.Am apreciat referintele mai subtile si mai putin subtile la filmul original,cat si jocul actoricesc al unor actori precum Chris Pratt si Vincent D'Onofrio.
AmphitriteMermaid pe 23 Iunie 2018 22:08
Actori foarte simpatici, efecte speciale remarcabile si o poveste interesanta. Merita vizionat.
angelo_xd pe 26 Februarie 2018 18:18
Sincer mi-a placut mai mult jurassic world decat prima parte din jurassic park.
Mai multe actiune, creatura asta noua a schimbat tot.
Cel mai mult mi-a placut mica colaborare dintre t-rex si raptor :d
Degeaba spuneti ca primul film din serie a fost mai bun, incasarile vorbesc de la sine.

andrei_oarga pe 05 Ianuarie 2018 16:09
O continuare pe masura primelor doua,cu efecte foarte bune,poveste interesanta si interpretari bune,recomand fanilor Jurassic Park si nu numai!
Stefan_Adrian_Iliescu pe 04 Ianuarie 2018 09:38
Un film superb cu dinozauri care nu te plictisește niciodată
angelo_boss pe 09 Ianuarie 2017 07:30
Filmul e bun. Totusi are unele greseli prostesti cum ar fi aprinsul tortei cu chibritul dupa ce au iesit din apa:))
Aia alearga mai repede ca t-rex pe tocuri ...:))

Kuhaylan pe 05 Noiembrie 2016 13:59
WD 1
...........................................................
hansmuller pe 13 August 2016 03:58
Cam in acelasi stil cu seriile vechi ceva mai multe efecte speciale !. Nu mi-a plaut femeia aia care alerga pe campuri intr-o rochie alba mai rapid decat orice dinozaur :). De asemena acei copii imbufnati si pilosi care au ajuns la cel mai tare parc de distractii, niciodata nu erau veseli, nu aveau trairi , nu au zis niciodata in film WOWWW , cel mutin ala mare mi-a displacut total !
SYNDJ pe 18 Aprilie 2016 00:37
Nu mă asteptam să fie aşa de bun. Totul e la superlativ, priveliştile, dinozaurii, atmosfera, efectele, scenariul, actorii. La sfârşitul filmului, înainte să apară distribuţia filmului mi-am zis: "ce tare a fost, şi nu a fost făcut de Spielberg", ca după 2 minute să văd "Executive Producer: Steven Spielberg"...

Merită văzut.

catasmile17 pe 20 Februarie 2016 20:46
A fost un film destul de bun. Totusi succesul de la box office mi se pare putin aberant.. nu merita astfel de vanzari!
Ghemot pe 16 Ianuarie 2016 03:00
Este o capodoperă, fără îndoială! Singurul lucru pentru care nu pot să-i dau nota 10 este că am văzut filme cu mult mai bune, însă asta nu înseamnă că acesta nu e bun!
natalia_castego pe 28 aprilie 2016 14:35
Capodoberă, țîța.
Mr.Halloween pe 22 Decembrie 2015 18:51
Nu se compara cu primele 3 dar...
... o continuare chiar buna. Ma asteptam la un mega dezastru.
VIBERS pe 7 februarie 2017 17:18
Nu se compara cu primele 3 dar mai bine nu se mai facea.
andyy pe 19 Octombrie 2015 00:40
Un film care nu iese cu nimi din tiparele acestui gen de film, fiind unul previzibil si imresionand, asa cum era de asteptat, doar prin efectele speciale.
LucianMarin pe 17 Octombrie 2015 20:54
Supe bun realizat............................................................................................................................................................................................................................................
angel69 pe 10 Octombrie 2015 21:33
bunicel
un film bunicel...dupa o zi de munca m-am relaxat ...............
radu3455 pe 12 Septembrie 2015 14:16
chiar nu-mi vine sa cred ca acest film este pe locul 3 in topul cu cele mai mari incasari din istorie dupa avatar si titanic,este mai reusit decat ultimele 2 filme din serie insa sub primul,probabil 3d este mai interesant decat sa-l urmaresti de acasa,merita vazut
AndersonSilva pe 12 Iulie 2015 21:49
Multe scene fortate , deloc inspaimantator . In ciuda efectelor vizuale moderne , parca nu mi-a starnit senzatia aceea pe care am avut-o cand am vazut "Jurassic Park" . Per ansamblu , a fost un film bun , poate cine stie , vor mai continua pe viitor si cu alte filme din aceasta serie :)
Octaz pe 25 Iunie 2015 21:39
Mi'a spus un prieten ca anul asta este anul marilor relansari ale filmelor dinaintea anilor 2000 referindu-se la continuarile acestora dupa un numar mare de ani. Oricum cu tehnologia de azi intr'adevar aveam asteptari mari din partea noului "Jurassic World". Ideea, oarecum previzibila a fost pusa bine in practica, iar efectele speciale se pare ca ne'au satisfacut asteptarile, personal sunt multumit mai ales ca l'am urmarit in IMAX 3D. Mi'as dori sincer sa fac o comparatie cu mai batranul "Jurassic Park", insa nu imi mai amintesc mare lucru pentru ca au trecut 5 ani de la ultima vizionare al acestuia. Cred insa ca a fost mai bun anteriorul. Hai sa vedem ce ne aduce continuarea filmului, pentru ca din cate s'a vazut in film este evident ca seria va continua.
KnightRIDERmovie pe 05 Ianuarie 2015 15:04
vezi jurasicworld online subtitrat aici
vezi filmul online aici -http://adf.ly/8387033/jurasicworld-online-hd
teodor4steaua12 pe 15 Ianuarie 2012 18:26
asa am vazut filmele celelalte cu jurassic park. filmele au fost regizate de spielberg shau fost un suces ;)))))) insa ramane sa vedem cu e al patrulea (nu prea crek ca o sami plaka ca celelate)
AsGard4ever pe 09 Aprilie 2011 13:50
wow
iarasi dinozauri robotii sa faca ceva mai bun sper
Casp3r pe 27 Februarie 2011 14:50
OMG,i can't wait
De abia astept sa il vad,sper ca o sa fie tare cum au fost celelalte trei.
SergiuVlad pe 12 Februarie 2011 17:55
Interesant.... celelalte au fost destul de bune, sper ca si acesta.
Go 1 2 3