Păreri Iron Man 3

(2013)

Iron Man - Omul de oțel 3

Mihai2508 pe 26 Martie 2014 20:01
Este un film ok, insa din pacate este sub primele 2 parti, efectele speciale sunt foarte bune, jocul actorilor de asemenea, insa se putea mult mai bine.
DiCaprio21 pe 06 Martie 2014 21:43
o continuare a filmului foarte buna! sincer chiar mi-a facut o deosebita placere sa urmaresc acest film. iar Downey Jr a jucat foarte bine! merita vazut.
bocosdarius pe 03 Februarie 2014 18:56
Asteptam de mult timp sa apara acest film, e superb si clar este unul din top 2013 .
MNarcis pe 09 Ianuarie 2014 19:08
Cu mult peste a doua parte si mai buna si decat prima parte aceast al treilea film (cel putin pt mn). Efectele vizuale sunt spectaculoase, multe dialoguri si faze amuzante, Robert Downey Jr intr-o forma de zile mari, tot farmecul filmului si probabil si incasarile se datoreaza intr-o proportie foarte mare doar lui, nu spun ca scenariul nu este bun (pt ca este), insa Downey Jr este de a dreptul stelar................merita vizionat!
claudiumaster pe 09 Ianuarie 2014 19:07
claudiumaster
Toata seria Bestiala ce sa zic mai departe va las pe voi sa comentati:).
mirco2000 pe 23 Decembrie 2013 11:14
filmul intrece toate asteptarile, plus comedia care nu a lipsit deloc din film, la inceput trebuie sa intelegi despre ce este vorba iar apoi totul e pus pe tava.
Doar stai si vizionezi un bun film de actiune Marvel.

andrei_fcp pe 28 Noiembrie 2013 21:22
interesant,dar parca the avengers avea mai multa actiune
DragonMaster pe 18 Noiembrie 2013 12:33
Cu putin peste partea secunda dar mai slab decat primul
Am asteptat acest film ca si multi altii datorita faptului ca imi plac filmele cu super eroi si mai ales ca joaca Robert Downey Jr.Au fost cateva glume haioase si unele efecte speciale ok dar in rest nu m-a surprins cu nimic si nici actorul Robert Downey Jr nu a excelat in afara de cateva faze mai comice care au dat un plus acestui blockbuster.In concluzie este un film bun care este recomandat persoanelor care iubesc acest gen si celor care sunt fani ai seriei.Ofer nota 7 acestui film.
MikkaelWolfganger pe 17 Noiembrie 2013 10:40
Omul fara tinichea
Mi-a placut mult mai mult filmul asta decat primele doua.Poate nu a multmuit la capitolele spectaculozitate, villain convingator sau la replici savuroase, dar mie mi-a placut ca am vazut un focus ceva mai amplu pe omul din interiorul costumului.Cu toate ca au gasit niste pretextre proaste pentru a ne dezvalui cate ceva din fata ascunsa a lui Stark, nu pot sa nu laud cat de cat tentativa si curajul de a aduce pe ecrane un film cu Iron Man fara obisnuitele secvente de trosneala plasate la fiece 15 minute.

Partile bune mai vin si de la pustiul ala tare simpatic,de la Ben Kingsley, un Mandarin pentru unii dezamgitor, pentru mine foarte amuzant,de la Pearce, un actor care imi place si un villain,zic eu, destul de convingator.

Defectele ar fi foarte multe,dar minore,insignifiante, intr-un film de teapa lui Iron Man.Greseli de logica, neexplicarea suficienta a unor… citeşte

Andretty pe 07 Octombrie 2013 22:56
bun filmul merita un 8
nu stiu ce pula mea vor toti...,prima parte a fost superba,Robert a fost nascut pentru rol.efectele au fost bune,actiunea buna,scenariu bun are legatura toate filmele intre ele intro galaxie marvel,praf nota 1 scria un baiat mai inaintea mea,filme pentru copii,nu sunt randuri sa le explici la aceste persone ce inseamna';sf fantastic pentru ca au un iq prea mic,sunt persone single core ,,munca,,mancare,sport,manele doar asta au in cap,si decat despre asta vorbesc,asta este motivul pentru care nu vezi decat nora pentru mama mireasa...emisiunea aia cu bucatari(mancare multa)si sex nu ca am face mult sex da despre asta vorbim,despre ce-a ce nu avem(mancare sport,sex).o tara de cacat,care voteaza,problema este ca nu doar filme.
santoss07 pe 26 August 2013 22:39
Acceptabil !
Un film bun , aproape de 10 dar nimic mai mult, nimic nou sau mai captivat in comparatie cu prima sau a doua parte. Oricum vizionabil, RECOMAND ! :D
CINEFILUL DE SERVICIU pe 20 August 2013 03:26
Iron Man 3 (2013) « Cinefilul de Serviciu
[...] http://www.youtube.com/watch?v=aV8H7kszXqo Sites: IMDb  Rotten Tomatoes  Metacritic  CinemaRX  Cinemagia Like&Share Pin ItMai multEmailShare on TumblrPocketDiggPrintLike this:Like Încarc... By [...] citeşte
Testicule pe 18 August 2013 14:43
"I'll be damned. The prodigal son returns."
Iron Man 3 este cu siguranta un film care deja a inceput sa imparta fanii, dintr-un motiv pe care n-o sa-l divulg aici, da' care-i evident pentru cei care-au vazut filmul. Motiv ce mi s-a parut al naibii de amuzant si reusit.
Robert Downey Jr. ca Stark, sau Stark ca Robert Downey Jr. a fost excelent, si vreti sa credeti sau nu, fara el, filmul nu putea reusi sa vada lumina de la sfarsitul tunelului.
Cel mai serios, si totodata cel mai haios, film din trilogie, cred c-a pavat drumul pentru mai multe aparitii ale lui Iron Man.
Probabil ca lucrul ce m-a deranjat cel mai mult a fost faptul ca asa-zisele costume "de fier", iti dadeau impresia ca erau papusi Barbie, nu costume de razboi.

catasmile17 pe 18 August 2013 00:50
Filmul este chiar fain. M-a dezamagit putin Mandarinul.... Ma asteptam la ceva mai mult.
©Ioana || To the Edge and Back pe 12 Iulie 2013 20:25
Iron Man 3 (2013) – Omul din spatele mastii | ©Ioana || To the Edge and Back
[...] In romana: Iron Man – Omul de Otel 3 [...] citeşte
simona_drg pe 23 Iunie 2013 00:04
Este un film de actiune foarte ok, fie ca esti sau nu fan al seriei. Mi-a placut mai mult ca Man of steel sau Star trek
cris_strike pe 22 Iunie 2013 11:15
iron man*******************
cred ca o sa imi placa sigur" mai ales robert downey jr e bun in tot ce face" sau stark cum i se mai spune.. lui I LIKE """" astept movie::*:*:*:*:*:*
vimishor pe 02 Iunie 2013 20:25
Scenariu previzibil daca ne raportam la firul narativ si usor imprevizibil daca il comparam cu sinopsisul, efecte speciale bune si condimentat pe alocuri cu ceva glumite decente. Per ansamblu un film bun, relaxant, dar care nu exceleaza la ceva anume. Merita vazut daca nu ai ceva mai bun de facut si daca prinzi o sala mai goala la cinema.
diana7 pe 26 Mai 2013 20:23
Iron Man 3
mie mi-a placut filmul l-am vazut la cinema 3D, dar nu prea a avut efecte
radu3455 pe 25 Mai 2013 19:43
nu pot spune ca ma dezamajit dar dupa mine cred ca este mai slab decat primul,dar mai bun decat al doilea,oricum actiunea este una alerta merita urmarit nota 9
tony_mondyalu pe 24 Mai 2013 02:31
un film destul de bun insa dupa parerea mea...finalul filmului e dezastruos.....deodata apar 15 roboti sau mai multi?...bleahh i sa dus tot farmecul..pacat...oricum merita vazut
bumbydeny pe 21 Mai 2013 00:04
iron man 3
a fost pentru mine un pic dezamagitor , sincer ma asteptam la mai mult , cu toate ca efectele speciale sunt pe masura , cred ca povestea putea fi un pic imbogatita la sfarsit am avut impresia ca ma uit la un Transformers nici decum la un IM , cred ca Robert Downey Jr ramane atractia acestui film prin caracterul sau serios dar hazliu pe alocuri cu replicile lui imprevizibile , in rest un film bun de vizionat mai ales in 3d
Thoughts about nothing… pe 29 Aprilie 2013 19:33
Iron Man = Tony Stark = Robert Downey Jr.
Lesson number one: Heroes, there is no such thing. Nu stiu cum se face, dar Iron Man 3 mi-a placut mai mult decat primele doua si chiar mai mult decat alte filme cu supereroi. Adica, pana si The Avengers a fost slab pe langa acesta, desi aici am intalnit toti marii, bunii, minunatii. Imi place [...] citeşte
chetta pe 28 Aprilie 2013 01:26
Am fost azi si l am vazut...Este un film de actiune bun....un film care te binedispune ..merita vazut! Vi l recomand!!
Iron Man 3 – How Tony got his groove back | Koolhunt.ro - Vezi Bucurestiul cu alti ochi
[...] nici un caz un film perfect (nu ca asa ceva ar exista), dar Iron Man 3 e cu siguranta filmul care nu trebuie pierdut in aceasta perioada la [...] citeşte
patry16 pe 13 Iunie 2012 00:07
de abia astept...primele 2 au fost super faine, iar Robert este alegerea perfecta :)
cosmin742000 pe 19 Februarie 2017 08:01
Un film inutil , jennant , penibil, ca toate filmele cu supereroi
XShadowX pe 27 Martie 2015 14:07
Nu ne-am saturat de Robert Downey Jr. in rolul lui Iron Man si probabil nu ne vom satura niciodata . Si de data aceasta ,in al treilea film, Robert Downey Jr. face un rol excelent de parca s-a nascut cu acel costum pe el si se identifica foarte bine cu personajul si omul acela foarte inteligent ;) , de abia astept urmatorul Iron Man daca se mai face .. pana atunci nu ne ramane decat sa ne uitam la astea 3 filme de pana acum , toate niste actiuni reusite cu efecte speciale traznet ;)
mari56x pe 23 Februarie 2015 10:06
Mai bun decat partea a 2 a, dar tot sub prima parte, oricum un film foarte reusit, merita vazut. Chiar de mai multe ori de cei carora li se pare prost.
tafalogugabriel pe 15 Ianuarie 2015 17:42
Dupa un film grozav cu Iron Man,care se numara printre cele mai bune filme cu super eroi facute vreodata,si un film nu chiar atat de grozav cu Iron Man,care este cel mai slab film din universul cinematic Marvel,ne este prezentat un al 3-a film cu Iron Man,care este combinatia perfecta dintre cele 2 de mai sus.Iron Man 3 isi are momentele foarte bune,si momentele foarte proaste.Pentru inceput,o sa enumar ce mi-a placut la film.Robert Downey Jr. e un actor fantastic,si joaca rolul lui Tony Stark UIMITOR ! Pentru a 4-a oara intr-un film Marvel,el ne ofera una dintre cele mai bune interpretari din toate filmele cu super eroi.Efectele vizuale sunt facute destul de bine.Se observa o clara imbunatatire fata de primele 2 filme,din punct de vedere vizual.Gwyneth Paltrow ne ofera inca o data o Pepper Potts grozava,Don Cheadle e un nemaipomenit War Machine,sau Iron Patriot,cum vreti sa va ganditi… citeşte
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 18:29
Mi se pare mai bun Iron Man 2...Dar Robert Downey Jr. este la inaltime si in acest film !!!
VasyL pe 28 Aprilie 2013 21:54
A fost fain, numai ca scenariul e diferit de cel original !
Tocmai am fost si la-m vazut, a fost fain, la fel ca celelalte, numai ca scenariul e diferit de cel original, am urmarit seria animata in copilarie pe cartoon network parca, nu mai tin minte, acolo mandarinul avea puteri supranaturale date de cele zece inele magice.
fratzica92 pe 22 Aprilie 2013 08:57
au avut mare succes cu primele 2 parti....sper ca a treia parte sa se ridice la nivelul asteptarilor noastre...
cosm.iN pe 13 Iulie 2012 13:11
Primele 2 parti au fost super, sper ca si partea a 3a sa fie la fel
Lukyan_11 pe 15 Mai 2013 01:38
Iron Man 3
Un film foarte bun, de calibrul lui The Avengers, dar un pic mai slab .
Allynutsa pe 14 Mai 2013 12:14
absolut genial filmul...dar nu ma steptam la un asemenea final!
scubisnacs pe 11 Mai 2013 20:40
:D
mandarinu`i miezu` :))))) un film ce merita vazut la cinema
TheJesus pe 11 Mai 2013 17:29
A fost cel mai bun film cu Iron Man.ATENTIE SPOILER: Desi a fost o dezamagire sa vedem un mandarin practic fara nici o importanta in film,a avut si el rolul sau de entertainment,ceea ce nu a fost rau.Totusi,Guy Pearce a fost un inlocuitor pe masura.Sper sa mai vedem astfel de filme cu Iron Man,unii ar spune ca a fost destul de aproape de Avengers,insa mie personal mi-a placut ceva mai mult.
anhel pe 10 Mai 2013 11:47
cool
Un film excelen cu o distributie impecabila, actori foarte buni am ramas surprins filmul fiind mai bun ca partea a II-a, actiune aventura si mult suspans....
simcris2210 pe 08 Mai 2013 15:08
Mi-a placut foarte mult. Are si actiune si umor. Actorii au jucat foarte bine.
Manusa pe 29 Aprilie 2013 19:26
Un film foarte bun, m-am dus la cinema pentru ca eram sigur ca va fi un film reusit si foarrte bun, si nu m-am inselat. La fel ca si primele parti din serie, este si acesta spectaculos, daca nu mai bun decat celelalte, atunci cel putin la fel de bun. Merita toti banii dati pe bilet.
tudsergiu123 pe 28 Aprilie 2013 21:26
Am vazut filmul ieri ... este genial , robert joaca bine de tot ,are si putin umor iar actiunea este captivanta ... intr-adevar fara efecte nu se putea dar rezultatul este fabulos . nu regretati daca platiti biletul si stati 2 ore ca sa-l vedeti . mie personal mi-a placut si totodata este si ultimul film din serie ceea ce il face , dupa parerea mea , mult mai special :)
Issypep pe 25 Aprilie 2013 23:09
DISPEEEER
Nu mai pot de nerabdare sa vad filmu si astia la Targu Jiu la Cinema Sergiu Nicolaescu nu il baga !!!
CristiFabian pe 23 Aprilie 2013 23:03
la imax cand apare? sper sa fie difuzat si imax, mor de nerabdare sa il vad
valentin226 pe 18 Aprilie 2013 13:52
26 aprilie, la noi in cinema
in sfarsit avem si noi iron man inaintea americanilor. la noie este pe 26 aprili, iar la ei este pe 3 mai...:))
diMatteo pe 18 Aprilie 2013 11:42
intrebare
Va fii in 3D acest film la cinematografe? Va multumesc anticipat!!!!
Ironman22 pe 13 Aprilie 2013 17:11
Buna as avea o intrebare.In ce data si la ce ora se va difuza acest film in Polus la Cluj:|?
wildinthecountry pe 15 aprilie 2013 18:53
In data de X.X.2013
bcacata pe 07 Aprilie 2013 21:20
Sper ca filmul va fi exceptional ca primele doua serii.
ddan329 pe 21 Martie 2013 19:21
trailer 2 iron man 3

mistgun pe 09 Martie 2013 17:46
Robert Downey Jr
Faptu ca Jr e omul de otel(fier) face toti bani chiar imi place pesonalitate lui din film :)))
Go 1 2 3 4