Păreri Iron Man 3

(2013)

Iron Man - Omul de oțel 3

marius93 pe 10 Februarie 2010 18:34
Daca ar aparea in partea a treia Mandarinul ar fi super.
latearazvan pe 22 martie 2011 01:50
O sa fie mai mult de 5 parti cel putin pana o sa moara actorul .asta daca cea de a 3 a parte nu o sa aiba incasarile asteptate :) ceea ce nu cred ca o sa se intample ptr ca o sa aiba efecte speciale fara numar " astept sa vad ce poveste o sa fie " ce o sa fie personajul negativ :)
greywolf1917 pe 18 aprilie 2013 19:06
din pacate da , cam asa sunt unele filme tampitule...
LavyBogdy pe 30 Aprilie 2010 23:13
Asemeni tie Marius si eu sunt innebunit dupa personaj.Imi plac la nebunie replicile amuzante,ironice,spontane etc.Nu stiu cat de interesant ar fi sa primeasca ajutoare extra,eu il vad single gen Batman.
ancutza200 pe 25 noiembrie 2012 19:06
perfecta dreptate :D:D
GeorgeTheMouz pe 04 Septembrie 2010 16:32
Ar fi super nasol sa-l inlocuiasca altcineva pe robert , cum au facut cu terrence howard.
FoxHound pe 12 Decembrie 2010 16:44
Iron Man 3 !
Omul de oţel 3,ok filmul a inceput bine si se indrepta spre si mai bine dupa care sa intamplat ceva.Ceva care a schimbat datele problemei,o intorsatura pe care eu nu prea am inteles-o.Nu pot sa imi dau seama nici acum ce scop a avut. In rest, filmul a fost plin de actiune,efecte speciale bune,amuzant,epic,placut ochiului etc.
Banana02 pe 17 Ianuarie 2011 05:52
FIlmul oricum parerea mea este de nota 9 .la fel si primele 2 de 9 sunt .dar oricum actorul e super tare .uitati-va si la Sherlock Holmes tot cu el app .super si acel film recomand :D
Ovidiu239 pe 10 martie 2013 22:57
De unde stii tu ca-i de 9? L-ai vazut?!
juliette_carter pe 01 Martie 2011 17:08
sper sa fie fain
mi-au placut primele doua sper sa fie bun si asta, da abia il astept
leo26 pe 5 septembrie 2013 16:43
[Comentariu şters de moderator]
juliette_carter pe 8 septembrie 2013 17:24
daca nu ti-a placut, da-i o nota proasta, nu te lua de altii. daca nu-ti convine abtine-te
legolas05 pe 10 Martie 2011 18:10
Am vazut astazi filmul,destul de frumos,multa actiune si efecte speciale,Tony Stark ca de obicei la fel de amuzant si plin de umor.Dar, din cate stiam din benzile desenate,Mandarinul este unul dintre cei mai puternici si periculosi adversari a lui IM,insa in film ne este prezentat ca un betivan si un destrabalat,cea mai mare dezamagire a mea,din trailer chiar aveam asteptari mari de la el,sa nu mai zic de cele 10 inele ale puterii,ma intreb oare cand le va folosii,in IM5??
kidanutz pe 21 martie 2012 21:27
si a doua parte?panarama aia?a stricat dupa parerea mea cam tot...
cos7i pe 12 iunie 2013 13:47
Si dupa parerea mea Iron Man 3 este cel mai slab din serie ... As da totusi un 7
vlad199030 pe 11 Mai 2011 10:10
vad ca regia nu mai e de Jon Favreu. asta nu prea imi place
alexsovaiala pe 30 Mai 2011 22:24
Ce porcarie un ciudat care e din otel. plictisitoare au fost primele 2 parti dar ce sa zic si de a 3 parte
mihaita34 pe 13 septembrie 2011 12:08
ejti varza omule
leo26 pe 5 septembrie 2013 16:41
alexsovaiala ai tot respectul din partea mea, un rahat de film cu nota mare.
theodor09 pe 08 Iulie 2011 17:41
Deabea astept! Primele 2 mi-au palcut mult........
Ovidiu239 pe 11 aprilie 2013 13:09
Si esti tu sigur ca va iesi o capodopera?
Scorpiosv pe 27 mai 2013 04:55
si a iesit o tampenie...
mihaita34 pe 13 Septembrie 2011 12:10
Super
O sa fie ceva super.Mia placut foarte tare celelalte parti
Abia astept sa iasa

OptimusPrime pe 28 Decembrie 2011 15:26
Primele 2 au fost chiar reusite...spun eu, admirator al genului. Sper ca si al 3-lea sa fie macar la fel!
tikitumba pe 30 Decembrie 2011 21:28
primul .. wow super marfa beton B.C.A ciment ... cm vreti voi sa ii spuneti .. al 2.lea hmm acceptabil totusi nu se compara cu prima parte ... sper ca a 3a parte sa fie ca prima de frumoasa da sa si recupereze pen tru a 2a.. adica sa fie mai buna decat toate.. in fine de.a lungul anului 2012 vor aparea mai multe detalii si ne vom putea face o mica idee a filmului
CosminHorrorMaster pe 26 Martie 2012 15:06
Abia astept si aceasta parte. Primele doua au fost bune, ma rog, al doilea mai putin, da r cel putin Robert Downey Jr. o sa apara din nou!!! Abia astept !!!
patry16 pe 13 Iunie 2012 00:07
de abia astept...primele 2 au fost super faine, iar Robert este alegerea perfecta :)
cosm.iN pe 13 Iulie 2012 13:11
Primele 2 parti au fost super, sper ca si partea a 3a sa fie la fel
Tyson_Kyd pe 13 Iulie 2012 13:27
Primele doua parti au fost foarte tari, iar partea asta este mult mai buna . Efectele sunt uimitoare, povestea destul de conturata si filmul in sine nu doar ca te tine in suspans, dar te si amuza . Actori s-au intrecut pe ei insusi.... oricum era de asteptat ca Robert Downey Jr. sa joace bine . Mult mai bun decat The Avengers si poate unul din cele mai bune filme de la Marvel, de pana acum .
Ovidiu239 pe 14 septembrie 2013 00:27
Vezi ce faci cu acel "sau". Ma rog, probabil tu acum iti editezi comentariul si te faci ca ploua.
Tyson_Kyd pe 21 septembrie 2013 13:22
.....
miaa pe 16 Iulie 2012 14:13
Abia astept sa apara filmul! Il iubesc pe Iron Man de cand eram mica, si pana acum am vazut de multe ori primele doua filme. Deci prin urmare.... abia astept sa apara Iron Man 3!
Intrebare: Pana la urma Scarlett Johansson joaca sau nu in filmul asta?

mistgun pe 9 martie 2013 17:51
In distributie nu apare, sper ca apare in film si ca doar au uitat sa o mai adauge in distributie e chiar misto gagica
pitzu1979 pe 26 August 2012 13:25
e ok
super dar nu e superman si tot e robot ?abia astept sa apara filmu asta?s-a il vad?
Indru pe 28 aprilie 2013 00:00
Ăla e Man of Steel. Confunzi filmele.
tunelos pe 05 Septembrie 2012 10:58
tunelos
"Se pare că din centrul de control al celui de-al 47-lea costum al său, Stark va avea posibilitatea de a controla o mulţime de alţi „oameni de oţel” în luptă – respectiv 40 – reuşind astfel să ţină piept inamicilor săi. Iron Man 3 pregăteşte, aşadar, ceva inedit (şi ambiţios) fanilor săi pentru 3 mai 2013"
...da da... da da, mai taie din ele...;) "nava tata" care are in control alte 40

mihai7za pe 30 Octombrie 2012 16:18
anonim
super tare, o sa mi se lungeasca urechile pana in april 2013
rotariumaria pe 27 Decembrie 2012 23:11
Primele 2 părți au fost super, după părerea mea.Personajul este plin de umor și ironie...sunt sigură că și a 3-a parte va fi grozavă!
Later edit: Am văzut filmul și nu m-a dezamăgit deloc... m-au dezamagit totuși unele persoane care nu pot accepta că alții au o părere diferită de a lor.Mă doare în cot ce cred acele persoane dar e trist să vezi atâta prostie peste tot.

IRONMAN3 pe 27 Februarie 2013 19:32
Pepper Potts in costum!
Noul TV SPOT o arata pe Pepper Potts imbracata in noul costum Iron Man, salvand-ul pe Tony.

mistgun pe 09 Martie 2013 17:46
Robert Downey Jr
Faptu ca Jr e omul de otel(fier) face toti bani chiar imi place pesonalitate lui din film :)))
ancutza200 pe 10 Martie 2013 12:56
abea astept :) nu vedeam pe altcineva in rolul lui tony stark decat pe maretul RDJ. :D
ddan329 pe 21 Martie 2013 19:21
trailer 2 iron man 3

tuiila pe 07 Aprilie 2013 05:23
Data lansare amanata
SCHIMBATI DATA CA NUMAI E BUNA!!! DISTRIBUITORUL A SCHIMBAT-O DE PE 26 APRILIE, PE 3 MAI. PE IMDB ARE DATA DE 3 MAI.
Indru pe 28 aprilie 2013 00:07
3 Mai în State, a apărut deja la noi.
bcacata pe 07 Aprilie 2013 21:20
Sper ca filmul va fi exceptional ca primele doua serii.
Ironman22 pe 13 Aprilie 2013 17:11
Buna as avea o intrebare.In ce data si la ce ora se va difuza acest film in Polus la Cluj:|?
wildinthecountry pe 15 aprilie 2013 18:53
In data de X.X.2013
mirceaveronica90 pe 17 Aprilie 2013 15:55
Sa vina Iron Man 3
Regizorul filmului Iron Man a spun intr-un interviu ca pentru partea a3a a mers mai mult pe scene mai dramatice, intense si pe efecte mai spectaculoase. Faptul ca filmul va fi expus in 3D, asta va amplifica efectele…deci cu siguranta voi fi la premiera:-D Intregul interviu cu regizorul Shane Black este aici: http://www.youtube.com/watch?v=pdAtqURWDRs
IngrydIOnescu pe 17 Aprilie 2013 16:11
Sunt curioasa!
Sunt foarte curioasa de unde atatia Iron Man, ce-i cu Mandarin asta, care-i faza cu nanorobotii si cum o sa ii infranga. Abiiiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaa astept sa il vad!
AlexRmF pe 8 mai 2013 18:27
The Mandarin era cel mai puternic adversar al lui Iron Man, asa cum Red Skull era pentru Captain America sau Joker pentru Batman. sunt uimit ca a aparut atat de tarziu in seria de filme
diMatteo pe 18 Aprilie 2013 11:42
intrebare
Va fii in 3D acest film la cinematografe? Va multumesc anticipat!!!!
valentin226 pe 18 Aprilie 2013 13:52
26 aprilie, la noi in cinema
in sfarsit avem si noi iron man inaintea americanilor. la noie este pe 26 aprili, iar la ei este pe 3 mai...:))
robertp1 pe 21 Aprilie 2013 21:35
De ce nu apare fereastra "Cumpara Bilet"
mai sunt 5 zile pana la premiere si nu imi pot rezerva bilet?

fratzica92 pe 22 Aprilie 2013 08:57
au avut mare succes cu primele 2 parti....sper ca a treia parte sa se ridice la nivelul asteptarilor noastre...
sarikka pe 22 Aprilie 2013 16:55
Neaparat trebuie vazut la cinema!!
Nu-mi plac filmele cu super eroi unde nu apare si Downey Jr.Este unul dintre actorii mei preferati si ii ador toate filmele,iar rolul sau din Iron man i se potriveste ca o manusa..........(desi nu sunt fana acestor genuri de filme):))
ghost9529 pe 22 Aprilie 2013 18:59
din ce zi pot sa imi fac rezervare la bilete pentru week-endul asta?
CristiFabian pe 23 Aprilie 2013 23:03
la imax cand apare? sper sa fie difuzat si imax, mor de nerabdare sa il vad
Andrey92 pe 25 Aprilie 2013 19:06
*Alerta de spoilere*

"Capodopera" asta de film se rezuma la: Mandarinul e un fake, un actor platit de Killian pentru a-i distrage atentia lui Stark de la adevaratul villain, Pepper il omoara pe Killian absorbind serul Extremis, Tony isi scoate (IN SFARSIT) bucatile de srapnel din piept si isi arunca arc-reactorul in ocean.
Il preferam pe Favreau in continuare la scaunul regizoral, nu pe Black. Nu ce a facut el din Iron Man...

Andrey92 pe 29 aprilie 2013 10:27
Invata sa citesti. Am scris alerta, deci daca vrei citesti pe propria ta raspundere. Eu nu am nicio vina.
MrJuVe pe 8 mai 2013 13:13
Nu jigni, băi Indru. Când dai 10 la un astfel de film, ţi-ai pierdut dreptul să postezi comentarii. Pe bune, acum, dacă ăsta e de 10, Citizen Kane, să dau un exemplu de film mare, cât poate să primească? 200?
Issypep pe 25 Aprilie 2013 23:09
DISPEEEER
Nu mai pot de nerabdare sa vad filmu si astia la Targu Jiu la Cinema Sergiu Nicolaescu nu il baga !!!
psihologu pe 26 Aprilie 2013 11:38
Iron Man 3: cel mai bun film din serie
Iron Man nu are rival, nici Robert Downey Jr. Sezonul blockbusterului s-a deschis oficial, odata cu lansarea lui Iron Man 3, despre care va avertizez, este mai bun decat va puteti inchipui. Downey Jr. stie cum sa se joace cu personajul lui chiar si in momente slabe, care sunt ca si inexistente in aceasta parte. Iron Man 3 ii intareste statului lui Iron Man ca star al universului Marvel. Unic, original, amuzant si plin de carsima Omul de Otel creat de Robert Downey Jr este super eroul pe care nu-l poti abandona niciodata daca esti fan.

Iron Man 3 este foarte bun, mai bun decat The Avengers, care a mizat pe umor si pe multi, acest lucru i-a furat. Cu rasturnari de situatie, personaje misterioase si bine conturate, umorul si replicile acide ale lui Tony Stark, Iron Man este superlativul unui blockbuster de vara. Dar mai are ceva, pentru ca e pacat sa rezumi Iron Man 3 la un… citeşte

Scorpiosv pe 27 mai 2013 05:06
tu esti tampit..macar taci
Theofil88 pe 26 Aprilie 2013 19:54
O glumă proastă pe lângă Avengers
Mă așteptam la mai mult de la Iron Man 3. De fapt, și-au parodiat propriul personaj, Mandarinul. Credeam că dacă pot exista ciocane zburătoare, nu aveau de ce să le fie rușine să aducă în lumea reală și un mandarin. Personajul putea fi explorat bine, să vedem tenebrele din ființa unui om măcinat de putere, dar nu am avut de-a face decât cu un comedian. Mandarinul nu există, cică e o invenție a unei corporații care i-a dat unui actor rolul să îl pună în scenă. El e, de fapt, un hipiot cam dependent de droguri și cu norocul de a avea întotdeauna o companie plăcută. Cei de la Marvel, zic eu, și-au bătut joc de propria lor muncă.
Personajul lui Downey suferă de atacuri de panică și de insomnii. Guvernul nu îl mai bagă în seamă prea mult, și-a făcut niște drone kamikaze, amenințarea nu mai e globală, nu am rămas cu gustul dezastrului, doar… citeşte

Nimicdinceparafi pe 11 mai 2013 20:48
Scenaristii din ziua de azi de la Hollywood nu duc aproape nimic nou,in mai toate cazurile se inspira din clasici ,de fapt sunt variatiuni ale unor teme ,personaje sau povesti deja spuse.In cazul de fata este destul de evident care este inspiratia pt Mandarin :Vrajitorul din Oz.Aceeasi dezamagire am avut-o si in cazul lui Bane :nemilosul psihopat super-inteligent nu era decat un ursulet pufos indragostit ,marioneta Mirandei.Un twist care nu-si avea rostul si care oricum nu era original, cine a vazut The World Is Not Enough stie despre ce e vorba.Una peste alta,recenzia ta este destul de obiectiva desi nota mi se pare un pic virgula cam dura.
Theofil88 pe 16 mai 2014 22:09
Judecă filmele după gen. Acesta e acțiune.
Jenny_pisica pe 26 Aprilie 2013 19:57
Pofta buna copii !!!
Acesta este cel mai bun din serie, primele 2 au avut unor si actiune; dar totusi eu nu sunt un fan al corevei zburatore, chiar daca e Robert Downey Jr. continutul. Im im place cum au facut salata de data aceasta. Nu au pus acentul atata de mult pe lupte si efecte si s-au bazat pe poveste si pesonaje.
wildinthecountry pe 27 Aprilie 2013 00:07
X
Sunt usor dezamagit de iron man 3
Mai bun ca partea 2 dar mai slab ca 1
Ma asteptam la mai multa actiune si un villain pe masura si am primit exact invers....

adelutza_p pe 28 aprilie 2013 01:08
Exact senzatia asta am avut-o si eu. A fost sub asteptari.... in ceea ce il priveste pe Mandarin, ma asteptam la cu tot altceva. Surprinzator DA, dar nu in sensul bun. Din pacate.
Ovidiu239 pe 17 august 2013 21:07
Sunt de acord cu voi, Mandarinul apare prea putin in film. Filmul mi-a placut, dar Mandarinul a fost sub asteptari, si nu cred ca e vina actorului.
Iron Man 3 – How Tony got his groove back | Koolhunt.ro - Vezi Bucurestiul cu alti ochi
[...] nici un caz un film perfect (nu ca asa ceva ar exista), dar Iron Man 3 e cu siguranta filmul care nu trebuie pierdut in aceasta perioada la [...] citeşte
Alex4Fun90 pe 27 Aprilie 2013 02:04
Slabut ...
Am ajuns foarte bucuros pe scaunul de la cinema ( Imax chiar ) insa am plecat complet dezamagit . Atat
alexyno21 pe 27 Aprilie 2013 10:33
Tocmai lam vazut si am fost foarte impresionat de productie.Un film de nota 9+.
Merita vazut .

Alex4Fun90 pe 27 aprilie 2013 13:28
9+ si ai dat 10 :))
leo26 pe 5 septembrie 2013 16:36
alexyno cred ca ai 5 ani, daca si filmul asta-i de 9, offf greu cu voi.
Bmave pe 27 Aprilie 2013 14:24
Are cateva momente dar in rest filmul este o porcarie(primul a fost bun astea 2 si 3 proaste) ,as putea sa zic, nu vreau sa jignesc, ca un film de genu asta de indobitoceste
izmarius pe 7 mai 2013 22:55
mi-au trebuit 5 minute sa inteleg ce ai scirs. ASTA e film de la care iti scade iq-ul http://www.cinemagia.ro/filme/the-conjuring-488013/
Midnite pe 27 Aprilie 2013 17:40
Un Om de Fier ca nimeni altul
Recomand și vă transmit că nu o să fiți dezamăgiți. Mergeți cu încredere!

[lateredit]

Așa este, este Omul de Fier, nu de Oțel.. :)

AlexRmF pe 8 mai 2013 18:23
Om de Fier... ala din "aliaj" are alt nume - Superman aka. Clark Kent
Scorpiosv pe 27 mai 2013 05:08
mie deja imi pare rau ca l-am vazut...nu merita
Indru pe 28 Aprilie 2013 00:00
Cel mai bun din serie
L-am văzut la cinema, şi IM3 e cel mai bun Iron Man făcut până acum. Acţiune, umor, efecte speciale, şi un scenariu perfect, care te surprinde extraordinar! I-am dat zece din entuziasm, dar mai puţin de 9 nu merită. :D
Go1 2 3 4