Păreri Iron Man 3

(2013)

Iron Man - Omul de oțel 3

IngrydIOnescu pe 17 Aprilie 2013 16:11
Sunt curioasa!
Sunt foarte curioasa de unde atatia Iron Man, ce-i cu Mandarin asta, care-i faza cu nanorobotii si cum o sa ii infranga. Abiiiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaa astept sa il vad!
AlexRmF pe 8 mai 2013 18:27
The Mandarin era cel mai puternic adversar al lui Iron Man, asa cum Red Skull era pentru Captain America sau Joker pentru Batman. sunt uimit ca a aparut atat de tarziu in seria de filme
deadlord pe 02 Mai 2013 20:52
Mi-au placut foarte mult primele doua parti, mi s-au parut spectaculose, pline de suspans si in general foarte bune.Acesta este foarte spectaculos, la fel de plin de suspans, cu un scenariu foarte bun, regie de excenptie si o distributie geniala. Mi-a placut extrem de mult ca si acesta combina foarte bine scenele de actiune cu cele amuzante si hilare.Un simgur lucru nu prea mi-a placut si acesta este ideea cu care au venit in privinta Mandarinului. Nu zic ca nu imi place ca in sfarsit Mandarinul este inamicul lui Iron Man si in film, ci spun ca nu mi-a placut abordarea personajului. Nu vreau sa spun exact ce m-a deranjat, pentru ca as divulga din film si as strica tot suspansul si tot socul celor care nu l-au vazut. Daca l-ati urmarit sau il veti urmari veti sti ce m-a cam deranjat. Eu ma asteptam ca Mandarinul sa fie acelasi personaj cu inele pe toate degetele, inspaimanator si diabolic… citeşte
MrJuVe pe 8 mai 2013 13:07
Folosesti prea usor cuvinte mari pentru un film... mic. Genial pare a fi un termen putin nelalocul lui in acest caz.
robertp1 pe 21 Aprilie 2013 21:35
De ce nu apare fereastra "Cumpara Bilet"
mai sunt 5 zile pana la premiere si nu imi pot rezerva bilet?

mirceaveronica90 pe 17 Aprilie 2013 15:55
Sa vina Iron Man 3
Regizorul filmului Iron Man a spun intr-un interviu ca pentru partea a3a a mers mai mult pe scene mai dramatice, intense si pe efecte mai spectaculoase. Faptul ca filmul va fi expus in 3D, asta va amplifica efectele…deci cu siguranta voi fi la premiera:-D Intregul interviu cu regizorul Shane Black este aici: http://www.youtube.com/watch?v=pdAtqURWDRs
miaa pe 16 Iulie 2012 14:13
Abia astept sa apara filmul! Il iubesc pe Iron Man de cand eram mica, si pana acum am vazut de multe ori primele doua filme. Deci prin urmare.... abia astept sa apara Iron Man 3!
Intrebare: Pana la urma Scarlett Johansson joaca sau nu in filmul asta?

mistgun pe 9 martie 2013 17:51
In distributie nu apare, sper ca apare in film si ca doar au uitat sa o mai adauge in distributie e chiar misto gagica
Ovidiu239 pe 17 August 2013 21:05
Foarte bun filmul, dar Mandarinul? Doar atat?
Sunt surprins in mod placut de "Iron Man 3", un film ce seamana din cateva puncte de vedere cu "Avengers", efecte exceptionale si ceva faze chiar amuzante. Dar parca filmul asta se bucura de o regie ceva mai buna, insa sunt dezamagit de villainul filmului, Mandarin. Si nemultumirea mea nu e cauzata de actorul ce l-a interpretat, dar a aparut foarte putin in film, si n-a fost implicat cat ar fi trebuit in storyline. Deci la ani indepartare de Jokerul din filmul "The Dark Knight".
Una peste alta filmul este foarte bun, ai ce vedea, si daca ai fost entuziasmat de "Avengers", sunt convins ca si de asta vei fi. Eu n-am fost entuziasmat de niciunul, dar ambele mi-au placut.

Rasta_Man pe 4 septembrie 2013 21:29
Nu inteleg nemultumirea ta fata de Mandarin ! Inteleg ca niciunul din filme nu te-a entuziasmat si ca intr-un final ti-au placut, insa nu intereseaza pe nimeni chestia asta . Vezi si tu ce scrii intr-un comentariu, daca tot te crezi cinefil, bai pustiulica !
Ovidiu239 pe 4 septembrie 2013 23:55
Am spus de ce sunt nemultumit de Mandarin, nu trebuie sa ma repet sau sa-ti explic tie mai detaliat. Iron Man 3 si Avengers sunt doua filme bune, chiar foarte bune, dar nu neaparat unele pe care sa le revad. Daca o sa te uiti in lista mea de filme, vei vedea ca niciunul din ele nu sunt trecute la favorite. Entuziasmat am fost eu de alte filme, si anume de Titanic, de The Shawshank Redemption, Godfather, Lord of the Rings, Green Mile, Hachicko, Saving Private Ryan, The Curious Case of Benjamin Button etc.
cosmin_kedii pe 30 Aprilie 2013 11:31
Iron Man 3 este un film mare el are o poveste foarte bună plină de acțiune, umor și surprize. Suspansul este bine gestionat, iar efectele speciale sunt impresionante.
xerses pe 29 Aprilie 2013 22:58
Filmul este spectaculos; a meritat cu prisosinta sa-l vad; scenariul bun; efecte speciale grozave...dinamism...
CosminHorrorMaster pe 26 Martie 2012 15:06
Abia astept si aceasta parte. Primele doua au fost bune, ma rog, al doilea mai putin, da r cel putin Robert Downey Jr. o sa apara din nou!!! Abia astept !!!
Cote2Dieu pe 07 Mai 2013 23:39
Capodopera
Filmul asta este extraordinar ! Nu-i lipseste absolut nimic.
Andrey92 pe 25 Aprilie 2013 19:06
*Alerta de spoilere*

"Capodopera" asta de film se rezuma la: Mandarinul e un fake, un actor platit de Killian pentru a-i distrage atentia lui Stark de la adevaratul villain, Pepper il omoara pe Killian absorbind serul Extremis, Tony isi scoate (IN SFARSIT) bucatile de srapnel din piept si isi arunca arc-reactorul in ocean.
Il preferam pe Favreau in continuare la scaunul regizoral, nu pe Black. Nu ce a facut el din Iron Man...

Andrey92 pe 29 aprilie 2013 10:27
Invata sa citesti. Am scris alerta, deci daca vrei citesti pe propria ta raspundere. Eu nu am nicio vina.
MrJuVe pe 8 mai 2013 13:13
Nu jigni, băi Indru. Când dai 10 la un astfel de film, ţi-ai pierdut dreptul să postezi comentarii. Pe bune, acum, dacă ăsta e de 10, Citizen Kane, să dau un exemplu de film mare, cât poate să primească? 200?
tikitumba pe 30 Decembrie 2011 21:28
primul .. wow super marfa beton B.C.A ciment ... cm vreti voi sa ii spuneti .. al 2.lea hmm acceptabil totusi nu se compara cu prima parte ... sper ca a 3a parte sa fie ca prima de frumoasa da sa si recupereze pen tru a 2a.. adica sa fie mai buna decat toate.. in fine de.a lungul anului 2012 vor aparea mai multe detalii si ne vom putea face o mica idee a filmului
Midnite pe 27 Aprilie 2013 17:40
Un Om de Fier ca nimeni altul
Recomand și vă transmit că nu o să fiți dezamăgiți. Mergeți cu încredere!

[lateredit]

Așa este, este Omul de Fier, nu de Oțel.. :)

AlexRmF pe 8 mai 2013 18:23
Om de Fier... ala din "aliaj" are alt nume - Superman aka. Clark Kent
Scorpiosv pe 27 mai 2013 05:08
mie deja imi pare rau ca l-am vazut...nu merita
Jenny_pisica pe 26 Aprilie 2013 19:57
Pofta buna copii !!!
Acesta este cel mai bun din serie, primele 2 au avut unor si actiune; dar totusi eu nu sunt un fan al corevei zburatore, chiar daca e Robert Downey Jr. continutul. Im im place cum au facut salata de data aceasta. Nu au pus acentul atata de mult pe lupte si efecte si s-au bazat pe poveste si pesonaje.
pitzu1979 pe 26 August 2012 13:25
e ok
super dar nu e superman si tot e robot ?abia astept sa apara filmu asta?s-a il vad?
Indru pe 28 aprilie 2013 00:00
Ăla e Man of Steel. Confunzi filmele.
mihaita34 pe 13 Septembrie 2011 12:10
Super
O sa fie ceva super.Mia placut foarte tare celelalte parti
Abia astept sa iasa

psihologu pe 26 Aprilie 2013 11:38
Iron Man 3: cel mai bun film din serie
Iron Man nu are rival, nici Robert Downey Jr. Sezonul blockbusterului s-a deschis oficial, odata cu lansarea lui Iron Man 3, despre care va avertizez, este mai bun decat va puteti inchipui. Downey Jr. stie cum sa se joace cu personajul lui chiar si in momente slabe, care sunt ca si inexistente in aceasta parte. Iron Man 3 ii intareste statului lui Iron Man ca star al universului Marvel. Unic, original, amuzant si plin de carsima Omul de Otel creat de Robert Downey Jr este super eroul pe care nu-l poti abandona niciodata daca esti fan.

Iron Man 3 este foarte bun, mai bun decat The Avengers, care a mizat pe umor si pe multi, acest lucru i-a furat. Cu rasturnari de situatie, personaje misterioase si bine conturate, umorul si replicile acide ale lui Tony Stark, Iron Man este superlativul unui blockbuster de vara. Dar mai are ceva, pentru ca e pacat sa rezumi Iron Man 3 la un… citeşte

Scorpiosv pe 27 mai 2013 05:06
tu esti tampit..macar taci
user-64d92a5f707d1 pe 14 August 2023 10:33
Un film cu un scenariu excelen cu o distributie de exceptie asa ca nota mea e 8.2
forever_young_ pe 27 Ianuarie 2021 22:56
FOARTE BUN !
un film cu de toate ...vazut si revazut ...si de vazut !
AdriAdrianna98 pe 20 Decembrie 2019 12:13
Începutul și parcursul destul de bune, finalul cringe și clișeic cu faza cu nevastă-sa căzând și întorcându-se bine mersi mai mult decat stupidă, la fel ca și schimbu de replici dintre ei.
user-5c7fd2eb27848 pe 06 Mai 2019 16:13
Imi place foarte mult acest film este favoritul meu din trilogia Iron Man mai ales partea cand Tony cheamă armata de ramuri e senzațional notă 10000+
user-5a1afdcbc1b83 pe 30 Aprilie 2019 20:41
Super grozav film cel mai bun din trilogia Iron Man si preferatul meu din seria Iron Man recomand nota 10000+
andystarx pe 24 Ianuarie 2019 18:00
Partea a 3 a ,mi s-a parut la fel de anosta ca si prima parte,aveam ceva asteptari mai mari de la un film cu un buget serios,dar uite ca s-a terminat si seria asta !
carmen_angelus_romila pe 09 Noiembrie 2018 14:42
Intr-o a treia parte a seriei "Iron Man", eroul nostru Tony Stark, ruinat de personajele malefice cel infrunta, incearca sa reincline balanta in favoarea sa, intr-o pelicula de o aceeasi factura fantastica, cu actiuni neprevazute si tenifiante, sub interpretarea cunoscutilor actori: Robert Downey Jr., Guy Pearce si Gwyneth Paltrow.
user-5aea12f3ea16e pe 03 Mai 2018 09:43
Un film bine gândit ca și restul din serie, primul rămâne cel mai bun
chiba_florin pe 15 Aprilie 2018 21:46
Superb
Pur şi simplu genial ! O continuare surprinzătoare a seriei !
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 19:02
Iron Man 3
klute pe 04 Ianuarie 2016 19:07
Sînt filme de la care nu ai alte așteptări, decît să nu te pună pe fugă. Acesta le îndeplinește.
herleaflorin pe 28 Ianuarie 2014 22:51
Clar cel mai slab din serie au terminat cu Mandarinul pur si simplu au dat cu acest caracter de pamant filmul putea cred fi mai bun decat prima parte daca il faceau pe Mandarin asa cum trebuie sa fie el.Partile bune din film sunt Robert Downey Jr. care joaca ca de obicei grozav el salveaza un pic din film prin prestatia lui grozava.
davidmaniac pe 18 Ianuarie 2014 03:15
Din punctul meu de vedere "Iron man 3" este un esec grav chiar daca a scos peste un miliard, foarte slabut fata de primele doua parti , o porcarie de film ma plictisit de moarte, singurul lucru fain mi se parea atunci cand tony stark isi pune costumul pe el si ii veneau bucatile de costum pe el , in rest este enervant , plus ca nu imi place ca Pepper devine si ea o eroina cu super puteri, ma dao dracu ....cacat de film
BETRulleR pe 05 Noiembrie 2013 23:04
Devine din ce in ce mai banalizat. Iti dai seama dupa dialoguri, ca toata echipa e plina de ea si de ideile magnifice pe care tine sa ni le detainuie sacadat, ca mitralierele ce nu gresec niciodata. Ca n-au cum! Sunt asa de dense in ceeace fac! Da-ti capul pe spate, ca sunt magnific! Dar nu prea sunt! E cam de duzina. Fetele sunt frumoase. Iar marea mea prietena, Gwyneth Paltrow scuipa foc mai ceva ca Etna, fara nici o noima si putinta de scapare. Ben Kingsley face toti banii in harababura asta ce colcaie de flacai inflacarati si explozivi. Nu te mai cred, neica! Fii si tu sincer cu noi, daca tot esti in capul listei! E pacat sa faci lumea sa dea banii degeaba. Nu zic, nu totul pute, dar nici numai miere intelectuala si artistica! Na.
georgel1976 pe 27 Octombrie 2013 08:24
o supa incalzita iar si iar
film frumos, cu efecte speciale foarte "speciale", filmul continua firul narativ al seriei, uneori se exagereaza, chiar prea suparator. dar se merita vazut.
africanus pe 09 Septembrie 2013 18:26
Slabut!
Filmul nu m-a impresionat, in mare parte am admirat efectele speciale si cam atat, scenariul destul de slabut, in fine astea sunt filmele secolului XXI in mare parte....
R.I.P. filmelor din anii '50, '60, '70, 80', 90' si 2000, parerea mea este ca acesti ani enumerati mai sus au fost cei mai fructuosi in materie de filme, mai ales ca se punea accent pe jocul actoricesc si nu pe "desene animate" ca acum. Am mai zis-o si cu alte ocazii...

alex210 pe 01 Septembrie 2013 21:25
un film bun cu o poveste foarte proasta mult prea indepartata de benzile desenate unde extremis ar fi trebuit sa fie ce si-a injectat stark pt a putea controloa armura .
Aparent cei ce au imaginat povestea nu s-au documentat deloc.a si sa nu uitam de iron patriot care ar fi trebuit sa fie Norman Osbourne nu war machine vopsit,filmele bazate pe benzi desenate ar trbui sa respecte istoria personajelor si povestea cat mai mult posibil.

GALD pe 31 August 2013 15:51
Entertainment pentru copii
Da, copii au evoluat deja atat de mult in imaginatie si tehnologie, incat sunt marii fani ai acestor genuri de filme.
Noi, celor cu 40+ ne tine atentia treaza si ne provoaca in a cauta si descoperi filoane de substante interesante in personaje, subiect, efecte speciale, etc.
Din fericire, filmul nu a facut economie cu aceste capitole si merita vazut.

sarge pe 29 August 2013 16:34
Un Iron Man fara Tony Stark in el....filmul s-a bazat mai mult pe personajul Tony decat pe Iron Man si de aceea a iesit un fel de Iron Man wireless
Scorpiosv pe 27 Mai 2013 05:06
Foarte slab scenariu !!!!
Deci sunt total dezamagit..promovare multa...dar film foarte slab...multi dau note doar cand vad costumul lui Iron Man...asa ca nu ma astept ca nota sa ajunga la locul meritat..4-5...
Unde e Hulk si alte personaje din Avengers daca vine sfarsitul lumii?...scenaristi tampiti.....cum dracu sa faci o greseala asa de imensa la un film atat de promovat...trebuie sa fii tare tampit sa nu observi greselile imense facute in film...

adriana.cioceanu pe 20 Mai 2013 12:37
Da e un film bun dar atat , nu vine cu nimic nou fata de celelalte , putea sa fie si episodic dar nu m-a impresionat cu nimic nou .
rdu72 pe 15 Mai 2013 17:03
Un film slab dupa atitea asteptari,un scenariu care lasa de dorit!Regizat bine,efecte speciale foarte bune,nimic de zis,dar pina si scenariile din desenele animate cu Iron man sint mai bune.Simpaticuta interpretarea Mandarinului,a lui Ben Kingsley de fapt,pacat ca nu a avut nici o legatura cu desenul animat!Un film inceput bine care sa terminat varza,un sfirsit...care a dezamagit pe multi pusti fani!
Intrebari puse de un pusti de 7 ani:De ce un costum atit de performant cum este Mark42 se incarca de la o baterie de masina?Ce rol mai are arc-reactorul(scinteia)?
De ce a aruncat in aer toate costumele?De ce Mandarinul este de fapt un actor?
De ce sa operat Iron man?de ce a renuntat la scinteie?Sa intelegem ca sa terminat cu Iron man,nu se va mai aparea alt film!
Incercati sa.i raspundeti voi.

6Patronul9 pe 05 Martie 2018 11:25
Personal,consider ca acesta este cel mai bine facut din trilogie.Shane Black si-a lasat amprenta regizorala pe acest personaj,realizand un film alert,colorat,plin de viata,amuzant si per total plin de entertainment.Il recomand tuturor !
mihai_barbu pe 10 Noiembrie 2015 20:04
Acceptabil dar mie tot 2 mi s-a parut cel mai bun din serie, stie careva daca apare si 4 ? :))
omucuvaloare pe 20 August 2014 20:13
MinionuS pe 15 August 2014 11:34
Un film excelent!!!
Merita vazut!!!
Super film!
Recomand!!!

Alexys01 pe 14 Iulie 2014 23:33
Cel mai bun film din trilogie,dupa parerea mea....
Kuhaylan pe 08 Iunie 2014 18:57
.............................................................................
Filme ?i arom? de cafea pe 05 Iunie 2014 02:27
| Filme și aromă de cafea
[...] Shane Black a reuşit să scrie şi să regizeze unul dintre cele mai imprevizibile filme văzute în ultima vreme la cinema: Iron Man 3 are mereu un as în mânecă (sau în vreun cotlon al costumului), fiind încontinuu în stare să captiveze, uimească şi amuze. Asta pe lângă uimitoarea desfăşurare de forţe a efectelor speciale. Robert Downey Jr. este la fel de amuzant în rolul ironicului Tony Stark, iar în jurul său se învârt actori precum Gwyneth Paltrow, Rebecca Hall, Guy Pearce, Ben Kingsley şi Don Cheadle, cu toţii mai obişnuiţi cu filme de Oscar decât cu blockbustere pline de supereroi, dar gata oricând să-i fure protagonistului puţin din lumina reflectorului. [...] citeşte
AndreBlack pe 01 Iunie 2014 18:18
Cel mai bun Iron Man de pana acum . Nu este la fel de bun ca 'The Avengers'' dar merita toata atentia . Efecte speciale , tensiune , jocul actoricesc cat si umorul sunt formidabile . Astept ''Avengers 2'' . Nota 9 .
CINEFILUL DE SERVICIU pe 21 Mai 2014 02:32
Iron Man 3 (2013) | CINEFILUL DE SERVICIU
[...] http://www.youtube.com/watch?v=aV8H7kszXqo Sites: IMDb  Rotten Tomatoes  Metacritic  CinemaRX  Cinemagia 2013-04-29 +Andrei Mutuligă window.___gcfg = {lang: 'en-US'}; (function(w, d, s) { function [...] citeşte
Razvan600 pe 20 Aprilie 2014 20:59
Un film bun care amesteca actiunea, comedia si drama pentru a deveni cel mai bun "Iron Man" de pana acum.
Rippa pe 01 Aprilie 2014 11:22
mult mai slab decat primele 2...................................
Go 1 2 3 4