Păreri Insidious

Insidious

edy21 pe 10 Mai 2011 12:16
In careva dintre zilele astea am fost deja "insetat" sa vad un film horror si am decis sa-l vad pe acesta si chiar nu ma asteptam sa fie chiar dar chiar asa de bun, Insidious e genul de film la care te uiti dc. vrei sa te sperii dc. vrei sa-ti fie chiar frica,pt.ca eu personal m-am speriat de cateva bune ori.
Deci e un film fantastic,deja de la inceput e asa dar asa de scary,si plin dar plin cu suspans il recomand din toata inima tuturor iubitorilor de horror pt.ca e suuuuuuuuper bun,suuuuuuuuuuuuper scary,suuuuuuuuuuuuuuper captivant intr-un cuvant merita vazut chiar merita,
Si pot sa spun cel putin pt.mine ca e cel mai horror film pe care l-am vazut pana acum.

misterx2002 pe 08 Mai 2011 11:35
o coloana sonora foarte reusita care seamana mult cu filmele anilor 80...90,un horror foarte bun dupa parerea mea care te tine in suspans....nota 9
mike11 pe 30 Aprilie 2013 12:42
for real?!
WORST....HORROR....MOVIE..........EVER!!!!!!!!!!!!!!!
Angerie pe 9 iulie 2013 23:44
Si cel mai bun ? Twilight? Patetic.
silent.hill pe 15 Octombrie 2011 18:35
cea mai mare porcarie de film...bineinteles,dupa ``mortuary``...am si eu 1 intrebare pt cei care i`au dat note mari si sustin ca e bun de vazut...cum puteti sa spuneti asa ceva???!? jesusz...chiar m`am amuzat la filmul asta,mai mult aduce a parodie decat a horror =)) inca ceva,poate se gaseste sa`mi explice si mie cineva finalul :))) cum de baba a reusit sa intre in trupul lui ``Josh`` ,desi era o simpla fantoma si ``spiritul malefic``,care era cel mai tare dintre toti nu a putut sa`l ia pe al lui ``Dalton``??? ... hai sa fim seriosi...totusi,astept raspunsul,poate cine stie :)
tatucu_alin pe 6 februarie 2015 15:31
Nici pe mine nu m-a impresionat filmul.Finalul a fost chiar aiurea.
cris2703 pe 29 Iunie 2011 20:23
Coloana sonora buna
Are momente de suspans..insa nu m-a speriat (eu nu vroiam sa-l vad singura).
Ideea e interesanta...dar evident...will be continued :))))

navodarean pe 14 iulie 2011 21:53
sa stii ca singura simti adevarata senzatie,sa incerci vreodata,eventual cu lumina stinsa,si nu iti mai trebuie horror un an.O sa te uiti la Tom si Jerry.
morfil pe 27 Iunie 2011 14:54
...despre călătorii astrale și proiecții astrale...
Un film în care se discută atât de serios, tensionat și deschis, fără prejudecăți, despre călătorii astrale și proiecții astrale nu poate decât să mă cucerească instant!

Treptat, sfâșiați de materialismul extrem al contemporanului, pășim spre spiritualitatea uitată... Re-conștientizăm că există ceva dincolo!!! După câte secole de rătăcire, Doamne?!

Trecerea aceasta va avea urmări grave - nu vom supraviețui toți... E un proces dificil, însă astfel de filme ajută la îndeplinirea scopului final - transformarea într-o civilizație predominant spirituală. Fie că ne place, fie că nu...

De abia aștept să văd Ink...

Omu_Problema pe 05 Martie 2016 17:45
Bunicel
James Wan este printre putinii regizori de horror care mai fac filme acceptabile in anii 2000.
Ce sa zic, filmul, bunicel, puteau sa-l faca putin mai scurt, sau sa adauge mai multe momente scary.

povesti_de_groaza pe 31 Decembrie 2014 17:06
Acest film nu m-a speriat, dr m-a tinut cu sufletul la gura. Povestea interesanta si originala. Daca vreti sa vedeti un film horror sa va uitati la acest film pentru ca nu este o pierdere de timp!
Dana04 pe 05 Ianuarie 2014 11:00
Un horror bun. Abia astept sa va continuarea sunt curioasa ce o sa mai aduage la el. Merita vazut!
Alecssuu pe 01 Ianuarie 2014 20:42
Neintelegere
Nu am inteles ultima parte din film,cand sotia s-a uitat la aparat si a vazut poza si din Josh s-a transformat intr-o bartrana,ce sa inteleg din asta? Era posedat de la inceput sau cum? N-am inteles interventia bartranei ca fiind Josh.
CocosulBogdi pe 01 Ianuarie 2014 14:53
Mie personalmi-a placut.:) Acum umreaza sa vad si II-ul :)
Mihai2508 pe 27 Decembrie 2013 23:36
F. bun
Un horror foarte reusit, chiar m-am speriat la unele faze destul de tare, chiar induce un anumit sentiment de teama.
crome pe 24 Decembrie 2013 21:09
foarte bun filmul , un joc excelent intre lumea asta si cea de dincolo de oglinzi !
Infinity pe 20 Decembrie 2013 02:05
Insidious (2010)
Filmul a avut momente bune, momente asa si asa si momente mai putin bune. In primul rand, a reusit sa ma sperie. Cat de cat. Are destule momente scary, dar si personaje foarte infricosatoare. Aceste doua lucruri reprezinta "plusul" filmului, ca sa zic asa. Ideea nu e rea, dar n-a fost implementata asa cum trebuie in film si printre personaje. Jocul actoricesc slab, modul in care a fost filmat si cateva scene cam penibile si cam trase de par reprezinta momentele mai putin bune. Ii dau un 6 spre 7. Urmeaza sa vad si a doua parte.
ionutzalyn pe 25 Noiembrie 2013 19:33
foarte tare nu mam plictisit nici un pic la el merita vazut :D
Sebastian96 pe 26 Septembrie 2013 23:51
A fost un film horror acceptabil,avand in vedere faptul ca infricoseaza doar cu acele efecte de "cacao".
1900toamna pe 15 Septembrie 2013 23:40
nu mi-a placut
din momentul aparitiei babei a devenit un film ridicol....
cosmin222 pe 01 Iulie 2013 21:08
Un film foarte bun, suspansul si misterul sunt puse perfect, pop-up-urile sunt perfect plasate. Cam atat, foarte bun plot-ul BTW
MariaVilla pe 28 Iunie 2013 21:46
L-am vazut intr-o seara de iarna cu prietenii si mai mult ma speriam de sunetele lor decat de film !:)) a fost super oricum ; un film despre care cred ca orice amator de filme horror il poate vedea !
enilson2008 pe 16 Aprilie 2013 14:25
smeker smeker smeker smeker.................................
Kuhaylan pe 21 Martie 2013 16:05
00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
Miiku pe 14 Martie 2013 22:26
Vai dar ce mai film, chiar m`am speriat. Am trait o trauma vro` 2 luni de pe urma lui. -.-"
08anamaria21 pe 08 Martie 2013 12:44
Merita vazut clar !
Eu recunosc m-am speriat de foarte multe ori. Mi-a placut, insa ce m-a deranjat a fost sunetul, coloana sonora, aveam mereu impresia ca am eu volumul dat la mic, dar nu era asa. Fara crime,sange,omor,sadism ceea ce este un plus foarte mare!
bianca_roca pe 14 Februarie 2013 01:41
Un film horror foarte bun, care reuşeşte să te ţină în suspans pe tot parcursul celor 103 minute.
isabela_isa pe 04 Februarie 2013 11:48
Un film bun insa apar cateva exagerari...
Il recomand persoanelor care prefera acest gen de film.

AndreBlack pe 01 Ianuarie 2013 22:28
Un film horror chiar foarte bun . Nu ma asteptam sa fie asa de bun filmul . Mi-a placut si o sa il mai vad inca o data noaptea singur cu lumina stinsa , pentru a simti acel feeling de frica :)
knorbi pe 01 Decembrie 2012 02:18
Cele mai multe filme Horror nu incearca sa gaseasca o logica in spatele aparitiilor, dar nu este si cazul lui Insideous. Povestea e originala si chiar m-a facut sa cred ca ma uit la primul film Horror cu final fericit.
ornitoring pe 19 Noiembrie 2012 23:29
cel mai bun dupa parerea mea pe 2010 .faze foarte bune de suspans , si astept poate apare si 2 ..ma marcat ..nota 10
Srdjan pe 27 Octombrie 2012 14:29
Daca nu va place genul horror nu are rost sa va complicati cu el. E unul din cele mai bune horror-uri din ultimii ani, parca e un cosmar transpus in film. Chiar si eu care de obicei ma lasa rece genul am reusit sa tresar la anumite faze. Sunetul e bestial, nu exista gore in film.

Actorii si mai ales mama copilului(Rose Byrne) joaca cam prost. Unele costume cum e cel al dracului putea fi mai bine facute.

Per total il recomand.

Cravan pe 18 Septembrie 2012 20:10
Insidious este un film foarte bun cu actori si o poveste foarte interesat , merita vizionat.
claudiu-daniel-lugoj pe 09 Iunie 2012 01:10
Un film foarte terifiant care iti cam da fiori pe sira spinari,un film horror asa cum numai Janes Wan poate sa faca.Un film foarte bun dar nu-l recomand celor cu probleme cardiace si inca ceva, de preferat ar fi sa fie vazut ziua si nu noaptea.Un film excelent ce merita urmarit.
MetalDude pe 11 Aprilie 2012 23:50
E ok!
Filmul ,din punct de vedere al scenariului este putin slabut,Efectele au fost Ok...Efectele sonore au fost deosebite , a avut cateva scene bune de suspans,unii actori au fost bine ''culesi''Lin Shaye-Exorcista,a interpretat rolul foarte bine ,iar finalul mi s-a parut putin neasteptat.
arkim pe 11 Septembrie 2011 15:13
mega thriller
un thriller excelent care te tine cu rasuflarea taiata..are toate ingredientele acestui gen de film. Recomand! Merita vazut!
paul2000 pe 03 Septembrie 2011 18:52
Unele scene sunt infricosatoare, povestea este destul de originala, iar actorii joaca bine! Efectele sunt foarte bune, scenariul este bine scris, tensiunea nu lipseste si finalul este neasteptat! Desi are unele clisee, ideea filmului aduce ceva nou genului horror! Pe scurt, un film horror foarte bun, care merita vazut de toti fanii genului! Recomand!
anydina pe 31 August 2011 13:57
Mi-a placut foarte mult filmul, un horror exceptional. Chiar de mult timp nu am mai vazut un film horror asa bun. Le recomand tuturor saq il vada.
Mi-a placut foarte mult ideea filmului si cum, pe masura ce vezi filmul, suspansul creste, iar finalul de lasa cu gura "cascata".
Foarte tare si felicitari celor care au jucat in film, precum si regizorului

mtraianc pe 24 August 2011 01:16
5/10
asa .. ajunge un asa ..... al doile nu asi mai are rostul
Insidious – Orfeu in Infern si viceversa, cu strigoi! | Raluk.ro - Review-uri de filme, cafenele, ceainarii si restaurante din Bucuresti
[...] ca, atunci cand sunt fana a prea multor componente ale unui film, tind sa-i iert din defecte, la Insidious m-am straduit sa nu inchid ochii – decat la propriu, cand a fost cazul. Partea buna este ca a [...] citeşte
bainca pe 25 Februarie 2018 19:48
nota 7 bun dar nu extraordinar
am vazut in sfarsit si filmul asta despre care am auzit de mai mult timp , e bunicel ce sa zic , si asta doar din cauza suspansului , ca scene de horror nu prea sunt , dar povestea a fost interesanta si actorii au jucat binisor , nu e de nota 10 dar nici prost nu , pentru actiunea destul de alerta , povestea , idee si actori ii dau in 7 e bun dar nu extraordinar.
andystarx pe 11 Ianuarie 2018 19:30
Intre 6 si 7,un Poltergeist al zilelor noastre ! Nu mi se pare un horror super scarie,dar merge o vizionare,oricum este un film mediocru !
Dragos.87 pe 04 Martie 2017 12:01
In prima parte e ok,incepe destul de promitator dar pe parcurs isi pierde din ritm.Cu greu am digerat acest film care este foarte mult tras de par.Actorii nu joaca rau si nici povestea nu e rea dar sunt foarte putine faze care sa te tina atent si care sa te sperie.Un scenariu cu care suntem obisnuiti,o casa bantuita bla bla bla.Ultimele...20 de minute mi s-au parut mai interesante in rest filmul are multe momente statice si bineinteles,au lasat loc pentru o posibila continuare desi nu vad rostul pentru ca astfel de filme se produc cu duzina.Din cate am vazut sunt trei variante.Il recomand doar fanilor!
Mr.Halloween pe 10 Mai 2015 20:29
Nu e prea mult Horror, mai mult plictiseala.
Un film destul de slab. Nu pot sa cred ca regia ii apartine lui James Wan.
alex43497 pe 06 Mai 2015 22:44
spre deosebire de porcaria aia ieftina,the conjuring...asta vine cu o poveste mai rezonabila dar nu e de nota 10.
omucuvaloare pe 20 August 2014 22:05
SarpeleCocosat pe 30 Octombrie 2012 17:58
Aduce putin cu Silent Hill, insa din pacate, spre deosebire de acesta, ii lipseste decorul credibil, efectele vizuale fiind putine si slabe pentru anul 2010. Deasemeni prestatia actorilor mi s-a parut mediocra. Oricum, merita vazut de fanii genului. Suspans garantat.
otonis pe 09 Decembrie 2011 20:48
Cele mai mari minusuri: regizarea si coloana sonora, pe langa unele stangacii ale scenariului.
Radwrdw pe 18 August 2011 02:13
. .
destul de bun filmul. . . dar sunt si mai bune gen don't be afraid of the dark:)
StamatinFlorin pe 06 August 2011 00:33
Foarte Bun!
UN Horror pe cinste daca pot sa-i spun asa ,m-a tinut in suspans...foarte bun recomand ..dar nu pentru cei slabi de inima...
E in top 10: filme de groaza cele mai bune pe care le-am vazut...

Hype pe 01 August 2011 23:44
Plictisitor la inceput,dar pe parcurs devine interesant:)
Sorin87 pe 13 Iulie 2011 22:43
Insidious
Un film, mai degraba thriller, decat horror. Totusi poveste si elementele grafice sunt destul de importante, asa ca filmul primeste din partea mea nota 10.
kta_lin pe 15 septembrie 2011 01:39
este un film f bun dar in nici un caz o capodopera..singurul dupa parerea mea care merita nota 10 este exorcistul din 1973
sill49 pe 23 mai 2012 20:09
nu inteleg cum unii oameni pot vedea o capodopera in acel film The Exorcist
AlexDragomir93 pe 12 Iulie 2011 14:11
Superb
Unul dintre cele mai bune filme Horror din 2000 pana akm..merita vazut chiar te captiveaza si te tine in suspans iar daca esti mai slab de inima la aceste filme ramane frica'n tine cateva zile bune..ramai q scenele din film..foarte bune efectele in primu rand
Go 1 2 3