Păreri Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

(2004)

Harry Potter și prizonierul din Azkaban

wagoliver pe 04 Aprilie 2004 02:44
ola galera sou do brasil e curto muito herry potter e estou ancioso para ver o filme 3 espero que vcs assistam tb e boa sorte com os emgresos valeu fui....
Harry Potter pe 02 Aprilie 2004 09:36
Harry Potter e mega cool.De abia astept sa ajunga in Romania.
Pa!!!!!

Baron Robert pe 01 Aprilie 2004 23:12
Harry Potter e o creatie de geniu.La fel sunt si actorri,care ,pot spune ,si-au luat rolurile prea in serios.Este cel mai tare film.Joaca actoriimei preferati:Daniel Radcliffe,Emma Watson si Rupert Grint.Sunt cei mai tari.Mereu mi-am dorit un autograf de la oricare dintre ei.Va iubesc mult.
Cu drag,
Robert

Adriana pe 01 Aprilie 2004 14:01
Am o parare foarte buna despre acest film...
H2O pe 21 Martie 2004 22:46
mda.... nu-i rau filmul si nici cartea, dar nu prea sunt pe placul meu.Trebuie sa recunosc ca la inceput eram disperata aveam tot timpul un gol in stomac doar gandindu-ma la momentul cand va aparea urmatarea carte sau film, dar cineva ma salvat mai degraba o carte si un alt film, si anume "Stapanul Inelelor" cartea aceasta mi-a oferit o cu totul alta viziune asupra lumii ma facut sa fiu alt si poate sa nu mai privesc lumea cu aceeasi ochi de dinaite. Majoritatea se simt asa atrasi de Harry Potter pentru ca autoarea si anumeJ.K.Rowling(pe care pot sa spun ca o admir) a avut puterea de agasi dorinta copiilor (la fel ca mine) de a gasi un loc in care ei sa poata visa.
Oricum sa zic si ceva despre filmuletul care in curand va iesi si anume "Harry Potter si prizonierul din Azkaban" cartea a fost detul de interesanta, dupa cum v-am spus pupa ce am terminat-o eram disperata sa aflu mai… citeşte

Paula pe 20 Martie 2004 19:27
Harry Potter is the best!
imi place la nebunie Harry Potter si prizonierul din Azkaban!

George pe 01 Februarie 2004 18:47
Mda...sunt un mare fan al cartilor HP(am trecut de la postere,pixuri,abtibilduri cu HP pana la detinerea cartilor in engleza-sfat:cititi-le-n original!,autografe ale autoarei,adresele actorilor...si lista poate continua) dar din pacate filmele nu m-au atras asa de tare.Inca se spera o schimbare...
Si pentru a va starni, va dau urmatorul citat din cap 36.Enjoy!

'He hasn't gone!' Harry yelled.
He did not believe it; he would not believe it; still he fought Lupin with every bit of strength he had. Lupin did not understand; people hid behind that curtain; Harry had heard them whispering the first time he had entered the room. Sirius was hiding, simply lurking out of sight

Croitoru Ioana pe 31 Ianuarie 2004 15:05
Eu am vazut primele doua filme si am si citit cartea "Herry Potter Prizonier la Azkaban" si am terminat-o in 4 zile.Nu puteam sa ma desprind de ea si eu nu sunt o maniaca de carti.Acum caut disperata si celelalte parti.Sunt sigura ca si filmul va fi la fel de spectaculos ca si cartea.
CROITORU IOANA pe 31 Ianuarie 2004 14:46
Imi place la nebunie Herry Potter si am citit si cartile pe care le-am terminat in 4 zile pe fiecare.Dupa ce mi-am cumparat prima carte Herry Potter am vrut sa iau mai tarziu si celelalte parti,dar nu mai erau.Si le-am tot cautat in fiecare zi,la fiecare librarie pana le-am gasit. Eu as face totul pt. carti.Abia astept sa vad si filmul.Cred ca am sa-l vad mai devreme de cat toti caci unchiul meu face rost de el pe CD.Sunt sigura ca si filmul va fi la fel de spectaculos ca si cartea.
horel pe 30 Ianuarie 2004 16:33
Si eu cred ca este o carte foarte buna , abia astept sa apara filmul Harry Potter 3 ! nu mai pot astepta :) oricum .. pana apare si in orasul meu ... va trebui sa astept mult ! dar nu e problema ... fac rost de el piratat :)) nu am alta solutie !
Ramona Alejandra pe 26 Ianuarie 2004 16:23
Sal si de abia astept sa vad filmul. Am citit cele 5 volume si sunt extraordinare. Atunci imi voi spune parerea mea cum va iesi filmul si stiu ca va fi super. Pa
Hell pe 31 Decembrie 2003 13:09
Cea mai misto carte Harry Potter este "Harry Potter and the Order of the Pheonix" sau pentru 'nea Pruteanu "Harry Potter si Ordinul Pheonix" dar, ganditi-va faniilor cat o sa le ia producatorilor sa ajunga la filmul ala: poate ca o sa renunte sa mai continue seria de filme Harry Potter sau daca tot o sa-l faca va ajunge prin '07-'08 fiind ca filmarile pentru cel de-al patru-lea in cep in jurul lui aprilie. Dar sa ne intoarcem la subiect! Cititi oameniilor cartiile Harry Potter, pt. ca ele sunt mai bune de cat manualele si ba chiar de cat "The Lord of the Rings"...oh! scuze!..."Stapanul Inelelor". Merge-ti pe site-ul oficial si uitati-va la Trailer-ul pentru cel de-al trei-lea film!!!!!!!!!
Pe mine Trailer-ul m-a facut sa ii dau 5 Stele deja.
Prostii sa nu-si bata capul sa le citeasca!

Mircea pe 28 Decembrie 2003 12:40
Personal, cred ca toate filmele Harry Potter au fost foarte bune, dar din pacate foarte putin premiate. Ca subiect si intriga, depaseste cu mult Stapanul Inelelor si multe alte filme premiate cu Oscar. Dar probabil faptul ca in rolurile principale sunt copii este un motiv, pentru "specialistii" americani, de a-l cataloga ca un film "de copii". Dar filmele Harry Potter sunt din ce in ce mai bune si sper ca vor fi mai apreciate de publicul larg. Eu deja numar zilele pana la premiera Harry Potter Prizonier la Azkaban
Sper sa ne vedem la film!!!!

Maria Mihalcea pe 22 Decembrie 2003 17:54
Sunt o fana inraita HARRY POTTER,si il ador pe DRACO REACREDINTA ,dar si pe HARRY POTTER.DA ,nu am gresit pe ei ii ador,personajele,pentru ca in acea lume magica, ei sunt "micii vrajitori",Draco intruchipeaza lacomia , raul si este foarte dragut cand are privirea lui malefica,neincrezatoare,iar harry este eroul ,personajul principal,adorat de obicei de toata lumea.Am citit primele 4 carti,desi mie nu-mi place sa citesc.M-a atras ceva la acesta carti,probabil misterul in core erau invaluite,fiecare carte avea ceva aparte,dar si ceva comun:INFRUNTAREA LORDULUI CAP-DE-MORT.Asta voiam sa precizez,in HARRY POTTER si PRIZONIERUL din AZKABAN,confruntarea cu LORDUL al carui nume nu trebuie prununtat,nu are loc.In schimb,HArry isi intalneste nasul pe care nu-l vazuse niciosata si care avea capacitatea sa se transforme in ... CAINE,spunandui-se AMPRENTA.Pentru cei care vor sa afle mai… citeşte
vintilescu doriana pe 20 Decembrie 2003 15:58
sunt o fffffffff mare fana HARRY POTTER.Inainte imi placea x men pana ma convins o colaga ffffff buna IRINA DRAGAN . si am inceput sa citesc cartile.Miau placut de la citirea primelor pangini.Ii sfatuiesc pe toti sa citeasca cartile.sunt foarte bune.imi pare foarte rau ca lanseaza atat de tarziu filmul.valoreaza de 10000000000000000000000 de miliarde de ori mai mult decat cei care il vor vedea.
GunloK pe 14 Decembrie 2003 00:33
Ma, mie mi-au placut mult cartile cu Harry Potter, dar cel mai mult mi-a placut volumul 5. A fost excelenta(am volumul 5 in engleza). Harry Potter si Prizonierul de la Azkaban a fost si ea una din favoritele mele. Dar mi se pare ca filmele astea cu Harry Potter se fac prea incet. As vrea sa se grabeasca astia cu filmu. Sa-l dea mai curand la cinema.
MSlv pe 13 Decembrie 2003 22:46
cine vrea primele 2 parti, si are cablu, sa-si frate k-lite K++ si sa caute! sau BitTorrent, dar mai rar le gasesti!
Si asa pt fani: Cumparati caseta ca merita!

gidoiu andreea pe 13 Decembrie 2003 13:08
sunt o fana herry potter
am plans la ultima parte e o carte super

Nightwane pe 20 Noiembrie 2003 21:43
Dom'ne io pe langa cartzile de tarot nu citesc decat Harry Potter..ah shi cartea mea favorita e "Ritualuri Mistice De Imperechere la Pokemoni"...dom'ne..carte asta Hairy Potthead si Prizonierul din Uzbekistan e tare, dom'ne...atat de tare e incat frati-miu ma plezneshte cu ea zilnic..in rest numai de bine...are niste litere...da' e prea tare pentru mine...ma intorc la "Ritualuri Mistice de Imperechere la Porreri Paroshi"...
Laura pe 16 Noiembrie 2003 22:51
Harry potter e cel mai tare!!Am citit shi a cincea carte shi e cool!!vreti detalii?Scrieti la laura2002ro@hotmail.com!Astept mesaje!!!
Orlanja pe 13 Octombrie 2003 14:40
Ei bine deoarece mie mi s-a parut k cartea asta-i cea mai kool yo sper k filmul sa fie la fel!
Chris Columbus a facut treaba ffff buna dar... cartile 1 si 2 pur si simplu nu mi-au placut prea mult...dar sper sa faca Alonso Cuaron o treaba si mai buna!

Punkido pe 04 Septembrie 2003 12:22
Pai ma oameni buni. Primul film a fost bunicel...al doilea a fost mai bun si poate ca al treilea va fi cel mai bun ( din seria HP ). Oricum...mie mi se pare ca este o pierdere de timp si bani. Harry Potter se trage din mai multe carti ( legende ) si asta ma face sa gandesc negativ fata de el. Blahhh !!!
IriX ( IRINA) pe 02 Septembrie 2003 14:29
Harry Potter si prizonierul din Azkaban este o super carte care m-a atras inca din primele pagini . Inainte citeam carti dar dupa 50 de pagini le lasam; insa cand am citit Harry Potter nu am mai putut sa o las din mana. Cat despre film este la fel de super ca si cartea iar Daniel Dadcliffe este un actor foarte talentat dar si foarte dragut. Va recomand tuturor sa cititi Harry Potter pentru ca sigur o sa va placa.
PS: J.K.Rowling este o super scriitoare

hermione granger pe 01 August 2003 12:22
IMI PLACE F MULT HP. CAND APARE VOL 5.

DRAGA SILVIA NU-TI MAI SPUNE HERMIONE CA EU AM PRELUAT NUMELE ACESTA HERMIONE DE MAI BINE DE JUMATATE DE AN.

DOVADA POTI SA VEZI PE ALTE MSG CARE LE-AMDAT PE SITE.

Mihailescu Silvia pe 31 Iulie 2003 04:49
Cartea Harry Potter si prizonierul din Azkaban a fost GROZAVA!!! Eu cred ca filmul va fi la fel de GROZAV ca si cartea. Abia stept sa vad filmul!!!Va multumesc ca ati instalat acest site! Ma bucur ca acum stiu data exacta a filmului in care o sa apara. Multumesc inca de doua ori!! Silvia(Hermione).
buiac emma pe 12 Iulie 2003 03:35
pacat ca filmele exclud atatea inforematii dar sunt frumoase.in schimb cred ca cel mai bine e sa citim cartile si apoi sa ne uitam la filme.
darga cat as vrea sa-ti spui parerea despre a cincea carte cu harry potter.(harry potter and the under of the phonix.

The Cat pe 19 Iunie 2003 01:51
Draga Emilia,
Ca si tine am citit "Harry Potter si prizonierul din Azkaban" si cred ca este o carte super!!!!Eu care abia m-am atins de carti toata viata(nu citeam decat carti de cel mult 159 de pagini in 4-5 zile, doar pt. ca nu ma atrageau).Cand am prins Harry Potter in mana nu am mai reusit sa ma dezlipesc de ea, am citit 375 de pagini in doua zile(progresiv nu ti se pare),am stat pana la cinci dimineata doar ca sa vad cum se termina si ca sa iti spun adevarul mi-a parut rau de prof. Lupin, dar asta e nu am ce face!
Acum m-am apucat sa citesc cartea urmatoare, "Harry Potter si Pocalul de Foc" si pot spune ca deja m-a captivat si sunt abia la capit. VII, asa ca iti urez lectura placuta in continuare.
Iar acum ma adresez fanilor: cei care au vazut filmul dar nu au citit cartea ii sfatuiesc sa se apuce cat mai curand de lectura, cei care au citit cartea si nu… citeşte

Buiac Emilia pe 07 Iunie 2003 22:31
Eu urasc cartile dar, Harry Potter si "Prizonierul la Azkaban a fost cea mai frumoasa carte pe care am citit-o vreodata.Am terminat-o in 4 zile .Ieri m-am apucat sa citesc "Pocalul de foc".Cele 4 volume cu Harry Potter au fost cele mai frumoase carti pe ca le-am citit.VA RECOMAND TURTUROR SA LE CITITI.
ReVeNgE_ pe 07 Iunie 2003 13:13
desi mai este pana cand va fi lansat filmul, calificativul il dau pt carte. Oricum, primele 2 filme au fost aidoma cartilor si banuiesc ca si cel de-al 3 film, nu va fi mai prejos. Cartea este super si sper sa fie la fel si filmul.
blitz43 pe 06 Mai 2003 18:20
mah, copii, care aveti un "harry potter" de vânzare? Am o "saniuta" si vreau sa vad ce iese.
PAREREA MEA!!!(hâc)

aykyra pe 22 Februarie 2003 18:13
Abia astept sa apara pe marile erane acest film si.... Harry Potter RULEZZZ!!!
anonim pe 27 Decembrie 2002 00:00
harry potter si prizonier la azkaban este super.va rog sa imi spuneti si mie cand apare la harrypotteran5@hotmail.com
Stanciu Diana Alexandra pe 07 Septembrie 2002 00:00
Harry Potter prizonier la Azkaban este cea mai buna carte(eu urasc cartile!).
Este o creatie de geniu si de aceea sper din tot sufletul sa o citeasca cat mai multi oameni...
Asta va insemna ca filmul va fi PERFECT! Singurul lucru rau este ca trebuie sa astptam foarte mult pana la lansare..

Zontea Alexandra pe 07 Septembrie 2002 00:00
Harry Potter Prizonier la Azkaban este cea mai tare carte,iar filmul trebuie sa fie super.Daniel Radcliffe este un actor foarte bun, un baiat foarte dragut si il astept in Romania
anonim pe 14 Iunie 2002 00:00
imi puteti spune si mie cand apare pe casta harry potter si piatra filozofala ca nu am putut sa ma duc la cinema sa-l vad si nu vreau sa pierd un film ca asta.Va rog frumos daca puteti sa ma contactati la mr_slim@yahoo.com si sa-m dati raspunsul va rog.
popeasca pe 06 Iunie 2002 00:00
Mai Harry esti de milioane! Dar stiai , nu-i asa? Aaa si daca cineva zice altceva ii sparg fata. Done!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! punct.
Angel pe 06 Iunie 2002 00:00
Am vazut ambele parti si cred ca partea a treia *Harry Potter si Prizonierul din Azkaban* va fii SUPER!!!!! Seria de filme Harry Potter e de milioane!!!! Nashpa pentru mine ca nu am nici cartile, nici casetele video dar am gasit pe net niste poze misto!!!! Bye!!!
barbascu ana maria pe 06 Iunie 2002 00:00
il ador pe herry potter dar cred ca filmul ,,harry potter prizioner in Azkaban''apare prea tarziu.este de milioane
TheSphereOfMovies pe 09 Decembrie 2012 00:27
Imi plac mult toate filmele cu Harry Potter .Sper sa aiba o gramada de continuari!
dlena pe 19 Aprilie 2011 17:56
probabil una dintre cele mai bune ecranizare a cartilor lui j. k. rowling... gary oldman duce pur si simplu filmul la un alt nivel.
margott pe 09 Aprilie 2011 00:56
La fel de bun ca precedentele, daca nu chiar mai bun. Te pierzi in atmosfera filmelor cu Harry Potter, intr-atat de bine sunt realizate. Acelasi umor de calitate, actori buni si o poveste frumoasa, la finalul careia binele invinge. Mi-au placut in mod special Gary Oldman si Emma Thompson.
joana_18 pe 04 Decembrie 2011 02:26
La a treia parte mi sa facut frica cand mam uitat , poate din cauza ca era noapte, dar si faptul ca actiune devine bizara, si ca ii cam "intunecata" aceasta parte, m-a cam facut sa scrasnesc din dintii, :P
DragonMaster pe 01 August 2011 12:04
Obligatoriu de vazut
A fost un film exceptional la fel de bun ca si prima parte.Nota mea este 9.
HoratiuS pe 25 Iulie 2011 16:01
Excelent film.mi-a placut "lag-ul" dintre HPCOS si acesta, deoarece vezi cum si actorii si personajele interpretate au crescut in cei 2 ani dintre premiere. O alta viziune a "fostilor" copii din seria Harry Potter. Bravo !
poison4you pe 20 Iulie 2011 15:04
bunicel si tot o data derutant ..putin...cum sunt de obicei calatoriile in timp
A fost de asemenea previzibil

AeroX pe 20 iulie 2011 16:00
daca a fost previzibil atunci inseamna ca esti o nepoata descoperita de a mamei Omida.
poison4you pe 20 iulie 2011 16:24
adica...?!