Păreri Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

(2004)

Harry Potter și prizonierul din Azkaban

geanyk pe 13 Mai 2006 18:48
am vazut si eu toate filmele si cred ca sunt super.deabia astept sa vad si celelalta parti
PINTILIE STEFAN pe 25 Aprilie 2006 11:13
Un film bun dar se putea mai mult.Totusi este foarte interesant.
Hoinatu Ferdynand pe 15 Aprilie 2006 20:18
Este cel mai tare
lavinia pe 02 Aprilie 2006 12:28
hello girls!I love DANIEL RADCLIFFE and i see him every day.he loves me.BYE-BYE GIRLS
mu_zz_i pe 02 Martie 2006 19:19
Foarte bun filmul.Eu toata seria HP am vazut-o abia la sfarsitul lunii decembrie 2005.Am evitat sa-l vad pt ca banuiam ca este slab dar de unde.Cand am vazut prima parte nu mai aveam rabdare sa le iau si pe celelalte.Mi-a placut foarte mult si abia astept sa apara si 5-ul dar mai este pana la jumatatea anului 2007.Insa pana atunci citesc toate cartiile pt ca in filme s-au mai decupat unele scene din carti.
Scarlat Catalin pe 01 Martie 2006 21:05
Harry Potter este cel mai tare film pe care l-am vazut vreodata.Am acasa toate cele 4 filme si tote cele 6 carti.Acest film a fost super shi mi-ar place sa ajung shi eu ca el, o vedeta de filme magice.Cred k e super.Abia astept sa fac rost de filmele 5 si 6.Cartea 6(Harry Potter si Printul Semipur)este tare de tot.Pacat k Dumbeldore moare iar Harry Potter nu-l omoara odata pe Cel-Ce-Nu-Trebuie-Numit.Glumeam-pe Voldemort.Am auzit k in cartea a 7-a Harry pleaca in cautarea lui Voldemort.Sper sa-l omoare.Cine vrea informatii,va dau ID-ul meu de messenger:jhoony49.Va astept!pa!
Cristina pe 12 Februarie 2006 01:31
"Harry Potter"! Sincera sa fiu mie nu prea imi placea sa citesc dar cand mi-a picat in mana "Harry Potter si Piatra Filizofala" am citit, am citit si nu m-am mai oprit. Le-am citit pe toate cele 6 carti aparute pana acum si cel mai mult mi-a placut "Harry Potter si prizonierul din Azkaban". Si filmele sunt frumoase dar cartile iti dau mai multe detalii. Datorita filmelor cand citesc despre Harry am in cap imaginea lui Daniel,cand citesc despre Hermione am imaginea Emmei, etc. Astept cu nerabdare volumul 7 si filmul 5.
Farcas Marius pe 07 Februarie 2006 19:08
Toata seria Harry Potter este super. Am citit toata seria Harry Potter si o felicit pe autoare pentru splendida si faimoasa creatie Harry Potter care a dominat intreaga lume. Va multumesc ca existati!
Luta Robert G. pe 25 Ianuarie 2006 17:19
alina - constanta (Vizitator)
Trimis: 10 Iul 2004 10:49
HARRY POTTER E CEL MAI IUBIT PERSONAJ,
IAR FILMELE CU EL SUNT DE 5 STELE!!!!!!!!

I'm sorry dar Harry Potter nu e de 5stele e de 7stele,dar vad ca numai 5pot maxim pot sa ii ofer calificativ,dar nu uita el e de 7stele

Radulescu Alexandra pe 07 Ianuarie 2006 15:09
Harry Potter si Prizonierul din Azkban este cartea care te indeamna sa afli cat mai multe despre trecut,nu neaparat trecutul lui Harry dar mai ales a lui James si Lily Potter.Filmul are nevoie de mai multe detali dar a fost super.Iar pentru toti fanii le dau un sfat sa cititi ultimele 2 carti adica 5 si 6 va promit k o sa ramaneti impresionati,socati si imi pare rau sa va spun k o sa il urati pe Cap-de-Mort si mai ales pe Plesneala.
rosu eduard vasile pe 02 Ianuarie 2006 16:56
Harry Potter is the best ! Am citit pana acum primele 6 volume de mai multe ori !!!!! si am vazut primele 3 filme . Filmul Harry Potter si Prizonier in Azkaban este f. bun dar nu respecta tiparul cartii . Uitati-va merita . De abia astept sa apara ultimul volum .
Burciu Andreea pe 01 Ianuarie 2006 22:48
Nu am nici un comentariu la adresa acestui film. Mi-a placut cel mai mult partea cand Harry si Hermione s-au intors in timp. As vrea sa fiu exact ca Hermione!!!!!!!! Si nu pot! Oare de ce? Poate pentru ca nu sunt blonda ca ea,...sau...
Oricum, sa vorbim despre H.P. 3. Chiar nu stiu... Toate sunt bune... Dar mi-a placut mult cand Harry a umfat-o pe matusa!!!!!! Ha!Ha!Ha! Mi-a placut cand Harry a zburat cu Buckbeak si Draco s-a prefacut ranit! Oo! Mi s-a facut mila de el... Saracutu'!!!
Ne vedem curand! Pa!

Arsene Alexandra pe 30 Decembrie 2005 14:22
cred ca este cel mai cool film dintre toate filmele de aventura din toata lumea pa,pa va iubesc ciao.
Yulya pe 04 Decembrie 2005 16:57
Nu va mai tot dati mari ca aveti adresa de e-mail a lui Daniel Radcliffe! Daca o aveti,de ce nu ne-o dati si noua!?
Bossy pe 03 Decembrie 2005 00:09
super filmul. dar mai belea ie herry potter end goblet of fire l-am vazut si mi se pare super. merita vazut din plin.papa!!!!
savu calina pe 23 Noiembrie 2005 17:42
A fost un film frumos. Sunt un mare fan si astept cu nerabdare si celalalte filme.
badea irina pe 12 Noiembrie 2005 22:08
a fost un film extraordinar mai ales cand la luat pe ron!!!!!!!!
dorobat andrada pe 23 Octombrie 2005 19:58
Toate filmele HERRY POTTER sunt senzationale nu as vrea sa pierb vreunul.dati-mi si mie id lui pt ca as vrea sa vorbesc cu el.L-am si visat sa nu va ganditi ca sunt nebuna dar sunt o fana inraita al lui HERRY POTTER.il ador.andra,bacau
hermione_emma pe 26 Septembrie 2005 10:26
filmele sunt super am citit toate cartile si nu imi place ca va muri dumbledor mi se pare ca tot ce am aflat in celelate carti are o explicatie de exemplu vol-de-mort ca sa se mentina in viata isi punea sufletul in obiecte iar printul sange mal este plesneala dar despre adresa de mail a lui daniel radcliffe eu o stiu pe asta just_danil@yahoo.com
mir3lutza pe 12 Iulie 2005 23:08
marfa... e un film super tare,desi are si micile lui defecte:)trucajele alea km bat un pic la ochi:) dar pot declara fericita ca e unul din cele mai bune filme.. desi sunt un pic km mare pt o fana a acestui film, imi place mult de tot.., pt ca este deosebit..nimic copiat.. e original... off... le urez bafata in continuare,si al autoare hai cu ceva si mai nou..:))va pup..:P
ramona ilies pe 10 Iulie 2005 18:43
imi place ffffffffff.mult harry potter,e cel mai tare film pe care l-am vazut.Actoru meu preferat e Tom felton,e cel mai dragut ....dak stie cineva adresa lui de mail sau vrea sa vb despre film poate sa ma contacteze pe labella000000@yahoo.com
Chertea iulia pe 18 Iunie 2005 14:09
draga redactie sunt tot chertea iulia si as vrea sa va intreb care este adevarata adresa a lui daniel radcliffe ca eu o am pe aceea awsome_danny@yahoo.com,as vrea sa vorbesc cu el dar niciodata nu intra daca cumva voi o stiti contactai-ma pe cool_zuzy_yuly@yahoo.com si mai vorbim si noi,Asa sa mai spun si eu cateva lucruri,dupa ce am mai rasfoit cartea a 4-a,mi s-a parut extraodinara,din ce citisem,aveam cateva secvente pe computer din "Pocalul de foc" si le-am comparat chiar este fantastic,dar sunt trista deoarece apare destul de tarziu "Harry Potter si Pocalul de foc" dupa inceperea scolii,in vacanta de iarna,dar o sa rabd si in acest timp ma voi uita de o mie de ori la 3 care a fost magnific,cel mai marfa dintre toate filmele aparute pana acum,eu va doresc succes voua i actorilor si va pup pe toti dar in special pe Daniel Radcliffe
chertea iulia pe 17 Iunie 2005 11:43
iubesk toate filmele harry potter shi cartile shi cel mai mult actorul.lumea spune ca sunt obsedata de daniel radcliffe.akum,ca am aflat adresa lui sunt innebunita shi nu-mi mai incap in piele de fericire.cand vad o poza de-a lui strik tot computerul de la atatia pupici.cand il vad in realitate(in poze) imi vine sa leshin shi am dureri de stomak.cand vorbesk despre el o fak cu atata bucurie shi in clipa aia imi doresk sa-l am in fata mea.nu mai pot ashtepta pana la lansarea filmului a 4-lea.Am cateva trailere pe computer shi cand il vad.............ahhhh.de abia ashtept sa ma duk in Londra sa-l vad.Chiar dak am o mik pik pe Emma imi doresk s-o vad shi pe ea.deshi nu prea kred ca daniel se va uita la mine vreodata deoarece yo am numai 12 ani shi el are 16.Am atata norok......suntem zodia leu amandoi el e cu 4 ani shi o saptaman mai mare ca mine shi ne place rock-ul shi avem ochii… citeşte
alexandra stanciu pe 12 Iunie 2005 19:59
harry ti amo
Sirboiu Alexandra pe 28 Mai 2005 13:49
Imi place la nebuni filmul "Herry Potter" le-am urmarit pe toate de 4 ori pe fiecare.Mi-ar placea sa pot coresponda cu ei, daca se poate.Despre filmul "Herry Potter si Prizonierul din Azkaban" ce pot sa spun este super. sper din tot sufletul sa puteti sa-mi spuneti adresa la fiecare de mail. va multumesc din suflet.
Barbu Cerasela pe 09 Aprilie 2005 13:52
Harry Potter este cel mai tare din lume.Va rog sa/mi spuneti si mie cum pot urmari filmele harry potter 1,2,3 in direct pe internet.Va rog sa/mi trimiteti un mesaj cat mai repede pe adresa de e/mail ceriobar@yahoo.com
marin ilinca pe 19 Februarie 2005 21:17
Bai fratilor ce va minunati atata de filmu asta ca e varza.Nu fiti fraieri uitati-va si voi la filme calumea si cititi carti care merita cu adevarat sa fie citite(daca exista:)desi nu prea cred).Nu va dati seama ca harry potter e pentru TOCILARI.
DESCHIDETI OCHII PANA NU E PREA TARZIU.

moraru adina pe 18 Februarie 2005 17:12
Eu cred ca Harru Potter si "Prizioner la Azkaban" atat cartea cat si bineinteles si filmul!!!!!!!!
de abia astept sa il vad pe urmatorul cred..sigur o sa fie super!!!!!!! voi nu credeti???

septick pe 14 august 2009 14:38
invata sa scrii....... nu am inteles chiar nimic din primul rand..... nici macar nu ai un verb in prop aia....... fara suparare, da' kti ani ai 3 sau 4?????a, si se scrie harry nu harru.... sau cum mai scriu astia dp aici
VladRock pe 30 Ianuarie 2005 15:50
Facem asa :filmu asta pe o coaja de nuca.si cred ca s-ar oferi multi.
Andreea Craciun pe 28 Ianuarie 2005 15:27
Abia astept sa apara celelate carti si filme cu Harry Potter. Cartile astea le-am citit pe toate in decembrie 2004 si le ador. Harry Potter RULES. Si orice ar zice ceilalti, nu e o carte pentru copii. Si daca ar fi asa, ar fi cazul sa descopere ca au fost si vor fi intotdeauna niste copii.
Filmele sunt SUPER, dar desigur, cartile le depasesc: e mai mult detalii si mai multa imaginatie in ele. J.K.Rowling e cea mai buna. Ar fi de 1000000 de ori mai bine sa nu dam BACu din Ion, Morometii & Co, ci din Harry Potter.
O rog pr HANNELORE MANTA din Drobeta Turnu Severin sa-mi trimita adresa ei sau sa ma contacteze la adresa mea se mail: andreea_xmas@yahoo.com

adrian bobu pe 13 Decembrie 2004 00:15
in cee ace priveste filmul este f bun *cu privinta la grafica acestuia iarasi este buna
*luand in considerare actiunea "se putea si mai bine "
CALIFICATIV 5 STELE

Hermione-Kitty pe 11 Decembrie 2004 16:06
This film is cool.
Acum pe bune de la copilul din piatra filozofala a devenit un tip super.Ii iubesc pe Daniel Radclife, pe Emma Watson, pe Rupert Grint.Pot sa va anunt ca Harry crede ca l-a salvat tatal sau de dementori.A folosit clepsidra timpului impreuna cu Hermione pentru a-l salva pe Buckbeak si pe nasul sau. El descopera ca defapt a fost salvat de propria vraja....

Chirila Maria - Nicoleta pe 06 Decembrie 2004 20:26
Am citit Harry Potter si Prizonierul din Azkaban. Mi - a placut la nebunie. Si vreau sa va spun ceva ,,Mi-am citit visul si l - am vazut pe jumatate.``. Si, vreau sa va sun ceva. Incercati,sa puneti intr - un cadru toate filmele Harry Potter. De la 1 pana la 7. Mult noroc!
raliutza pe 28 Octombrie 2004 00:17
Intr-adevar cartea a sasea va fi ceva spectaculos din cate am auzit ... mor de nerabdare sa o citesc :P
GlaMmMyGirL pe 11 Septembrie 2004 14:32
In primul rand ar trebui sa-mi cer scuze k nu v-am mai scris de muuuuuult timp...In al doilea rand ash vrea sa ii raspund Angelinei la intrebarea legata de titlul cartzii. Titlul original -in engleza- este

HARRY POTTER
Prisoner of Azkaban

Din cate potzi vedea nu exista nici un "shi". "Of" s-ar putea traduce k "al", deci titlul ar suna cam asha: "HARRY POTTER- Prizonier al Azkabanului"-. Bineintzeles, nu suna prea...omeneshte k sa-i zik mai simplu, de aceea s-a transformat in

HARRY POTTER
Prizonier la Azkaban

Acum kred k itzi dai seama k nici "HARRY POTTER si Prizonierul din Azkaban" nu e corect...Cartea in romana are titlul pe care l-am mentzionat mai sus, cu "prizonier LA Azkaban"...Dar sa nu facem teora chibritului...oricum chestia asta q titlul e… citeşte

Angelina Evans pe 04 Septembrie 2004 03:51
Cum adik ii un film cat de act bun mha iulia????(craiova)Ba fratzilor sa mor io de va intzeleg....Ce nu va place la el?Ii perfect!!Dupa parea mea ii mult mai cool decat primele 2,pt k ele is prea cumintzile...in prizonier...is si ei mai mari...mai dragutzi...mai...doamne...FETELOR...uitatzi`va la omu ala...cum sa nu lesini cand il vezi...ii asa dulce...asa...ohh...PERFECT!!!I luv Daniel R.si binentzeles k si Harry...as muri fara el.Dupa ce am iesit de la fim...nu mai aveam cuvinte...filmu` asta nu trebuie comentat ci` trebuie acceptat k cel mai WOW movie din ultima perioada.Zicetzi`mi si mie ce film il bate pe H.P si Prizionier la Azkaban?aaaa...si am si eu o intrebare pt voi...pana la urma cum ii...H.P si prizionir La sau In Azkaban???Cartea ii La da cica filmu ii In...lamuritzi`ma si pe mine :)
zpupici Angelina

Andreea pe 31 August 2004 12:23
Mai Denise ma referam la 1,2,3.Prrrrrrrrrrrrrrrr
iulia pe 29 August 2004 13:06
Ron e un baiat extraordinar,pacat ca nu are un rol mai important in carte.Mi-ar place ca la final sa faca ceva si sa fie mai bun ca fratii sai si aproape la fel de bun ca Harry.E curajos,modest,strengar,pus pe glume,putin fricos si invidios, ce e drep,dar mai inteligent si curajos decat isi da si el seama.Il ador pur si simplu.Cartea am adorat-o datorita lui.Si actorul Rupert Grint e fantastic si potrivit pentru acest rol,foarte simpatic tipul
Iulia pe 29 August 2004 12:58
Imi place la nebunie Herry Potter si ma bucur ca in filme se pastreaza actiunea si personalitatea personajelor.Cartea mea preferata este Cei trei muschetari si am suferit mult pt.ca nu s-au facut filme bune dupa o carte asa de buna.De aceea ma bucur ca nu si-au batut joc si de Herry Potter.Prizonier in Azkaban a avut prea multe efecte speciale si cam putina actiune,cam zgarcit regizorul.Oricum e un film cat de cat bun
Costy pe 28 August 2004 09:53
Este un film super adevarat.Dar ma intreb cum s-o chema Harry Potter.
Costy pe 25 August 2004 20:38
E tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cui nui place filmul e fraier de nota 10

Tanca Raluca pe 23 August 2004 02:02
Am citit toate cartzile H.P de 4 ori.Si le recomand din tot sufletu pt. ca din acste cartzi invetzi sa fi om.Invetzi sa te autodepasesti sa fi bun sa ai o multzime de prietenii sa treci peste toate problemele vietzi.Invetzi sa rabzi si sa le intorci moneda dusmanilor cu tact si inteligentza.In H.P si prizioner din Azkaban se obs.cel mai bine acest lucru.In aceasta carte incepi sa il cunosti pe Harry,incepi sa te cunosti pe tine.Cititzi Harry Potter pt. ca ve-tzi stii sa fitzi oameni,sa avetzi prietenii sa le fitzi devodatzi lor.Pentru toate astea si pt.multe altele trebuie sa citim H.P. sau nu?:))

Pupici,
Angelina Evans (inca o colega de la Hogwarts :)))

Huluba Ioana pe 18 August 2004 18:32
Filmul este regizat foarte bine deasemenea si jucat. Cred ca merita toate felicitarile din lume Daniel, atat si emma cat si Rupert.Nota 1000 pt toti.
Ar fi mare pacat daca Daniel ar renunta la actorie pentru rock. cred ca ar trebui sa continue cu filmele.
Cred ca cel mai bine cotat dar si cel mai cool film a fost si va fi in continuare Harry Potter toate volumele.
Scriitoarea sa o tina tot asa cu volumele!!!!!!!!

M pe 18 August 2004 17:26
Mi-au placut mult mai mult primele 2 filme decat Prizonierul din Azkaban! E destul de confuz, lipsit de multe detalii importante,dupa parerea mea, iar unele lucruri sunt chiar schimbate fata de carte. Sper ca HP4 sa fie mai bun ca 3. regizorul n-a fost prea bun, in afara de efectele speciale...Oricum merita sa citesti cartile, mai ales in engleza. Sunt geniale! Imi plac la nebunie.
Kandy pe 18 August 2004 15:43
Filmul "Harry Potter si Prizonierul din Azkaban e aproape cel mai tare!
Filmele anterioare sunt mai mito, insa. Nu omiteau nici un detaliu important ce aparea in carte. In schimb asta are prea multe in minus...Are insa si niste chestii super in plus fata de carte care mie mi-au placut la nebunie!
Totusi au fost 3 lucruri care m-au deranjat:
1.Nu a fost prea lamurita situatia cu Lunaticul, Sobo, Amprenta si Corn, atunci cand erau in conacul bantuit, regizorul a fost prea zgarcit.
2.DE CAND ZBOARA DEMENTORII? E scandalos! Daca eram JK Rowling ii dadeam in judecata!
3.Nu murea nimeni daca la sfarsitul filmului Sirius ii spunea lui Harry ca e intr-adevar fiul tatalui sau!, ca-n carte - cred ca e o concluzie exrem de importanta!

P.S. Pacat ca nu au facut si celelalte meciuri de Vajthat din carte, erau mishto.

Denis pe 09 August 2004 13:45
mai Raliutza Volumul al patrulea se numeste Harry Potter and the Goblet Of Fire nu And the Orderof the Phoenix,caci si eu leam citit si in engleza si romana,dar sunt total diferite.
GlaMmMyGirL pe 09 August 2004 11:17
Ai mare dreptate, Raliutza, e o mare diferentza intre cartzile originale shi cele traduse in romana...Yo le-am citit pe toate 5 shi in romana shi in engleza...dak nu faceam asta habar nu aveam k Shmecherila se traduce Crookshanks...sau k Prongs e Corn...va recomand tuturor sa le cititzi shi in engleza-eu sunt dispusa sa va trimit prin email HP5 in engleza(adik HP and the Order of The Phoenix), nu e nevoie decat sa imi ceretzi. Adresa mea de email e GlaMmMyGirL@yahoo.com-Va pup pe totzi :->
Raliutza pe 02 August 2004 02:02
Inca nu imi revin dupa prostiile pe care le-am citit, scrise de unii care pretind ca au citit Harry Potter.Eu am citit toate volumele in engleza si in romana si v-as sugera sa le cititi in engleza ca e cu totul diferi.In rest filmele au fost super, pacat ca exclud atatea informatii totusi.Sper sa reveniti cu picioarele pe Terra si sa va uitati cu atentie macar la titluri.
P.S : Volumul al patrulea se numeste Harry Potter and the Order of the Phoenix , si nu Harry Potter and the under of phonix.(Mare diferenta nu? Asa ma gandeam si eu!)

Raliutza pe 02 August 2004 01:54
In primul rand reveniti la realitate!Nici macar nu stiti ca filmul se numeste Harry Potter shi prizonierul DIN Azkaban, si nicidecum ce ati scris unii dintre voi.Toate cele 5 carti sunt super si le recomand tuturor,indiferent de varsta.Partea a treia a filmului a fost super misto si abia astept sa vina partea a-4a si cartea a sasea.Pana atunci pace si cititi cu mai multa atentie cartile shi TITLURILE!!!
bogdan honciuc pe 25 Iulie 2004 00:12
foarte frumos. exceptional de bine realizat, le lasa mult in urma pe celelalte doua. e facut cu multa pasiune. desi personajele sint liniare in toate volumele ("meritul" lui rowling), au fost imbogatite in filmul hp3.

mai e un laitmotiv al geamului... camera se apropie de geam, "trece" prin el si merge mai departe. cam asa e si filmul. patrunde dincolo de suprafata, in adincime, revelind lucruri pe care nu le-ai vazut in carte.

gary oldman, daca mai trebuia mentionat, e excelent in rolul lui sirius. welcome to hogwarts, gary.

Go 1 2 3 4 5 6