Păreri Hachiko: A Dog's Story

Hachiko: Povestea unui câine

rbk22 pe 26 Ianuarie 2014 20:57
Este un film foarte emotionant! Acest film ne demonstreaza faptul ca uneori animalele au un suflet mult mai mare decat oamenii!! am plans la acest film, si am ramas marcata de aceasta poveste! L-as revedea si de 100 de ori! Clar este o capodopera!
Caktus pe 3 mai 2020 00:52
Subscriu
AdriAdrianna98 pe 13 Ianuarie 2014 16:43
Capodopera !
si cand ma gandesc ca e bazat pe-o poveste reala... Frumos, prea frumos ! Recomand din toata inima sa-l vedeti. Isi merita nota din plin ! :)
Caktus pe 3 mai 2020 00:52
Subscriu
MukMinunatul pe 11 Ianuarie 2014 10:32
Superb,am plans.Un film foarte frumos,au trecut deja 7 ore de cand l-am vazut inca mai suspin.
AlinaCretu pe 06 Ianuarie 2014 23:10
Nota 10
Un film extraordinar la care nu ai cum sa ramai din `piatra` ! Il recomand tuturor celor care inca nu l-au vazut !
criss_crss pe 06 Ianuarie 2014 05:16
E primul film,la care am plans,din cate filme am vazut :D..e superb.
madalinionutfcsb_ionutfcsb pe 03 Ianuarie 2014 15:47
Exceptional!!!
Filmul asta este superb,mi-a plakut la nebunie,m-a facut sa plang si pe fiecare ,cae l-a urmarit l-a facut sa planga.Merita vazut!!Un film de nota 100,daca as putea sa.l notez,am vazut multe filme cae mi-au plakt foarte mult dar asta chiar m-a maracat in plus mai este si o poveste ADEVARAT!! SUPERB!!
damy_scumpyka pe 03 Ianuarie 2014 15:25
Ce înseamnă un film bun
Acesta a fost al 2-lea film la care am plâns.Acest film ne arătă că un câine e loial,bun și îți rămâne alături lângă tine mereu!Cel mai bun film pe care l-am văzut vreaodată!
starsbery pe 02 Ianuarie 2014 17:19
O adevarata capodopera!!! Am plans mai mult ca la orice alt film si eu nu sunt de obicei o plangacioasa . Hachiko: A Dog's Story e un film foarte emotionant care merita vazut.
seby_onu pe 02 Ianuarie 2014 16:44
Sebi
este foarte frumos pentru ca hachiko ii dor de om . Nota 10
alexXxL pe 02 Ianuarie 2014 16:18
Tocmai acum il vad la ProTv:))O sa il critic dupa asta.
ek4ever pe 05 Septembrie 2013 22:31
Cel mai frumos film pe care l-am vazut in viata mea!!!
Este un film extrem de emotionant care ne arata puternica legatura care se poate crea intre oameni si animale,in cazul nostru intre profesorul Wilson si cainele Hachiko!M-am uitat la multe drame,dar eu de obicei nu plang...Acest film m-a facut sa plang(nu 2-3 lacrimi,sa plang de-a binelea!!!).Il recomand din toata inima,chiar si pentru amatorii altor genuri de filme deoarece este intr-adevar marcant si te face sa-ti doresti sa-l revezi si...cand va uitati la el sa fiti intr-o buna dispozitie!Vizionare placuta!!!
alyn.alyn pe 02 Septembrie 2013 07:29
Absolut superb, l-am vazut de vreo 3 ori si chiar acum ma gandeam sa-l mai vad odata, merita fiecare secunda.
AlexnndraIoana pe 22 August 2013 04:53
Super film, ma lăsat fără cuvinte, dovada vie că un câine are mai multă credință și are mai mult devotament decât au oamenii, niciun om nu ar fi fost înstare să aștepte atâta.
Buum pe 18 August 2013 11:35
Exceptional! Ce relatie se poate lega intre un om si un caine! A contribuit asa de mult acest caine la film ca ar trebui sa fie trecut in distributie. Vizionati acest film, merita!!
CristianOvi pe 07 Iulie 2013 22:15
acest film e foarte dramatic toti care lau vazut au plans. Din parte mea va oblig sa-l vedeti o sa va placa.
denisa66 pe 22 Iunie 2013 15:13
Un film super frumos
parerea mea este ca acest film este bazat si din viata reala si este un film super frumos. Din partea mea filmul acesta este un film de nota 10.
alwaysDiana pe 09 Iunie 2013 21:32
Un film exceptional care te face sa iti dai seama cat de stransa poate fi legatura intre un om si un caine. Acesta este filmul la care am plans cel mai mult. Felul in care Hachi se punea in gara, in acelasi loc pentru a-si astepta stapanul care defapt nu mai venea. :(
Il recomand !

alexandrache pe 09 Iunie 2013 02:18
Dragostea animalelor
Cel mai emotionant film pe care l am vazut !!!! Cu cat cunosc mai mult oamenii cu atat iubesc mai mult animalele....Adolf
claudiu-daniel-lugoj pe 14 Martie 2018 20:08
Un film foarte bun dar care transmite emotie puternica doar la sfarsit.Este un film reusit pacat ca nu transmite emotie pe tot parcursul filmului.Merita vazut acest film mai ales ca este facut dupa un caz real in care un catel asi asteapta stapinul care murise intre timp,dar el al asteapta in gara timp de 9 ani sa vina.Pina cand si cainele moare asteptandu-l.Un film foarte bun de credinta,loialitate si dragoste.
HenriettaFernando pe 11 Decembrie 2017 19:25
obțineți un împrumut instantaneu
Bună ziua, sunteți interesat să obțineți un împrumut ??? oferim împrumut de afaceri, împrumut de investiții, consolidarea datoriilor și multe altele. oferim o sumă mare companiilor cu sistemul nostru de transfer de garanție de 100%, vă conectăm până la banca noastră și obțineți împrumutul dvs. cu 24 de ore cu o rată a dobânzii de doar 2%
Deci, trimiteți-ne un e-mail astăzi la: (fernandohenrietta@gmail.com) pentru a aplica acum pentru un împrumut.

Manusa pe 16 Decembrie 2012 12:38
Un film de nota 10!
Un film care este extrem de bun si care este foarte emotionant. Pana acum nu am avut ocazia sa il vad, am zis ca nu este cine stie ce film, dar dupa ce l-am vazut....am ramas fara cuvinte si miscat de aceasta poveste extraordinara. Faptul ca filmul este inspirat din realitate face acest film sa fie si mai bun, mai emotionant. Iubirea si loialitatea lui Hati a fost peste masura, a asteptat 9 ani dupa stapanul sau in gara.......
Prikindelu pe 26 Septembrie 2010 02:37
un film extraordinar, si pentru cei care iubesc animalele cat si pt cei care NU! poate asa vor invata si ei ce inseamna un suflet de animal.
robbiex2 pe 19 Septembrie 2010 21:08
impresionanta povestea...impresionanta pentru toti iubitorii de caini si nu numai :)
maditza_87 pe 19 Septembrie 2010 04:56
Clar, capodopera!!!!!
E cel mai emotionant film pe care l-am vazut ........ Cea mai impresionanta poveste!!!! Superb!!!!
balika pe 13 Septembrie 2010 07:43
Un film care te pune pe ganduri. O poveste trista care sunt sigur ca a smuls multe lacrimi. In acelasi timp o poveste frumoasa dupa o poveste reala. Sper ca a schimbat multora modul de a gandi. Obligatoriu de vazut!
lizzy4u pe 10 Septembrie 2010 00:54
m-ati facut curioasa.haideti ca ma uit si revin cu un comm...cat de trist poate fi?!
Breath pe 05 Septembrie 2010 21:10
Un film emotionant, la o aruncatura de bat de halucinant....
DanutzNebunu pe 19 Mai 2013 20:17
Un adevarata capodopera,,, e obligatoriu sa-l vezi !!
Alexutzu1988 pe 17 Mai 2013 15:41
Alex
Asta e film interzis celor sensibili, mai ales cand sti ca se bazeaza pe o intamplare adevarata. Nota 10 ! E o adevarata capodopera !
nouvellevague pe 11 Mai 2013 12:21
Un film foarte bun care te lasa fara cuvinte atunci cand aflii ca este defapt o poveste reala . Merita cu siguranta vazut !
marinescunadia20 pe 22 Aprilie 2013 00:46
coplesitor
Filmul – de o incarcatura emotionala cum putin am vazut!!!!!!
Georgiana-Raluca pe 28 Martie 2013 19:25
Extaordinar..
Nu am mai plans niciodata la un film .Si credeti-ma nu s genul care plange la orce. Mie mi s-a parut foarte dramatic , asta inseamna sa tii cu adevarat la stapanul tau .
mebubu2007 pe 28 Martie 2013 02:59
un film foarte bun ce reliefeaza foarte bine legatura om-caine si care dovedeste inca o data ca un caine este mai devotat omului decat omul insusi. am plans o gramada dar mi-a placut maxim. il recomand!
keisha_sn2 pe 24 Februarie 2013 21:41
O lectie de loialitate
Emotionant,am plans la filmul asta cat pentru 10 ani!
Hachiko este un caine adorabil,este de admirat loialitatea lui! Putini oameni se pot mandri cu un asemenea caracter.
Sunt multe persoane care te uita cand iti merge greu,ai nevoie de ajutor,sau ai plecat dintre ei,insa acest Akita,si alti caini care au refuzat sa isi uite fiinta cea mai draga,stapanul,sunt de admirat.Cinste lor!

bianca_roca pe 14 Februarie 2013 01:33
Emoţionant de la început până la sfârşit!
Cu siguranţă acest film a reuşit să smulgă măcar o lacrimă din ochii până şi celui mai insensibil om din lume. Un film emoţionant, care idealizează devotamentul câinelui faţă de cel mai bun prieten al său, omul.
cezy98 pe 27 Ianuarie 2013 22:16
Un film superb despre loialitatea unui animal fata de stapanul sau, am vazut si varianta japoneza si mi-a placut mai mult aia fiind mult mai emotinanta si chiar am plans la ea. Foarte buna si asta oricum!
tachemarius pe 20 Ianuarie 2013 20:29
Deci genial filmul , s-a nimerit sa vad filmul intr-o perioada de a mea nu foarte buna si chiar m-a atins foarte mult povestea asta.. chiar mi-a dat de gandit ca imi trebuie si mie un caine :D
fenomeno pe 05 Ianuarie 2013 19:25
Emotionant*
Adevarat cainele e cel mai bun prieten al omului , nu stiam ca a fost facut dupa o poveste adevarata...Foarte bun filmu . nota 10 +
Irina26F pe 05 Ianuarie 2013 16:55
Filmul este cumplit.. iti rupe sufletul...de piatra sa fii si tot te misca...impresionant cu adevarat...este cel mai bun film pe care l-am vazut vreodata...
blackswan21 pe 02 Ianuarie 2013 18:09
un film memorabil...am plans de la jumatatea filmului pana la sfarsit......cred ca m a marcat faptul ca e bazat pe o poveste adevarata...oricum ideea e ca merita vazut 100%.de la mine are nota 10++++!!!
Sebastian96 pe 15 Decembrie 2012 23:27
Un film care m-a emotionat profund,il recomand tuturor,cu exceptia celor insensibili care nu inteleg tema filmului!
pisicuta1 pe 12 Decembrie 2012 19:39
un film exceptional,daca mai iubesti si animalele ,ramai impresionat
Andrei.Ciprian pe 29 Noiembrie 2012 16:44
Cainele este cel mai bun prieten al omului!
O poveste simpla dar cu totul si cu totul deosebita.Acest film ne dovedeste inca odata ca cainele este cel mai bun prieten al omului.Un fim care nu are cum sa nu te sensibilizeze.Este un film care puncteaza foarte bine la capitolul emotie si cu coloana sonora extraordinara este aproape imposibil sa nu iti dea lacrimile.Hachi este magnific!Obligatoriu de vazut!
elymagia99 pe 10 Noiembrie 2012 21:14
mda...
E un film foarte emotionant si frumos ! E adorabil ! Nu poate sa nu iti dea lacrimile . E foarte trist !
chetta pe 03 Noiembrie 2012 15:30
....
adorabil film,il recomand ......o poveste emotionanta!!! f frumos!!!!!
truesensation pe 17 Octombrie 2012 14:33
Am plans foarte mult la filmul asta. consider ca o singura data e de ajuns sa il vezi k te intristeaza
Dannuttzzaa pe 14 Septembrie 2012 13:48
E incredibil filmul ... Unul dintre cele mai frumoase filme care l-am vazut .. Si hachy e un caine superb .. iubesc aceasta rasa :X
Bumbilici pe 12 Septembrie 2012 00:35
Incredibil!
Filmul a fost incredibil! Atat de emotionant si...N-am cuvinte! Extraordinar! Dupa ce vizionezi acest film te gandesti de doua ori inainte sa jignesti pe cineva facandu-l "Animal"!
Iulidesprefilme pe 08 Septembrie 2012 21:26
L-aş revedea oricând cu plăcere. Deşi îl admir pe Gere, de această dată preferatul este câinele! Se vede mâna unui regizor ca Hallstrom.
st3list88 pe 15 Noiembrie 2011 01:30
best movie drama
Filmul asta ma costat un pachet de servetele :)))
La Titanic am varsat doua lacrimi dar la filmul asta am plans ca niciodata in viata mea :)

Go 1 2 3 ... 6 7 8