Păreri Grey's Anatomy

(2005)

Anatomia lui Grey

zell pe 27 Ianuarie 2007 12:35
mai are rost sa facem o comparatie intre serialul care l-au facut tvr despre doctori cu acesta.

se poate spune ca e un alt serial cu doctori deoarece subiectu este abordat altcumva decat la celelalte seriale.
bravo

zburlea aura pe 24 Aprilie 2007 15:11
e super film. nici nu se compara cu la urgenta. actorii sunt mult mai profesionisti si super atri. se cunoaste ca e facut in america.
colinx pe 26 Aprilie 2007 17:39
nu este un serial despre doctori si spitale este in primul si in primul rand un film despre viata si dorinta de atrai cu toate piedicile si neajunsurile ei.il urmaresc la tv dar mia promis cineva ca imi da primele doua sezoane pe dvd.
oana pe 27 Aprilie 2007 17:43
Creeaza dependenta
isis89 pe 7 februarie 2011 18:58
sa stii ca ai dreptate ;).
georg123 pe 26 februarie 2012 18:54
da aveti dreptate !!!
ungurean mihaela pe 02 Mai 2007 09:02
E un film superb, si ar trebui ca toti cei ce-l urmaresc sa treaca dincolo de actiunea propriu-zisa si se vada adevarata tema a filmului: interactiunea umana, relatiile dintre oameni, adevaratele legaturi ce se formeaza intr-un colectiv,concesiile ce trebuie facute sau nu la locul de munca (oricare ar fii el),lupta dintre iubire si ura, daruirea si pasiunea cu care ar trebui sa ne facem toti datoria acolo unde suntem, si, mai presus de toate iubirea din suflete care nu ar trebui sa o pierdem indiferent de incercarile la care ne pune viata!Treceti de imaginea peliculei si urmariti actiunea si lupta sufletelor de atrece la o evolutie superioara! Intelegeti filmul, nu doar sa-l vizionati! multumesc!
feel63x pe 11 august 2013 01:00
Te-nteleg,stai bine cuuu..ipoteza existentialitatii!Te admir!Daaaaaaaar,ma-ntrebam(doar atat),cum poate avea cineva(ca tine,spre exemplu),o minte atat de ..Adica,tot ce-ai tu..,frizeaza inteligenta..!Si-atunci,cum poti sta asaa de prost la capitolul ...gramatica.Alocutiuni pleonastice[interactiunea umana=relatiile dintre oameni;a trece la o evolutie superioara(evolutie=trecere spre..superior)],si dezacorduri de gen..Esti ca..ala care...stia pe de rost istoria Frantei,daaaar..,nu stia sa dea ,,buna ziua'',cand iesea din bloc..!Sorry..,dealtfel,iti admir psihologia..!Sunt un fel de..Greg House(..I think..!)-
Angie17252 pe 24 aprilie 2015 16:46
Inca suntem in Sezonul 6 ...si in presa se vorbeste de Sezonul 11 de acum! Ce se intampla? Vreti sa terminati filmul peste vreo 10 ani?!? Cred ca Sezonul 6 s-a reluat de vreo 3 ori....pana acum si amramas in stadiul asta ! Pas de a mai avansa! Sunt oameni carora le place acest gen de film!Cand aveti de gand sa cumparati si restul filmului? Sau gata , s-au terminat banii pe reclame?!?
Dascalu Cez pe 07 Mai 2007 22:27
Sper ca cei de la tvr sa nu scoata serialul. Sunt pur si simplu dependent. Desi realitatea in spitale e cu totul alta, serialul are un mesaj moralizator si urmareste interactiunile umane. Nu-l urmaresc decat la tvr si astept ca sa vad ce se va intampla intre relatia lui Izzie(Katherine Heigl) cu Alex. Sincere felicitari pentru cei de la tvr1!Au facut o alegere buna! Parerea mea!!!!
supper bobby pe 22 Mai 2007 10:54
cel mai tare!!!
l-am vazut de la primul episod si nu am pierdut nicio secunda. sper sa tina cat mai mult!!! e mai mult decat "lost" sau "neveste disperate". bestial

Woodsen pe 6 ianuarie 2011 17:19
intradevar este foarte bun filmul:x:X deabia astept sa apara episodul 11 de la sezonul 7:x
mariana pe 14 Septembrie 2007 14:36
eu am inceput sa urmaresc serialul din iunie si nu ap pirdut decat 2 seriale de atunci din motive tehnice(pana de curent asta e ghinion).Dar s a terminat si vreau sa stiu daca mai incepe o serie: Cum bine a prevazut un corespondent #e bun sa nu l intrerupa!# si no e gata seria: Oare mai pupam o serie sau ce e bun dureaza putin?
dora pe 16 Septembrie 2007 12:01
salut ! e super tare serialul ! am inteles k se va face si o a 4-a serie. abia astept sa iasa pe piata ! eu am toate episoadele din cele 3 serii.. dak va intereseaza ma gasiti pe adresa de messenger: scorpiutza91
cibila pe 29 Ianuarie 2008 13:54
Stiti ce nu inteleg eu?cum de nu mai prididesc americanii cu laude la adresa lui Patrick Dempsey,de parca abia acum a aparut in peisaj.Actor a fost si inainte sa joace in Anatomia lui Grey,dar abia de cand a devenit "celebru" este "atat de sexy"ca abia te poti uita la el!!!!Ce geata imi fac americanii cu sistemul lor de valori!Sau mai bine zis cu lipsa lui!
Ank@ pe 26 Februarie 2008 20:18
Imi place la nebunie filmul asta...inveti cate ceva din fiecare episod. Daca stie cineva de unde as putea sa iau tote episoadele...pls contactaima
razvi29 pe 20 iulie 2011 20:51
diana pe 09 Martie 2008 11:18
e super serialul,pacat ca nu-l da si in reluare pt. a avea posibilitatea sa nu pierzi din episoade.
Nu stie nimeni de unde se pot cumpara dvd.-uri cu serialul pe sezoane?

Horodinschi Iulia pe 28 August 2008 15:05
e incredibil serialul...nu am vazut prima serie si regret..poate o sa am ocazia cumva sa o vad ..dar sunt innebunita de cea de-a doua serie...rad,plang..traiesc:)
MARIA MAXIN pe 15 Septembrie 2008 00:48
CAND O SA MAI FIE DIFUZAT,PENTRU CA EU I-AM PIERDUT FIRUL SI IMI PLACE LA NEBUNIE,MULTUMESC
Vio pe 23 Septembrie 2008 13:15
E cel mai bun serial pe care l-am urmarit vreodata (si am vazut destule pana acum). Au dreptate cei care au scris inaintea mea, serialul acesta descrie destul de bine cazuri medicale, insa scopul sau este sa infatiseze relatiile dintre personaje, trairile acestor personaje in situatii limita si sa redea speranta ca putem trece peste greutati daca luptam impreuna si ne ajutam unii pe ceilalti. Sezonul 5 incepe in 3 zile, daca intereseaza pe cineva episoade si subtitrari va stau la dispozitie cu cea mai mare placere la adresa de mess. redchuchi.
Mascalzone pe 25 Septembrie 2008 00:58
Acest serial este unul din cele mai bune seriale despre care am auzit si am vazut. Ungureanu mihaela a descris foarte bine filmul, asa cum ar trebuii sa il vedem nu asa cum ni se arata. Mai putin conteaza cat de bine operaza ei si cat de multe stiu despre medicina, cat conteaza cazurile pe care le trateaza pe suflet. Aceste serial ma facut sa rad si sa plang in acelasi timp. Poti invata multe dintr-un astfel de film. felicitari
rebe pe 13 Iulie 2009 22:43
ciao :) nu stie nimeni cand va aparea sezonul 6?? pt ca nu mai pot de nerabdare,abia astept acest sezon :)...
marllenn pe 21 iulie 2009 21:21
pe 24 sept ;)
demmonika pe 23 Iulie 2009 01:41
foarte bun serialul
foarte bun serialul merita vazut.pacat ca la noi in Romania nu e la fel ca la ei in spitale.pacat ca nu dau parti noi decat reluari.si procinema nu da decat nip/tuck cateodata si sigur daca ar da din anatomia lui grey sau House M.D. sigur ar avea mai multa audienta.foarte multi urmaresc aceste seriale
veronica210 pe 14 August 2009 14:24
Inca un serial care te prinde..Dr Karev , preferatul meu .
sickhs pe 12 Septembrie 2009 19:04
o sa existe si un sezon 6?n am auzit nimic despre asta.
kata_lyna pe 19 Septembrie 2009 15:20
primul episod din seria 6 apare pe 21 septembrie.....informatie pentru dependenti :)
paolo1234 pe 02 Octombrie 2009 11:58
cel mai bun serial pe care l-am vazut vreodata...am fost intristat dar si bucuros la acest serial...(dak va ajuta cu ceva....intr-o luna juma am vazut 5 sezoane si acum astept sa apara al 6-lea) merita vazut
roxella pe 11 Octombrie 2009 20:45
GREY'S ANATOMY este cel mai tare serial..nu am pierdut nici un episod pana acum...pot spune ca sunt greys addicted..:D
Krystyne pe 22 noiembrie 2011 16:58
si eu:D
iuliasabina pe 05 Februarie 2010 11:44
e superb serialul, nu ma mai satur sa ma uit, imi place atat de mult, chiar am si plans :))
greengreen_xoxo pe 05 Februarie 2010 19:21
Ce m-a enervat la serialul ăsta a fost scenele de sex, în sensuţ că toată lumea o făcea cu toată lumea... În rest, e serialul meu preferat, altceva nu am ce să comentez.
Despre el pe 03 Martie 2010 10:56
Despre Grey’s. « Despre el
[...] august 2009 de despreel Grey’s Anatomy. Am descoperit serialul când eram în clasa a XII-a şi de atunci m-am ataşat de el. După [...] citeşte
magical pe 29 Martie 2010 21:29
am obiceiul sa exagerez de cele mai multe ori,dar knd spun k ''grey''e cel mai bun serial,nu exagerez absolut deloc..am plans,am ras,m-am bucurat si m-am infuriat alaturi de personajele filmului,kre sunt construite cu o mare ingeniozitate!felicitari regizorului care se pare k e in continuare o sursa nesecata de inspiratie!
magical pe 7 aprilie 2010 18:33
stie cineva dak va mai exista si sezonul 7??
AnnaMaria19 pe 18 ianuarie 2011 23:35
s-ar putea sa apara si sezonul 8
P-si-mai-multe pe 05 Aprilie 2010 15:09
imi cer mii de scuze.sper sa nu supar pe nimeni
Pentru fanii Grey`s Anatomy: http://greys-anatomy-ro.forumers.ro .
Incercam sa formam cea mai mare comunitate a fanilor Grey`s Anatomy din Romania. Cum forumul este abia la linia de start, am nevoie de sprijinul vostru pentru a merge mai departe. [mass]

newmoon pe 08 Aprilie 2010 12:17
e cel mai bun serial..de unde ai si ceva de invat!mai ales daca stii ceva si din medicina intelegi filmul perfect!!trebuie vazut si urmarit cu placere,actiunea filmului este bine conturata:D..si actorii sunt foarte buni:D
Krystyne pe 22 noiembrie 2011 16:58
exact !!!! pacat ca nu stiu medicina:D
mitologicul pe 16 Aprilie 2010 12:46
Am inceput curajos sezonul 6, dar nu mai rezist! Deja este prea mult pentru mine! Va rog, cineva, sa-mi faca un bine si sa ma scape de: Ellen Pompeo sau Meredith Grey!
Una dintre cele mai slabe actrite pe care am putut-o vedea. Si-a cedat si ficatul, dar tot nu dispare! Vorba ceea: Coafura rezista!. E penibila, jalnica, batrana, urata, slabanoaga, enervanta, patetica, ingrozitoare, parca e un predator, in fiecare episod revine mai distrugatoare. Luati-o va rog si ascundeti-o, faceti Anatomia cui vreti, numai a ei nu. Prefer si pe a lui Bailey decat aratarea asta. Sper ca totusi producatorii sa nu faca in acest caz ce au facut cei de la serialul 24, adica sa nu ajunga la Anatomia Bunicii Grey! Deocamdata e la stadiu de mama! Va implor, cineva sa o mute la alt spital ( am uitat, nu se poate, are pile)!
Le vreau pe Addison si Izzie inapoi!

BallGr33zy pe 20 septembrie 2010 21:31
da tu cati ani ai frate ?!?
ren22 pe 12 aprilie 2013 17:10
Inainte sa spui ca e o actrita slaba (pardon,una dintre cele mai slabe pe care le-ai vazut) ,uite-te la finalul sezonului 6,finalul sezonului 8 si la primele episoade din sezonul 9.Dupa aia mai vorbim.
zdupy pe 10 Mai 2010 12:06
un serial foarte bun! pe langa partea de stiinta, mai e si partea cu vietile doctorilor, care in ultima vreme e foarte trasa de par:D. daca faci o lista cine cu cine s-a culcat... descoperi ca ai majoritatea combinatiilor posibile:)). dar mie nu-mi pasa sincer:D. merita vazut! este destul de lung(6 sezoane) da merita tot timpul petrecut vizionandu-l.
Allexander pe 21 Iulie 2010 11:43
E unul din cele mai bune seriale pe care am avut ocazia sa le urmaresc. Cele 6 sezoane au fost pline de viata, gaseam de fiecare data ceva nou in ele. Primele 5 sezoane au fost cat de cat compacte in ceea ce priveste personajele doar Addison si Burke plecand pe parcurs. Cu plecare lui George si lui Izzie, 2 iesiri diferite din serial si`a pierdut o parte din farmec din punctul meu de vedere, insa personajele ramase au dovedit ca pe parcursul sezoanelor s`au maturizat. Ce va fi in noul sezon ce incepe pe 23 sept in america ramane doar sa fim surprinsi. Placut sau mai putin
Andutzza-Fulgutzza pe 22 Iulie 2010 20:18
unul dintre cele mai bune seriale pe care leam vazut
e plins de suspans
si poti chiar sa inveti din greselile lor si nu numai
foarte interesant
si imi place ca e o combinatie intre stiinta si dragoste
foarte frumos :X

alexandra2010 pe 01 Septembrie 2010 18:20
serialul acesta se poate afla cu incredere in top 10 seriale must see on tv a fiecarei persoane
Silvanna pe 06 Septembrie 2010 12:06
foarte,foarte,foarte bun!!!1....creeaza dependenta!
dandi pe 20 Septembrie 2010 23:17
Un serial de nota 10*, cei care nu l-ati vizionat punetiva si vizionatil si no o sa va ara rau e un serial excelent unul de care nu te poti dezlipi debia astept sezonul 7 luna viitoare.
andutzu24 pe 06 Octombrie 2010 01:42
un serial care te tine cu sufletul la gura...cel mai frumos serial pe care l-am vazut...merita timpul acordat! acum a inceput si sezonul 7...ptr cei care doresc sa vizioneze noile episoade, se gasesc pe net...
valericba pe 11 Octombrie 2010 23:10
un serial exceptional, daca urmaresti un episod imposibil sa nu te prinda.
th3eo pe 16 Octombrie 2010 19:43
ador acest serial am ajuns la sezonul 7 dar nu au aparut inca toate episoadele si sunt foarte nerabdatoare sa vad ce se intampla:D
Andru27 pe 29 Octombrie 2010 09:17
Foarte Bun!
E un serial minunat...combina viata personala cu ce-a de la locul de munca :)

Chiar creeaza dependenta eu am vazut primul episod si nu m-am mai ridicat din fata televizorului :) am ramas placut surprins eu mi-l imaginam altfel!

Sezonul 7 am inteles ca e mult mai reusit!

vaduva129 pe 08 Noiembrie 2010 21:48
fratilor are 7 nominalizari la glob....e tare ...lista : dr house, grey anatomy, two and a half, supernatural, modern family.....marryed with children, dexter ;)
bella_little pe 04 Decembrie 2010 19:02
odata ce te-ai apucat, creeaza dependenta !!
serialul asta m-a facut sa dau la medicina :))

HarryCineastul4 pe 11 septembrie 2011 22:50
E genial, imsa pe mine ma face sa nu dau lamedicina!
bella_little pe 6 mai 2015 08:26
wanna bet?
AnnaMaria19 pe 08 Ianuarie 2011 19:24
este serialul meu preferat:xnu am cuvinte sunt obsedata de acest serial,iar actorii sunt de nota 10 ,cel mai tare:x
A.Mlex pe 21 Ianuarie 2011 16:17
Ador acest serial..:X
Este mai rau ca un drog :)).. DA DEPENDENTA!

Delua pe 17 Februarie 2011 20:54
Am vazut rapid toate episoadele aparute pana acum si pot sa zic ca am trecut prin toate starile: emotie, tristete, bucurie, starea de ras haotic, etc... Fascinant serial, dar ultimele episoade mi se par lipsite de interventii chirurgicale.
JustaKido pe 26 Februarie 2011 20:27
Urmaresc serialul asta de ceva vreme, am vazut toate episoadele si abea astept sa continue. Creaza dependenta intradevar si nu e numai un film de vazut ca sa fie bifat in palmares, arata intradevar lectii de viata. Recomand cu caldura toate sezoanele, e exceptional !
MissBlossom01 pe 20 iulie 2011 20:00
Dar nu continua..sau?
emutzzam pe 9 august 2011 22:39
primul episod din ultimul sezon (se pare ca sezonul 8 este utlimul) apare in 22 septembrie
sweet_bia2008 pe 19 Aprilie 2011 13:26
Imi place foarteee mult!E unul dins erialele mele favorite!!
Are de toate comedie drama etc :D

MissBlossom01 pe 20 iulie 2011 19:59
Da,e foarte bine facut :D
andreeeeeeea pe 28 Aprilie 2011 10:24
Foarte bun. Am inceput sa il vad pentru Patrick Dempsey :)
xDeiu pe 18 Iunie 2011 18:31
Desi am o frica CIUDATA de sege, ador acest serial. :)
MirceaCeaTanara pe 08 August 2011 11:04
Parcă aş vrea să fiu şi eu chirurg de când mă uit la Grey's Anatomy!
Chiar crează dependenţă!