Păreri Grey's Anatomy

Anatomia lui Grey

oana pe 27 Aprilie 2007 17:43
Creeaza dependenta
isis89 pe 7 februarie 2011 18:58
sa stii ca ai dreptate ;).
georg123 pe 26 februarie 2012 18:54
da aveti dreptate !!!
ungurean mihaela pe 02 Mai 2007 09:02
E un film superb, si ar trebui ca toti cei ce-l urmaresc sa treaca dincolo de actiunea propriu-zisa si se vada adevarata tema a filmului: interactiunea umana, relatiile dintre oameni, adevaratele legaturi ce se formeaza intr-un colectiv,concesiile ce trebuie facute sau nu la locul de munca (oricare ar fii el),lupta dintre iubire si ura, daruirea si pasiunea cu care ar trebui sa ne facem toti datoria acolo unde suntem, si, mai presus de toate iubirea din suflete care nu ar trebui sa o pierdem indiferent de incercarile la care ne pune viata!Treceti de imaginea peliculei si urmariti actiunea si lupta sufletelor de atrece la o evolutie superioara! Intelegeti filmul, nu doar sa-l vizionati! multumesc!
feel63x pe 11 august 2013 01:00
Te-nteleg,stai bine cuuu..ipoteza existentialitatii!Te admir!Daaaaaaaar,ma-ntrebam(doar atat),cum poate avea cineva(ca tine,spre exemplu),o minte atat de ..Adica,tot ce-ai tu..,frizeaza inteligenta..!Si-atunci,cum poti sta asaa de prost la capitolul ...gramatica.Alocutiuni pleonastice[interactiunea umana=relatiile dintre oameni;a trece la o evolutie superioara(evolutie=trecere spre..superior)],si dezacorduri de gen..Esti ca..ala care...stia pe de rost istoria Frantei,daaaar..,nu stia sa dea ,,buna ziua'',cand iesea din bloc..!Sorry..,dealtfel,iti admir psihologia..!Sunt un fel de..Greg House(..I think..!)-
Angie17252 pe 24 aprilie 2015 16:46
Inca suntem in Sezonul 6 ...si in presa se vorbeste de Sezonul 11 de acum! Ce se intampla? Vreti sa terminati filmul peste vreo 10 ani?!? Cred ca Sezonul 6 s-a reluat de vreo 3 ori....pana acum si amramas in stadiul asta ! Pas de a mai avansa! Sunt oameni carora le place acest gen de film!Cand aveti de gand sa cumparati si restul filmului? Sau gata , s-au terminat banii pe reclame?!?
Mascalzone pe 25 Septembrie 2008 00:58
Acest serial este unul din cele mai bune seriale despre care am auzit si am vazut. Ungureanu mihaela a descris foarte bine filmul, asa cum ar trebuii sa il vedem nu asa cum ni se arata. Mai putin conteaza cat de bine operaza ei si cat de multe stiu despre medicina, cat conteaza cazurile pe care le trateaza pe suflet. Aceste serial ma facut sa rad si sa plang in acelasi timp. Poti invata multe dintr-un astfel de film. felicitari
roxella pe 11 Octombrie 2009 20:45
GREY'S ANATOMY este cel mai tare serial..nu am pierdut nici un episod pana acum...pot spune ca sunt greys addicted..:D
Krystyne pe 22 noiembrie 2011 16:58
si eu:D
supper bobby pe 22 Mai 2007 10:54
cel mai tare!!!
l-am vazut de la primul episod si nu am pierdut nicio secunda. sper sa tina cat mai mult!!! e mai mult decat "lost" sau "neveste disperate". bestial

Woodsen pe 6 ianuarie 2011 17:19
intradevar este foarte bun filmul:x:X deabia astept sa apara episodul 11 de la sezonul 7:x
newmoon pe 08 Aprilie 2010 12:17
e cel mai bun serial..de unde ai si ceva de invat!mai ales daca stii ceva si din medicina intelegi filmul perfect!!trebuie vazut si urmarit cu placere,actiunea filmului este bine conturata:D..si actorii sunt foarte buni:D
Krystyne pe 22 noiembrie 2011 16:58
exact !!!! pacat ca nu stiu medicina:D
veronica210 pe 14 August 2009 14:24
Inca un serial care te prinde..Dr Karev , preferatul meu .
bella_little pe 04 Decembrie 2010 19:02
odata ce te-ai apucat, creeaza dependenta !!
serialul asta m-a facut sa dau la medicina :))

HarryCineastul4 pe 11 septembrie 2011 22:50
E genial, imsa pe mine ma face sa nu dau lamedicina!
bella_little pe 6 mai 2015 08:26
wanna bet?
mitologicul pe 16 Aprilie 2010 12:46
Am inceput curajos sezonul 6, dar nu mai rezist! Deja este prea mult pentru mine! Va rog, cineva, sa-mi faca un bine si sa ma scape de: Ellen Pompeo sau Meredith Grey!
Una dintre cele mai slabe actrite pe care am putut-o vedea. Si-a cedat si ficatul, dar tot nu dispare! Vorba ceea: Coafura rezista!. E penibila, jalnica, batrana, urata, slabanoaga, enervanta, patetica, ingrozitoare, parca e un predator, in fiecare episod revine mai distrugatoare. Luati-o va rog si ascundeti-o, faceti Anatomia cui vreti, numai a ei nu. Prefer si pe a lui Bailey decat aratarea asta. Sper ca totusi producatorii sa nu faca in acest caz ce au facut cei de la serialul 24, adica sa nu ajunga la Anatomia Bunicii Grey! Deocamdata e la stadiu de mama! Va implor, cineva sa o mute la alt spital ( am uitat, nu se poate, are pile)!
Le vreau pe Addison si Izzie inapoi!

BallGr33zy pe 20 septembrie 2010 21:31
da tu cati ani ai frate ?!?
ren22 pe 12 aprilie 2013 17:10
Inainte sa spui ca e o actrita slaba (pardon,una dintre cele mai slabe pe care le-ai vazut) ,uite-te la finalul sezonului 6,finalul sezonului 8 si la primele episoade din sezonul 9.Dupa aia mai vorbim.
Horodinschi Iulia pe 28 August 2008 15:05
e incredibil serialul...nu am vazut prima serie si regret..poate o sa am ocazia cumva sa o vad ..dar sunt innebunita de cea de-a doua serie...rad,plang..traiesc:)
Dascalu Cez pe 07 Mai 2007 22:27
Sper ca cei de la tvr sa nu scoata serialul. Sunt pur si simplu dependent. Desi realitatea in spitale e cu totul alta, serialul are un mesaj moralizator si urmareste interactiunile umane. Nu-l urmaresc decat la tvr si astept ca sa vad ce se va intampla intre relatia lui Izzie(Katherine Heigl) cu Alex. Sincere felicitari pentru cei de la tvr1!Au facut o alegere buna! Parerea mea!!!!
Delua pe 17 Februarie 2011 20:54
Am vazut rapid toate episoadele aparute pana acum si pot sa zic ca am trecut prin toate starile: emotie, tristete, bucurie, starea de ras haotic, etc... Fascinant serial, dar ultimele episoade mi se par lipsite de interventii chirurgicale.
P-si-mai-multe pe 05 Aprilie 2010 15:09
imi cer mii de scuze.sper sa nu supar pe nimeni
Pentru fanii Grey`s Anatomy: http://greys-anatomy-ro.forumers.ro .
Incercam sa formam cea mai mare comunitate a fanilor Grey`s Anatomy din Romania. Cum forumul este abia la linia de start, am nevoie de sprijinul vostru pentru a merge mai departe. [mass]

Vio pe 23 Septembrie 2008 13:15
E cel mai bun serial pe care l-am urmarit vreodata (si am vazut destule pana acum). Au dreptate cei care au scris inaintea mea, serialul acesta descrie destul de bine cazuri medicale, insa scopul sau este sa infatiseze relatiile dintre personaje, trairile acestor personaje in situatii limita si sa redea speranta ca putem trece peste greutati daca luptam impreuna si ne ajutam unii pe ceilalti. Sezonul 5 incepe in 3 zile, daca intereseaza pe cineva episoade si subtitrari va stau la dispozitie cu cea mai mare placere la adresa de mess. redchuchi.
Ank@ pe 26 Februarie 2008 20:18
Imi place la nebunie filmul asta...inveti cate ceva din fiecare episod. Daca stie cineva de unde as putea sa iau tote episoadele...pls contactaima
razvi29 pe 20 iulie 2011 20:51
mikutzul pe 21 August 2011 16:41
e singurul serial pe care am pucat sa-l vad si sa-l revad de la inceput pana la sfarsit:)
Silvanna pe 06 Septembrie 2010 12:06
foarte,foarte,foarte bun!!!1....creeaza dependenta!
Andutzza-Fulgutzza pe 22 Iulie 2010 20:18
unul dintre cele mai bune seriale pe care leam vazut
e plins de suspans
si poti chiar sa inveti din greselile lor si nu numai
foarte interesant
si imi place ca e o combinatie intre stiinta si dragoste
foarte frumos :X

magical pe 29 Martie 2010 21:29
am obiceiul sa exagerez de cele mai multe ori,dar knd spun k ''grey''e cel mai bun serial,nu exagerez absolut deloc..am plans,am ras,m-am bucurat si m-am infuriat alaturi de personajele filmului,kre sunt construite cu o mare ingeniozitate!felicitari regizorului care se pare k e in continuare o sursa nesecata de inspiratie!
magical pe 7 aprilie 2010 18:33
stie cineva dak va mai exista si sezonul 7??
AnnaMaria19 pe 18 ianuarie 2011 23:35
s-ar putea sa apara si sezonul 8
MARIA MAXIN pe 15 Septembrie 2008 00:48
CAND O SA MAI FIE DIFUZAT,PENTRU CA EU I-AM PIERDUT FIRUL SI IMI PLACE LA NEBUNIE,MULTUMESC
colinx pe 26 Aprilie 2007 17:39
nu este un serial despre doctori si spitale este in primul si in primul rand un film despre viata si dorinta de atrai cu toate piedicile si neajunsurile ei.il urmaresc la tv dar mia promis cineva ca imi da primele doua sezoane pe dvd.
Tyson_Kyd pe 05 Septembrie 2013 22:06
Un serial destul bun si interesant . Nu ma pasioneaza in mare parte subiectul serialului, dar merge . Ce ajuta foarte mult serialul este distributia extravaganta .
MirceaCeaTanara pe 08 August 2011 11:04
Parcă aş vrea să fiu şi eu chirurg de când mă uit la Grey's Anatomy!
Chiar crează dependenţă!

diana pe 09 Martie 2008 11:18
e super serialul,pacat ca nu-l da si in reluare pt. a avea posibilitatea sa nu pierzi din episoade.
Nu stie nimeni de unde se pot cumpara dvd.-uri cu serialul pe sezoane?

mebubu2007 pe 28 Martie 2013 02:35
un serial pe care il astept saptamanal cu mare nerabdare. primele serii le-am vazut de 2-3 ori chiar si daca se va termina curand cu siguranta il voi revedea. povesti de viata, de dragoste in care deseori m-am regasit. l-am corupt si pe sotul meu sa-l vizioneze asa ca suntem inca 2 fani si dependenti de serial :D
Leon23Hz pe 07 Martie 2013 02:42
Foarte bun, dar parca nu e excelent
Grey's Anatomy este un serial foarte bun, un serial ce merita vazut nu pentru cazurile medicale, ci pentru intriga dintre personaje. Si totusi, recunosc .... nu am vazut decat primele 2 sezoane. Mi-am pierdut interesul destul de repede spre sfarsitul sezonului 2.
Insa nu pot spune acelasi lucru despre House M.D, serial pe care l-am vizionat de la un capat la celalalt. Probabil personajul Gregory House, este peste Meredith Grey, si asta pentru ca House este un anti-erou. Din punctul meu de vedere, Meredith Grey te impresioneaza, dar Gregory House te uimeste pur si simplu !

rayker pe 02 Octombrie 2012 14:09
sezonul 9
am vazut primul episod din sezonul 9 care ma dezamagit speram sa fie mai bum dupe cele intamplate la sfarsitul din sez 8, vom vedea cum va fi in urmatoarele episoade
someone_who_dares pe 11 Ianuarie 2012 22:37
Un serial extraordinar :) Mi-e foarte drag si am la inima toate personajele cu exceptia lui Meredith :)) nu am putut s-o suport inca din primele episoade pe care le-am vazut :)) In rest, serialul chiar merita vazut, are o intriga foarte bine realizata, este si amuzant si tragic in acelasi timp!
Dawon pe 3 mai 2012 22:07
+1 Meredith si Derek = 99% fast forward.
Krystyne pe 22 Noiembrie 2011 17:04
Grey's anatomy--> No 1
pentru mine este serialul meu preferat,am devenit dependenta de fiecare episod prin multitudinea de stari pe care o traiesti odata cu actorii,din lectiile de viata pe care ti le transmite in fiecare episod,inspirat din viata reala cu o alta lume a medicilor ce iti demonstreaza ce inseamna taria de caracter si cum traiesc ei in doua universuri,cum atunci cand sunt in sala de operatie trebuie sa uite de viata personala.Acest serial include atat de multe subiecte si este o CAPODOPERA in adevaratul sens al cuvantului.Actorii sunt absolut perfecti prin toate acele imperfectiuni.
andreeeeeeea pe 28 Aprilie 2011 10:24
Foarte bun. Am inceput sa il vad pentru Patrick Dempsey :)
sweet_bia2008 pe 19 Aprilie 2011 13:26
Imi place foarteee mult!E unul dins erialele mele favorite!!
Are de toate comedie drama etc :D

MissBlossom01 pe 20 iulie 2011 19:59
Da,e foarte bine facut :D
A.Mlex pe 21 Ianuarie 2011 16:17
Ador acest serial..:X
Este mai rau ca un drog :)).. DA DEPENDENTA!

dandi pe 20 Septembrie 2010 23:17
Un serial de nota 10*, cei care nu l-ati vizionat punetiva si vizionatil si no o sa va ara rau e un serial excelent unul de care nu te poti dezlipi debia astept sezonul 7 luna viitoare.
alexandra2010 pe 01 Septembrie 2010 18:20
serialul acesta se poate afla cu incredere in top 10 seriale must see on tv a fiecarei persoane
Allexander pe 21 Iulie 2010 11:43
E unul din cele mai bune seriale pe care am avut ocazia sa le urmaresc. Cele 6 sezoane au fost pline de viata, gaseam de fiecare data ceva nou in ele. Primele 5 sezoane au fost cat de cat compacte in ceea ce priveste personajele doar Addison si Burke plecand pe parcurs. Cu plecare lui George si lui Izzie, 2 iesiri diferite din serial si`a pierdut o parte din farmec din punctul meu de vedere, insa personajele ramase au dovedit ca pe parcursul sezoanelor s`au maturizat. Ce va fi in noul sezon ce incepe pe 23 sept in america ramane doar sa fim surprinsi. Placut sau mai putin
iuliasabina pe 05 Februarie 2010 11:44
e superb serialul, nu ma mai satur sa ma uit, imi place atat de mult, chiar am si plans :))
TheGreatQueenSeondeok pe 24 Decembrie 2011 15:12
Am urmarit primele episoade despre care pot spune ca mi s-au parut destul de interesante cu exceptia unor momente. Acum am ajuns sa abandonez acest serial dupa vreo 2 sezoane datorita personajelor enervante si mai ales din cauza lui Meredith Grey care este un personaj insuportabil...Poate o fi luat niste premii, de la mine are premiul pentru cel mai prost personaj principal, plus ca subiectul serialului ma scoate din sarite.
xDeiu pe 18 Iunie 2011 18:31
Desi am o frica CIUDATA de sege, ador acest serial. :)
cibila pe 29 Ianuarie 2008 13:54
Stiti ce nu inteleg eu?cum de nu mai prididesc americanii cu laude la adresa lui Patrick Dempsey,de parca abia acum a aparut in peisaj.Actor a fost si inainte sa joace in Anatomia lui Grey,dar abia de cand a devenit "celebru" este "atat de sexy"ca abia te poti uita la el!!!!Ce geata imi fac americanii cu sistemul lor de valori!Sau mai bine zis cu lipsa lui!
user-63ccb52f2fe4d pe 20 Iunie 2023 08:52
Ești îndrăgostit ???? de cineva și el/ea nu răspund gestului, frustrat din cauza unei despărțiri ???? atunci poți folosi asta pentru a atrage acel iubit în viața ta. Îți readuce fostul înapoi și ajută la rezolvarea căsniciilor rupte. Viața este prea scurtă pentru a fi nefericit. Gandeste-te la asta . Meriți cea mai mare fericire???? și dragoste.
Notă: acesta este total inofensiv și nu are efecte secundare.
aceasta este solutia
dawnacuna314@gmail.com
WhatsApp: +2349046229159

RusOvidiu pe 14 Martie 2022 17:09
Doar pentru cei ce vor sa fie indoctrinati.
Unul dintre cele mai progresiste seriale americane. Un fel de CNN al serialelor. Promoveaza orice noua idee a stangii americane.
claudiudan23 pe 04 Februarie 2016 01:37
cat de penibil sa fiti sa baga-ti reclame la ora 1:30, voi si celelalte posturi tv..
ellenaa_05 pe 03 Noiembrie 2015 17:32
Cu adevarat creeaza dependenta...un serial incredibil..
vidrighin_andreea pe 19 Martie 2015 09:49
pacat ca a iesit Mark din serial...e cam aiurea fara el..:(((
Ale_blondutza pe 25 Septembrie 2014 10:09
grey
superb serialul !mi-a luat o luna si jumatate sa vad 10 sezoane dar a meritat !recomand
Miiku pe 08 Septembrie 2014 23:48
Un serial exceptional. Nhu doar ca te mai invata niste medicina, dar iti face si ziua mai buna cand vezi cate vieti salveaza.
Alexys01 pe 12 Iulie 2014 20:02
Ador serialul asta. Mi-a placut sa vad fiecare personaj cum se dezvolta. Pacat ca Cristina a parasit spitalul. O sa-mi fie foarte dor de ea.
zavera_claudiu pe 21 Decembrie 2013 01:47
Am vazut primul episod si pot spune ca m-a impresioat placut, am auzit de ceva timp de el si nu credeam ca va fi pe gustul meu, insa m-am inselat, ard de nerabdare sa trec mai departe, defapt nici nu stiu de ce mai scriu aici, m-am bagat la urmatorul episod!
MikkaelWolfganger pe 22 Octombrie 2013 14:23
Un serial care se adreseaza unui public feminin, dar care are si ceva priza la barbati.E oarecum molipsitor cand stai pe langa mama sau sora si le vezi benoclandu-se la tembelizator.Incepi sa te benoclezi si tu.Asa dadeam si eu cu ochiul pe Anatomie.Nu am vazut toata seria, ci vin jur de 30-40 de episoade fugare, dar per total e un serial mult prea siropos,cu muzica siropoasa, cu personaje siropoase, plin de texte faisbuciste care vor sa te invete ce aia viata si mult prea plin de cazuri pe care eu le-am gasit cel putin neinteresante.Din cand in cand, insa am mai dat si de mici diamante intr-o mare de grafit.
user-59cfc5e0991ba pe 25 Mai 2021 19:38
Penibil !! Probabil la nivelul anului când a apărut 2005 era șmecher, astăzi am incercat sa vad, nu pot nici sa trec de un episod până la capăt de penibil ce mi se pare.
Cucoana Sandra Oh (asiatica), nu are nici o treabă cu ce se întâmplă, pe lângă cu totul, joaca sa fie la număr și ea.
Nu recomand, depășit moral clar