Păreri Ghost World

(2001)

O lume de fantome

xerses pe 06 Septembrie 2012 23:03
Nu prea m-a captat acest film.Am rezistat insa pana la sfarsit.
Audrey19 pe 03 Mai 2013 16:47
mi-a placut filmul,nu mi s-a parut plictisitor si chiar m-a facut sa ma uit pana la sfarsit,care btw a fost mind fuck,si cute.Adorabil,thumbs up
Spikos pe 29 Aprilie 2013 07:38
Doua prietene , tinere absolvente de liceu , insuficient pregatite pentru o viata pe cont propriu , cu pretentii peste capacitatile lor , taxand cu superioritate gratuita pe toata lumea ( "numai prostii pot avea o relatie frumoasa" , am citat aprox.) , vesnic nemultumite , plictisite , nehotarate , irascibile cand se lovesc de o lume reala , altfel decat si-o imagineaza ; filmul apare realist , bine facut ; nota 6 .
cosmin_kedii pe 21 Ianuarie 2013 12:36
unul dintre cele mai mari filme făcute vreodată, o capodoperă. Cele mai bune performanțe din carieră pentru Thora Birch, Scarlett Johansson, și Steve Buscemi. Poveste, actorie, coloana sonora, efecte vizuale, strălucit si perfect.
MNarcis pe 17 Martie 2012 09:21
Mi-e personal, mi-a placut acest film si daca cineva m-ar intreba de ce mi a placut nu cred ca as sti sa ii dau nici macar un motiv.......as putea zice ca monotonia din film m-a atras in primul rand pt ca o regasesc in multe zile in fiecare an din viata mea, sau relatia ciudata si nonconformista intre Enid si Seymour sau Enid si Rebecca chiar m-a captivat, (ca sa pot justifica de ce i-am dat 7 stelute).......nu fac nici o recomandare daca trebuie sau nu vizionat, pt ca nu am chef de ''injuraturi''........ramane la aprecierea fiecaruia daca il vizioneaza sau nu!
Ammelie pe 12 Iulie 2010 11:29
Ghost World
Nu a fost rau filmul, doar putin... prafuit. Da, stiu, este despre monotonie, rutina, singuratate, dar putea fi facut intr-un fel atractiv pt privitor. 5.5/10
cireasa.de.iarna pe 13 Iulie 2010 20:16
Prea plictisitor...n-am avut rabdare sa-l vad pana la sfarsit, dar are actori buni.....
Audrey19 pe 3 mai 2013 16:46
doamne,femeie,tu nu te uiti pana la sfarsit insa dai nota pe ce?pe actori?esti naspa,jur
cireasa.de.iarna pe 31 mai 2013 21:58
Da, chiar asta am facut. Si mi-am exprimat, de asemenea opinia. Calmeaza-te, nu ti-am interzis sa-l vizionezi :))
mtraianc pe 14 Iulie 2014 16:21
interesant .............................................................................
katye pe 10 Martie 2014 00:07
A fost dragut. Are o tema reala, dar de ce se numeste Ghost World, nu am inteles. :(
kakapiciu pe 03 Februarie 2015 02:11
FIlmul in sine este acceptabil doar ca nu este genul meu.