Păreri Gangster Squad

unuady pe 13 Mai 2012 08:44
Belea filmul , de vazut. 10xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
walstar10 pe 23 Octombrie 2011 19:08
OSCAR
Cu si gurnta va fi un film EXCELENT!....................................
walstar10 pe 23 octombrie 2011 19:09
siguranta*
KHBO pe 9 ianuarie 2013 20:49
și eu cred
tibigeorge96 pe 11 Ianuarie 2013 21:59
Filmul este foarte bun.O doza de comedie foarte mare avand in vedere ca nu este incadrat la aceasta categorie.Am vazut comedii 2012 la care nu am ras deloc dar acesta a fost foarte bun.Aces film m-a binedispus . Recomand cu incredere ! ;)
sylviuc92 pe 19 Decembrie 2012 02:43
Oooo Ryan Gosling ... I'm in .. dupa ce am vazut in trailer se anunta un film bun
alex_il_fenomeno pe 10 Aprilie 2013 22:25
O productie chiar peste asteptari de buna, amintind intrucatva de filme precum "Povestea FBI" din 1959 sau chiar recentul "J. Edgar", aducand in prim-plan lupta dintre gangsteri si politisti. Mai intai sare in ochi distributia impresionanta, cu nume sonore ale cinematografiei contemporane (Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Josh Brolin, Nick Nolte), iar apoi atmpsfera fantastica pe care nu te asteptai sa o intalnesti si momente-surpriza din film, prezente mai la tot pasul. A fost intr-adevar una din surprizele placute ale anului, cel putin de pana acum.
skliviu pe 03 Aprilie 2013 15:19
Bun de tot
mia placut filmul , poate la alti nu le place acest film si il critica dar sincer sa spun , mia placut la nebunie si las mai vedea de cate ori am ocazia
v0ltz pe 10 Februarie 2013 18:20
Mergeti la cinema cat mai aveti ocazia fiindca este un film de nota 10. Am facut greseala sa citesc comentariile unora inainte sa il vad, nu voi mai face aceeasi greseala pe viitor. Ce sa mai, extraordinar!
john_gotti pe 24 februarie 2013 01:53
film de nota 10?! tu crezi ca orice film cu gangsteri merita nota maxima? iti recomand cateva "clasice" veritabile: The Godfather, Once Upon a Time in America, Scarface, Casino, Goodfellas, Donnie Brasco, Gotti... chiar si The Untouchables (dupa care s-a si inspirat). vizioneaza-le pe astea si apoi mai gandeste-te daca poate exista comparatie!
krystyanalex pe 16 Ianuarie 2013 18:34
FARA NUME FARA IGNSIGNE FARA MILA
BUN SMECHER DE TOT FILMUL MERITA VAZUT NU-L RATATI E CRIMINAL FILMUL
Mastragaci pe 29 ianuarie 2013 20:36
Intradevar pe poster nu scrie cu virgule, ci cu puncte.
Alexandraanda pe 13 Ianuarie 2013 16:04
Bun filmul.
Filmul reuseste foarte bine sa evoce perioada anilor 50-60. Actiunea este combinata foarte bine cu replici amuzant, spoase :). Merita vazut!
Luca1111 pe 11 Mai 2012 11:36
Pare foarte interesant din trailer.Sper sa nu fiu dezamagit...
krystyanalex pe 16 ianuarie 2013 18:35
CU SIGURANTA NU VEI FI DEZAMAGIT MERITA VAZUT BUN SMECHER DE TOT FILMUL MERITA VAZUT NU-L RATATI E CRIMINAL FILMUL
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 16:25
Parerea Mea Despre Acest Film O Puteti Vedea Pe Contul Meu (vechi) KaRgo
ghirageorge pe 22 Iunie 2013 13:48
Poate ca nota este prea mica....ce pot spune : poveste 10 , efecte 10 , actori 10 ..... un film exceptional pentru anul 2013. Recomand !!!!
ornitoring pe 21 Mai 2013 02:01
o adevarata capodopera
o adevarata capodopera de film, poate cel mai bun film cu gangsteri din ultimii anii si bineinteles sa nu uitama de american gangster cu denzel, chiar de sunt diferite ca stil de actiune acesta e printre cele mai tari filme ale ultimului deceniu nota 10 distributie
anonymous.6229028630c4f pe 06 Mai 2013 16:14
hrl pe 03 Mai 2013 05:08
hm
parerea mea personala, sunt actori care nu joaca bine personaje. in rest, e un film oarecum,bun.
deadlord pe 02 Mai 2013 22:53
Un noir superb.Sunt un mare fan al genului noir, si asta chiar mi-a placut. Am ramas surprins ca in 2012 a aparut un film noirsi sa fie atat de bun. Scenariul este bine scris, regia este superba, iar distrubutia mi s-a parut incredibila. Nu numai ca ii avem pe Sean Penn si pe Josh Brolin in acelasi film si plus ca mai avem si o lupta intre ei, dar pe langa acestia il avem si pe Ryan Gosling si pe superba Emma Stone. Personajul fiecaruia este bine construit, dar daca ni se oferea mai multe detalii despre Grace Faraday, personajul Emmei Stone, cred ca era mai bn. Un film plin de actiune si de suspans. M-a tinut cu sufletul la gura pe tot parcursul sau, dar totusi cu asa poveste cred ca se putea sa iasa si ceva mult mai bun, poate chiar o capodopera a genului. Un film superb ce merita vazut.
Manusa pe 15 Aprilie 2013 21:45
Un film chiar mai bun decat ma asteptam, actiune si actori foarte buni. Mi-a placut acest film, merita vazut.
silviu_ciobanu pe 11 Aprilie 2013 02:56
un film foarte bun!nu ratati ocazia de al vedea!nota 10!
AndreBlack pe 04 Aprilie 2013 12:20
Gangster Squad
Un film destul de bun . Pot spune ca mi-a placut mult acest film si ca nu m-a plictisit deloc pe toata durata lui . Singurul care a jucat foarte bine a fost Josh Brolin . Au jucat bine si Emma Stone , Gosling si Sean Penn dar nu suficient de bine , dupa parerea mea . Dar chiar si asa este un film bun , care prezinta aproape perfect lumea in timpul prohibitiei . Merita vazut .
DanyMarica pe 20 Ianuarie 2013 21:49
Daaaa!!!
Superb filmul de la un capat la altul; actiune cat cuprinde, umor inteligent fara exagerari inutile (cel responsabil cu buna dispozitie este Navidad Ramirez sau Craciun Ramirez).
Nu m-am plictisit deloc la acest film, parca nu mai voiam sa se termine. Toti actorii au jucat excelent, mai ales Sean Penn, seful mafiei din Los Angeles, oras decazut din "Orasul Ingerilor" in Orasul Mafiei, Coruptiei si al Crimelor".
Totusi am observat si ceva ce nu-mi prea place la filmele americane in general, faptul ca un om care apara binele, in acest caz politistul John O'Mara a trebuit sa fie dat afara din politie si sa inceapa pe cont propiu acest razboi contra mafiei pt. a reda orasului LA denumirea de "Orasul Ingerilor, ceea ce s-a intamplat in final cu sacrificii imense.
Recomand.

Blog de Carte pe 19 Ianuarie 2013 18:12
Cei cinci care au speriat elita gangsterilor
[...] Gangster Squad (aproape) numai de bine. Filmul lui Ruben Fleischer este un spectacol: te tine in priza de la prima [...] citeşte
YURI_BOYKA pe 17 Ianuarie 2013 15:08
Like !
Am fost aseara si l-am vizionat si in fara faptului ca tot ceea ce echipa "anti gangsteri" au avut de facut pentru a detrona imperiul lui "Mickey Mouse" s-a derulat prea repede, in cateva zile ; ar fi fost mai realist sa lase de inteles ca toata operatiunea ar fi durat cateva saptamani cel putin. Oricum per total un film care mi-a depasit asteptarile, foarte bine jucat , iar Sean Penn si-a jucat magistral rolul de gangster nemilos. Merita vazut clar !
Raddu pe 15 Ianuarie 2013 23:53
9/10
Un film foarte bun care imbina extraordinar un inceput apoteotic plin de comic de situatie care uneori te face sa crezi ca e un film cu prosti , cu un final dramatic si plin de actiune. Devine unul din filmele care chiar mi-au placut iar Sean Penn prin interpretarea aceasta devine unul din actorii care imi plac. Merita vazut , cu siguranta este un film din categoria "Obligatoriu de vazut"
MarutaAdrian pe 12 Ianuarie 2013 21:24
Mi-a placut filmul la nebunie, desi nu este pentru gusturile tuturor, am fost cu varumeu si el pe la jumatea filmului se tot uita la ceas sperand sa iasa cat mai rapid de acolo.. asta e, eu unul il recomand iubitorilor de filme cu gangsteri.
alinoooo7 pe 12 Ianuarie 2013 20:00
destul de bun fata de alte rahaturi di ultimul timp
Gangster Squad – O elita fara glorie
[Titlul in limba romana: Elita gangsterilor]
CoolRank: 8/10

Regie: Ruben Fleischer
An: 2013

Actori: Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone
Genul: thriller, drama

Dupa mai mult de jumatate de secol, scenaristul Will Beall, un fost politist, bun cunoscator al lumii interlope californiene, ne prezinta o poveste inspirata din realitate, facand dreptate unei echipe de “haiduci“ moderni, cazuti in uitare, care au demolat imperiului malefic al lui Mickey Cohen, ramas in istorie ca unul din cei mai periculosi gangsteri americani.
Care este diferenta dintre ei ... citeşte

andrei_paunescu pe 09 Iunie 2021 18:01
Nu am stiut/crezut vreodata ca pot avea abilitatea de a sti tot ceea ce urmeaza sa se intample intr-un film, de la inceput si pana la final. Un film foarte previzibil. Scenografia foarte buna, fara greseala, in schimb!
carmen_angelus_romila pe 09 Noiembrie 2018 12:56
"Elita gangsterilor" ne prezinta intr-un mod cu totul dramatic, lupta, uneori zadarnica a politiei din L.A. cu membrii de temut al mafiei organizate, in cardasie cu importanti oameni politici, intr-o realizare onorabila si cu participarea multor actori de elita.
sabinalin pe 08 Octombrie 2018 15:26
O tema care parca nu se epuizeaza niciodata, gangsterii in America primei jumatati a secolului XX, razboialele dure purtate in orasul Ingerilor pentru suprematie dar si impotriva politiei, un mafiot negru in cerul gurii, un comisar sef si doi politisti gata de orice pentru a-l neutraliza, femei fatale, mult antren, multe vedete pe metru patrat,Penn, Gosling, Brolin, Nolte, Patrick, Stone, teoretic ar fi trebuit sa iasa bomba atomica dar nici pe departe, lipseste decisiv un Scorsese ca intregul sa se transforme in capodopera, in plus Penn e caricatura pe langa un, sa zicem, de Niro, ce rol ar fi facut pe vremuri Big Bob in acest film, de Oscar curat, ce-a iesit e totusi un film agreabil bun de vizionat intr-o seara cand privitorul nu are altceva mai bun de facut.
andystarx pe 16 Februarie 2017 21:10
Cred ca este printre cele mai slabe filme cu gansteri,vazute vreodata ! Pacat de distributia aleasa pe spranceana,dar scenariul este foarte slab,iar lui Penn ,nu ii sta deloc bine in rol de mafiot ! Nu il recomand !
Kuhaylan pe 29 Noiembrie 2016 15:42
WD 1
........................................................
Bayard pe 24 Mai 2015 19:23
Se anunta un super film, super distributie..... dar de fapt iese o combinatie foarte slaba intre Untouchables si L.A. Confidential
XShadowX pe 27 Martie 2015 13:24
Un crime-drama foarte bun ;)
Inca un film de Ruben Fleischer foarte bun , de data aceasta un crime-drama cu o distributie formata din actori foarte buni ( experimentati si tineri : Emma Roberts ) si un scenariu foarte bun , o poveste care are loc intre anii '40 si '50 in America (Los Angeles) unde coruptia si crimele sunt numeroase iar mafiotii la putere ...
DE NERATAT acest film !

kakapiciu pe 13 Ianuarie 2015 23:15
Filmul este bun in sinea lui insa nu prea sunt eu genul filmelor cu gangsteri.
andyy pe 15 Septembrie 2014 02:04
Un film care castiga foarte mult datorita realizarii excelente. Scenariul care nu este foarte consistent, reuseste tousi sa creeze si sa transmita atmosfera acelor vremuri, pline de cruzime.
omucuvaloare pe 20 August 2014 20:11
Rippa pe 23 Februarie 2014 17:32
Putea sa fie un alt film mare in categoria filmelor cu gangsteri (subiect interesant + o distributie excelenta), dar s-a limitat la a fi un popcorn movie cu hibele de rigoare. Scenariul este liniar si neverosimil, Sean Penn in rolul faimosului gangster Meyer Harris Cohen este o gluma proasta, mai ales cu acel machiaj nereusit, iar scenele de actiune sunt de-a dreptul penibile in unele momente. Partile bune sunt cursivitatea povestii care nu te lasa sa te plictisesti, regia foarte buna, atmosfera acelor ani redata bine (decoruri, costume, muzica), cateva slow-motion-uri de mare efect, umor fin ales la momentul potrivit si Josh Brolin, singurul lasat sa ofere mai mult decat un rol de duzina
claudiu-daniel-lugoj pe 19 Decembrie 2013 21:12
Un film bun de actiune,cu o poveste simpla dar bine conturata.Un film cu foarte multa actiune si impuscaturi asa cum ii sta bine unui film despre gangsteri.Recomand acest film,recunosc ca am fost surprins cat de bun este acest film,nu credeam sa fie atit de interesant.
CINEFILUL DE SERVICIU pe 07 Septembrie 2013 17:25
Gangster Squad (2013) « Cinefilul de Serviciu
[...] site: http://gangstersquad.warnerbros.com/ Sites: IMDb  Rotten Tomatoes  Metacritic  CinemaRX  Cinemagia Like&Share Pin ItMai multEmailShare on TumblrPocketDiggPrintLike this:Like Încarc... By [...] citeşte
vladimir84 pe 06 August 2013 21:48
Filmul m-a dezamagit, pacat de distributie. Cel mai slab film cu gangsteri din ultimul timp.
Infinity pe 16 Iunie 2013 04:03
Gangster Squad (2013)
Un film bun care merita vazut. Distributie de top, dialog bun si pe alocuri amuzant, poveste buna si la fel si interpretarea actorilor. Putin cam dur la unele faze, dar na... Doar e film cu mafioti. :)
AliceT pe 11 Iunie 2013 18:18
Mi-a placut pentru ca a fost o impletire de replici haioase, drama , dragoste.Are toate ingredientele unui film bun.
Shonda pe 07 Mai 2013 11:39
Previzibil
Ma asteptam la ceva mai mult, tinand cont de ce actori joaca. Parca totul fost previzibil. Un film bun, doar atat.
sill49 pe 15 Aprilie 2013 18:43
Gangster Squad
Un film foarte tare..................................................
mistercrysty pe 14 Aprilie 2013 20:41
Un film foarte bun realizat....scurt si direct la subiect exact cum ar trebui sa arate acest gen!!!!
Ovidiu239 pe 14 Aprilie 2013 16:26
Multa violenta si cam atat
Un film care m-a dezamagit, poate si din cauza ca m-am uitat pe distributie si aveam ceva asteptari de la el. Nu e un film prost, dar tinand cont de note, de trailer si de distributie, ma asteptam la mult mai mult. Dar m-a plictisit, desi nu tine nici macar 2 ore... Am incercat sa intru-n atmosfera filmul, dar nimic...
S-a remarcat in schimb cu prestatia buna a actorilor, si parca se salveaza putin pe final, da' se putea mult mai mult.

bornfree pe 13 Aprilie 2013 22:01
filmul ca filmul nu iese din tiparul genului. daar codul vestimentar de atunci , ar fi super sa ne reimbracam asa din nou si in secolul asta
DiCaprio21 pe 10 Aprilie 2013 20:40
foarte bun , mie unul mi-a placut , o poveste si o actiune numai buna de vazut.
Allexander pe 07 Aprilie 2013 00:55
Desi are anumite clisee, el se face remarcat prin atmosfera, poveste, modul in care a fost regizat. Merita vazut. recomand
Robertto pe 09 Martie 2013 07:00
Foarte bun filmul si-atit. Nu e de oscar,nu e de capodopera..dar e foarte bun..adica te tine in scaun! Mie mi-a placut....e ok......sunt altele si mai penale..