Păreri Gamer

Gamer - Jocul supraviețuirii

xerses pe 29 Iunie 2011 09:55
Unul din filme care te tine cu "sufletul la gura" pana la sfarsit.
danymury pe 05 Aprilie 2011 18:54
un film foarte bun..Butler asta joaca bine.este un actor foarte bun
victor_neo75 pe 24 Septembrie 2009 17:46
Joaca de-a Counter Strike cu oameni adevarati !!!
De la realizatorii lui 'Crank 1 si 2', a aparut acest film atat de incurcat, unde oameni condamnati la moarte sunt folositi ca avatari in jocuri pe calculator.

Ca atmosfera aduce cu mult mai reusitul 'Death Race' cu Jason Statham din 2008, iar ca scenariu seamana oarecum cu 'Virtuosity' cu Denzel Washington si Russel Crowe din 1995.

Il recomand doar pentru fanii genului actiune SF, pana apare pe 2 octombrie mult aclamatul 'District 9' produs de Peter Jackson, creatorul 'Stapanului Inelelor'.

Kable pe 13 Iunie 2010 11:44
Incredibil filmul!
Un film foarte bun deoarece arata viitorul exact asa cum va fi el si face legatura cu nr. 666 , care reprezinta numele cipului care ne va fi implantat in viitor.
Anirod pe 07 Mai 2010 00:16
Mie mi-a placut acest film ... si il recomand mai departe cu mare incredere !
Daylak pe 14 Martie 2010 13:12
mie chiar mi-a placut filmul :) mai ales efectele.. merita vazut!
sunt multi cei care nu l-au inteles, pt ca pur si simplu nu au imaginatie..

DiViNeX2 pe 21 Ianuarie 2010 15:00
prea frumos
mi se pare un film f bun .. nu inteleg dc tot spuneti ca filmu` e aiurea .. mie chiar mi-a placut .. si merita vazut
Radu1711 pe 09 Ianuarie 2010 03:19
radu1711
frumos filmul, actiune multa si mult suspans, merita sa il vedeti daca va place actiunea
Bagio pe 09 Ianuarie 2010 00:41
se putea si mai bine!
deci mie chiar mi-a placut acest film,in primele 10 minute eram bulversat,nu intelegeam nimic si chiar am avut tendinta de-al opri,dar pe parcurs ,povestea a devenit mai clara;finalul bunicel,il recomand! nota mea e 8.5
Laura88 pe 01 Decembrie 2009 00:42
Mie mi-a placut filmul, interesanta viziune a viitorului, cu toate ca seamana oarecum cu Surrogates si cu Death Race.
nyctof0bia pe 28 Noiembrie 2009 15:23
mie mi-a placut foarte mult;) fiecare cu parerea lui.
Elysian pe 24 Noiembrie 2009 00:20
Viitor sau nu..mi-a placut ! Merita vazut....! La fel de sucit ca si Surogates!
decathlon pe 15 Octombrie 2009 23:58
ceva imi zice ca asa vom ajunge si noi:)) mai ales de cand cu legile astea cu cipurile.....ideea e ca a fost gandit f bine filmu
chiba_florin pe 11 Decembrie 2014 03:10
Hmmm ...
Interesant filmul ! Bine pus pe ecran, pot sa zic cu mana pe inima ca mi-a placut destul de mult ! de la mine un 8.
XxRedBullxX pe 13 Septembrie 2014 04:10
Gamer (2009)
Un film bun, actori de nota 10.Dar, stilul în care este filmat cu acele bruiaje nu prea ma atrage...dar în rest, este un film bun.
Sorin87 pe 25 Aprilie 2014 23:53
imi place actiunea din film si ideea filmului de a transpune viata reala intr-un joc
AndreBlack pe 24 Februarie 2013 15:47
Pentru mine Gamer a fost un film destul de bun . Mi-a placut foarte mult filmul + prestatia lui Gerard Butler iar efectele vizuale sunt foarte bune . Merita vazut .
narcisson pe 31 August 2012 01:55
Gamer
Un film care te tine in priza, are foarta multa actiune plus efecte speciale excelente. Tema a mai fost abordata in filme ca Gladiatorul, Arena, The hunger games doar ca in alte decoruri si circumstante. Gerard Butler este bun, ca de fiecare data; avem parte de un acting decent. Povestea are niste chichite care te deruteaza, te incetinesc in acest proces al intelegerii filmului si care nu prea isi au rostul. Una peste alta, merge vizionat filmul daca nu ai ceva mai bun de facut, insa nu te va atrage cu nimic in mod special, poate doar pe fanii lui G.B. Nota mea este 7-Bun.
Dar_kvampire pe 09 Aprilie 2012 21:29
Filmul e bine realizat nu prea imi mai aduc asa aminte ce se petrece dar cu siguranta este un film pe gustu meu
nikkolle pe 03 Februarie 2012 15:15
Mie mi-a placut :X!
Sincer imi plac genul asta de filme :X The Net a fost si el un film bun :) !
Octaz pe 04 Iulie 2011 16:34
Sunt destul de surprins de comentariile contra filmului, sincer nu cred ca a fost chiar atat de rau.Ce e drept a avut un subiect ceva mai neobisnuit si o actiune cam ireala insa firul povestii s'a legat destul de bine si chiar m'a tinut in suspans.Nu mai spun ca Gerald Butler (in ciuda faptului ca genul lui de filme cel mai potrivit este comedia) a fost o prezenta placuta,mie personal imi place actorul asta.Citesc in continuare comentariile si raman cam "prost" :)) . Hai ma ca merge !!!
kotor pe 02 Iulie 2011 01:22
Mie idea filmului ni se pare originala, iar jocul actorilor e per total bun.
SoKaT pe 22 Octombrie 2010 09:35
Mi-a placut , m-au dezgustat scenele cu umflatul ala :)) ... Pentru asta ii dau nota 9 !
danutza012694 pe 24 August 2010 15:36
e actiune pana la urma...
un film destul de bun are actiune si atat...in fine filmul nu lasa chiar de dorit...e bun de vazut :)
alex_il_fenomeno pe 25 Iulie 2010 13:34
este un film destul de reusit , dupa parerea mea , si cu o actiune foarte buna ! mai bun decat ma asteptam ! chiar nu inteleg de ce l-am amanat atat de mult...
cretulina pe 12 Iunie 2010 17:51
mie mi-a placut, trebuie sa fii atent altfel te pierzi pe drum si nu mai sti despre ce e vorba
Rihanna pe 06 Decembrie 2009 18:06
Numele lui Gerard Butler alaturi de un trailer promitator si o descriere interesanta anuntau un film mult mai bun. Scenariul este subtire iar modul de filmare (ma refer la fazele de actiune) este ametitor. Cu toate astea are o idee interesanta, un ritm care nu te lasa sa te plictisesti si un actor bun pe care il urmaresc mereu cu placere. Cu bune si cu rele filmul merita o vizionare dar numai sa stii dinainte la ce sa te astepti. Enjoy it!
justandy pe 19 Septembrie 2009 14:04
Abia astept sa apara in cinematografe, dupa trailer pare un film interesant. In plus Gerard Butler este un actor talentat care poate ridica mult nivelul unui film.
AlexandruDragosStegaru pe 25 Ianuarie 2016 14:05
Infinity pe 15 Septembrie 2013 17:53
Gamer (2009)
Nu este cel mai bun film in care joaca Butler. Actiune, ceva efecte, impuscaturi, sange... Nimic nou. Poate doar ideea, asa putin.
cosmin_kedii pe 14 Aprilie 2012 17:14
Filmul a dat de asemenea, un comentariu mare social cu privire la viitorul potenţial al jocurilor de noroc, jocuri de stimulare , precum şi nevoia umană de emoţie şi plăcere
Mihai2508 pe 05 Iulie 2010 17:03
Fiecare cu preferintele sale, parerea mea este ca acest film e un fel de "The Punisher", dar cu mai putina actiune dar destul de interesant, iar faptul ca Gerard Butler joaca in film este un plus.
RoxyD pe 10 Iunie 2010 16:11
Are cateva secvente bune... per ansamblu este un film ok...
mytza92 pe 06 Iunie 2010 19:34
asta a fost pe departe anul lui Gerarad Butle cu filme ca Law Abiding Citizen , Bounty Hunter sau Gamer . Ideea filmului e noua si bine adaptata :P
ankadiana pe 04 Iunie 2010 23:04
nu prea se incadreaza in standardele mele
mi se cam invarteau ochii in cap sincer.parca eram intr-un joc de strategie unde timpul zboara cu viteze uluitoare si parca orice ai face tot nu te poti opri, trebuie sa mergi ianinte si sa iti atingi idiotenia de scop.bang bang bang.arme, foc, batalii, strategie.fix un joc pe calculator..si cum nu sunt adepta jocurilor pe calculator...pot spune ca nu m-a impresionat filmul.pacat ca joaca Gerard Butler in el, pierdere de timp pt acotr dar nu de bani:D:D:D
danucu pe 22 Mai 2010 09:33
Am incercat sa ma uit pana la final, dar nu am reusit. Era ca un fel de tortura.
E pentru fanii jocurilor cu impuscaturi.

RomaniaMare pe 29 Aprilie 2010 23:24
Ideea bună,realizarea proastă și mediocră! Plictiseală curată!
cl24 pe 18 Aprilie 2010 23:34
Sincer ma asteptam la mai mult de la acest film. Cred ca este unul dintre cele mai slabe roluri in care a evoluat Gerard Butler. Subiectul este interesant dar lipseste o anumita atractivitate a filmului...
Ammelie pe 06 Aprilie 2010 12:21
Gamer
Idee fainutza (desi devine cam cliseistica si asta), dar filmul slabut. Actiune, da, dar previzibil. Ii dau 5/10 pt Michael C. Hall.
marin09 pe 21 Februarie 2010 20:20
Ideea este interesanta, dar punerea ei in scena este mediocra. Cel mai mult m-a dezamagit finalul. Poti sa il vezi doar din curiozitate.
Thoughts about nothing… pe 09 Februarie 2010 12:55
Thoughts about nothing… » Blog Archive » Game over
[...] The Ugly Truth, dl. G. Butler isi face rolul cu greutate. Nu ma dau in vant dupa filmele de genul Gamer, insa m-a tinut prinsa cap-coada. Cu ce am ramas dupa jocul filmul asta? Cu o mare durere de cap. [...] citeşte
donpablo pe 04 Februarie 2010 12:35
Acceptabil
Film bun ptr. cei care sunt amatori de Counter Strike sau Cross Fire si Second Life.
claudio pe 21 Ianuarie 2010 01:38
bueno
un sf destul de bun cu Gerard Butler ........................
Marakanu pe 20 Ianuarie 2010 19:31
asta e film
E naspa filmu sa fim seriosi..m-am uitat fix 28 de minute..am oprit playeru si am dat delete filmului.o porcarie fara sens, mai bine te uiti la altceva
Crater pe 06 Ianuarie 2010 14:12
Un film decent,actorul a jucat destul de bine,iar povestea e buna de luat in considerare,desi e putin prea SF.
In prima parte a filmului nu prea am inteles ideea,dar apoi m-am prins despre ce era vorba.Poate ca a fost regizat nu foarte inspirat pentru inceputul filmului.

miss_amelie pe 27 Decembrie 2009 18:18
ideea nu e rea, dar e realizat cat se poate de prost. scenele cu "society" mi-au provocat un dezgust profund, mai ales grasul ala care o juca pe sotia lui kable. chiar parea mai bun din trailer.
par4zi7u pe 23 Decembrie 2009 15:08
Hmm....
Merge filmul cand nu ai ce face.
I-am dat nota 7 mai mult pentru Gerard Butler care este unul dintre cei mai buni actori .

ooo333 pe 24 Noiembrie 2009 21:56
slab bataia de la sfarsit a fost tare dar in rest cam slab film , idea a fost buna !
constandache pe 19 Septembrie 2009 11:14
cred ca o sa fie misto. Are efecte spectaculoase .o sa merg sa il vad
radu3455 pe 08 Aprilie 2012 10:00
n-a fost de loc un film bun,slab de tot nu vi-l recomand

Film - Gamer

Gamer - Jocul supraviețuirii