Păreri Gamer

Gamer - Jocul supraviețuirii

juliankkk pe 24 Septembrie 2009 17:47
mediocru
multa actiune,obositor ,subiect second hand...nu prea merita
katakta pe 16 august 2010 16:33
Mie mi-a placut :)
donhann pe 01 Octombrie 2009 12:44
gamer
Am citit comentariile rautacioase si m-am amuzat. Gamer este un film interesant, un soi de “Gladiatorul” in varianta moderna, in care personajul principal se lupta pentru supravietuire, cu un Gerard Butler la fel de bun cum ne-a obisnuit. Este un film cu efecte speciale fantastice. Fanii jocurilor de tip shooter vor fi extrem de multumiti, iar doamnele si domnisoarele cu afinitati pentru Gerard Butler nu vor fi dezamagite. Va recomand cu caldura acest film sa vedeti cum va arata un viitor posibil.
demenThor pe 6 aprilie 2011 21:42
nu m-as fi gandit niciodata sa compar gladiatorul cu gamer...dar cred k ai dreptate...tot sclavi, tot lupta pe viata si pe moarte, aceeasi eliberare din sclavie
Edbah pe 29 Septembrie 2009 10:26
Aceeasi idee o regasim si la Condamnatii.
Cat despre film - irosire de timp.

b_adrian68 pe 01 Octombrie 2009 09:15
l-am vazut ieri.pot spune ca am pierdut timpul degeaba.
prettysong pe 15 octombrie 2009 17:17
Nu vreau sa fiu rea ..dar poti pierde timpul cu rost?
Banana02 pe 18 octombrie 2011 02:34
cat de banane sunteti mah ducetiva mah la animatiile alea ca vadk numa note peste 8.0 vad acolo si la un film ca acesta un actor foarte bun actiune ai eram tot timpul atent concentrat sa nu pierd nimic vad note numa de 2 si 3 habar nu aveti mah pe ce planeta traiti intorceti-va la animatiile voastre
casey-cage pe 01 Noiembrie 2009 21:11
asemanator death race....diferenta death race era mai bun...cred ca am zis tot
rrs85 pe 06 Octombrie 2009 19:30
desi nu sunt adeptul fimelor SF, acest "Gamer" m-a captivat (mai mult sau mai putin influentat de G.B.).. esti in "priza" pe tot parcursul filmului, nu prea ai timpi morti.. si chiar daca pentru multi sigur va fi sau a fost confuz, are un mesaj subtil foarte bine definit! zic eu ca este de vazut!
zatyy pe 07 Septembrie 2009 14:12
filmul pare interesant dar subiectul a mai fost intalnit : ,,el\ea,, se lupta pentru supravietuire fiind urmarit\a de o singura persoana sau chiar de mii....mi se pare asemanator cu death race , amusament ,si alte zeci de filme ....dar chiar astept sa-l vad :D
Guess_who pe 7 septembrie 2009 23:03
Uite unde era criticul domne ..
RYO pe 29 Iunie 2011 16:43
CEL MAI PROST FILM POSIBIL FACUT VREODATA !!! NOTA 0 !!! NICI MACAR 1 NU MERITA !!!! PROST DE TOT FILMUL ! ESTE MONUMENT DE PROSTIE !!!
prettysong pe 15 Octombrie 2009 17:17
snorrrr
L-am vazut la cinematograf..si mi-era jena sa adorm chiar acolo.. daar cred ca inlocuieste cu succes numaratul oitelor pentru cei care sufera de insomnie...si nu va faceti griji intrebandu-va cum se termina... moare nenea rau :o!!!... pacat de idee ca era oarecum faina daca nu aparea intr-o perioada in care oferta cinematografica musteste de filme care pledeaza pentru umanitate
izzie pe 22 Ianuarie 2010 11:18
l-am inchis
nici nu am putut sa -l vad pana la final la cat de idiot mi s-a parut
claudiu-daniel-lugoj pe 15 Noiembrie 2009 17:14
claudiu-daniel lugoj
Foarte slab filmul,nu e la cea ce ma asteptam eu.Sincer nu-l recomand s-al vadeti nu merita.
Ilila pe 26 noiembrie 2009 14:42
"sa-l vedeti" ! nu e foarte slab... are un mesaj... in special pentru generatia SIM
marius_em pe 29 Septembrie 2009 16:54
moda de moment
Ati observat ca sunt mai multe filme lansate intr-o perioada relativ scurta de timp ce folosesc aceeasi idee? Surrogates, Avatar, Gamer. Mai deunezi era o perioada in care se faceau filme despre gay. Efectul turma.
Smyle pe 12 decembrie 2009 00:48
Nu compara acest film care sincer l-am oprit dupa 15 minute cu mult asteptatul Avatar , care promite sa depaseasca Titanicul la incasari , care a facut furori printre pasionatii de gen cu foarte mult timp in urma de la data programata pentru lansarea sa.
SSSandra pe 18 august 2010 22:21
"mult asteptatul Avatar , care promite sa depaseasca Titanicul la incasari" Asa, si ? Daca are incasari f mari, e si f bun ? Incasarile de unde se fac ? De la oamenii care cumpara dvd-uri cu filmul, merg la cinema etc. Dar poti sa iei bilet si sa constati cand ai iesit ca nu ai ramas deloc impresionat de film, cum s-a intamplat, de altfel, si in cazul meu.
bubuvaly pe 27 Septembrie 2009 14:55
astept un film bun de 3 ani si nu apare
vb de sf, de la ridic incoace nu am vazut nici unul.Nici acesta nu a lasat o inpresie marcanta.
Turi pe 20 August 2010 16:19
Imi pare rau ca m-am incapatanat sa-l urmaresc! Am facut-o pt Butler; nu vreau sa-l bag in categoria filmelor proaste doar fiindca nu sunt adepta jocurilor cu violenta. Deci "mai bine nu" este pt mine.
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 23:16
Pierdere de timp, nu stiu cum am putut sa il vad pana la sfarsit dar nu merita, nu va bateti joc de 95 de minute din viata voastra cand doar una avem!
baicea pe 10 Septembrie 2009 21:21
Nu e cine stie ce filmul.Nici nu am inteles f mult din el,sa fiu sincera:)Insa Michael C Hall este la fel de diabolic ca in "Dexter"!!
cosmin742000 pe 27 Septembrie 2017 21:09
O mizerie de film de actiune SF , american , deci nimic nou
alyn.alyn pe 20 Iulie 2013 19:25
Evident, alt film tare care ajunge la nota 6 din cauza unora care voteaza aiurea :-
puffulette pe 28 Ianuarie 2012 02:02
Un film foarte prost, nu mi-a placut aproape nimic la el, prost realizat, scenariul plictisitor si actori de mana a doua, pierdere de timp
dark56 pe 27 iunie 2012 20:24
Gerald Butler si Michael C. Hall nu sunt actori de mana a doua !!!
puffulette pe 14 iulie 2012 13:00
Intradevar, nu sunt, dar nu mi-a placut prestatia lor in acest film.. m-am exprimat gresit... In fine, fiecare cu parerea lui proprie
madia pe 05 Ianuarie 2012 20:40
Destul de slabut. M-am uitat pentru Gerard Butler, dar filmul este pierdere de vreme.
ionut77 pe 21 Martie 2011 14:47
reaper
un film nu prea reusit , previzibil...........................
Cristiano00 pe 24 Decembrie 2010 19:29
mda si eu m-am uitat mai mult pentru actor,, insa filmul este slab
cristinel89 pe 18 August 2010 11:06
foarte slab acest film...................................
psihologu pe 17 August 2010 21:48
Nu e mare surpriza si nici greu de spus; “Gamer” este un rahat comercial. Asta vine de la un fan declarat al lui Gerard Butler. Si ce? Ne opreste cineva sa spunem adevarul? Nu! Vinovati pentru afirmatie sunt mai multi! Unu, actorul amintit, care nu s-a sfiit sa dea curs “invitatiei” de a juca un personaj liniar, fara efect in CV-ul sau, dar care, probabil, i-a mai adaugat cateva milioane in conturi. Doi, cuplul de regizori-scenaristi Mark Neveldine si Brian Taylor, care inca traiesc de pe spatele realizarii unui superb “Crank”. Cei doi nu au inventat absolut nimic in povestea redata de “Gamer”.
Dgabriell93 pe 12 August 2010 00:25
in afara de efectele speciale ale filmului, altceva nu mi s-a parut extraordinar. poate sunt eu pretentios, dar nu prea merita vizionat.
Bogatyr pe 14 Octombrie 2009 23:35
Monument de prostie
A te uita la Gamer, e ca si cum ai butona telecomanda, rapid, de pe un program pe altul. In final te plictisesti si te ia durerea de ochi. Actiunea e "cu de toate la gramada". O zapaceala pe ecran. Accentul pus pe personaje, e ZER000. Monument de prostie!
adriano.b pe 2 noiembrie 2009 13:50
chiar ca parca butonezi telecomanda si schimbi programele unul dupa altul..pacat de film...din trailer parea mai bun dar se pare ca m-am inselat
radu3455 pe 08 Aprilie 2012 10:00
n-a fost de loc un film bun,slab de tot nu vi-l recomand
diana7 pe 17 Decembrie 2010 22:41
zici mai mult ca te uiti la un joc decat la un film
Mavone pe 27 Septembrie 2009 16:49
Geekstravaganza
Trecând peste aşa zis traducere a titlului şi pe lângă faptul că primele cadrele au semănat cam mult cu Crankurile filmul a fost ok pentru noi, g33ksii care se joacă şi se cred gameri. Nu ştiu dacă filmul merită văzut de cineva care nu are tangenţe cu jocurile pentru că nu ar ajunge decât să fie deranjat de idee, să spună că e un film prost şi fără rost. Nu stăm acum să analizăm substratul celor două jocuri prezentate în acest film, pentru că am realiza că mesajul transmis este unul destul de evident dacă suntem în stare să vedem şi altceva decât evidentul.

Filmul a avut acţiune, care a fost filmată destul de decent (adică chiar se-nţelegea ce se-ntâmplă pe ecran şi nu era mişcată camera prea haotic, cum e-n primele cadre, prime cadre prin care regizorii vroiau să imprime ideea de acţiune însă care pe mine m-au lăsat cu-n semn… citeşte

ionuttita pe 25 Septembrie 2009 13:15
300 vs Gamer
Comparatia cu 300 se rezuma doar la gradul de violenta sau implica si alte "calitati " ale lui 300: plictisitor, prost jucat, prost filmat, subiect neinteresant?
prettysong pe 15 octombrie 2009 17:08
nu-i chiar prost filmat.... in rest eu cred k il ia pe 300 la partea cu plictisitor, si cu subiectul neinteresant...
kratosja66 pe 12 mai 2012 22:55
300 plictisitor?!...ma intreb ce gusturi ai tu la filme?! fac si ca omerio cred ca vati uitat la alt fil,300 e o capodopera vizuala!!
constandache pe 19 Septembrie 2009 11:14
cred ca o sa fie misto. Are efecte spectaculoase .o sa merg sa il vad
AlexandruDragosStegaru pe 25 Ianuarie 2016 14:05
Infinity pe 15 Septembrie 2013 17:53
Gamer (2009)
Nu este cel mai bun film in care joaca Butler. Actiune, ceva efecte, impuscaturi, sange... Nimic nou. Poate doar ideea, asa putin.
cosmin_kedii pe 14 Aprilie 2012 17:14
Filmul a dat de asemenea, un comentariu mare social cu privire la viitorul potenţial al jocurilor de noroc, jocuri de stimulare , precum şi nevoia umană de emoţie şi plăcere
Mihai2508 pe 05 Iulie 2010 17:03
Fiecare cu preferintele sale, parerea mea este ca acest film e un fel de "The Punisher", dar cu mai putina actiune dar destul de interesant, iar faptul ca Gerard Butler joaca in film este un plus.
RoxyD pe 10 Iunie 2010 16:11
Are cateva secvente bune... per ansamblu este un film ok...
mytza92 pe 06 Iunie 2010 19:34
asta a fost pe departe anul lui Gerarad Butle cu filme ca Law Abiding Citizen , Bounty Hunter sau Gamer . Ideea filmului e noua si bine adaptata :P
ankadiana pe 04 Iunie 2010 23:04
nu prea se incadreaza in standardele mele
mi se cam invarteau ochii in cap sincer.parca eram intr-un joc de strategie unde timpul zboara cu viteze uluitoare si parca orice ai face tot nu te poti opri, trebuie sa mergi ianinte si sa iti atingi idiotenia de scop.bang bang bang.arme, foc, batalii, strategie.fix un joc pe calculator..si cum nu sunt adepta jocurilor pe calculator...pot spune ca nu m-a impresionat filmul.pacat ca joaca Gerard Butler in el, pierdere de timp pt acotr dar nu de bani:D:D:D
danucu pe 22 Mai 2010 09:33
Am incercat sa ma uit pana la final, dar nu am reusit. Era ca un fel de tortura.
E pentru fanii jocurilor cu impuscaturi.

RomaniaMare pe 29 Aprilie 2010 23:24
Ideea bună,realizarea proastă și mediocră! Plictiseală curată!
cl24 pe 18 Aprilie 2010 23:34
Sincer ma asteptam la mai mult de la acest film. Cred ca este unul dintre cele mai slabe roluri in care a evoluat Gerard Butler. Subiectul este interesant dar lipseste o anumita atractivitate a filmului...
Ammelie pe 06 Aprilie 2010 12:21
Gamer
Idee fainutza (desi devine cam cliseistica si asta), dar filmul slabut. Actiune, da, dar previzibil. Ii dau 5/10 pt Michael C. Hall.
marin09 pe 21 Februarie 2010 20:20
Ideea este interesanta, dar punerea ei in scena este mediocra. Cel mai mult m-a dezamagit finalul. Poti sa il vezi doar din curiozitate.
Thoughts about nothing… pe 09 Februarie 2010 12:55
Thoughts about nothing… » Blog Archive » Game over
[...] The Ugly Truth, dl. G. Butler isi face rolul cu greutate. Nu ma dau in vant dupa filmele de genul Gamer, insa m-a tinut prinsa cap-coada. Cu ce am ramas dupa jocul filmul asta? Cu o mare durere de cap. [...] citeşte
donpablo pe 04 Februarie 2010 12:35
Acceptabil
Film bun ptr. cei care sunt amatori de Counter Strike sau Cross Fire si Second Life.
claudio pe 21 Ianuarie 2010 01:38
bueno
un sf destul de bun cu Gerard Butler ........................
Marakanu pe 20 Ianuarie 2010 19:31
asta e film
E naspa filmu sa fim seriosi..m-am uitat fix 28 de minute..am oprit playeru si am dat delete filmului.o porcarie fara sens, mai bine te uiti la altceva
Crater pe 06 Ianuarie 2010 14:12
Un film decent,actorul a jucat destul de bine,iar povestea e buna de luat in considerare,desi e putin prea SF.
In prima parte a filmului nu prea am inteles ideea,dar apoi m-am prins despre ce era vorba.Poate ca a fost regizat nu foarte inspirat pentru inceputul filmului.

miss_amelie pe 27 Decembrie 2009 18:18
ideea nu e rea, dar e realizat cat se poate de prost. scenele cu "society" mi-au provocat un dezgust profund, mai ales grasul ala care o juca pe sotia lui kable. chiar parea mai bun din trailer.
par4zi7u pe 23 Decembrie 2009 15:08
Hmm....
Merge filmul cand nu ai ce face.
I-am dat nota 7 mai mult pentru Gerard Butler care este unul dintre cei mai buni actori .

Film - Gamer

Gamer - Jocul supraviețuirii