Păreri Free Fire

(2016)

Focul la ei

xerses pe 30 Mai 2017 16:33
Ce prostie de film! Ma surprinde nota extrem de mare....pe IMDB.Nu este justificata de nimic.
razvanniculescu56_gmail_com pe 15 Iunie 2017 21:19
O zapaceala de film. Absurd, lipsit de sens, ridicol pe alocuri. Cillian Murphy - departe de rolul din Peaky Blinders. Mult prea mare nota de pe IMDB.
Nici Brie nu prezinta interes. Are fundu' mare si pulpe americane.

Cretzulynne pe 28 Mai 2017 22:09
Din cinematografia britanica
Initial, am simtit un iz de Lord of War (2005), amestecat cu The Departed (2006), insa, cand am ajuns la simfonia bubuitoare, mi-a fost clar ca ne aflam intr-un western contemporan, fiindca toata lumea tragea in toata lumea.
Un gangster movie despre o intalnire ce a decurs prost, cu iz de parodie, unde frumoasa Brie Larson joaca o eroina intr-o situatie absurd-comica.

In concluzie, Free Fire = amesteca aluatul Deal of the Century (1983) si inlocuieste-o pe pensionata Sigourney Weaver cu proaspata Brie Larson si adauga arome de Jocuri, Poturi si Focuri de arma (1998), Suspecti de serviciu (1995) si Unde dai si unde crapa (2000).

De vazut numai pentru Brie.

margochirila24_69 pe 07 August 2017 14:38
Toata lumea tradeaza pe toata lume! Cateva momente comice si multe impuscaturi.
isabela_isa pe 09 Iunie 2017 21:58
Am vizionat aseara acest film. Cillian Murphy a jucat la fel de fantastic ca intotdeauna, o placere maxima sa il urmaresc. Nu o sa ezit sa aduc in discutie 2 probleme principale ale filmului:
- motivul pentru care se declanseza actiunea, care din punctul meu de vedere este stupid, dar si irelevant pentru mai mult de jumatate dintre personaje;
- regizorul a ales un mod interesant de a filma scenele de impuscaturi, dar care sunt foarte confuze pentru privitor. De minim 3 ori nu am stiut cine tragea in cine.
Desi am fost usor dezamagita de final recomand acest film. Are cateva puncte slabe, dar partile impresionante predomina.