Păreri Desperate Housewives

(2004)

Neveste disperate

memarrytube pe 20 Aprilie 2010 22:39
Atentie! creeaza DEPENDENTA
Cel mai bun serial in opinia mea. Care place multor oameni, in special femeilor.
Si cum sa nu placa cand are tot ce-i trebuie: drama, suspans, umor, ironie, mister....si toate sub forma unei povesti cu morala la sfarsit. Eu il urmaresc saptamanal pe internet, cu acelasi interes si placere ca acum 6 ani.
Singurul lucru care nu-mi place la el este ca ....... dureaza numai 40 de minute.

ramady pe 21 februarie 2012 01:55
Cine imi zice si mie..va rog frumos, cum il cheama pe actorul care interpreta rolul zugravului cu care era Susan Mayer impreuna...nu mai tzin minte nici numele lui din film...:(
mariuZ pe 22 februarie 2012 01:17
Gale Harold il cheama pe actor.
weedmaster pe 29 Decembrie 2009 22:50
masterpiece
este unul dintre cele mai captivante seriale pe care le-am vazut si este foarte amuzant
edy21 pe 29 August 2010 16:19
O capodopera de serial
Desperate Housewives, este o capodopera de serial avand mister, intriga, haz tot ce-i trebuie unui serial de succes + o distributie de super clasa fiind toti foarte talentati de la a-z.
One of my favorite tv-shows !!

andutza2184 pe 29 August 2009 22:16
Imi place mult serialul. Este foarte antrenant, iar Bree van de Kamp is the best! :)
Adrian-D pe 8 februarie 2014 22:26
Foarte captivant, interesant! Actori si actrite frumoase, mister! Foarte bun!
MirceaCeaTanara pe 12 Iulie 2010 11:47
Special facut pentru a nu te putea dezlipi de el, un serial de exceptie!
Tim3a12 pe 13 Martie 2010 14:44
genial serialu.comedie tare+neveste a caror viata e anormal de obsnuita.:))+putina drama pe ici pe colo=unul dintre cele mai tari seriale.:x felicitari.:)
Maricruz pe 21 Aprilie 2011 19:54
Cel mai bun serial de acest gen
Acest serial este unul dintre preferatele mele, deoarece are acel ceva ce te ține în fața ecranului datorită faptului că îți arată cum este viața într-o suburbie aparent liniștită cu oameni diverși care reușesc să îți dea o lecție de viată (dacă pot spune asta).
Este un serial nu numai pentru sexul feminin, chiar dacă povestea se învârte în jurul unor gospodine.

Lukandee pe 09 Iulie 2010 21:50
Foarte foarte foarte bun serialul. Actorii, soundtrack-ul, toate-s foarte bune.
Willy4k pe 24 Mai 2010 17:57
Merita vazut!
Tocmai am terminat seara trecuta de vizionat ulimul episod din sezonul 6 si pot spune ca astept cu nerabdare urmatorul sezon.
"Desperate housewives" este intr-adevar un serial care merita urmarit. Actiunea te tine cu sufletul la gura, apar periodic personaje controversate care isi pun amprenta asupra vietilor protagonistilor, iar Wisteria Lane, comunitatea in care se desfasoara evenimentele, nu intarzie sa ne surprinda cu secrete bine pastrate, care isi fac aparitia in momentele de maxima tensiune.

ooo333 pe 23 Mai 2009 11:32
trebuie vazut !!
este super serialul !!!!!!!! merita vazut !! il recomand !!!!!!!!!!!!
primavara pe 19 Martie 2009 19:39
Dorinta: N.V. joi, doua episoade
Dorinta mea: Sa fie din nou, joi seara, doua episoade din "Neveste disperate".
Era perfect! Simteam ca a trecut mai bine de jumatate din saptamana si ca merit sa ma amuz. Asteptam acest serial joi seara! Ma bucuram ca sunt doua episoade! Acum, duminica, la o ora atat de tarzie, parca nici nu-l mai astept!
Ultima data l-am privit chiar critic!
Desi il consider cel mai amuzant serial!

Sharlene pe 04 Mai 2011 18:09
cel mai bun serial ever ,astept cu nerabdare sa apara si restul episoadelor.as urmari acest serial la nesfarsit,il adooor.k sa nu mai vb de actori,dp parerea mea sunt dintre cei mai buni :X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X
veronica210 pe 25 August 2009 14:41
....Lynette Scavo e personajul meu preferat .. :X :X:X
cld pe 08 Iunie 2008 15:07
cel mai tare serial :X:X:X:X

acum au ajuns la seria a cincea ce urmeaza sa fie difuzata din octombrie pe ABC. auzisem intr-o perioada ca va fi difuzata seria a treia si pe Tvr, dar nimic. pacat! este cel mai bun serial al momentului, spumos si comic, plin de intrigi si mister. practic intrece toate seriale din lume la ora actuala. in lume mai sunt doar 30 de tari ce nu difuzeaza DH, iar audinta medie este de 20 de milioane de privitori pe episod ( asta in America)

Ioana-Andreea18 pe 16 Mai 2011 22:07
Este unul dintre cele mai bune seriale pe care le-am vizionat. Fiecare episod are momentul lui de suspans, de tristeţe şi de bucurie. La început nu am vrut să îl vizionez, dar entuziasmul cu care prietena mea îmi povestea episoadele m-a convis şi iată că acum sunt nerăbdătoare să apară noile episoade.
rrs85 pe 17 Mai 2010 14:18
Foarte bun, cel putin pe mine m-a frapat aluatul din care este facut acest serial... ;)
kanibalo pe 24 Mai 2010 11:03
Iar un serial numai cu femei si despre femei,actiunea e in permanenta axata pe actiunile lor,deci in concluzie normal ca ele o considera cine stie ce capodopera.Bine macar ca au bagat niste actrite care arata bine,macar de asta sa ma uit si eu la serial.
pisicuta1 pe 19 Iulie 2018 10:51
daaaaaaaaaaaaaaaaaa un serial f bun acum il revad.creeaza dependenta
user-5aeca6d17eab2 pe 17 Mai 2018 12:58
Cel mai tare serial care l-am urmarit de la primul sezon pana la ultimul,ma bucur ca se incepe a redifuza☺
miruna_preutescu pe 06 Iulie 2017 18:22
Este unul dintre cele mai bune seriale pe care l-am vazut ! Il recomand cu caldura !
Mihai2508 pe 08 Decembrie 2016 10:15
Recomandat de 2 ori pe zi
Un serial foarte bun, care prezinta viata complicata de zi cu zi a persoanelor casatorite, cuplate, sau in cautarea partenerului perfect.
dippy_wippy pe 30 Octombrie 2014 16:39
Intrigi, umor si viata de familie
Pariez ca doua femei din trei se vor regasi in rolul uneia dintre neveste. Foarte bine dezvoltat mitul familiei perfecte care insa ascunde cele mai intunecate secrete. Vieti aparent normale sotii ,copii, petreci,intrigile din spatele acestor aparente sunt expuse cu umor pe alocuri si mult suspans. Deasemenea, sunt convinsa ca orice femeie este captivata de ummorul vietii de famile,regasindu-se in multe situatii.
ZHR_MHL pe 05 Octombrie 2014 02:41
regret...
...dar ultimul sezon porneste de la un motiv cel putin ciudat, acela de ascunde un cadavru...va spun sincer, nu am putut sa le mai urmaresc pe neveste, e prea tras de par...plus ca te indeamna sa procedezi la fel, in numele ''prieteniei''...
diciluma pe 25 Ianuarie 2014 09:22
probabil ca o fi bun la inceput , dar dupa 4 sezoane devine plictisitor si previzibil...Incepe deja sa fie telenovela....
zeno.marin pe 04 Ianuarie 2014 21:37
Addict
OK, I confess...Imi place serialul asta... Nu-mi place ca tot dau cate 3 episoade pe zi, unul dupa altul, astfel ca de la 5 la 8 PM am ocupata toata ziua. La naiba, toata ziua se duce din cauza serialului astuia! Bine ca incepe serviciul! :-D
cosmin_kedii pe 04 Martie 2013 12:50
umor, emoție, suspans, actori și actrițe to top tot ce vrei de la un serial
recomand

monicarusu25 pe 16 Ianuarie 2013 09:21
Distributia e una buna, la fel si scenariul. Ii acord nota 8.
Joanne97 pe 02 Ianuarie 2013 19:54
the best
Deci vă spun sincer că auzisem de serial,dar nu-l urmărisem.Mama mea începe să-l urmărească şi îmi povesteşte şi mie,iar eu râd de mor.Şi uite aşa încep să mă uit şi eu la,,Neveste disperate''
P.S.Care este ,,nevasta'' voastră preferată?A mea e Gabrielle Solis.Eva Longoria e pur şi simplu adorabilă.
P.S.Creează dependenţă.

Mommy pe 02 Decembrie 2012 01:25
Serialul care imi este aproape inimii! Cel mai captivant show TV din ultimii ani dupa parerea mea. Nu degeaba a devenit atat de celebru ....Toate sezoanele au fost minunate , pacat ca a luat sfarsit!
truesensation pe 15 Octombrie 2012 17:52
SUPERB Si RECOMAND
imi pare rau ca s-a terminat povestea . este un serial foarte bun, o capodobera. 5 femei cu tipologii diferite.5 familii cu tipologii diferite. te face sa plangi si razi . si sa traiesti momentele alaturi de ele. l-am urmarit timp de 8 ani
raznatovschianna pe 10 Octombrie 2012 22:16
un serial superb,am devenit depedenta dupa primul episod
alexandra.petronela pe 29 Septembrie 2012 02:11
In opinia mea a fost cel mai bun serial pe care l-am vizionat,cel putin pana acum. Am invatat ce inseamna prietenia,am invatat ca in viata omul trece prin multe greutati.. Aceste 8 sezoane m-au facut sa ma gandesc la multe lucruri ce mi se intampla in viata,la necazuri,bucurii,impliniri si multe altele.. Susan a fost mereu favorita mea,mereu plina de viata,si amuzanta..ma facea sa rad,Gabrielle cea mai frumoasa dintre toate,mereu eleganta si atractiva,ii facea pe toti barbatii sa isi intoarca privirile spre ea chiar daca erau cu nevestele la brat:))), Bree Van De Kamp persoana fara defecte,asa cum se vedea ea,pana au inceput sa apara problemele,au crescut copii,probleme cu sotul pe care le veti afla,daca ve-ti urmari serialul:P,si sa nu o uitam pe Lynette cea mai desteapta dintre toate, cea mai responsabila mama,cu cei mai multi copii:))))... Si cum am putut sa uit de Edie..nebuna asa… citeşte
ionychy pe 28 Aprilie 2012 18:01
Un foarte bun serial.
Un serial amuzant,interesant fiecare episod mi-a placut actorii sunt fenomenali!
sticks0buT pe 16 Aprilie 2012 20:59
film
mie una nu-mi place acest film.
fiecare k gusturile lui dar eu nu stiu decat babe care se uita la el iar eu m-am uitat ptk ma obligat mamae

someone_who_dares pe 08 Aprilie 2012 01:25
Imi si pare rau ca am terminat de vizionat acest serial. Foarte reusit, foarte buni actori, foarte bine conturata povestea. Nu degeaba este unul dintre cele mai vizionate seriale din lume :) Merita sa-ti pierzi zile la rand cu el :))
Ellena_Gabriella pe 27 Ianuarie 2012 19:14
Un serial foarte bun..sper la cat mai multe sezoane!!!!
GCristina pe 29 Noiembrie 2011 10:57
My fav movie
Ador acest serial....cand era difuzat pe un TVR ..parca...nu parea asa atragator...Dar am inceput sa il vad si m-am indragostit iremediabil. Am toate sezoanele....si le-am vazut de vreo 3 ori...
Are de toate: lectii de viata, momente hilarice, puterea femeii, viclenia ei....pfff.....tot ce vrei si ce nu vrei. Nu ma plictiseste deloc....fiecare episod e super!

margott pe 25 Octombrie 2011 21:06
Unul din serialele care nu plictiseste niciun moment, in ciuda longevitatii, un serial de referinta, cu personaje care mai de care mai simpatice, intamplari hazlii sau macabre, toate create special pentru a adauga un plus de culoare in viata protagonistilor. Mi-ar placea sa se faca si un film pentru marele ecran cu personajele din Desperate Housewives.
simleuan pe 18 Septembrie 2011 13:53
Pfoai, cata isterie a creat serialu asta in lumea intreaga...
mireya25 pe 04 August 2011 16:30
mireya25
Super tare serialul , deabea astept in septembrie sezonul 8 :-*
robe_robitzaa pe 13 Mai 2011 22:13
numai cuvinte de lauda:*:* imi place la nebunie serialul
karolina pe 06 Septembrie 2007 02:47
imi place foarte mult filmul neveste disperate ii unul dintre filmele mele preferate !!!! este un film foarte bun!!! numai ca ar trebui sa fie dat de mai multe ori pe saptamana chiar in fiecare zi!!!!
Tataru Angela pe 10 Aprilie 2007 02:41
Este cel mai fain serial, care imi capteaza atentia 100%!
Badila Mihaiela pe 28 Februarie 2007 19:44
Un serial pe care l-am apreciat inainte de a fi premiat cu Oscarul.Am citit ca se va difuza iar?
Este adevarat?Ard de nerabdare.Va urez succes.Va multumesc.

Catalin eu pe 20 Februarie 2007 19:44
Mai da voi nu aveti odc sau dc luati de acolo :D
madalina bejan pe 04 Februarie 2007 23:30
Prea serialul dar ma scoateti din sarite pentru ca nu-l mai difuzati.ok am inteles ca in fiecare miercuri era fotbal sau se gasea un alt motiv pentru care filmul nu mai rula dar sa nu-l mai dati deloc?ar trebui sa va mai ganditi,sunt sigura ca multefemei si nu numsi urmareau acest serial.
tache mihaela pe 22 Decembrie 2006 19:37
Imi place tare mult serialul, pacat ca nu se mai difuzeaza.S-a terminat a doua serie?Urmeaza a treia serie?Cand se incepe difuzarea acesteia?Tvr1 ne-a lasat balta cu acest serial!
Burisuc Rodica pe 05 Decembrie 2006 17:06
e super tare filmuletul!!!!!!!!! are de toate si drama si dragoste si actiune de toate as vrea sa stiu daca sunt in Romania DVD-uri cu NEVESTE DISPERATE as vrea sa il cumpar ca e super tare as vrea sa primesc raspuns daca se poate ca sa stiu va rog
laura pe 08 Noiembrie 2006 19:22
S-a shimbat data de difuzare a serialului sau s-a sistat derularea acestuia? Ar fi pacat sa aiba si acest serial soarta celor carora le-a fost intrerupta difuzarea. Este o dovada de lipsa de respect fata de telespectatori.
LIDIA DEACONU pe 01 Noiembrie 2006 15:10
Este super tare serialul....ai ce sa inveti....Totusi nu se poate difuza mai des?