Păreri Dae Jang-geum

(2003)

Giuvaierul palatului

mariusroman67 pe 06 August 2009 20:07
O interpretare de exceptie. Nu cred ca puteau gasi o actita mai potrivita pentru acest film. Sunt impresionat de tema acestuoi serial. Cred ca f. multi tineri au de invatat.
Nu am mai vayut de mult un asemenea film educativ.

ramonik141 pe 07 August 2009 16:12
elena
Ma impresionat foarte mult acest serial....este super
dodolino pe 08 August 2009 11:33
foarte bun filmul s a vina Dae Jang-geum in Romania!
kitylee pe 4 septembrie 2009 11:33
este un film exceptional din care poti sa inveti o gramada de lucruri! e fascinanat,ar trebui dat si pe alte posturi ,in locul telenovelelor tampite
ancaparaschiv_m pe 10 August 2009 19:31
cel mai bun film care s-a rulat in acest an pe tv, celelalte televiziuni au numai filme vechi si reluari. Ne-am saturat!!
Bravo, TVR1 !!!!

figaro pe 12 August 2009 11:16
giuvaierul palatului
Nu am cuvinte sa spun cat de mult imi place totul la acest film,interpretarea, subiectul,actiunea, decorul,grija cum amesteca alimentele ar trebui sa fie invatatura pentru noi.Imi plac si eroii si actorii ,e un film deosebit,am citit despre el si despre actori,il astept zilnic cu multa nerabdareimi plac Yeong ae Lee,Lady Han,Ji Jin He,Hon Li Na ,Lady Jung si chiar Lady Choi.ADMIRABIL !!!!
rebourn25 pe 2 septembrie 2009 18:40
Am ramas fara cuvinte ,iubita mea m-a oprit odata sa vad un serial si de atunci am ramas fan ..astept cu nerabdare fiecare serial ,ma fascineaza povestea si spiritul actoricesc extraordinar..ce sa mai nu am cuvinte de lauda Bravo TVR 1 ptr aceste serial de exceptie si multumim de asemenea
-Wizz- pe 8 mai 2010 12:59
marian,esti cel mai bun:)
bluebird pe 17 August 2009 14:29
Dae Jang-geum
Serialul dae Jang -Geum(giuvaerul palatului)m-a impresionat profund mai ales personajul principal.Imi place cum sunt filmate cadrele si deasemenea costumele si cofiurile sunt autentic japoneze.Actiunea principala ne arata cum se gateste la curtea unui rege mai ales viata dura pe care o traiesc femeile la palat neavand libertatea sa plece din palat cand doresc iar orice greseala le poate costa scump.Imi place sa vad competitia dintre viitoarele doamne insotitoare si felurile de mancare care sunt foarte apetisante si diferite.
Sper ca va uitati pe tvr1 la ora 17:00 la acest serial care ne va captiva pe parcursul a 54 de episoade

geni pe 18 August 2009 21:05
Este o surpriza !
Subiectul, stilulde interpretare...exemplele de viata, de educatier, costumele, peisajele de toamna ruginie, totul este bine facut. Cred da voi incepe sa studiez mai multe despre coreeni. (apropos, nu sunt japonezi!) . Au un calm deosebit. Au o filosofie interesanta... Pacat ca nu se uita mai multa lume , poate e doar o idee preconceputa. Cred ca ar fi indicat sa se schimbe ora de difuzare.

DYA2003 pe 19 August 2009 16:50
dya
e super acest serial ,pacat ca e doar un episod pe zi ,de abea astept ziua urmatoare pentru al vedea.Sincer ma impresionat ,mai ales datorita interpretarii.E prima data cand vad un astfel de serial. bravo TVR1.
ana-mariacrisan pe 19 August 2009 18:30
O reconstituire de exceptie la toate nivelele. Acuratetea cadrelor, cromatica, armonia - in opozitie cu histeria telenovelelor sud-americane, a filmelor americane sau europene, romanesti - ne mai vindeca sufletul, nu doar educa. Rafinamentul artistic extremoriental ramane la inaltime. Ce paleta de prim-planuri expresive realizate din mimica si gestica, fara a supralicita agitatia fizica si tipetele (precum actorii nostri), ori sabloanele, pozele de fotomodel (toate cu scuza reinvierii spiritului commediei dell*arte). Aici, dominanta este rafinamentul si bunul-simt/gust, iar commedia... un accent (familia care a adoptat-o pe Jang-geum), o condimentare. Lumea teatrala insista pe antropologia culturala, speculeaza extremul orient cum si cat poate, iar de la impresionisti incoace, arta europeana incearca acelasi lucru... (Reusite - Bernardo Bertolucci, Hausvater...) Filmul acesta ramane… citeşte
mirabel55 pe 23 august 2011 01:04
Giuvaerul palatului, un serial care mi-as dori sa ruleze la nesfarsit. Niciodata nu am sa pot sa ma satur de acest serial minunat. Prima data cand a rulat, il vedeam seara, apoi in reluare . A doua oara, l-am vazut seara, inreluare la pranz si apoi si inregistrarea pe YT. Acum chiar daca nu il mai urmaresc zilnic, tot imi face mare placere sa mai vad cate un episod cu aceesi emotie ca prima data. Si cum spuneam la inceput , mi-ar place sa stiu ca ruleaza si pot sa mai vizionez inca si inca o data. Desigur astept cu nerabdara sa se reia si Furtuna la palat, ca si secretele. Minunare serialele acestea koreene. Tot respectul pt cei care le-au produs si cei care au facut posibil ca sa le vedem si noi si desigur felicitari si pt site-ul Koreafilm, care a depasit toate asteptarile.
andre999 pe 19 August 2009 20:51
super
e un serial super.imi plac actorii,peisajul,actiunea...ma impresioneaza foarte mult!
nelatiger pe 28 august 2009 19:56
desi nu am vazut primele episoade,e un superserial chiar educativ si captivant,pacat ca ora de difuzare e totusi cam incomoda....oare nu poate fi gasit si pe dvd?
kitylee pe 4 septembrie 2009 11:37
filmul ma duce cu gandul la"soghun"
luccarm pe 24 August 2009 10:54
fascinant
...un serial care ma fascineaza si ma tine lipit de ecran. Imi place totul la el. Nu doar ca titlul vorbeste despre un "giuvaer", dar el insusi e lucrat cu o minutie de bijutier. Am avut mare noroc sa ma nimeresc pe tvr1 la primul episod (prins cam pe la sfirsit), caci nu ma mai uit de muuuuult la chestii gen telenovele, oricit de celebre. Doar la serialele britanice de pe tv2. Si de la acel prim episod am ramas captiv in universul lui exotic, pretios si rafinat. Categoric, are si o latura formativa, pe care o apreciez cu atit mai mult de pe pozitia mea de european. Descopar cum gindeau (inca gindesc, evident, in Asia) alte natii despre hrana si actul hranirii, cu cita filosofie, intuitie si aprecieri terapeutice se pregatea orice aliment. Iata, intr-adevar, in ce consta diferenta intre "bucatareala" noastra casnica, de umplut burti si atit, si acea stiinta inalta de a te hrani optim si… citeşte
laurentiu33 pe 25 August 2009 13:53
Laurentiu
1.000 de plecaciuni pt Tvr1!! Un serial pe care l-am urmarit inca de la primul episod insa fara prea mai sperante ca ma voi uita in continuare , insa am devenit un megafan. Soper episodul de azi in care Dna Han devine Prima Doamna.......Bravo Tvr1!!!!
leo2 pe 25 August 2009 16:58
rafinat
Da, intr-adevar un film! Nu se poate compara cu serialele care ruleaza in prezent la TV, majoritatea penibile si sub orice critica. Am incetat demult sa mai urmaresc astfel de... nimicuri, dar acum este altceva. In sfarsit, ceva de valoare, un giuvaier intre contrafaceri. Apreciez multe lucruri la filmul acesta: decenta, seriozitatea, autenticitatea, muzica, decorul si, desigur, cultura coreana. Nu este doar un film, este o imagine a Coreei, venita din anii 1500 sa ne dea o lectie de bun simt, rafinament si respect. Felicitari TVR pentru gustul pentru frumos!
laurentiu33 pe 25 august 2009 18:12
Asa este...... Foarte tragic episodul de astazi:(
tammy pe 26 August 2009 08:52
Intr-adevar un serial care imi face placere sa il urmaresc.
Pacat ca sunt plecata o perioada din tara si nu pot sa il mai vad.
Nu stie cineva cum as putea sa vad in continuare episoadele?

laurentiu33 pe 26 august 2009 09:42
Ai putea sa il vizionezi pe Tvr international , dar nu stiu daca este difuzat
iurietg pe 26 August 2009 16:26
Se poate un succint rezumat ?
Sunt nefericita ca am pierdut episodul 22,de ieri 25.08.2009.as dori,daca se poate ,un scurt rezumat.Va rog mult.
laurentiu33 pe 26 august 2009 21:07
Moare d-na Jung :((:((:(( ,
catalina-alexandra pe 28 august 2009 11:08
Un film f reusit . M-a captivat .
stancutz pe 27 August 2009 19:43
pt laurentiu33
Chiar daca s-a terminat serialul inca mai astept subtitrarea pentru serialul de pe TVR1
Multumesc anticipat!

laurentiu33 pe 31 august 2009 13:07
Dah , dar nu inteleg de ce nu mai vad comm-urile in care am zis ca le voi posta. Cred ca admini acestui syte le-au sters....Oricum o sa ma tin de cuvant:D
dr3amer pe 25 octombrie 2009 20:50
rog admini acestui site sa nu mai searga din mesaje .. THX
Coszmin pe 27 August 2009 19:56
ptr iurieteg si stancutz
filmul il gaseti pe torrent :

in rest c sa zic destul de interesant filmul

laurentiu33 pe 28 august 2009 13:13
Esti foarte tare frate....Ms mult...:)
IOANITSA pe 19 mai 2010 03:25
MA FASCINEAZA ACEST SERIAL LA PROPRIU! FELICITARI TVR!!!!!!!!!!!!!!
catalina-alexandra pe 28 August 2009 11:11
Giuvaerul Palatului
Multa finete , atenti la detaliu, actiune , intriga, uneori ai impresia ca tind spre perfectiune !
genapopescu pe 2 octombrie 2009 20:25
Suuuuuuuuuuerb! Cand se va retransmita la o ora "rezonabila" pentru "muncitori"?
MissBlossom01 pe 3 februarie 2011 15:13
De acord :D
georgiana93 pe 28 August 2009 19:28
Iubesc serialul asta!Ma uit chiar si la reluari...............Dar nu am apucat sa il vad de la inceput...........Am si eu o intrebare.....D-na Jung este fosta prima doamna?Cea care a fost inaintea D-nei Han??
mitrofan87 pe 28 august 2009 20:30
Ma uit si eu la reluari doar ca am o intrebare.... Vad ca dna-han urmeaza sa fie pedepsita impreuna cu janggeum.....pentru ce?
angel_4u_4ever pe 11 septembrie 2009 19:14
Prima Doamna a Bucatariei* ............scz:-S
mitrofan87 pe 28 August 2009 20:32
Dna Han urmeaza sa fie pedepsita....cu janggeum.......pt ce?
CORIN4 pe 28 August 2009 21:03
cum pot sa fac si yo rost de tot filmul:)???
va rog vreau si yo tot filmul ca am un program naspa si nu vreau sa pierd nimic din el:(...va rog sa ma ajutati si p me:*:*:*chiar este un film super si nu prea as vrea sa pierd cv :X:X:X>:D:D<
stancutz pe 30 august 2009 00:23
stancutz pe 30 august 2009 00:23 citeşte comentariul lui cozmin pt. mine . Eu l-am descarcat , are cam 21 Gb., dar are titrare în lb. engleză
dr3amer pe 15 octombrie 2009 16:52
o yeaaa subtitrari in romana :D:D o sa ma mai uit inca o data ce naiba este si va fi cel mai tare serial pe care la-m vazut pana acum .Ms inca o data laurentiu
Daniel-Iov pe 28 August 2009 21:14
Aproape cel mai fain Serial
Imi place foare mult serialu il urmaresc in fiecare zi...bravo.
stancutz pe 30 august 2009 00:23
citeşte comentariul lui cozmin pt. mine . Eu l-am descarcat , are cam 21 Gb., dar are titrare în lb. engleză.
stancutz pe 30 august 2009 00:25
scuze, am greşit mesajul.
ancuta161 pe 28 August 2009 22:56
Un film super
D-na Han si Janggeum nu doar ca vor fi exilate, dar Doamna Han va muri! Ce pacat! Imi placea tare mult de ea. Doamna Choi va deveni Prima Doamna la bucataria regala, iar mai tarziu ea va deveni Marea Doamna, iar Geumyoung va deveni Prima Doamna. Insa familia Choi se va destrama, dupa ce toate lucrurile rele pe care le fac vor fi date in vileag. Iar regele se va indragosti de Janggeum, insa nu o va face concubina, ea va fi medicul personal al regelui. Concubina regelui va deveni insa prietena lui Janggeum, Yeongsaen. Chiar daca stiu ce se va intampla, ma voi uita in continuare la film, m-a captivat de-a dreptul.
ancuta161 pe 28 august 2009 22:58
Vor fi acuzate de tradare si de-aia vor fi exilate. Iar ofiterul Min va avea in cele din urma o relatie cu Geumyoung, si nu cu Janggeum, asa cum am banuit eu.
angel_4u_4ever pe 5 ianuarie 2011 18:29
scz. pt al doilea "i"..abia acum l'am sesizat;;)
aly22 pe 29 August 2009 12:59
buna
este cel mai tare serial din toata tara...imi place f mult..dar cum pot sa aflu mai multe despre ca va urma in episoadele urmatoare sau cum as putea sa le descarc de pe net ca sa le pot avea pe calculator ?va rog ajutati ma si spuneti mi va multumesc mult
Calins12 pe 23 septembrie 2009 10:18
SI EU VREAUUUUUUUUUUUUUU :(( :((
bhoddysattva pe 4 octombrie 2009 17:31
sau"jewel in the palace" il mai gasesti si sub titlul acesta
elfy20 pe 29 August 2009 13:42
hey
laurentiu33 as vrea sa am si eu filmul acesta in arhiva mea personala cum as putea sa-l am si eu,de unde pot sa le iau sau poti sa mi-l dai tu?:D astept un raspuns merci:*
laurentiu33 pe 30 august 2009 10:07
pacat ca are doar 70 de apisoade:((
IonStefan pe 30 August 2009 18:06
Frumos serial
Daca vreti sa il urmaiti online il puteti vedea cu subtitrare in engleza pe:

Chapters 1-25 http://www.tudou.com/playlist/id/308871/

Chapters 26-50 http://www.tudou.com/playlist/id/314045/

Chapters 51-70-episode 70d is the End http://www.tudou.com/playlist/id/313909/

Vizionare placuta :)
Un episod este inpartit in 3 parti A B C chiar daca este scris in coreeana este usor sa iti dai seama ca scrie numarul si litera episodului.

Doar sa aveti "putintica" rabdare sa se incarce.. daca se incarca prea greu apasati dinou pe acel episod pana se va incarca mai repede, cel putin la mine asa a functionat. Numarul unui episod de pe tudou nu prea corespunde cu cel de pe tvr1 asa ca daca ati ratat un episod cautatil umpic si il veti gasi voi :P

angel_4u_4ever pe 11 septembrie 2009 19:03
Gasim toate episoadele cu subtitrare in engleza?:XAr fi nemaipomenit:x!
focus_sebi pe 31 August 2009 13:20
Analize, pareri
Un film extraordinar. Jocuri,trairi psihologice.
Mi-am permis sa incep un comentariu, o analiza a actiunii si eroilor din film. Va invit dragii mei sa vizionati http://opinforeview.blogspot.com/

Claudian pe 31 August 2009 18:22
soooooooper tare........deci un film....jos palaria......BRAVO TVR1!!!!:xxxx:x:x:x
stancutz pe 16 octombrie 2009 20:48
mai este unul . Furtuna la palat. Tot in genul acela.
sherine pe 01 Septembrie 2009 19:09
pacat ca e prea putina lume care sa aprecieze si sa si bucure sufletul
un film exceptional, nu sunt vorbe mari, de mult nu am mai vazut un serial atat de bun la TVR1.
rebourn25 pe 02 Septembrie 2009 20:48
Dae Jang Geum
de unde pot face rost de subtitrarea in limba romana ? va rog mult .Ms
leo2 pe 2 septembrie 2009 22:41
Stiu ca este doar un film, dar actiunea este atat de convingatoare... Invat inca odata, prin atitudinea si exemplul lui Janggeum, ca priincipiile pe care le am ( despre bine, frumos si moral ) pot fi tinute... ca merita sa lupt pentru curatenia sufleteasca... ca pot fi corecta in situatiile cele mai grele, chiar si atunci cand cei din jur cauta calea mai usoara si folosesc orice metoda ca sa-si atinga scopul. Filmul dezbate un subiect real si universal ( dureros in acelasi timp): LUPTA PENTRU PUTERE, LA ORICE NIVEL SOCIAL. Eu una, cred ca avem ceva de invatat...
miriamba pe 9 octombrie 2009 12:50
Leo2 am aceleasi sentimente cand vizionez acest film ! Este superb ! Nu mi-as fi imaginat ca pentru un film ma voi scula la ora 5 dimineata pentru a-l vedea in reluare. Este un film educativ, intr-adevar, unde mai putem vedea feminitate, delicatete, gingasie, noblete sufleteasca, respect pentru cei din jur, spirit de sacrificiu, dragoste neconditionata, barbatie si multe alte virtuti, valori morale pe care, din pacate, in viata reala greu le intalnesti. TVR1 merita felicitari pentru alegerea facuta.
kikikikiro pe 03 Septembrie 2009 08:05
super
multumim cozsmin pentru link te torente...se descarca foarte bine...in 3 ore am descarcat..mai am o intrebare...o subtitrare in romana gasesc pe undeva?
in rest filmul e super...vizionare placuta tuturor

Coszmin pe 11 septembrie 2009 11:26
titrari in limba romana momentan nu am gasit decat ptr primele 7 episoade, aici este link: http://www.subs.ro/cautare/imdb/0409546/1 , dar am gasit in limba engleza ptr 54 de episoade pe un forum, momentan sunt ocupat cu ceva probleme personale dar o sa incerc sa traduc cat o sa pot de mult, daca mai sunt doritori eu o sa pun link unde gasiti titrari in lb engleza si sper sa mai incerce si alti sa traduca : http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_13524_75.htm . Spor la treaba :p Sa auzim numai de bine, Hej da!
focus_sebi pe 26 octombrie 2009 08:32
Ma bucur Girl Sooper ca ai copiat comentariile mele dar daca erai atenta aceste articole au cod ISBN adica sunt proprietatea revistei OPINFOREVIEW. (si trebuie cerut acceptul editurii pt orice intrebuintare) Pentru cei interesati de articole v-a sugerez sa le listati de pe paginile respective deoarece nu pot sta sa le trimit ca fisiere tuturor. Asadar, listatile incepind de la adresa: http://opinforeview.blogspot.com/2009/08/giuvaerul-palatului.html Toate cele bune
coman_niko pe 03 Septembrie 2009 10:56
cel mai tare fim serial
este cel mai emotionant film pe care l-am vazut vreodata dar din pacate o sa plec din tara si nu apuc sa-l vad pin la sfarsit.asa ca daca stie cineva unde as putea sa vad continuarea as fi recunoscatoare.va rog mult! vreau si eu subtitrarile in lb romana va rog mult
DjFoFo pe 03 Septembrie 2009 11:54
Nu stiti cand o sa apara tritarile in lb romana ?? sau de unde sa iau tritarile :D
Sacrifice pe 03 Septembrie 2009 19:03
SUPER
Deci este super tare serialul asta...este cel mai frumos din cate am vazut...actorii, absolut tot este minunat...Toti interpreteaza bine...Astepti cu nerabdare episodul urmator, de fiecare data. Iar Janggeum este foarte draguta si joaca si foarte bine...Nota 10! Mie una , imi place la nebunie! Si ma bucur ca ramane cu ofiterul Min, e dragut rau si imi place cum rade!
laurentiu33 pe 3 septembrie 2009 19:18
O raza de speranta pentr Jangeum in episodul de azi..:)
AncutzaElena pe 03 Septembrie 2009 23:45
10!!!
este cel mai frumos si mai emotionant film pe kre l'am vazut vreodata :X este nemaipomenit ..nu am cuvinte!!! insa am si eu o intrebare .. am citit p aici comentarii si cnv spunea k este norocoasa sotia lui jungho min ... si cik joak in film. cine este ??? sunt tare curioasa .. va rog sa'mi spuneti :D
Kagome pe 04 Septembrie 2009 09:10
Sa sti ca doamna Han a murit in drum spre insula jeju.
kitylee pe 04 Septembrie 2009 11:36
fascinant
este un film impresionant despre loialitate,onestitate ,curaj,altruism,inteligenta,perseverenta....si frumusete sufleteasca
IMI pe 4 septembrie 2009 20:30
subscriu la tot ce s-a spus si ma bucur ca tvr-ul ne-a oferit ceva hrana pentru suflet ! Orele de difuzare sunt aiurea pentru cei in activitate.Speram la o alta ora de difuzare,
laurentiu33 pe 5 septembrie 2009 15:15
e f bn asa , nu-l ascultati.....:D
Rebecca13 pe 04 Septembrie 2009 18:29
Buna ziua!
Buna ziua tuturor fanilor "Giuvaerul Palatului" ! Sunt o mare fana la fel ca si voi si il urmaresc cu mare interes si suspans. Felicit TVR pentru acest serial. Am numai 13 ani si va pot spune ca tinerii din ziua de azi ar trebui sa aiba in program un asemenea serial de vizionat. Pe mine m-a impresionat delicatetea si sensibilitatea coreenilor.
laurentiu33 pe 5 septembrie 2009 15:15
.....Bv....:D
Dubrasca pe 23 aprilie 2010 22:55
Asta cam asa e, daca tu ai 13 si spui asta, eu la 17 nu pot decat sa te aprob si sa iti spun ca sunt putini cei despre care vorbesti.Dar tot raul spre bine!!
m2d2 pe 05 Septembrie 2009 17:00
;)
unul dintre cele mai frumoase seriale de la tv ( nu sunt multe seriale marfa la tv :P )
FiulOmului pe 05 Septembrie 2009 20:16
Excelent serial
Salutare tutror,ma bucur ca nu is singurul fan al acestui serial :P
Oricum mi de multumiri IonStedan pentru tudou, ca eu incerc sa ma las cat de cat de piraterie :)

Eu pot sa va spun unde puteti asculta melodiile serialului si daca vreti sa le downlodati scrieti pe google numele lor....nu merge la toate dar eu am reusit sa imi downlodez melodiile preferate mai ales melodia yun do :D

aici :P

AncutzaElena pe 18 septembrie 2009 14:52
iti multumesc din tot sufletul pentru site :*::* inseamna ff mult ptr mine !! MULTUMESCCCCC :*:*:*:*:*
AncutzaElena pe 18 septembrie 2009 14:54
este si printre preferatele mele :) dar cea care ma face sa ma simt cel mai bine este'bi' .. e incredibila.....multumesc ink odata :*:*
Cocobirlozaur pe 07 Septembrie 2009 23:48
Cocobirlozaur
Sunt satul de tot felul de fimulete in lb. engleza ! A inceput sa-mi placa mai mult kiar si un film rusesc. Dar "Givaerul" ?! Mai vedem alte obiceiuri , alta cultura , nu se impusca nimeni. La urma urmei e tot o telenovela , insa e ALTCEVA. Multumesc celui care a facut akizitia.
purplebunny1 pe 08 Septembrie 2009 16:09
suer tare
serialul acesta este preferatul meu ce pot sa zic ador filmele de genul acesta de aia invat shi japoneza:D watashi ureshii desu
STARCY pe 25 iunie 2010 16:17
NU INVETI JAPONEZA CI COREEANA!!!!!!!!!!!
ylore pe 09 Septembrie 2009 09:05
exista cartea?
dragii mei va rog sa-mi spuneti unde pot gasi cartea ?
daca exista in librarii.

marian_rbd08 pe 11 Septembrie 2009 14:25
marian
pentru toti fanii ma gasiti la marian_rbd09.givaerul palatului este o lectie de viata nu ce a ajuns sa fie lumea in ziua de azi
stefandra97 pe 11 Septembrie 2009 16:26
un film extraordinar
este un film...superb
sper sa se uit cati mai multi oameni
din acest film poti sa si invei
nu este asa?

elvira.antib pe 11 Septembrie 2009 18:54
interesant
Primul episod pe care l-am vazut a fost episodul 14, dar si pe acela l-am vazut pt ca nu gasisem altceva mai bun pe celelalte programe. Al doilea episod pe care l-am vazut a fost 16... Si de atunci parca sunt in transa! Sunt pur si simplu fascinata de serial. Este extraordinar prin ceea ce transmite si prin felul cum transmite. Si ma bucur ca am dat peste acest loc de discutii, sa vad ca nu sunt singura. Eu am ajuns pana la a reprograma sedintele la stomatolog si a reprograma mesterul care a venit sa ne monteze usa... Si as vrea sa adresez felicitari TVR1 pentru faptul ca nu-l fragmenteaza cu publicitate!!! Nu stiu engleza prea bine, asa ca daca "coszmin" ar avea amabilitatea sa mai traduca niste titrari ar fi excelent! Vizionare placuta tuturor
angel_4u_4ever pe 11 Septembrie 2009 18:58
Recunosc am ramas foarte socata..nu stiam ca sunt atatea persoane care sunt incantate de acest serial!:-P Este intradevar foarte fascinant serialul!Modul in care este prezentata viata la curtea regelui si viata de zi a oamenilor din Coreea...analiza psihologica asupra personajelor...puterea personajului principal,Janggeum de a razbi chiar si in momente in care multe alte persoane s'ar sa batute ...intriga si actiunea filmului...modul in care sunt pedepsiti parveniti...off nu va mai plictisesc..oricum filmul este dupa parerea mea o adevarata capodopera!
As dori sa stiu insa dak exista si o carte care prezinta intreaga poveste si dak pot gasi subtitrarile in romana,engleza sau spaniola la toate episoadele??????Vizionare placuta tuturor!

frosa10 pe 13 Septembrie 2009 01:29
super film,merita vazut,am redescoperit adevarata valoare a bunului simt,un film complex care te tine cu sufletul la gura,ai impresia ca te afli acolo.
gianigianina89 pe 14 Septembrie 2009 15:27
Va rog sa puneti reluarea cum a fost,adica,la 11:50...nu am cum sa-l vad dupa masa iar dimineata la 5:10 e prea devreme. Va rog mult de tot!
aura61 pe 14 Septembrie 2009 18:16
aura m
e un serial SUPER ; pacat ca reluarea e dimineata la 5 si 10 .
aura61 pe 14 septembrie 2009 18:29
CINE NU TRAIESTE ACEST FILM CU SUFLETUL NU ARE ROST SA -L URMAREASCA !!!!!!!!!!!
aura61 pe 14 septembrie 2009 18:58
PS. UN FILM DE NOTA 10