Păreri Cocktail

(1988)

Cocktail

Victorrr pe 11 Iulie 2011 22:18
Mie imi place
Mie mi-a placut filmul, nu regret ca l-am vazut. Tom Cruise a jucat binisor, chiar daca era tanar pe atunci. Si celalalt actor Bryan Brown a fost bun. Nu ma intereseaza ca a castigat zmeura de aur sau scufita rosie. Pe mine nu m-a plictisit.
dido pe 25 martie 2014 17:29
Subscriu!Nu-i frumos ce e frumos,e frumos ce-mi place mie!!!
Iulidesprefilme pe 06 Martie 2013 20:03
O poveste de dragoste în care pot fi admiraţi Tom Cruise şi Elisabeth Shue.
angelangelyuly pe 24 Februarie 2013 23:06
angelangelyuly
un film dragut! o comedie romantica si de bun gust! nota noua! si ca un motoo la acest film! " Banii nu sunt totul in viata" "Dragostea invinge intotdeuna"
karenin08 pe 03 August 2012 23:56
Un film lejer si usor,cu o melodie foarte interesanta si expresiva la final;firul narativ te tine cu ochii atintiti la ecran pe toata durata filmului!
Dragos.87 pe 25 Octombrie 2023 01:03
Mi-a plăcut foarte mult, este un film relaxant cu multă bună dispoziție..sunt convins că pentru Tom Cruise a fost ca o gură de aer proaspăt acest film..Când vrei să te relaxezi la un film cu o bere alături, e soluția ideală, recomand!
Carcotas pe 18 Iulie 2020 15:11
Este un film plin de viata,ritm si culoare.Tom,Bryan, Elisabeth,erau atunci tineri actori frumosi,talentati si perfecti in rol.Pentru cine vrea un film de arta cu acestia ,le recomand sa se resemneze si sa vizioneze Siberiada (1979)
DragonMaster pe 18 Noiembrie 2012 18:23
Vechi si bun
Am vazut acest film prima oara acum 10 ani iar acum ca l-am revazut pare a fi de aceasi valoare.Povestea este una foarte buna care nu te plictiseste iar pentru Tom Cruise si Elisabeth Shue a fost unul din primele filme in care au jucat.Este un film ce trebuie vazut mai ales daca iti plac filmele romantice sau iti place sa fi barman iar nota oferita pentru film este 7.
razvannnfcs pe 09 Martie 2012 14:10
Cocktails & Dreams
Un film foarte frumos cu Tom Cruise la începuturile carierei sale. Sincer, am auzit de acest film cu ocazia emisiunii Românii au talent, când tipul acela ce făcea cocktail-uri a precizat de acest film. Mi-a atras şi mie interesul şi m-am pus să-l caut.. am dat cam greu de el, dar a meritat efortul.
Tom Cruise şi Bryan Brown îşi joacă rolurile excelent, iar despre Elisabeth Shue, nu pot să nu-i remarc frumuseţea din acest film.. arăta superb în simplitatea ei.
Mi-a plăcut foarte mult! Recomand cu plăcere pentru relaxare într-o sâmbătă seara.
Raportat la genul său, nota 9.

alex_il_fenomeno pe 12 Iulie 2011 16:25
un film interesant , cand Tom Cruise era inca la inceputurile carierei , dar reusea sa faca roluri bune si atunci ! subiectul este bine structurat , cu o poveste ce te tine in priza pana la sfarsit ! de admirat si talentul de barman jongleur al lui Tom Cruise ! merita vazut o data in viata !
spriamarierose18 pe 11 Iulie 2011 12:36
Un film usurel fara pretentii, din cate imi aduc aminte, vad ca-l pot revedea azi, dar pentru cateva faze memorabile, nu vreau sa-mi pierd timpul si sa inghit o droaie de reclame....
Oricum, perechea surprinzatoare Cruise-Brown, a facut sa-mi aduc aminte de film.

xerses pe 09 Iulie 2011 16:49
Chiar daca filmul a fost putin cam slabut, prestatia lui Tom Cruise merita urmarita.
sarge pe 31 August 2010 14:28
Printre primele roluri ale lui Tom Cruise....deci printre filmele slabute
victor_neo75 pe 27 octombrie 2010 02:44
Cum ramane cu "Top Gun" (1986) si "Born on the Fourth of July" (1989) care erau printre primele roluri ale lui Tom Cruise ? Sincer "Cockatil" mi se pare filmul perfect (cu tot cu Zmeura de Aur castigata in anul urmator) pt destindere si evadare din cotidian ! Nu ma satur de filmul asta !
sarge pe 27 octombrie 2010 14:44
de acord ca filmele spuse de tine se confunda cu T. Cruise dar cocktail este slab...sa recunoastem; tie iti place pt ca esti fan tom cruise(parerea mea). este vreun film cu el care nu iti place?