Păreri Captain America: The First Avenger

(2011)

Căpitanul America: Primul Răzbunător

Doar.Sucre pe 02 Mai 2011 22:13
Capitanul America.
Hmmm , interesant , imi place actorul principal , desi nu am mai auzit de el (hai injurati-ma) sau ceva . Intr-un an in care filmele cu eroii predomina , Oamnii X este cel mai neavantajat , acuma se potrivea un film gen Super Omul sau Omul Liliac sa sparga toate topurile sau Omul Lup : Origini 2 (parca apare si ala) , asa , sunt cam toate aproape filme mediocrice pentru mine si care se aseamana intre ele.

Pornim de la filmul Lanterna Verde , cu efecte speciale foarte bine lucrate , o intreaga planeta creata digital si multe altele , ajungem la Thor , iara , efecte , actorii tineri , poveste captivanta , si Thor si ajung la Capitanul America , ei aici totul se duce intr-o zona mai ,,veche" , efectele speciale cel putin din poze si trailer nu domina asa mult , dar nu imi place cum arata Craniul Rosu , daca aia e versiunea finala.

O sa vad filmul , dar nu o… citeşte

Sorin87 pe 17 Octombrie 2011 20:26
Captain America-The First Avenger
Este un film bun, iar Evans este unul din preferatii mei asa ca nu am decat cuvinte de lauda si astept cu nerabdare ca Marvel sa uneasca la final, toate filmele cu eroi intr-unul singur!
delakpanlaa pe 17 August 2011 04:07
Un film foarte bun
Un film foarte bun care este putin tras de par in unele momente, insa este plin de actiune si dupa parerea mea fanii nu vor fii dezamagiti. Totusi finalul mi s-a parut destul de ciudat.. Spun asta pt ca se termina filmul prea brusc. Adica nu vreau sa stric suspansul celor care nu au vazut filmul, dar finalul este cam asa: Captain America a stat inghetat timp de 70 de ani apoi a fost adus in New York, se intalneste cu Nick Furry , ala ii zice cat a stat "la rece" si gata filmul... Dupa ultima replica,care mi se pare ca a fos al lui Nick, gata s-a terminat filmul.. Apoi ramai cu o curiozitate de iti vine sa mori .Sper ca in The Avangers sa ne mai detalieze finalul acestui film. In rest toate bune si frumoase si chestia asta cu "e prea tras de par" nu conteaza. Adica exista vreun film care sa nu aiba macar o faza trasa de par? Pana si Titanic e tras de par cu fazele alea cand se scufunda… citeşte
Manusa pe 10 August 2011 21:24
Un film care m-a impresionat. Are multe scene amuzante dar si actiune. Ideea filmului este una interesanta si foarte buna dupa parerea mea. Mi-a placut acea scena in care Rogers s-a inrolat, fata de ceilalti soldati, el fiind foarte firav :) si interesante au fost si armele acelea cu laser. Din finalul filmului se intelege ca va mai fi o parte sau o continuare si sper sa fie foarte buna si cat mai curand pentru ca acest film a fost unul de exceptie.
CosminHorrorMaster pe 10 August 2011 18:41
O sa incerc sa il vad cand o sa apara pe dvd. Din comentariile de mai sus, pare sa fie un film bun.
andreea7214 pe 10 August 2011 17:03
Filmul a fost super , iar finalul chiar a fost wow...oricum dupa cum s-a terminat e clar ca va mai fi inca o parte.
VasyL pe 10 August 2011 03:46
Un film destul de bun !
Un film bun care merita vazut la cinema, mai ales ca e 3D. Chris Evans si-a intrat foarte bine in rol, efectele speciale au fost destul de bune, deci un film de 9.
Cristy2005ro pe 07 August 2011 00:53
mi-a placut enorm filmul ...... dupa trailer nu ma asteptam sa fie asa de frumos
Captain America: The First Avenger – un trailer de doua ore

Regie: Joe Johnston
An: 2011

Actori: Chris Evans, Hugo Weaving, Stanley Tucci
Genul: aventura

Ultimul din seria din filme Marvel care sunt toate interconectate, Captain America are misiunea nejusta de a functiona ca film in sine si de a prezenta o serie noi de personaje publicului nestiutor si in acelas timp de a pava drumul pentru urmatorul film.
Avenge… something
Undeva prin Cel De-al Doilea Razboi Mondial tanarul Steve Rogers (interpretat de Chris Evans) ... citeşte

93GabiBT pe 10 august 2011 14:14
daca doream sa citim lucrurile astea ne duceam pe site-uri si citeam.. aici iti spui parerea in mod normal, nu dai ditamai copy-paste sa ne arati cat de banala esti..
Crist11 pe 31 Iulie 2011 19:29
Din cate am auzit de la prieteni, si din cele scrie mai sus, va fi un film superb, doar din cate am citit mi-a trezit interesul imediat.
Abia astept.

vampyritza pe 24 Martie 2011 18:29
pai:
Mi se pare cam penibil,eroul:)) dupa imbracaminte si toate cele..insa ca actiune pare bun.
Vom vedea.

Go 1 2 3 4