Păreri Broadchurch

(2013)

Broadchurch

vladimir84 pe 20 Iulie 2013 19:05
Un serial foarte atragator inca de la incepu. Suspansul tine pana la sfarsitul seriei. Inca o data britanicii au facut o treaba minunata.
Gabbella pe 02 Noiembrie 2013 09:51
Un serial pe care l-am vizionat deja si pot spune ca merita vazut. Subiectul serialului este unul foarte interesant iar finalul este neasteptat.
tibyramos pe 07 Septembrie 2017 00:36
Am apreciat serialul deoarece este unul serios, cu o poveste bine închegată, cu personaje și acțiune credibile, având un scenariu suficient de complex încât să mențină suspansul până la sfârșit.
În mod special mi-a plăcut subiectul seriei, reprezentat prin drama unor persoane și familii obișnuite, într-un oraș comun - lucru care, cel puțin pe mine mă transpune în pielea personajelor și mă ”implică” mai mult în poveste. Practic, nu găsești nimic senzațional/ieșit din comun, însă tocmai această realitate de care ne putem lovi fiecare dintre noi poate da serialului o notă de credibilitate și dramatism aparte. Oricum, așa cum am amintit, scenariul devine treptat ca o pânză de păianjen, ieșind la iveală tot felul de detalii unele mai interesante sau șocante decât altele. 8,4
Recomand cu plăcere!

Iulix_73 pe 18 Ianuarie 2015 11:31
wtf ?
Nu prea inteleg ce a fost in capul lui James Strong sa faca ( regizeze ) 2 seriale ( Broadchurch si Gracepoint ) , identice ca regie , scenariu la care se mai adauga si actorul din rolul principal ( David Tennant ) ?! Sau a crezut ca va da lovitura si in SUA dupa succesul din Anglia dar cu o productie de tip " Hollywood " ? In rest , serialul e bunicel dar ... parca seamana cu " Twin Peaks " ! Oare s-au epuizat toate ideile bune de film/serial ?