Păreri Bad Boys II

(2003)

Băieți răi 2

N31U pe 17 Aprilie 2010 11:49
super tare filmul ...la fel ca prima parte ...un film de nota 10 ....
trecatoare pe 05 Aprilie 2010 19:31
super!
Un film plin de actiune si umor.Nici nu mai stiu de cate ori l-am vazut si nu m-as mai plictisii de inca si inca inca o data.
alin_06 pe 14 Noiembrie 2009 10:05
Baieti rai 2 este un film excelent de nota 9. Will Smith joaca bine in film
Dominic pe 28 Aprilie 2004 23:05
Ejti prost mah...prost prost.Dak tu nu shtii sa apreciezi un film asta e alta faza.Filmu e nava.Mishto shi filmul shi mashina sa nu mai zic de coloana sonora.Nelly...P.Diddy...Murphy Lee...mishto combinatzi.Martin Lawrence & Will Smith shi mai mishto combinatzie ce pot sa zic...se potrivesc de minune.Pe langa actziune se mai adauga shi oleak mai mult de comedie acolo ca nu degeaba sunt 2 grei.
Bad Boys...Bad Boys wha' are you goin' do....wha' are you goin' do when' they come for you.
You better be scared!!!!!!!!:))Mishto...no comment!!

Dominic pe 15 iunie 2003 00:58
psst ce vrei sa zici?cine?eu?film de 2 bani?care este?Bad Boys II?Lamureshte-ma!
Bradley pe 09 Noiembrie 2003 03:12
DE ACORD!!!!
Singura continuare reusita a unui film pe anul asta!
Scene de comedie ce concureaza cu American Pie, actiune ce concureaza cu Matrix si Terminator, si scene sexy mult mai savuroase decat filmele xxx.
Are un handicap, lipseste superba Tea Leoni.

TYBY pe 17 Octombrie 2003 14:58
un movie super good
Nu mai bine in continuare

bill_the_butcher pe 28 August 2003 03:05
masina e prea tare, face toti banii parerea mea. urmarirea e fantastica. pacat pt. masinile 'american muscle'care le-au distrus.
filmul contine destule scene comice, haioase, dar si momente emotionante, ca prima parte.
will smith si martin lawrence fac un cuplu extraordinar. mi eunul imi plac mai mult ca mel gibson si martin lawrence.
faze memorabile: cum am spus, urmarirea cu ferrari-ul
impuscaturile din casa parasita
discutia de la centrul video
caternica la adresa prietenului fiicei lui marcus
aruncarea in aer a vilei de pe spatiu cubanez
hummer-ul care-a ras tot ce i-a stat in cale

we ride together, we die together, Bad Boys for life!!!!!!!!

bogdan pe 15 Iunie 2003 00:58
ala e 575 maranello ce conduce will smith in rumarirea aia? daca da, e super. parerea mea, trebuia sa-si ia un porsche turbo 996.
CYP pe 04 Iulie 2004 11:54
CEL MAI ADEVARAT FILM DIN ISTORIE! ACTORII SE COMPL,ETEAZA RECIPROC DE NUMA ! IS NEBUNI AMANDOI
eugenk pe 18 Aprilie 2004 13:09
Cel mai bun film al anului 2003. E o continuare mai mult decat reusita. Unul din cele mai bune filme pe care le-am vazut. Merita mai mult decat 5 stele , are actiune din plin, comedie, e dublu ok.
Dan Gerose pe 19 Februarie 2004 18:12
Dincolo de dialoguri, care pot sau nu sa-ti placa, momentele de actiune sunt foarte tari. Mie mi-au placut chiar mai mult decat cele din seria Matrix. De exemplu, urmarirea de pe pod e clar mai tare decat atat de mediatizata urmarire din Matrix 2.
christi pe 15 Iunie 2003 00:58
"Bad Boys 2" / "Baieti rai 2" (****)
---------------
Nu cred ca comediile de actiune, pline de urmariri si scene de lupta, combinate cu gaguri si dialoguri ilare, vor putea deveni vreodata mai bune ca „Baieti Rai 2“. Dupa 8 ani de pauza, a doua serie a povestii celor doi politisti trazniti, si rai de tot, depaseste orice asteptare, fiind unul din putinele sequeluri superioare originalului. Filmul nu vrea sa uimeasca printr-o actiune alambicata, greu de inteles. Nici nu debordeaza prin inteligenta. Isi propune doar sa amestece spectacolul efectelor speciale hollywoodiene cu poante cat mai amuzante. Insa o face la perfectiune.
Marcus (Martin Lawrence) si Mike (Will Smith) revin in rolurile celor doi copoi din Miami. Ei sunt pe urmele unor traficanti de ecstacy, sperand sa ajunga la omul care este in spatele intregii operatiuni. In poveste intervine, normal, si frumoasa Syd, sora lui Marcus si iubita secreta a lui Mike.
Filmul musteste de actiune si glume. Dureaza surprinzator de mult, 2 ore si jumatate, dar nici nu-ti dai seama cand trece timpul. Scenele de actiune sunt construite extraordinar, filmate extraordinar (oarecum normal, tinand cont de buget: 130 milioane de dolari), si, multe dintre ele, foarte interesante si originale. De la o urmarire pe autostrada care tine aproape la fel de mult ca cea din Matrix: Reloaded, si este aproape la fel de spectaculoasa, pana la confruntarea finala, de pe un camp minat, regizorul Michael Bay (Pearl Harbor) isi foloseste necontenit imaginatia, unghiurile de filmare fiind, de multe ori, senzationale. Nici poantele nu sunt mai prejos, fiind evident de ce Martin Lawrence a declarat ca „nu m-am mai distrat niciodata atat de bine ca acum“.
„Bad Boys 2“ mai surprinde prin ceva: este extrem de dur. Violenta este, de cele mai multe ori, fara perdea, filmul evadand astfel din multimea altor comedii de gen. Ni se arata aproape tot: oameni explodand, bucati din corpuri umane zburand in toate partile, cadavre cazute pe strada si decapitate de masini. Si multe altele. Producatorilor putin le-a pasat de ratingul R din SUA (interzis sub 14 ani la noi).
Exista, bineinteles, si cateva minusuri, reprezentate in special de anumite clisee sau scene putin cam aiurea (Exemplu: Will Smith, iesind dintr-o cladire: „Aduceti-mi un elicopter“. Iese pe usa, elicopterul deja aterizeaza). Dar actiunea alerta nici nu-ti da timp sa le sesizezi.
„Bad Boys 2“ e un film ce merita vazut. E spectaculos, amuzant, si deconectant. Asa ca trageti aer in piept, spuneti un „woosaah“, si mergeti la cinema.

Go 1 2