Păreri Alice in Wonderland

Alice în Țara Minunilor

nightmare28 pe 13 Mai 2010 19:25
foarte frumos cand am vazut traileru am zis ca nu o sa fie cine stie ce da....dupa ce lam vazut am avut alta parere un film extraordinar
PrincessMARIA pe 12 Mai 2010 15:04
Cel mai bun!!!
NOTA 10 !!! MI-a placut la nebunie.A fost super!!! Iar Jhonny Depp e genial!!!
indianaevans pe 12 Mai 2010 12:01
Buna!
Mi se pare foarte frumos.L-am gasit pe internet, dar se vedea foarte rau.
wird_ana1995 pe 26 Aprilie 2010 19:49
l-am vazut in 3d . superb . mi-a placut . e bun filmul .
dyenootza17 pe 25 Aprilie 2010 19:05
.............
am vazut filmul shi mi-a placut soooper moolt:X:X:X:X
alexutza_mai pe 25 Aprilie 2010 16:00
Mie mi-a placut la nebunie, Johnny a avut niste replici super tari, el si mia fac o buna echipa .. per total filmul a fost superb:) nu ma asteptam la asa dans la sfarsit:>
deea9595 pe 23 Aprilie 2010 23:25
nu ma asteptam ca filmul sa fie atat de dark dar mi-a placut.
iar dansul lui johnny de la final a fost foarte amuzant:))

danutica pe 23 Aprilie 2010 16:43
film
Foarte tare filmul!!l-am vazut pe deemtrack acum astept sa il vad si la cinema!!!multam
aripidezapada pe 19 Aprilie 2010 18:54
neimpresionant pentru mine
Nu stiu de ce, dar ma asteptam sa-mi placa mai mult. Vorba cuiva, nu m-a impresionat; asta e expresia potrivita. Nu stiu daca ar fi fost chiar altfel vazut la o calitate excelenta (asta a fost bunicica), dar parca ii lipseste ceva. Mi-a placut cum au jucat toti actorii, replici dragute etc, dar.. parca mediocru. Adica nu mi-a ajuns la inima. Poate mai degraba mi-ar placea o versiune clasica. Ideea e buna, au jucat bine, deci sincer nu prea vad unde e problema. Din anumite motive nu m-a impresionat.
childs_play pe 13 Aprilie 2010 18:03
Preferata mea este pisica :D . Chess, Chessur, The Cheshire Cat – este o incantare mata asta. Cu zambetul ei de Joker, cu vocea languroasa si inselatoare, carismatica si expresiva, pisica asta o sa ajunga departe, mark my words. Fie ca se incolaceste sau se descolaceste in fum, ca apare sau dispare, ca leaga intrigi sau ajuta, e ceva in Chess care te vrajeste. Nu stii daca poti sa ai incredere sau nu in el, nu stii daca iti zambeste sau ranjeste fioros, dar nu poti sa-ti iei ochii de la el. E pur si simplu hipnotic.
Makaveli13 pe 13 Aprilie 2010 12:33
nebunie
tim burton are un dar mai aparte zic eu!
ce e facut de tim si il mai are si pe deep in distributie eu cred ca merita vazut.
nu m-a dezamagit deloc cu filmele lui si cred ca oricine stie sa aprecieze o opera nu il va critica!

g3.giani pe 07 Aprilie 2010 19:51
Filmul e doar pentru copii. Nu e captivant, din contra, inca de la inceput ti se zice cum se termina filmul!
mihai.s. pe 06 Aprilie 2010 19:23
Slab
Un film mediatizat mult si care are un scenariu simplu si atat.Pentru mine a fost o pierdere de vreme.L-am vazut 3D si nu inteleg de ce atata nebunie cu 3D-urile astea.
cinephile pe 8 aprilie 2010 14:48
nu ai suflet de copil in tine !
smiru_99 pe 02 Aprilie 2010 18:47
Imagine execrabila
IMAX-ul nu-ti garanteaza senzatiile spectaculoase si mai ales calitatea.Am vazut Alice in tara minunilor si, pe langa pretul piperat, s-a vazut execrabil, parca era un film de pe net, copiat din cinema.Titrajul era dublu si imaginea nu avea volum.Dupa film ai nevoie de o vizita la oftalmolog, asa de prost se vede.Mai bine mergeti la un cinema 3D.Copiile originale sau de a doua copie sunt scumpe si nu cred ca, in afara de Avatar-care si el a venit prima data intr-o calitate f.slaba-, vom mai vedea curand filme cu adevarat de calitate, dpdv vizual.Nu merita, e dezamagitor...
Anyx24 pe 31 Martie 2010 18:12
Zuper!
E super ! Merita vazut ! Emult mai bun decat Avatar!
Jawad pe 31 Martie 2010 17:03
Nu m-a impresionat cu nimic...oricum Johnny Depp e preferatul meu
Animalutz10 pe 29 Martie 2010 13:01
Foarte frumos!Ar fi foarte tare daca ar aparea si o continuare!
MARRY85 pe 27 Martie 2010 20:56
Din ciclul,ce sa facem daca e criza
Ca sa stopam efectele crizei ne-am gandit sa facem si noi un film de toata"frumusetea"decoruri,efecte,un Johnny Deep multimachiat,o distributie si un regizor care sa spuna ceva,afise peste afise,reclame doar doar s-ar inghesui prostimea sa-l vada...Uitati-va fratilor la filme din care aveti ce invata nu la kitschurile astea comerciale care se vor pe primul loc in Box Office."The Notebook","La vita e bella","Crash","Mar adentro","Antwone Fisher","Dancer in the dark","La strada","El laberinto del fauno",Gran Torino",Modigliani",si lista poate continua...
DeeaHelen pe 8 iunie 2010 09:59
Cat ai baut? Serios te intreb pentru ca tu chiar nu sti ce e frumos...pai ma mama dak asta nu-i frumos ce este: Avatar? hai k deja inceo sa rad..
mister_a pe 27 Martie 2010 19:17
mult prea slab in raport cu toate laudele primite, de la inceput am stiut ce o sa se intample.
alexcretu75 pe 25 Martie 2010 14:38
Unul dintre cele mai frumoase filme.Mie mia placut si celalalte filme Alice In Woderland dar asta ma dat pe spate.Foarte bun filmul si toti cei care au jucat in film au facut o treaba nemaipomenita.
razsax pe 25 Martie 2010 06:34
Remake!?
Reteta garantata a succesului!
Odata cu aparitia noilor tehnologii, premiate cu mult fast, nominalizate oriunde si rasplatite cu incasari pe masura, ne apucam cu mult sarg de ecranizari, remake si alte d-astea.
Riscam banalizarea productiilor anterioare, nimic mai mult!
Dar ce nu face omul ... pentru bani?

FrOnTLiNe pe 24 Martie 2010 11:08
Alice
Alice in Wonderland pentru mine este un film foarte bun,duceti copii la acest film petru ca nu o sa va para rau:) Jim este un geniu;)
vlad4s pe 21 Martie 2010 09:25
Mai mult pt copii
Un film destul de bun,dar se pare ca de data asta Burton s - a concentrat sa atraga mai mult copii,desigur apar si parti ceva mai sumbre,dar nu e ceva de genul "9".Poate isi schimba stilul,dar nu e rau!.Pt un film de copii e super si poate fi distractiv pt adulti(cred ca de aia l - au facut 3D).
Deci un film bun cu muuuuuuulta imaginatie,a depasit - o si pe a mea,actorii sunt destui de buni avand in vedere in ce ipostaze sunt pusi si 3D - ul mai ii da aroma.
Apropo l - am vazut la IMAX si nu prea e cine stie ce fata de 3D - ul normal.

Zuza pe 18 Martie 2010 16:13
Modest
Frumos personajul palarierului si frumoasa sugestia trandafirilor ca punte intre real si imaginar...in rest,glumele sunt puierile,3D-ul e modest,iar Mia Wasikowska e slaba...nu e suficient sa ingramadesti efecte vizuale ca sa creezi o poveste...sincer,m-am plictisit.
FrOnTLiNe pe 24 martie 2010 11:11
Nu e modest deloc,critici ipocrite de romani comunisti:))
Zuza pe 7 mai 2010 15:08
Pentru ca imi place democratia si iti accept dezacordul fata de parerea mea, nu o sa-ti spun ca ipocrizia inseamna altceva decat crezi tu ca inseamna.
csmpf pe 17 Martie 2010 20:50
Nu merita sa vezi acest film in 3D. In alta ordine de idei, prsonajele sunt reusite insa poveste nu are nimi care sa te aţâţe cum se spune si nici efectele speciale nu sunt cine stie ce, tochmai de asta spun ca filmul asta nu are nevoie de 3D.
bzz_tz pe 21 martie 2010 15:37
Daca filmul nu era 3d nu cred ca mai era pe primul loc,este un mare plus pentru un film fantastic,Dar tottusi trebuia sa se puna mai mult accent pe coloratia fantastica si care nu prea a fost 3d
FrOnTLiNe pe 24 martie 2010 11:10
dute la culcare ca ti-e somn:)))
cinemalomanul pe 13 Martie 2010 01:30
disney si iar disney
alt film original disney !!!wow ce surpriza !!! as fi curios cum arata noua adaptare dupa opera lui Lewis Carroll!!!
hotrao pe 11 Martie 2010 13:05
Am fost si am vazut filmul la Cinema City in format 3D. Pararea mea este ca e o pierdere de timp pt ca eu unul nu am mai vazut un film asa prost si mai ales un film 3D asa prost. Nu te surprinde cu nimic nici povestea si nici efectele 3D care sunt destul de slabe in comparatie cu alte filme 3D. Eu unul,nu-l recomand.
ciobotaru pe 09 Martie 2010 21:47
tim burton
superb filmul , daca am vazut filme ca 2012 sau avatar care sincer m-au dezamagit iata si un film care este pur si simplu superb
rusoghne pe 14 martie 2010 01:47
nu ii ajunge lui avatar nici la degetul mic de la piciorul mare, e un liniar, fara efecte pt okelari deosebite...doar interpretarile actoricesti bifeaza.
ciobotaru pe 15 martie 2010 11:36
avataru a fost pentru mine cea mai mare dezamagire , cand am fost la cinema si am vazut cat de mult seamana NAVI cu amerindieni , m-a bufnit rasu , cum se poate face un film atat de lipsit de imaginatie ? cum naiba sa faci un film in halu asta , am asteptat sa vad revenirea lui james cameron in lumea filmului dar am fost cel putin dezamagit , iar 3d-ul in alice mi-a placut mai mult , mult mai mult , personajele ies mai mult din ecran , ca sa zic asa
alice999 pe 09 Martie 2010 14:34
Un film superb
Un film superb.Un film nemaipomenit.Nota 10 cu multe felicitari.
scrawl pe 07 Martie 2010 22:07
bunicel
Bunicel...da' nu ceva exceptional...actrita din rolul lu' alice nu imi place deloc...efectele 3d sunt bunicele...da' dupa ce am vazut Avatar nimic 3d nu mai ma impresioneaza(pana acum cel putin)...Depp dupa parerea mea este cel care a ridicat filmul putin...joaca foarte bine rolul palarierului nebun :) in film sunt cateva faze amuzante...da' cam atat :) pt copii totusi este foarte potrivit si foarte posibil ca lor sa le placa cu mult mai mult...pt ca pt ca lor le este de fapt destinat un film ca asta :)
dragos1361 pe 06 Martie 2010 09:44
deabia astept sal vad ;inca nu lam gasit sal vad dar din triler mi se pare foarte bun
TheComputerist pe 04 Martie 2010 22:45
De ce toatalumea vrea sa se uite la filmul acesta numai din cauza ca johnny depp joaca in el nici macar nu e pers principal, dar filmul sper sa fie bun disney fac filme bune in general, dar totusi sunt considerate pentru copii, asta inseamna ca daca Liongates ar face un film animat despre un caine doti ar zice " ce film barbatest"
Viorel pe 04 Martie 2010 14:27
Tim Burton - Disney = 0 - 1
Ma asteptam la mai mult dar.. la urma urmelor este doar un film marca Disney.
Este prea copilaros si prea frumusel pentru cat de intunecata este imaginatia lui Tim Burton.

alphaville pe 04 Martie 2010 10:22
:x
Am vazut filmul cu Charlie si fabrica de ciocolata (J.D.=Willie Wonka) si bineinteles Piratii din caraibe, cu nemaipomenitul rol al lui Jack Piratul. Abia astept sa vad aceasta noua ecranizare. Asa cum s`a spus, regizorul este foarte talentat si norocos pentru ca are parte de asemenea actor ca J.D. Fiind si 3D (asa cum ne place noua romanilor, mai nou), cred ca filmul va avea mare succes
spiche_6 pe 04 Martie 2010 10:19
SorelCCity pe 04 Martie 2010 03:48
foarte bun
tocmai am revenit de la vizionare filmului ,mie unul mia placut o poveste frumusica si cu efecte 3d din belsug foarte bune .merita vazut
Alexandru Negrea pe 04 Martie 2010 02:22
Experienţa “Alice in Wonderland” la iMax, în AFI Cotroceni
[...] în paranteză am văzut-o într-o revistă, da? – Mi-am retrăit copilăria urmărind Alice in Wonderland, dar îmi dau seama acum că iar am vizionat o poveste animată cu multe culori puternice, cu magie [...] citeşte
Stiri de bine pe 27 Februarie 2010 11:56
Premiera filmului “Alice in Tara Minunilor” la Londra
[...] la data 27/02/2010 de Flavia in Uncategorized Filmul “Alice in Tara Minunilor” a avut premiera regala joi seara, la Londra. Printre personalitatile prezente la acest [...] citeşte
Bârfitoarea.ro pe 25 Februarie 2010 22:25
Premiera mondiala “Alice in Wonderland” | Bârfitoarea.ro
[...] Cinemagia [...] citeşte
SomFlorin pe 25 Februarie 2010 17:15
eo deja l-am vazut pentru ca l-am downloadat pacat ca nu te lasa sa il votezi inainte sa ife la cinema :(
bogdan0125 pe 2 martie 2010 12:28
La cinema se vede mult mai bine decat pe calculator.
dianagrigore pe 4 martie 2010 03:09
asta nu e film de vazut "pe calculator" sincer..
lucy_miley pe 23 Februarie 2010 18:52
sooper
dupa trailer,mie mi se pare ca e bun....si cu johnny deep...si mai bun!inka nu am vazut filmul dar kred ka o sa am o parere buna despre el
Mbi pe 22 Februarie 2010 12:25
O Alice numai a lui Mia Wasikowska şi Tim Burton. .
peace pe 30 Ianuarie 2010 14:03
De abia astep sa-l vad si sper sa nu fiu dezamagita.Din partea mea are un punct in plus numai prin simpla prezenta a lui Jonny. Cu toate ca povestea in sine nu am simpatizat-o niciodata ...sunt curioasa...
marius93 pe 08 Ianuarie 2010 21:31
Am mari asteptari de la filmul asta. Tim Burton e un geniu. Si Depp la fel.
baicea pe 05 Septembrie 2009 13:44
o sa fie un film minunaat:Xabia astept sa iasaaa:X
valigeo96 pe 03 Septembrie 2009 13:37
Uau...CHIAR NU MA ASTEPTAM LA JHONNY!!!
Eu ii dau 5 stele pentru Jhonny Depp!!!Dar si filmul...pare interesant !!Sa vedem ce va fi de el!!Asta pare promitator!!!
Diannne pe 14 martie 2010 21:54
si... e Johnny, nu Jhonny, cum vad ca multi scrieti. Macar atat sa stiti
andreea_andreea pe 12 Iulie 2009 15:18
sunt sigura ca v a fi un film de succes ... asteptam premiera lui
angel_of_pain pe 10 Iunie 2010 20:16
eu nu l-am vazut 3d dar e unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut anul asta. o noua ecranizare marca Tim Burton :D
legolas05 pe 07 Iunie 2010 14:46
este un film de animatie foarte frumos....mia placut mult
rchante2001 pe 03 Iunie 2010 18:47
Nu sunt o fana a povestii lui Alice, dar parca modalitatea aleasa de Burton a reusit sa imi atraga atentia. De aceea pot afirma ca mi-a placut filmul si in mod special prestatia lui Johnny Depp. A Must See!
Go 1 2 3 4 5 6