Păreri Alice in Wonderland

Alice în Țara Minunilor

baby_alexutza pe 05 Aprilie 2010 17:12
Filmul este destul de bine realizat, iar Johnny Deep, de departe face tot filmul. In schimb au fost extrem de putine efecte 3D...pe ransamblu un film bunicel...Dupa parerea mea...
rox_c pe 30 Martie 2010 13:40
este un film bun, Johnny deep joaca extraordinar , ( ca de obicei), actiune interesanta.. dar totusi.. lipseste ceva.
merita vazut, are si parti cu umor.. ceva actiune.. fantezie.. dar ....

maddie pe 27 Martie 2010 13:14
a fost destul de asteptat filmul acesta si pot spune ca am ramas impresionata. stilul lui burton e de exceptie. ;)
X-BnD pe 27 Martie 2010 08:09
Film super fain! Mi-a placut mult mai mult decat oricare film... Dar Tim Burton a facut o greseala cu potiunile alea magice... daca observati la inceput cand creste sau se micsoreaza cu acele potiuni, si hainele fac la fel... pe cand, atunci cand iese din camera aia hainele ba ii raman prea mici ori prea mari....
Oricum fain film!

razpam pe 21 Martie 2010 14:19
interesant
dar nu l-asi mai vedea a doua oara nu ma fascineaza genul asta de film dar e ok merge
sik54 pe 15 Martie 2010 10:43
Filmul merita vazut pentru Johnny Depp si pentru regie.Efectele sunt destul de bune,actiunea cam puerila desi acesta NU este un film pentru copii pentru ca are cateva scene cu adevarat horror.Cred ca a fost prost incadrat la categoria familie.
DeeaHelen pe 12 Martie 2010 13:23
S-U-P-E-R!
Hey! Parca am mai postat o data.....oare cine contabilizeaza mesajele?? huh>>?Lolz..deci...filmul mi se pare o capodopera.! Chiar mi-a placut..dar din pacate nu am putut vedea filmul 3 D....si nici Aimax...pentru ca l-am vazut la cityplex..dar mi-a placut!nota 10..ce sa mai tot comentez atata?!
ioana2345 pe 10 Martie 2010 10:42
da. merita. are niste super efecte . :> chiar mi-a placut.
acum depinde si de categoria de varsta. eu cand am ajuns in sala. era aproape plin de copii cu parintii lor. parca revenisem la copilarie :)))

Octaz pe 10 Martie 2010 00:23
Al doilea film vazut in 3D IMAX chiar merita . Johny Depp e pur si simplu fantastic , isi joaca foarte bine rolul de Palarier. Un film bun.
RedHead pe 09 Martie 2010 22:21
Frumos
Mie mi-a placut foarte mult. A fost foarte frumos realizat filmul, iar The Mad Hatter este un personaj extraordinar. Oricum nu stiu daca merita sa va duceti la 3D, eu personal l-am vazut 3D si nu e foarte spectaculos, mai spectaculoasa este povestea.
JohnnyAddams pe 09 Martie 2010 14:19
BUN!
L-am vazut si eu in Digital 3D si pot sa spun ca este un film bun pentru familie, chiar il recomand. Pot spune ca cel mai tare lucru la acest film au fost actorii, Mia - Depp si Helena Bonham-Carter. Ei au facut filmul pentru ca scenariul nu a fost cel mai reusit, personajul lui Helena (Red Queen) a fost MAGNIFIC! Depp nu mai are nevoie de laude pentru ca s-a clasat sus in rolurile de Psycho. De asemenea, subtitrarea a fost un punct negativ al experientei cinematice.
adrianasaraceanu pe 06 Martie 2010 23:19
PALARIERUL NEBUN
JOHNNY DEPP A JUCAT EXCELENT!

chiba_florin pe 22 Ianuarie 2011 17:06
EXTRAORDINAR
un film EXTRAORDINAR, FANTASTIC, "INTREG"
shi cred k nu-i lipseste nimik

alexandru_d pe 17 Septembrie 2010 00:17
O capodopera a filmelor de acest gen; pe langa faptul ca induce o stare de visare si relaxare iti ofera si invataminte. Actorii sunt nemaipomeniti iar efectele speciale pe masura.
Codrutz pe 20 August 2010 16:05
Alice in Wonderland prezentat in stillul mai sinistru al lui Tim Burton. Cu siguranta nu merita toate criticile aduse pana acum.
Ela... pe 19 August 2010 22:22
Cand vrei sa devii copil...
UN film excelent de vazut in 3D,Johnny Depp e la nivelul asteptarilor...nota 10 din suflet
psihologu pe 18 August 2010 07:24
tim burton & johnny deep este ca si cum ai zice tom & jerry....nu poate exista unul fara celalalt si impreuna transforma totul in magie....o magie care rezista mult ani asa cum dovada sunt multitudinea de filme pe care le au cei doi impreuna si care au fost si sunt adevarate marci......
rugby92 pe 11 August 2010 22:51
mda:|
parerea mea...de copii mici....se putea muuuuuuuuuuuullllllttttt mai bine
aly_dayana pe 24 Iulie 2010 16:34
foarte tare filmul! merita vazut, mai ales 3D!actorii joaca foarte bine, iar ideea filmului e fantastica. chiar mi-a placut. decorul este fascinant, dar totusi inspaimantator. chiar mi-a placut!
Blu3sky pe 03 Iulie 2010 15:32
a avut atatea elemente ca sa fie un film bun.. dar ceva nu s-a legat cum trebuie si a iesit un film mediu pentru copii
kanibalo pe 28 Mai 2010 21:30
mi-a placut filmul,pot spune ca este mai bun decat celelalte scoase pana acum.
pushtyou pe 28 Aprilie 2010 20:00
nota 0 pentru nimic
au distrus o poveste frumoasa de dragul catorva efecte...moderne ...prevad un insucces...chiar daca ION ADANC isi face treaba minunat
Kos_min pe 22 Martie 2010 16:11
Mai bun decat ma asteptam.J Deep super bine a jucat!
cuckoo'nest pe 11 Martie 2010 19:06
filmul ii f impresionant. Nu mai sun decoruri si atmosfera inchisa ca si restul filmelor a lui tim burton dar tot este surprinzator. The Red Queen este personajul care chiar ma facut sa rad ,nu Maddhater . Helena Bonham Carter chiar a construit bine personajul ca si astfel si filmul care se vede ca a fost frumos gandit , lucrat bine.
bogdan0125 pe 09 Martie 2010 09:09
Filmul e bun dar totusi nu e o capodopera. Finalul a venit prea repede. Cred ca daca ar mai fi fost o scena inainte de final sr fi fost perfect. Totusi dansul palariarului de la final trebuie vazut.
27ade27 pe 08 Martie 2010 17:23
Foarte tare filmul!!Ieri l-am vazut

*Capodoperă*

BiGGeek pe 07 Martie 2010 19:11
Alienarea romanilor
Deci toti sunteti alienati?! Daca nu ati vazut filmul nu dati nota, ce naiba.
annad pe 04 Martie 2010 10:12
alice
Cel mai bun actor ever JOHNNY DEEP!!!! Abia astept sa vad filmul!!!
oNLix pe 27 Februarie 2010 14:12
Alice
Astept filmul cu nerabdare. Sper ca va fi bun. Sa vedem. Nu dau nota.
cataradu pe 02 Februarie 2010 22:45
Contra-the effect
Deci se pare k o sa vina peste sau umar la umar sau la un fir de par distanta de supraapreciatul avatar, dar cel putin vine in 2010 cu o alta imagine (se pare k mai clara) mai definita si cu o picatura de caracter funny sarcastic.
Trebuie vazut, analizat dar dpv ARTISTIC NU PERSONAL sau in comparatie q ALTCEVA.
P.S. treb sa fii un pic sau cretin/a sa compari avatar q alice, adik parabola intre distrugere in masa, violenta si o productie never ending story ???, doar k unul e mai bun 3D dekt celalat DESI au scenarii diferite ???, judecati din mai multe pct-e de vedere.

SoX pe 01 Februarie 2010 13:43
Am avut oarecum norocul sa vad trailer-u acestui film in 3D in cinema. Si recunosc ca m-a facut curios in ceea ce priveste filmul.
hadareannn pe 03 Iulie 2010 20:29
cel mai prost film pe care l.am vazut......e o prostie..................................
small.barbie pe 28 Mai 2010 17:51
o mare tampenie
nu mi-a pacut deloc..a ajuns sa fie printre filmele care au scoas cei mai multi bani..insa lumea sa dus pt triller..a fost f bun..insa acolo arata toata acciunea filmului...oribil...iar tipa la fel de oribila ca filmul..daca nu era johny depp si helena bonham carter chiar ca imi venea sa fac scandal sa-mi dea banii inapoi...ce mare tampenie..cik l-am vazut in 3 d dar inafara de motanul ala nu mai era nimic in 3 d....au fost cei 22 de euro cei mai prost investiti din viata mea :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Cedr2k pe 26 Februarie 2010 20:18
da e bun filmul. imi plac costumele si machiajul foarte mult.
cred ca va fi un film foarte interesant

lulutz pe 25 Decembrie 2009 02:03
alice in wonderland de Charles Lutwidge Dodgson clar nu este o carte pentru copii nu neaparat pentru aventurile eroinei ci doar pt ca nu au ce intelege din ea ...de asemenea si animatiile facute de Tim Burton la fel nu sunt creeate pentru copii ... dupa viziunea mea cartea asta a fost facuta ca ea sa fie pusa pe micul ecran de Tim ajutat de bagheta magica a lui Depp....o nebunie de film
dianagrigore pe 4 martie 2010 03:13
m..marele ecran. micul ecran e altceva ;)
up pe 05 Decembrie 2009 10:48
9.50
duap trailer cred caq e bun dar sa nu exageram nu e capodopera....
dianagrigore pe 4 martie 2010 03:12
Ai dat tu o nota de pe-acum, nu? Ca sa fie treaba treaba :)) o doamne.
up pe 9 martie 2010 18:33
hahah am uitat sa rad
crome pe 12 Iulie 2022 23:39
O poveste minunata despre puterea de a ati decide propria viata .
cosmin742000 pe 05 Octombrie 2017 09:12
Daca ar vedea acest film , Lewis Caroll ar mai muri odata.Penibil.
Dragos.87 pe 29 Iunie 2017 16:38
Mie mi-a placut acest film desi nu sunt familiarizat cu povestea.Este o frumoasa aventura care iti incanta privirea iar Johnny Deep se descurca foarte bine ca de obicei.Il recomand,merita!
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 19:37
Alice in Wonderland
andystarx pe 10 Noiembrie 2015 15:35
Chiar daca nu sunt adeptul filmelor fantasy,asta nu este nici macar un film pentru copii !Incepuse bine,dar se pierde pe parcurs,cu greu am rezistat pana la final !
vladimir84 pe 21 August 2013 00:10
Un film impresionant in care ni se infatiseaza o lume fantastica in care am vrea si noi sa traim alaturi de personajele de acolo. Fascinant!
bcacata pe 03 Aprilie 2013 20:06
Filmul e extraordinar pentru genul in care se incadreaza ``Fantastic``, mai ales ca Avril Lavigne canta la finalul filmului in timpul ''marei batali''. Doar pentru a vedea din nou sfarsitul magnific am dat replay, Un film care merita vazut daca inca ai o inima de copil.
Sebastian96 pe 02 Decembrie 2012 11:28
Mi-a facut placere sa-l vizionez mai ales ca joaca si Johnny Deep...Este un film dragut.Recomand tuturor care apreciaza acest gen de filme!
kakapiciu pe 24 Septembrie 2012 01:59
Film placut. Efectele speciale arata fermecatoare si cucereste spectatorul rapid.
deadlord pe 06 Septembrie 2012 16:53
Tim Burton m-a uimit din nou cu acest film. Este absolut incredibil
Clara1212 pe 03 August 2012 14:50
L-am vazut si este un film foarte interesant care te tine in suspans..Johnny Deep a reusit sa impresioneze iar:)Are niste roluri foarte complicate si ciudate dar totusi le face asa de bine!Succes in continuare,ati dat lovitura cu filmul asta!
margott pe 23 Mai 2012 18:29
Din punct de vedere vizual filmul e un deliciu, cred ca Lewis Carroll n-ar fi fost dezamagit de modul in care Tim Burton a creat personajele, insa in ciuda personajelor colorate filmul per ansamblu mi s-a parut putin fad, ii lipseste stralucirea. Nici Mia Wasikowska nu mi s-a parut o alegere inspirata, doar cu Johnny Depp si mai ales cu Helena Bonham Carter n-a dat gres regizorul.
Manusa pe 24 Aprilie 2012 22:56
Un film bun care da viata povestii lui Alice si ne arata o poveste foarte buna cu personaje fantastice. Deep a jucat foarte bine rolul palarierului si mi-a placut dansul de la finalul filmului, la fel si acel pisoi care disparea, era foarte interesant. Un film care mi-a placut.
Tobey pe 14 Aprilie 2012 22:28
Adaptare memorabilă sub bacheta unui geniu.
O poveste nemuritoare adaptată într-un mod exceptional de Tim Burton, având toate elementele specifice filmelor sale: atmosferă feerică, fundal sonor cu accente dramatice si lumea basmului redată prin efecte vizuale foarte autentice încadrate în atmosfera gotică specific "burtoniană". Johnny Depp dovedeste încă o dată cât de usor intră în pielea oricărui personaj, interpretând încă un rol memorabil. Un alt moment cinematografic de exceptie oferit de Tim Burton, care merita mai multă recunostintă din partea criticilor.
Go 1 2 3 4 5 6