Păreri 6 Souls

Tăcerea umbrelor

-aix- pe 05 August 2010 01:46
un film de calitate cu o tema foarte interesanta. merita vazut !
thefame pe 13 august 2010 00:17
foarte bun fimul si actorii deasemenea
cristian3411 pe 03 August 2010 20:35
un film foarte bun
tocmai ce am terminat de vizionat filmul si mi-a placut foarte mult.il recomand desi am stat pe ganduri daca sa-l vad
nelly-kiss pe 04 August 2010 17:41
super
un film intreseant tocmai l-am vazut deci obligatoriu de vazut
nelly-kiss pe 4 august 2010 17:41
interesant scz
Vladut1994 pe 08 August 2010 00:57
Nu ma lasati sa votez
Eu am vazut filmul, e superb, chiar mi-a placut ...Am stat cu sufletul la gura aproape 2 ore ...Un film despre Dumnzeu si ce inseamna sa iti pierzi credinta ...Finalul este ambiguu... ...L-am vazut cam pe la 1 noaptea si m-am speriat de moarte in unele momente ...Merita din plin vazut dar nu singur...
Lavinia152005 pe 6 august 2013 00:53
vezi ultimul comentariu, am explicat finalul...si cred ca se apropie foarte mult de ceea ce a vrut filmul sa transmita.
dia_papadia pe 31 Iulie 2010 00:30
un film bunicel....Julianne Moore joaca exceptional,eu zic ca merita vazut filmul.
Seeergio2002 pe 30 Iulie 2010 18:02
super
pff premiera 19.11.2010 si eu tocmai ce l-am vazut....e un film de interesant mie unu chiar mi-a placut vi-l recomanda :D
Saber pe 09 Iunie 2010 20:54
interesant
Imi place posterul, distributia si plot-ul.Desi imi suna putin cam previzibil.Pot sa pun pariu ca psihiatra noastra se va indragosti de tipul inchis in sanatoriu ,acesta la randul lui se va indragosti de ea ,si va fi nevoit sa lupte cu predicatorul,iar finalul o sa fie unul fericit,presimt asta.Totusi inclin sa cred ca o s iasa un film bun.
otonis pe 28 iulie 2010 19:38
Wow ! Ar trebui sa dai in ghioc pe bani, ca ai talent, vad. :)) 'sarcasm'
Saber pe 21 august 2010 02:52
tu nu te-ai uitat la data postului? :)) am spus asta inainte sa apara filmul.
mvpsebi pe 20 August 2010 11:47
Beware of the DEVIL :)) mmda
Cam doua treimi din film curg foarte bine, cu destul suspans. Insa in final se sparge ca o besina, ca orice horror de duzina (parca e mai mult thriller totusi)..nota cat de cat bunicica e datorita actorilor.
anda_nicole_16 pe 20 august 2010 14:46
Iti dau dreptate...pacat de film cu sfarsitul ala de doi bani, ca in rest a fost destul de bun...as fi ales alt final ...
Lavinia152005 pe 6 august 2013 00:57
Finalul e cu talc, citeste ultimul comentariu, l-am explicat si cred ca se apropie foarte mult de ceea ce a vrut filmul sa transmita de fapt.
balika pe 15 Septembrie 2010 22:07
Shelter
Nu stiam la ce sa ma astept de la filmul asta. In primul rand pare prea lungita povestea pentru tema simpla pe care o are. Nu e ceva nou, nu e ceva senzational, dar are cateva momente bune. Julianne Moore isi aduce forma obisnuita, oferindu-ne o prestatie de calitate. Jonathan Rhys Meyers la fel pare sa dea ce e mai bun. Filmul cade pe undeva in greseala de a fi ca restul, fara sa ofere ceva in plus. Nu va asteptati la nimic special de la film, dar daca aveti timp liber, merita vazut.
bettydmenta pe 07 Septembrie 2010 23:33
un film interesant..., un subiect nou, cel putin pentru mine..merita vazut nota 10
cosminutzzz pe 09 August 2010 01:12
nu toti il pricep
un film foarte bun,inceputul te induce in eroare privin calitate filmului dar pe parcurs devine foarte interesant ..iar suspansul este la el acasa
skumpika89 pe 14 septembrie 2010 10:19
cand devine interesant?cand scuipa aia pamant?hahahaaa
lariss14 pe 23 aprilie 2011 18:53
ai dreptate Cozminutzz nu toti pricep filmul... dupa mine a fost un film super ce nu trebuie ratat si bine zis suspansul e ca la el acasa :D
MIHAI_CRISTINA pe 06 August 2010 20:34
Un film.......de nota 10 foarte intresant,captivant si cred eu psihologic merita vazut!!!!
caluser pe 29 Iulie 2010 15:51
Timp pierdut
Nu stiu ce cauta Julianne Moore si Jonathan Rhys Meyers in aceasta productie de doi bani care nu numai ca nu are nimic de a face cu un horror dar reuseste sa enerveze ingrozitor.
Un film PROST!

skumpika89 pe 14 septembrie 2010 10:17
de acord cu tine chiar nu stiu de ce au acceptat sa joace in acest film ..
blackmore pe 25 iulie 2019 14:13
Eu nu inteleg cum aceasta mizerie a putut fi regizata de 2 regizori excelenti ,Julianne Moore si Jonathan Rhys Meyers sunt specializati de mult sa joace in mizerii.
DJStefy pe 27 Iulie 2010 20:57
........
Din trailer para promitator, ma uit la el acum apoi revin cu o parere post vizionare
Jericho14 pe 23 August 2010 16:14
horror??
din pacate, dintr-un horror ce ma asteptam sa fie, nu a fost decat o drama SF...
otonis pe 22 Mai 2010 15:54
Uuuh, scary !!! :))
Looks as one tasty horror recipe, just as i like it. Hopely i won't get disapponted.
otonis pe 28 iulie 2010 19:33
Later edit: 28 july 2010 I've watched it, and i loved it. Even if it gave me the impression that it has a message for the atheists and such, to turn their faces to God, i (being a atheist) still find it a great movie. Tho, a man is indebted to try, so i can't judge the believers too hars for that matter. Or, can i ? :)) By the way, Dr. Cara was a believer her self, if not, she would have been contaminated just like the others from the "Shelter". So, she wasn't "the next in line". Check your facts right next time, guys. I don't fell confident rating it with 9 stars, but... 9 to be. ;)
otonis pe 2 decembrie 2010 23:56
nope ! still learning :))
El_KaPpa pe 25 Mai 2020 21:32
5,2/10
Julianne Moore si Jonathan Rhys Meyers joaca mult prea bine pentru un film atat de slab.
Ceea ce incepe ca un thriller psihologic destul de captivant se transforma mai tarziu in ceva misticism cu idei si rezolvari penibilute.

Iulidesprefilme pe 24 Aprilie 2016 14:59
Indivizii cu personalitate multiplă, printre care se numără, probabil, criminali, sunt de studiat, de vindecat, de pedepsit, de apărat, de înțeles...dar acest film tenebros intră în niște hățișuri care te pot decepționa...melanjul de credibil și incredibil, real - ireal, civilizație - primitivism, explicabil - inexplicabil, previzibil - imprevizibil, credință - necredință poate trezi interes, curiozitate, dar , dacă astfel de filme au fost și, cică, rămân pe val / la modă...să le urmărim, să vedem ce le poate capul...dar cum capul unora e bolnav...cred că ar trebui schimbat...canalul...mă rog, gusturile nu se discută...fiecare să vadă și să admire ce- i place...că mare e Grădina lui Dumnezeu !
into_the_labyrinth pe 01 Iunie 2013 23:12
Un film interesant, în felul său. Te va captiva, cel puţin în prima parte, pentru că este o diferenţă între ce promite la început şi ce oferă la final. Tema pacientului cu personalitate multiplă, tratat de o psihiatră care avusese o mare pierdere, dar credea în Dumnezeu anunţă un posibil scenariu fulminant - din păcate, pe parcurs încearcă să fie prea multe: şi thriller psihologic, şi film de mister, şi cu ceva nuanţe horror şi elemente supranaturale, adică prea mult pentru a nu-i dăuna credibilităţii şi chiar calităţii. Nu e o capodoperă, dar merită văzut.
mariuskimi pe 26 Iulie 2012 22:45
merita vazut 100%. tocmai l-am vazut si am ramas foarte marcat in mod placut al cuvantului
Lavinia152005 pe 06 August 2013 00:48
FINALUL
Vad ca nu multi au inteles finalul asa ca simt nevoia sa explic ce am inteles eu. SPOILER! daca nu ati vazut inca filmul nu cititi mai jos!
Spiritele celor intorsi de la credinta au revenit in corpul fetitei pentru ca psihiatra l-a ucis pe Adam/David/referentul, nu poti ucide in numele Domnului, facand asta practic si ea a renuntat la a crede in D-zeu. A vrut sa-si faca singura dreptate in loc sa se "puna" in mainile Lui, sa aiba credinta ca totul va fi bine. Ce este cert e ca ea ar fi fost urmatoarea ucisa, daca ar mai fi existat o scena.

nikkolle pe 25 Februarie 2012 16:30
Foarte TAREEEEE
Prea bun sa nu fie vazut !!!!!!!!!!Suspans continuu, mister , cam horror la sfarsit ! Frumos film ~~~MERITA VAZUT!
arnoldroland pe 04 Mai 2011 21:37
l-am vazut in 2010...... nu prea am ce comenta, pentru ca a continut prea putine scene de calitate horror, nu m-a impresionat.........
Crisstyan25 pe 11 Aprilie 2011 18:34
Incepe bine si se termina prost ...... pacat.... Un final de 2 bani
Medicate pe 26 aprilie 2011 22:39
Finalul a fost asa cum trebuie...nu te-ai saturat de acele finaluri pline de clisee americane ? Nu te-ai saturat sa tot vezi happy ending-uri ?
Crisstyan25 pe 25 august 2013 22:54
Am inteles Lavinia ce vrei sa spui, doar ca nu mi-a placut mie. Asta e pararerea mea, poate nu sunt eu un fan al genului. Ceea ce asteptam eu era un final mai putin SF, ceva mai ancorat in realitate.
ambrepolo pe 31 Ianuarie 2011 21:11
FFFFFFF. BUN
Dintre toate americanismele iesite in ultima vreme chiar e foarte bun !
adry.ro pe 21 Ianuarie 2011 04:28
Nu e deloc horror. Au setat sonorul incet si mai baga cate un Bag sa te sperie. Idee e misto insa actiunea este plictisitoare.
Alexandrion_1 pe 30 Decembrie 2010 15:35
interesant filmul te tine in suspans muzica de fundal si finalul chiar bune un film de vazut
lorent_lee pe 09 Decembrie 2010 01:05
bun
bun filmul. fiind un amator al geniului. il recomand cu placere. maerita vazut !
NightChild pe 01 Decembrie 2010 23:57
Foarte captivant. Imi place tema filmului, e ceva nou.
yo_lory pe 06 Septembrie 2010 14:45
O tema interesanta si din punctul meu de vedere, destul de reusit. Imi plac filmele in care este tratat subiectul personalitatilor multiple
xerses pe 9 februarie 2011 16:57
Mi-a placut foarte mult.
Costy_Craiova_fan pe 05 Septembrie 2010 01:05
neasteptat de bun
foarte bun filmul,chiar nu ma asteptam sa fie atat de reusit !
gattuso91 pe 28 August 2010 12:21
un film mai mult psihologic , care te tine mai mult in suspans
Blu3sky pe 24 August 2010 00:31
un film care promitea asa mult la inceput, dar dezamageste total cu finalul.
oricum e destul de bun per ansamblu.

skumpika89 pe 14 Septembrie 2010 10:14
eeeehaaa!!!
pai mai copii si copilasi k asta sunteti dak voi considerati k asta a fost un horror bun(ca eu asa vad k se pretinde a fi la detaliile filmului akolo si respectiv la gen)...fazele cu scuipatul pamantului si intrarea spiritului in adam e de-a dreptul de ras pai voi numiti asta film bun????jonathan si-a jucat rolul si ceilalti actori dar subiectul e de cacao rau..si de final nici nu mai zic:-j
-aix- pe 14 septembrie 2010 15:43
Sa inteleg ca daca sub film scrie horror iar tu nu ai vazut acolo vampiri si balti de sange te-ai suparat si ai dat 3 stelute. Eu nici nu am remarcat ca l-au trecut la horror si nici nu imi pasa la ce gen incadreaza ei filmul. Puteau sa-l puna si la erotic sau telenovela ca eu imi spun parerea despre film/actori. Intr-adevar filmul nu e horror ci mai degraba thriller/mister.
blackmore pe 25 iulie 2019 14:16
Daca ai trecut de 12 ani si exista filme horror care sa te sperie esti indubitabil prost
lavara_laiarna pe 16 Iunie 2022 19:24
Ideea e că-i musai să crezi, altfel te c-am ia. . draqu.
blackmore pe 25 Iulie 2019 14:17
Mitza_MvP pe 23 Octombrie 2016 22:29
Un film exceptional care redefineste genul thriller..o poveste in care ni se arata ca raul poate lua orice forma si poate astepta "tacut",pana sa iasa la rampa...fenomenal Jonathan Rhys Meyers in acest film, iar combinatia cu Julianne Moore a fost bine gandita
margott pe 20 Octombrie 2012 17:03
Filmul asta e confundat cu Shelter din 2007, altfel nu-mi explic de ce la recomandarile din josul paginii apar doar filme cu homosexuali. In alta ordine de idei, Shelter, cel cu Julianne Moore, nu e o capodopera, insa nici un film prost, e un horror decent, al carui suspans e dozat suficient de bine pana la final.
tony_mondyalu pe 16 Mai 2012 00:00
un film bunicel care reuseste sa te tina in suspans pana la sfarsit
AndreBlack pe 14 Ianuarie 2012 11:24
SHELTER
Un film foarte bun , dar finalul il trage jos de tot , pacat de el , restul : personajele , povestea sunt reusite .
Lavinia152005 pe 6 august 2013 00:49
finalul face totul, trebuie doar sa il intelegi. vezi mai jos explicatia mea pentru final.
profilm pe 10 Decembrie 2020 20:11
Dezamagire
Un film foarte Prost, fara Mesaje, fara mimic cu care sa ramai!
Am experienta de cine fil dar asa ceva e chair MACABRU si SINISTRU, pierdere de vreme!

Omu_Problema pe 13 Februarie 2016 02:22
Merita atentia
Filmul e interesant si te face sa te intrebi de ce isi trosneste individul ala gatul intruna.
Tre' sa recunosc, in mod ciudat mi-a placut mai mult prima parte a filmului decat ultima parte, parca mai captivanta prima parte.
Pe de alta parte nu mi-a ramas intiparit in minte gen "wow, ce film tare!"

an_gy pe 03 Octombrie 2015 20:47
Chiar m-a captivat filmul la inceput ,dupa care a inceput sa lase de dorit ,femeia fatala careia nu-i e frica sa umble prin paduri la 12 noaptea bineinteles, dupa care psihopatul incepe sa o alerge si normal ea cade vechea poveste ...pacat de acest final.
bakero pe 08 Ianuarie 2012 18:58
Genul de film in care la urma te dumiresti
Capodopera nu putea fi insa are meritul ca te tine cu sufletul la gura pana la sfarsit si poate fi o explicatie la tot ceea ce ne nedumereste in viata de zi cu zi.
radu3455 pe 20 Februarie 2012 16:19
un film ce nu ma impresinat asa de tare mi-a placut insa cum a jucat Julianne Moore
xobiancaxo pe 06 Iulie 2011 22:38
La inceput am zus ca nu e un fil bunn dar pana la sfarsit mi.a placu @X
pisik pe 06 Octombrie 2010 17:52
Interesant
Nu E Cine Stie Ce , Dar Merita Vazut ... Un 7 Spre 8 De La Mine ..........
robbiex2 pe 24 Septembrie 2010 23:58
Bun, mie unul mi-a placut!Inceputul este plictisitor insa desfasurarea actiunii acopera mica problema :) plin de suspans, infricosator si bine gandit filmul.
Radu1711 pe 20 Septembrie 2010 19:58
radu1711
foarte bun filmul merita sa-l vedeti, m-a impresionat foarte tare ideea filmului si mai ales modul in care a fost creat acest film
Daylak pe 20 Septembrie 2010 10:46
nu am titlu optional
mie mi s-a parut a fi un film foarte interesant :) la inceput am crezut k e ceva mai plictisitor, dar asta pana am inteles ideea. dar, pe parcurs a fost chiar captivant si cu mult suspans. oricum, cum il joaca Jonathan Rhys Meyers pe Adam, nu are rost.. superb. eu totusi il recomand.. asa usor.. ;) imi place k pot sa il pun la favorit dk vreau :))..