Păreri 300

(2006)

300 - Eroii de la Termopile

eu pe 25 Februarie 2007 13:53
Ei bine daca filmul se va ridica la nivelul treilerului atunci va surclasa cu siguranta orice film care va aparea in 2007. Va sugerez sa cititi si adevarul istoric inainte de a vedea filmul!!!
Iceblast pe 25 Februarie 2007 03:01
Draga Prince of Persia. Nu stiu cum poti sa spui asa ceva despre Sin City. Cred ca am vazut pana acum peste 3000-3500 de filme, fara sa exagerez. Si multe dintre ele, arhipremiate, apreciate de critici, blockbustere etc nu m-au impresionat in nici un fel. Insa Sin City m-a lasat masca. Si nu sunt genul care vede 2 efecte speciale si cade pe spate. Insa trebuie sa-l intelegi mai intai. Daca nu il intelegi, normal ca ti se pare o porcarie. Trebuie sa ai simt pentru rafinament in ceea ce priveste regia, scenariul, decorurile etc.
Despre 300 pot spune ca m-a impresionat (trailerul, evident). Cu siguranta voi fi in cinema peste 1 luna. Filmul acesta va ramane in istorie. In cazul in care nu e bun, va fi criticat, si nu va da nimeni 2 lei pe el. Insa oricum va ramane in istorie, pentru ca vine cu ceva nou, ce nu s-a mai vazut in alte filme pana acum. Ma refer aici la grafica.… citeşte

STAVROS300 pe 29 mai 2013 21:33
In manuscrise, peste tot, au fost mentionati doar 300 de spartani, dar, asa cum s-a vazut si in film, li s-au mai alaturat si alte popoare(arcadieni, in film, dar si altele).
Catalin pe 24 Februarie 2007 22:51
stie careva daca o aparut pe net? din cate am citit premiera mondiala a avut loc de mai bine de o saptamana ....la berlin sper ca la furat careva....:))
data pe 20 Februarie 2007 02:31
Inca odata ma enervez cand vad ce poate face Hollywood-ul din istorie...adica sa isi bata joc de ea
Tony pe 18 Februarie 2007 23:12
Va recomand THE 300 SPARTANS (cu Ralph David Richardson,regia Rudolph Mate')cred ca e mai bine sa-l vedeti pe asta inainte,ca la vizonarea lui 300 sa fiti pregatiti si din punct de vedere istoric.
adina pe 16 Februarie 2007 00:14
f tare
sergiu grigorescu pe 14 Februarie 2007 13:44
Asputea sa-idau 6 stele?Traler-ul este super,iar cine crede ca este "cel mai stupid film"are probleme mari.Cu capu'.Astept sa vina in sali.Bafta
Anonimus pe 12 Februarie 2007 00:25
Se face atata zarva in jurul filmului ca tare imi e teama ca o sa fie de toata jena. Trailerul a fost misto dar la cate filme proaste nu e...
Cat despre avalansa de pareri pozitiv, imi aduc aminte ca asa se zicea si de Eragon cu o luna inainte de aparitie(si ce mai capodopera!?!)

goblinoid pe 09 Februarie 2007 23:36
Pt. cunoscatori, nu nu e de la marvel ci dark horse comics. Benzile desenate au fost facute de Frank Miller care s-a luat dupa filmul 300 din anii 60, mai precis 1962. Frank Miller este un grafician de exceptie care este autorul seriei Sin City si Spawn.
Catalin pe 05 Februarie 2007 16:35
cred ca o sa fie un super film...ceva de genu Gladiatorul combinat cu Lord of The Rings...am vazut si eu trailerul....are niste efecte deti pica fatza....abia astept sal fure careva sal vad:)
marius pe 04 Februarie 2007 00:14
ziceti-mi si mie : cu ce ati desfacut fisierul de pe site-ul asta ?
trailerele de pe site-ul oficial le-am vazut si eu dar asta pe care l-am luat de aici nu il pot deschide cu nici un player... voi cum ati facut ?

j.c-master pe 02 Februarie 2007 05:15
sal din nou...am avut ocazia sa vad 5 minute din 300 si vreau sa spun ca e foarte bine realizat. Cat despre adevarul istoric de care vorbesc ceilalti pe la comentarii nu stiu nimic deci deocamdata nu vreau sa stiu pana nu vad filmul...enjoy ca e prea tare filmul asta si un bine meritat calificativ constand in 5 stele
mimi pe 30 Ianuarie 2007 23:36
trebuie sa fie ceva de capul lui. eu una sunt foarte curiosa sa-l vad, doar joaca Gerard Butler, care a fost SUPER in Attila.
Kriss_Kringle pe 27 Ianuarie 2007 19:20
Eu nu inteleg cum unii deja vorbesc ca si cum ar fi vazut filmul deja.300 are premiera pe 8 februarie la Berlin si apoi pe 9 martie pe plan global .Asa ca va rog explicati-mi si mie cum l-ati vazut deja???
Marius L pe 27 Ianuarie 2007 02:04
Stie cineva cand si unde va fi premiera in Iasi?
poate si un pret la bilete...
Deci fimul va face senzatie iar efectele sunt prea impresionate pt a nu fi vazute pe ecran mare.

Alexx pe 24 August 2013 02:34
gay
Un film de acțiune destul de bun, inspirat mai mult de o serie de benzi desenate decât de fapte istorice daaaar ... cam ghei asa de felul lui. Cam mulți bărbați epilați și lucrați la sală care se pipăie des, ceea ce mai scade din valoarea filmului din punctul meu de vedere. Multe fete ar putea fi încântate de asta :)
anonymous.6229028630c4f pe 23 Iunie 2013 17:36
STAVROS300 pe 29 Mai 2013 21:17
Din câte am auzit, filmul nu se cataloghează ca film istoric, ci, mai mult, de fantezie.
Mie mi-a placut, imaginea foarte buna, actiunea plina de sange, in fine...produce multa adrenalina!

Deffence pe 04 Februarie 2013 23:21
HMMMM
Este un film bun, pentru un film facut in studio este cat se poate de reusit;-) nota 7
Kanedel pe 31 Ianuarie 2013 11:34
Pentru efecte,pentru actiune,pentru imagine,pentru suspans ii dau7...,insa nu m-au impresionat prea tare actorii...,totul prea pompos,prea superficial,toti sunt eroi....
DumanNicusor pe 03 Decembrie 2012 18:28
Cel mai bun film al lui Gerard Butler!
Un adevarat film de razboi! Nota 10, mai mult n-am ce sa zic, trebuie vazut!
HAYABUSA1948 pe 13 Noiembrie 2012 18:53
Buna. Pe net, genericul de final are o melodie ca fond sonor.. Melodia aceea.. nu stiu de unde sa o iau... pare a fi ceva intr-o limba nordica... Ma ajuta cineva? Cu multumiri.
pisicuta1 pe 19 Octombrie 2012 20:44
e uj film istoric ,care nu prea respecta istoria ,cu multe efecte speciale!
daer merita vazut macar o data!

Theodoric pe 06 Septembrie 2012 22:20
8/10
Nu a fost un film rau,dar nici o idee mare din partea regizorului fiindca asta e scrisa in isotrie si e apreciat popular.Mi-a placut,e bunicel,secventele sunt reusite(unele)dar multe dau gres.Fiind istoric este un film care merita vazut,recomandat.Eu ador foarte mult genurile astea de filme si sunt de o parere ca nici pe voi nu v-a dezamagit.Momente bune sunt inspirate din anumite feluri,si e un film razboinic,fiind in evul mediu luptele sunt la fel ca si in alte filme...nota mea este 8 fiindca are si momente bune
Tyybi1 pe 04 Septembrie 2012 18:27
Cam prea sangeros filmul, dar totusi foarte,foarte bine regizat. Recomand !!!
deadlord pe 04 Septembrie 2012 17:30
Wow! Un film superb. Filmul este o dovada de curaj, ambitie si loialiate. Are o doza ridicata de epicnes pe care nu cred ca o mai intalnim in alt film. Inspirat din benzile desenate ale lui Frank Miller, cel care a scris si Sin City, filmul chiar reuseste sa aduca benzile desenate la viata cu ajutorul lui Zack Snyder, unul dintre regizori mei preferati. Scenariul este foarte bun, chiar identic cu banda desenata. De regie s-a ocupat, cum am mai spus, Zack Snyder, care a facut o treaba minunata. Distributia este foarte buna. Rodrigo Santoro il joca superb pe Xerxes, iar Gerard Butler este genial in acest film. Un film obligatoriu de vazut.
ancutza200 pe 03 Septembrie 2012 19:32
un film f frumos ..dar tot mai bun este gladiatorul
TheJesus pe 27 August 2012 14:49
Un film destul de reușit,Gerard Butler a interpretat excelent.
Tyson_Kyd pe 04 August 2012 18:48
Un film de-a dreptul incredibil, Gerard a jucat incredibil rolul lui Leonidas . Efectele speciale antaia, si povestea este spectaculoasa . A meritat sa fie vazut si merita sa fie vazut, asa mai afla si uni inculti ce sa intamplat intre Sparta si Imperiul Persan . Ma bucur nespus ca am putut sa il vad in film si pe Peter Mensah, un actor de clasa .
CazaGio pe 03 August 2012 17:42
This is Sparta !!!
Foarte bun filmul, l-am vazut de vreo trei ori.desi nu prea are nimic in comun cu istoria, prodictia este impresionanta
diciluma pe 24 Mai 2012 22:23
nu imi place acest gen de filme asa ca mai mult de patru stele nu vede de la mine ......
omega13 pe 21 Martie 2012 19:17
un film care mi-a placut in mod special pentru curajjul si determinarea acelor adevarati barbati si patrioti
adymarius pe 26 Februarie 2012 21:51
Chiar daca multi dintre voi spun ca filmul nu respecta istoria, si asa este consider ca nu poate fi motviul categorisirii filmului ca fiind unul prost.Din punctul meu de vedere este un film bun cu efecte spectaculoase ce merita vazut.Nu ratati!!Bucurati-va de filme!!
DiCaprio21 pe 18 Februarie 2012 12:44
filmul este frumos , insa imaginea este putin intunecata si nu e chiar asa fain.
viro1983 pe 28 Ianuarie 2012 22:35
Cel mai tare
Mi-a placut mult pentru ca este multa aventura si mult razboi il recomand tuturor.
Labrinth pe 28 Ianuarie 2012 02:11
Capodopera
Film foarte foarte bun!Imi place la nebunie, de 5 ori l-am vazut si nu m-am plicitist nuci un moment!
victor93 pe 22 Decembrie 2011 22:38
de fiecare data cand vad filmul sau trailerul mi se ridica parul pe tot corpul:) este o lectie de curaj si devotament, calitati care astazi au cam disparut...
radu0594 pe 02 Decembrie 2011 16:23
Pot sa zic ca am vazut acest film de 3 ori si oricand l-as mai vedea si a 4 oara.....un film superb si impresionant la toate capitolele.
Pillowman pe 22 Noiembrie 2011 09:56
Bitches don't know abouat my sparta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sorin87 pe 06 Octombrie 2011 20:37
Un superfilm asa cum nu o sa mai vedem din gama celor istorice in care actiunile sunt foarte bine puse in valoare cu ajutorul efectelor speciale.
Marginal pe 11 August 2011 17:18
Daca va plac filmele istorice (bazate pe evenimente reale) dar cu (prea) numeroase aspecte imaginare inserate merita sa-l vedeti.
Crist11 pe 22 Iunie 2011 15:47
Un film foarte bun. L-am vazut de 3 ori, si tot nu m-am saturat.
Ador personajul interpretat de Gerard Butler, nu degeaba a fost ales Regele Spartanilor.

andreea1987d pe 15 Iunie 2011 22:40
mi'a placut foarte mult acest film si cred ca m 'as uita la el in fiecare zi
imi place scena de la final
recomand

KosmInDk pe 15 Iunie 2011 10:06
unul dintre cele mai bune filme de genul istoric..foarte bun
Mihaelax24 pe 07 Iunie 2011 07:45
Super...nota 10
Este un film ce ma captivat cu totul....iar Gerard Butler sa descurcat de minune....a intrat in pielea personajului mai bine decat imi puteteam imagina...va recomand acest film....pentru ca va arata sacrificiul unui om pana la moarete penru ceva la care tine cu adevarat.
catasmile17 pe 07 Mai 2011 14:59
un film destul de bun !!!!!!
va recomand sa-l vedeti !!!!!!!!!!

GeorgeFriends pe 03 Martie 2011 21:36
actiune cu poveste istorica
mie imi place mult istoria desi filmul nu e reda atmosfera de atunci, se face inteles
Rasmus2 pe 18 Februarie 2011 10:13
Un film foarte frumos , relaxant si povestea fiind una istorica este din start una captivanta. Povestea celor 300 de spartani ce au infruntat pericole mari pentru a-si apara teritoriul. Gerard Butler joaca extraordinar in filmele istorice, asa cum ne-a demonstrat si in Attila. Eu crd ca merita macar un Oscar pentru prestatia uimitoare a lui Gerard Butler
SoKaT pe 06 Februarie 2011 00:59
Genial filmul ! 10 bineinteles !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
CristiN pe 01 Februarie 2011 19:51
Si cate planuri sa darame vreo 300 de spartani.
Incredibil cum 300 de oameni , pot schimba cursul istoriei, cand te gandesti ca persii au avut armate poate de milioane de oameni , dar tactica pe care o aveau spartani este geniala , felul in care se organizeaza in timpul bataliei , cum se apara reciproc . Filmul acesta ajuta foarte mult si la istorie , si in alte domenii , e ceva de cultura generala . Best

Go 1 2 3 4 5 6