Păreri The Young and the Restless

(1973)

Tânăr și neliniștit

danucu pe 09 Aprilie 2010 14:31
o sa murim si serialul asta nu se mai termina. :))
robert879 pe 25 August 2009 05:43
prost rau serialu asta....nota 1 din partea mea :)
enkterina pe 5 septembrie 2009 13:46
nus da eu cred k e cel mai urat serial din viata mea din partea mea nota 0 nu 1 :))))) e stupid si sasol creca nu se mai termina vreodata nu lam uramarit niciodata dar nici nu osal urmaresc vreodata :)) ....cica spune unu k-i foarte frumos ci k nu or urmari k te ex: inima de tigan ...sincera sa fiu nici e u nam urmarir inima de tigan dar voi sunteti nebunii la cap ...astia vrea doar sa ajunga in cartea recordului daca nu a ajuns deja cu "cel mai urat serial si cel mai lung" :))
estera12 pe 6 ianuarie 2016 09:45
Nu poti sa spui ca serialul este slab daca nu il urmaresti
mvpsebi pe 15 Iunie 2010 16:11
Dar mai gata'te in plm odata! Stie toata lumea ce ruleaza pe protv la 4 dup'amiaza. Cred ca si peste 50 de ani acelasi program va fi, voi muri eu mai repede decat acest "serial".
silv_xd_tweety pe 19 iunie 2010 02:28
:)) in totalitate deacord
catalinaoxy pe 1 decembrie 2014 15:15
Cat esti de inteligent, ai si putea muri, decat sa folosesti asemenea vocabular, ,,inteligentule,,
bugs pe 27 Martie 2011 11:37
Doamne,cine are rabdare sa se uite la porcaria asta?
hellene36 pe 16 ianuarie 2012 17:00
cine se uita?in nici un caz cei SF ca tine,se uita oamenii care traiesc in aceasta viata,nu robotii:)))
catalinaoxy pe 1 decembrie 2014 15:17
Asa este, Adrian, eu urmaresc filmul de la inceput si sper sa traiesc sa vad si sfarsitul........
oneloser pe 18 Octombrie 2010 20:58
pentru cei care chiar nu au ce face
omg
sunt 6 useri care au bifat ca il au. oare a aparut pe dvd? sau l-au luat de pe torente? si daca l-as vrea si eu, cred ca ar trebui sa downloadez nonstop ca de cumparat n-am spatiu de depozitare destul ....

mtraianc pe 26 martie 2011 09:39
daca al comanzi ti-l aduce acasa cu un TIR :)
argentina_oros pe 12 ianuarie 2016 14:34
as dori sa stiu cind se difuzeaza serialul, pe ce canal si la ce ora? ca m-ai nou nu-l vad nicaieri, iar cind se fac modificari in grila de program, ar trebui sa se anunte acele modificari
fireskull pe 09 Octombrie 2010 21:46
frate ce serial lung si fara sens nici nu existam cand sa facut si nici pana mor nu cred ca o sa se termineX(
VIODUM pe 13 octombrie 2010 20:32
Salut catre toti! Stie cineva cum pot revede episodul nr. 3842 difuzat marti 12.10.2010 ? Scena aparitiei miresei in sala pentru cununie , de la sfarsitul episodului, m-a impresionat f. f. mult, in sensul ca mi-a placut ENORM muzica cantata la trompeta si coafura miresei ...RAFINAMENT LA CEL MAI INALT NIVEL!!! Va rog , vreau sa arat coafura viitoarei mele nore!!!
aaabaaa pe 4 ianuarie 2016 14:43
nurori
POENARU ANA-MARIA pe 12 Octombrie 2008 16:47
ESTE UN SERIAL FOARTE BUN SI MAMA IL URMARESTE IN FIECARE ZI PACAT CA NU ESTE SI SAMBATA SI DUMINICA IL ADOR . SUPER .I LIKE IT. PA PA!
the sith pe 24 septembrie 2010 21:58
zii lu maicata sa nu sa se mai uite la serialu asta ca nu crek o sa apuce sa vada sfarsitul serialului:))
zenmaister pe 14 octombrie 2012 19:30
=)))) GG sith ....epic raspuns :))
Vegetarian pe 07 Decembrie 2012 20:36
Este un film potrivit si pt lista : Case , apartamente - Probleme , solutii = doi tineri de vreo 41 de ani incearca sa dea afara dintro casa cat mai repede posibil o femeie bogata de aproximativ 51 de ani ( Gloria ) , coprorietara casei , speriindo de moarte .

. . . . Kiar asa lung si complicat cum este acest serial tot mai are care o idee care merita urmarita cateva episoade .. Un dvd recorder extern de cateva sute de lei sau alta forma de inregistrare , ajuta mult la urmarirea doar a discutiilor preferate din acest serial .

... Mai departe este spoiler ! ! ( prezentarea deznodamantului sau detalii in plus fatza de cele din sinopsis , pt cei care au vazut filmu si vor sa isi reaminteasca doar anumite parti din el . )
citeşte

CANTALUP pe 13 decembrie 2012 02:46
. . . . Parerea mea este ca aceasta parere contine pareri personale , care pot avea sau nu legatura cu realitatea . Orice asemanare cu personaje reale este pur întâmplatoare . Persoanele fara simtul umorului sunt rugate sa nu mai comenteze aceasta parere .
GregRikaart pe 11 Mai 2009 19:33
Sincera sa fiu...Iubesc serialul acesta ca pe ochii din cap...Ador actorul Greg Rikaart...Joaca foarte bine...In rest...Imi plac:Christian Leblanc(Michael Baldwin),Tracey E. Bregman(Lauren Fenmore),Lyndsy Fonseca(Colleen Carlton),Sharon Case(Sharon Newman),Doug Davidson(Paul Williams) si Christel Khalil(Lily Winters)...Sunt cei mai buni actori:X
GregRikaart pe 11 mai 2009 19:37
Nu am sa uit niciodata acest serial:X:X
pufoshenie pe 13 martie 2014 14:58
ca bine zici..e aiurea rau...
roxidnl pe 18 Iulie 2010 17:45
am citit aici tot felul de pareri... de la pareri coerente pana la unele de-a dreptul agramate, multi se considera avizati in ale filmului dar abia pot scrie corect in limba romana..cui nu-i place sa nu se uite.. de aceea exista telecomanda,nu?e intr-adevar un film record ca numar de episoade, dar cei care se simt dezgustati de el, le recomand sa schimbe canalul. e extrem de simplu! va salut!
mtraianc pe 26 martie 2011 09:37
ai perfecta dreptate , apropo ,, se scrie pana // sau pina ?
ramitzu pe 2 ianuarie 2013 19:53
Draga mea roxidnl aici scriem ca sa ne dam anumite pareri. Nu ne bagi tu pumnul in gura pentru ca te uiti la prostia asta de serial pentru persoanele peste 70 de ani. Ne dam ce pereri vream asa cum au focut-o cei care urmaresc serialul.
puffulette pe 16 Ianuarie 2012 17:14
Nu l-am vazut si nici nu vreau sa il vad prin simplul fapt ca mi-as pierde timpul liber.. cum naiba sa faci un serial la care sa filmezi aproape 40 ani zeci de mii de episoade>?
De parca urmareste cineva atatea episoade, total banale si fara vreun pic de farmec...

CataUK pe 4 martie 2014 20:38
pai de unde stii ca sunt total banale si fara farmec daca nu ai vazut nimic? imi plac mult oamenii care gandesc ca tine....
pufoshenie pe 13 martie 2014 14:59
lol...si la mine se uita sor.mea e obsedata... :@
ana. sincer pe 19 Ianuarie 2009 18:34
eu urmaresc filmul asta, ce-i drept, nu de la inceput dar, aveam 16 ani cand am inceput sa-l vizionez si sincera sa fiu mi-a placut pana la un punct dar apoi a inceput sa ma enerveze deoarece dupa 2 saptamani de nevizionare am observat ca tot in jurul aceluiasi subiect se invart. faceti ca si mine si ve-ti observa acelasi lucru. cand te uiti incontinuu crezi ca nu e asa dar ve-ti observa exact acelasi lucru pe care l-am vazut si eu. sincer ma cam deranjeaza filmul asta. De ex:Sharon l-a omorat pe tipul ala si a trecut mai bine de 2 luni cand inca nu se stia cine l-a omorat. Acuma suspans, suspans, da..........., mai cu limite te tine cu sufletul la gura si daca nu vezi o luna filmul poti fi sigur ca ei tot despre asta vorbesc . toti se cramponeaza, cine oare l-a ucis pe tip si ar mai fi si altele... etc.
Alina_Maria pe 21 iunie 2011 20:51
ai dreptate in ceea ce spui. si eu am constatat ca daca ma uit mai mar ma prind de ce se intampla, deoarece o zi din serial se intinde pe cate o saptamana uneori.
georgian pe 28 Decembrie 2008 19:52
imi place foarte mult filmul,l am urmarit inca de la primul episod si de fiecare data ma uit cu drag.este vorba de viata a doua familii bogate,viata care se desfasoara chiar sub privirile a mii de oamenii!
razvan9604 pe 3 februarie 2011 12:48
cati ani ai?
ramitzu pe 2 ianuarie 2013 19:58
hellene te-as intreba daca tu esti sigura ca ai creer sau daca stii ce e ala si la ce se foloseste? Draga mea, in loc sa te uiti la seriale de la care ai ce sa inveti tu te uiti la epave. Nu mai face oamenii prosti pentru ca tu nu ai cultura. [ Ti-a placut cand te-am jignit? Distractie placuta cu serialul, probabil vei face si un copil pana se termina si poate te maturizezi in 10 ani si iti dai seama de anumite lucruri. Sucess! sper sa citesti mesajul]
cristina pe 10 Septembrie 2008 12:42
cel mai tare serial imi place la nebunie
thedaybeforewednsday pe 04 August 2009 16:54
stie crv kte episoade are acest "minunat". " extraordinar" serial?
enkterina pe 5 septembrie 2009 13:49
mda si app stiti cand se termina filmul eu da... cand moare regizorul singer atunci doamne pai moare oameni si tot nu apuca sa vada sfarsitul ... adicA E INFINIT FARA SFARSIT ...ADICA FILMUL ACESTA E CA O VIATA DE OM AM INTELES K SAU SATURAT SI ACTOTI :)) EU SINCER IN LOCUL LOR NU MAI JUCAM DA SPUNE K... DACA NU JOACA VOR PLATI AMENDA USTURATOARE K A SEMNAT UN CONTRACT IN FINE CINE IA PUS SA SE BAGE IN SERIALUL ACESTA DE KKAT
ingeripierduti pe 14 noiembrie 2013 08:27
Din nefericire ai dreptate....:(((
dark56 pe 31 Ianuarie 2010 16:09
e tare lung
este un serial foarte lung la telivizor este la episodul 3000 si ceva imi poate spune cineva cate episoade are ?
sc_iulian pe 8 martie 2010 17:23
Poi inca nu se stie cat are.......inca se filmeaza si se va filma in continoare o sa te anunt eu cand aflu de ultimul episod daca nu mor eu pana atunci (desi am 17ani) :)))!!! sper ca intelegeti ironia :D
cornl pe 30 august 2011 12:18
are 9700 si inca mai filmeaza. la pro tv a inceput de la episodul 4000, sunt pe la 7000 si ceva acum (nu la 3000 cum numeroteaza ei) . mai sunt vreo 4 seriale cu mai mult episoade ca asta....
alin_06 pe 01 Martie 2010 22:47
E serialul cu cele mai multe episoade. Are 8000 de episoade. Merita vazut
simion nela pe 01 Ianuarie 2009 22:29
e de-a dreptul superb filmul asta,de12 ani i-l urmaresc consecvent.nu am somn de cind m-am uitat in avans la unele episoade ce o-r sa urmeze.
mirelaloredanaa pe 19 iunie 2009 09:30
cum fac sa vad si eu filmul mai repede.... m-am saturat cat stau dupa astia de la pro tv ,,,,, plssssss vreau si eu ,,,,,,, sa nu mai pun la scoloteala ca am auzit ca am ramas in uram cu cativa ani noi fata de americani,,,,, :(
TheGreatQueenSeondeok pe 24 Decembrie 2011 14:56
Un serial incredibil de lung
Un serial care niciodata nu m-ar face sa-l urmaresc, numarul de episoade mi se pare extrem de exagerat!!!
M-Joy pe 22 Iunie 2011 12:15
Eu ma uit din 2006 la el! Si imi place foarte mult! E foarte complex si se complica din ce in ce mai mult! :D
CosmiAvon pe 06 Iunie 2011 00:10
ei.......felicitari pentru depasirea episodului 4000
eu il urmaresc cind am timp,nu e nici un stres deca pierd 1 luna de episoade,poti reinoda firul povesti...Ruleaza decind eram graviduta,acum fiica mea are 15 anisori......deci e un film de suflet......iar celor carora nu le place,nu au decit sa schimbe canalul !!! Sanatate tuturor
estera12 pe 06 Septembrie 2010 19:50
Da este un film deosebit cred ca am vazut peste trei mi de episoade si tot il urmaresc in continuare.
alinam81 pe 17 noiembrie 2010 18:08
Eu am o nelamurire cu privire la varsta lui Nicholas. Daca spui ca ai urmarit aproape tot serialul pana acum, poate ma poti lamuri. Eu am urmarit serialul cu mult timp in urma, cand Victoria avea 17 ani, iar Nicholas era un baietel de maxim 10 ani... In vara asta am inceput sa urmaresc din nou serialul si am vazut ca Nicholas e acum barbat in toata firea care a avut o fiica ce a murit la 14 ani... Intrebarea mea e la ce varsta a putut avea aceasta fata, ca el nu pare mai mare de 30 de ani acum...
aaabaaa pe 4 ianuarie 2016 14:58
Corect
legolas05 pe 03 Martie 2011 18:48
un serial foarte bun......ma uit acum in fiecare zi pe protv la el
kanibalo pe 08 Iunie 2010 16:46
Serialul asta parca ar fi imita stirile,s-a faci atatea sezoane e greu de inteles,prea plictisitor si prea lung,daca as sta sa-l urmaresc pe tot,as imbatrani drq,au schimbat generatii sa continuie serialul asta.
portofel pe 24 Ianuarie 2011 20:19
Nu se mai termina odata porcaria asta expirata?M-am saturat sa dau pe pro tv si sa aud:''Joing us again...for the young and the restless''!
hellene36 pe 16 ianuarie 2012 17:05
Harry Potter i-ti place?:)))) pai se vede la ce filme va uitati,ca aveti cam putin creier:)))e cel mai rafinat film REAL ,draga,nu vreun SF
portofel pe 20 ianuarie 2012 11:41
.....m-am abtinut... ;)
Adelina22 pe 02 Februarie 2010 21:23
Despre acest film
Pai,am urmarit cam vreo 100 de episoade!Am 9 ani si vreo 100-120 de episoade le-am urmarit cu mamaie,care le urmareste de tanara!Cred ca ea a vazut cam vreo 4700!
razvan9604 pe 3 februarie 2011 12:50
:))..nici n-au ajuns la 4000..
andreea7214 pe 15 octombrie 2011 15:23
O sa ajungi mult peste varsta lu mamaie si nu o sa se termine:)))
muresan_mariana pe 03 Ianuarie 2016 14:51
Of,doamne...
N-am inteles niciodata de ce trebuie sa ne jignim,fara a ne cunoaste,doar comentand despre un film.Prostia sau inteligenta,dupa mine,nu tine de ceea ce te relaxeaza,uitandu-te la televizor.Sigur ca unii dintre noi,nu recunosc multe lucruri pe care le fac,doar ca sa faca impresie buna sau a parea mai inteligenti.Traim intr-o lume nebuna,ar trebui sa respectam alegerile fiecaruia,fara atata rautate.Acum televiziunea are atat de multe canale si spatiu ca poate multumii pe toata lumea.Din punctul meu de vedere,mi-as dori sa ruleze filmul pana la capat,sa se uite cei pe care-i intereseaza ,ceilalti au atat de multe alte optiuni.Doresc un an nou fericit tuturor si sper mai multa intelepciune si intelegere din partea noastra a tuturor !!!! :D
viro1983 pe 22 Septembrie 2012 15:38
Vechi si oribil
Este un serial lung cam cat ar trai un mos,o baba.
Un serial dedicat mosilor si babelor.
La Tv este la 5000 si ceva.
Sa se termine odata.

harrycineastul pe 23 Iunie 2010 15:10
pai nu e cine stie ce dar e bun pentru o dupamiaza in familie da regia e cam proasta scenariul bunicel da macar te tine in suspans insa este cel mai lung serial si asta e enervant
Bargan Cristina pe 11 Iunie 2008 16:23
E un serial foarte bun. Il privesc de mult timp. Imi place cum joaca Nikki si Sharoan, Collen, Mac si Britney! Din reprezentantii genului masculin imi place J.T si Victor! In R.Moldova aveti multi admiratori. Succese va urez.
sugar silvia pe 05 Martie 2008 17:14
Cand se va sfarsii telenovela asta ?? ca are atata episoade ca consideri ca nu o sa se termine in veci!! oricum nu prea ma intereseaza ca e destul de plictisitor oricum !!!
gergely mary pe 26 Februarie 2008 21:16
un serial f.lung.in esenta este educativ dar actiunea este intentiont tergiversata.In ritmul difuzarii, slabe sanse avem sa traim atat incat sa putem viziona intreg filmul(peste 8000 de episoade)Recomandare pentru Pro Tv:Fie-va mila de cei ce urmaresc serialul si dati mai multe episoade pe saptamana !
pssst pe 28 Iulie 2003 11:11
varianta scuta, penrtu cei care se plictisesc repede: lousy!

varianta lunga, pentru ceilalti:
AHHHHHH, DE CIND ASTEPTAM SA APARA SI ACEST SUBIECTTTT! nici nu visati, fratilor! celor care nu le place, fie, gustirile nu se discuta, dar celor care le place, le zic: BRAVO VOUA! e serial suuuuper! e asa "cool", personajele sunt asa, parca traiesc, nu, problemele sunt de viata, adica reale, implicate in cotidian, pline de suc, de substanta, ancorate in real si adev.... HOPA! m-a luat valul! PEOPLE! citeodata iata si pe cei mai critici din noi ii ia valul si pot sa laude - este deci scuzabila O greseala - dar sa te uiti asa, intr-o veselie la acest serial IS HAZARDOUS FOR YOUR HEALTH! sa lasam gluma la o parte - nu e periculos decit dintr-o singura privinta, multe episoade = mult timp pierdut = viata irosita = lucruri pe care regreti la virsta a 3-a pentru ca nu le-ai facu… citeşte

pssst pe 19 iulie 2003 15:14
cineva spunea ca actiunea = superficialitate si taraganarea = analiza ?!?!?!? dar fratilor, TsiN e o capodopera a lui Hitchcock, il are in distributie pe al pacino sau a reusit sa salveze vreun tinar de la consumul de droguri? NU! cei care vreti un film de analiza, lent, taraganat, mai bine cititi o carte si nu mai emiteti critici cu pretentii de analiza psihologica - unii poat fac greseala sa le citeasca si n-ar fi mare pierdere (doar masa de dinainte).
pssst pe 19 iulie 2003 15:14
ma simt obligat sa amintesc de sindromul Stockholm: o victima a unei rapiri in cele din urma poate suferi o atractie fata de rapitor. sa umblam putin aici si sa inlocuim rapitorul cu TsiN, victima cu un vizitator, stie el care, iar rapirea propriu-zisa cu o repulsie pe care el si-a infrint-o, prin ce mijloace numai Dalai Lama poate sti.
SANDA45 pe 04 Noiembrie 2012 14:24
Un serial cu cele mai multe episoade din lume,unde si`au facut aparitia actori de talie mare,merita vazut macar cateva episoade.
speeder96 pe 02 Martie 2012 16:47
Un mare cacat
Un mare cacat, un serial de 2 parale.
1234567890123134214213421412421421342134213423421343241234214213412342134213421431

MikyAndre pe 03 Iulie 2011 00:04
e superr serialul :X:X:X:X:X:X este cel mai bun serial :) si din cate vor mai fi felicitarile mele pt. serial.
aaabaaa pe 4 ianuarie 2016 15:02
tu esti u m c nu ai decat sa pui mana pe telecomanda si....adio si un praz verdwe:))
Dana04 pe 16 Iunie 2011 17:42
Oare serialul asta are sfarsit??? :)))))) =))))))))
ZORRO3484 pe 27 Decembrie 2010 07:41
serialul are 9565 de episoade potrivit wikipedia,aveam 6 ani cand a fost difuzat pentru prima data acest serial pe protv,sper sa moara regizorul sa se termine filmul ca din actori au mai murit..
theodor09 pe 26 Iunie 2010 10:55
Haideti baietzi, totushi! Au facut atatea doar ca sa ne tina in suspans! k, dak moare ala sau dak moare alalaltu'! Familii americane! :-(
deedelle pe 27 August 2008 10:43
filmul e fffff.cusut cu ata alba la o mie de faze, actorii parca gandesc cu incetinitorul, sunt f sensibili si la cea mai mica chestie n-au altceva de facut decat sa se bage in viata celorlalti si toata lumea n-are nimic mai bun de facut decat sa se intereseze de altii. In rest, ca sa uiti de plictiseala e ok.
Dede pe 28 Iunie 2008 22:18
Nu sunt nici mare fan, dar nici nu sunt impotriva. Pt dupa-amiezele plicticoase cand n-ai la ce te uita, o data la cateva saptamani/luni merge (fiind cam telenovela, nu pierzi firul). Totusi trebuie sa recunosc, la un moment dat am devenit destul de curioasa si am inceput sa-l urmaresc constant. Pana cand, plictisita de putinul oferit de tv, mi-am adus aminte ca se inventase internetul :)) Asa ca am intrat pe site-ul oficial si am citit niste rezumate... care m-au facut "sa mi se ia", cand am vazut cate divorturi-impacari urmeaza.
E aiurea, e o telenovela despre schimbul de parteneri! Mama isi face un amant, eu ma logodesc cu unu', ala ma inseala cu mama, eu ma consolez in bratele amantului mamei (deh, dulce razbunare), tata o inseala pe mama cu femeia de servici, care in final se marita cu frate-meu. Dar bineinteles ca lucrurile nu vor ramane asa! Intotdeauna vor exista… citeşte

Piratu pe 03 Decembrie 2010 16:22
Serialul asta ii pentru inca 4 generatii de acuma incolo,asa ca nu va pierde-ti timpul ca apoiu trebuie sa-l lasati prin testament =))
VIODUM pe 13 Octombrie 2010 20:29
Stie cineva cum pot revede un anumit episod?
Va rog , vreau sa arat coafura viitoarei mele nore!!!

shaki19 pe 23 Martie 2010 12:59
urmaresc acest serial de mica si imi place la nebunie.da este un serial foarte lung si cred k are 9000 si ceva de episoade.abea astept sa le vad pe toate.
shaki19 pe 23 martie 2010 13:05
Imi plac:Christian Leblanc(Michael Baldwin),Tracey E. Bregman(Lauren Fenmore)sunt cel mai tare cuplu din serial.:X:X
cocabatog pe 18 Decembrie 2009 16:52
este placut, eu il urmaresc din 2001, e adevarat ca nu are prea multa actiune, dar e educativ..si are actori buni, si frumosi..
mtraianc pe 26 martie 2011 09:41
mai ales cind stra-bunicul se insoara cu stra-nepoata :)
KawaiiYakuza pe 27 martie 2013 16:43
hahahahaha! good one!
user-61d231a97378a pe 03 Ianuarie 2022 01:17
Cel mai bun serial. Din păcate, ne-au lăsat cu ochii în soare.
alexandru_fejer pe 26 Septembrie 2021 17:02
Un gunoi de serial. Țin minte că aveam 5 ani când a fost difuzat primul serial pe Pro TV, apoi s-a mutat pe pro 2 ( fostul acasă) și nici acum ( la 30 ani ai mei) nu s-a terminat serialul.... Ca l-au scos din grilă este altceva. Dar totul este un mare gunoi.
user-5dbf374d0ec1d pe 18 Mai 2021 16:21
Bună ziua, azi 18.05.2021 nu mai ruleazà serialul TÂNĂR ŞI NELINIŞTIT....de ce este pe alt canal sau nu-l mai daţi deloc...?
herleaflorin pe 27 Februarie 2021 17:14
Un serial foarte plictisitor și nu înțeleg de ce trebuie sa fie așa de lung am văzut câteva episoade și mi se pare o lalaliala totală dacă pierzi câteva episoade practic nu pierzi nimic nu merită pierdută vremea cu el
user-5e9da2bb26184 pe 20 Aprilie 2020 16:27
Nu puteti da reluarea mai spre seara tarziu? Dupa masa LA 16 inca sunt LA lucru si dimineata LA 6 sunt deja LA lucru. Sau dati reluari duminica. Multumesc
Go1 2 3 4