Păreri The Spectacular Now

(2013)

Aici și acum

cosmin742000 pe 15 Martie 2014 11:43
O comedie romantica cu si despre adolescenti care in ciuda cliseelor a previzibilitatii este un film bun.si mai mult decat atat , te face sa visezi.Filmul este independent , nu este un blockbuster ceea ce ii aduce mai multa savoare.
xerses pe 06 Martie 2014 20:15
Nu am crezut ca-mi va atinge sufletul acest film.Mi-a placut.Il recomand pentru poveste.
dido pe 08 Martie 2014 18:39
17 ani...ce varsta...
M-am regasit putin in personajul Aimee Finicky,chiar si povestea sa de dragoste e oarecum similara...Daca as fi putut as fi avertizat-o sa fuga cat o tin picioarele si sa caute pe altcineva,pana la urma vechile naravuri ies mereu la iveala,iar si iar...Un film despre viata,tinerete,relatii...recomand!
Testicule pe 09 Ianuarie 2014 19:08
"Spectaculosul Acum." Ma duce cu gandul la un titlu potrivit pentru prezervative, da' na, n-ai ce sa-i faci.
Genul de film pe care-l vezi, si in timpul caruia iti spui "Chiar as putea sa intalnesc un Sutter Keely sau o Aimee in realitate."
Personaje bine conturate, din fericire multi dimensionate, scenariu desi asemanator cu-n schelet, colorat cu succes de interpretarea actorilor, si in final, o vizionare placuta. Nu este The Breakfast Club, da' merge asa, in locul, sa spunem, lui Gravity.

Slightly pe 19 iulie 2014 13:43
Esti banal de ... cum iti zice si numele. Spectaculosul Acum se refera la ceva mai profund dar prostimea de rand nu poate sa inteleaga mesajul.
celesta pe 16 Octombrie 2014 11:24
Spectacular, aici si acum
Aseara am vazut filmul THE SPECTACULAR NOW. Dupa titlul filmului ma asteptam la un scenariu iesit din comun, ceva inedit, insa alta a fost realitatea: o poveste a doi tineri, elevi de liceu in ultimul an care isi construiesc povestea lor de dragoste insa nu stiu nici unul si nici altul daca vor ramane impreuna dupa terminarea liceului.
O comedie presarata cu accente de drama care iti lasa un gust amar, la final. Si totusi aceasta este viziunea tanarului regizor, ce tinde sa iasa din tiparele comediilor romantice cu care eram obisnuiti, prezentand dragostea tinerilor de azi: tumultoasa, magica, ravasitoare, amara, vicioasa, ciudata, online/offline, simpla, controversata, indispensabila, dramatica si nu in ultimul rand, "spectaculara". Pentru ca pe parcursul filmului ajunsesem sa cred ca cei doi indragostiti nu vor mai avea sanse sa se intalneasca vreodata dupa atatea drame si… citeşte

cezzar89 pe 25 Aprilie 2014 21:54
Imi place mult filmul
Este o poveste de viata foarte frumoasa si merita sa te uiti la acest film, cum reusesc doi tineri sa faca fata greutatilor vietii mereu cu zambetul pe buze. O fata ca Aimee e tot ce ii lipsea lui Sutter... Grozav ! !
FlorinMovieFreak pe 20 Aprilie 2014 12:48
Fresh ..
Un film foarte bun .. fara clisee .. si deosebit .. are o morala buna .. si nu doar despre viata sexuala a tinerilor .. sau a bautului .. ci despre alegerile pe care le iei in viata ..

Filmul trece treptat de la comedie la drama .. aceasta trecere vine normala .. si cursiva datoria actorului principal .. care trece de la un adolescent fara viitor .. la un om matur ..

Finalul este splendid .. lasa loc de interpretari ..

Il recomand cu caldura .. e altceva

Cheers ! ;)

Slightly pe 19 iulie 2014 16:04
Finalul ma face sa cred ca Aimee si-a gasit pe altcineva cat timp a fost in Philadelphia iar reintalnirea cu Sutter cam confirma asta, daca te uiti pe expresia fetzei se fastaceste putin, nu se bucura sincer ca-l revede, are un start de zambet apoi se ingrijoreaza si priveste usor in lateral .
spiritul pe 20 august 2016 02:47
Buna observatie! FInalul nu prea l-am inteles nici eu...
CristiFabian pe 22 Decembrie 2013 12:43
Filmul este foarte interesant cu si despre liceeni
Dragos.87 pe 16 Aprilie 2017 12:56
Filmul nu este unul romantic ci mai degraba experimenteaza vietile a doi adolescenti care se confrunta cu anumite probleme esentiale ale vietii.Este o poveste interesanta care incepe promitator insa pe parcurs isi pierde din nuanta romantismului.In lipsa de altceva nu strica o vizionare!
Dana04 pe 15 Aprilie 2014 22:12
Fainut filmul mi au placut foarte mult Miles Teller si Shailene Woodley sunt 2 actori tineri care promit foarte mult. Per total un film ok, previzibil, dar merge. :)
cosmin_kedii pe 29 Ianuarie 2014 15:09
un poster frumos și strălucitor a atras atenția mea la acest film care a fost foarte bun
emy_sinaia pe 05 August 2014 17:02
Tinerete
Un film ok pentru tineret, o felie din viata tuturor.
roman_alex pe 10 Mai 2014 15:02
M-am regasit de cateva ori
Un film "light", ca sa spun asa, fara floricele si alte complicatii. Un film care imi place si in care m-am regasit de cateva ori.
Mirco289 pe 08 Iunie 2014 14:31
O dezamagire foarte mare acest film , parea sa fie ceva promitator la inceput dar continuarea a fost un fiasco , nu mi-a placut deloc acest film nota 4
ptm09 pe 22 Iulie 2018 23:27
Dezamagitor
Mi s-a parut o pierdere de timp acest film.
Aimee ,un personaj dragut interpretat,in schimb el.. :|